Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

Μιλήστε χωρίς φόβο και βγάλτε από μέσα σας

Όλα τα υπόλοιπα,εδώ!

Moderator: dimchrist

Forum rules
    Γράφουμε με Ελληνικά και όχι greeklish,εκτός αν υπάρχει κάποιος λόγος.Έτσι διευκολύνουμε τους υπόλοιπους να διαβάζουν τα post μας.Επίσης καλό είναι να γράφουμε με μικρά γιατί τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζουμε.

Re: Μιλήστε χωρίς φόβο και βγάλτε από μέσα σας

Postby tharis » 13 Nov 2013, 09:19

Μονο ενας ανασφαλης θελει και την παλια και την καινουργια!! :bahaha: :bahaha:
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..
Image
tharis
Moderator

Highscores: 17
Motorcycle: Honda Innova

Postby orange » 13 Nov 2013, 16:04

Δεν ήθελα να γράψω εξ αρχής ότι η κατοχή δύο μηχανών είναι εκτός παιχνιδιού. Δυστυχώς δεν παίζει αυτό το ενδεχόμενο. Θα ήταν για μένα και οικονομικά αλλά και μοτοσυκλετιστικά μία πολυτέλεια, μια υπερβολή. Οικονομικά γιατί απλά δεν με παίρνει και μοτοσυκλετιστικά γιατί απλά δεν μου αξίζουν για τη χρήση που τους κάνω, τα χιλιόμετρα που τους κάνω, τις ώρες που περνώ μαζί τους κλπ κλπ. Αυτό με μία δόση ενδοσκόπησης και αυτογνωσίας.

κάτι που έγραψε η Αναστασία ήχησε μέσα μου σα καμπανάκι κινδύνου: "με ειχε πιασει κ αρνηση να καβαλησω το παλιο". Το παθαίνω τον τελευταίο καιρό. Αισθάνομαι περίεργα, μου βγάζει μία ανησυχία, μια νευρικότητα ψυχολογικιΆ.

Νομίζω ότι ο Τάσος πέτυχε διάνα. Αν αφήσω έξω τα κλισέ "ρεμάλι" και "πετυχημένος" θα έλεγα ότι εδώ είναι το νόημα.
Γιατί όλοι μας θεωρώ λίγο πολύ είμαστε και ρεμάλια και πετυχημένοι, μέχρι τη στιγμή που θα εμφανιστεί ένας πιο ρεμάλι από μας και πιο πετυχημένος. Η ουσία στην αλλαγή μίας μοτοσυκλέτας, η συζήτηση περί αυτού, βασίζεται και σε ψυχολογικά κριτήρια πέραν των αριθμητικών.

Εντάξει όλοι ξέρουμε τι είναι το speed triple και όλοι ξέρουμε τι είναι η bonnie (Αναστασία;;; κουκουτζά!).
Αυτό που δεν ξέρουμε είναι το τι είναι για τον καθένα μας ξεχωριστά αυτά τα μηχανάκια. Και εδώ ερχόμαστε στα λόγια του Τάσου "Ηρθε η ωρα να κοιταξεις τον εαυτο σου στον καθρεφτη".

Αυτό το είδωλο προσπαθώ και γω να δω.
Image
orange
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: SPEED TRIPLE 1050

Postby PTiger800 » 13 Nov 2013, 17:40

Μιλάμε, θέλω να αντισταθώ αλλά δεν γίνεται λέμε...

tasos_triple wrote:Εισαι το ρεμαλι της γειτονιας?Μια ατιθαση ψυχη που δεν μπαινει σε καλουπια και του αρεσει να τρομοκρατει τον
κοσμο με την εξατμιση του??
Η εισαι πλεον ενας ωριμος + - 30αρης που ξερει τι θελει απο τη ζωη του?
θα φορεσεις και το μοκατσινι σου το καρο πουκαμισακι σου και θα βολταρεις με τον αερα του επιτυχημενου αντρα? :think

Συμπέρασμα: ο Τάσος ακόμα δεν σκέφτεται καν διάδοχη κατάσταση του triple...
Τονε ρήμαξες τον άθρωπΑ ρε. Δηλαδή αν καβαλήσει κλασικό μηχανάκι πάει να πει ότι γέρασε;
Δηλαδή σου κακόπεφτε η Μόνικα Μπελούτσι (βλ. Bonneville);
Αυτοί οι νέοι τη σήμερον ημέρα. Κανένας σεβασμός :sprinter:

***Σημείωση προς αντμινιστράτορες του φόρουμ τούτου. Χρειαζόμαστε επειγόντως ένα emoticon καγκουρό.***

pragias wrote:εύχομαι φίλε ΠΟΡΤΟΚΑΛΗ να έχεις πάνω από όλα υγεία,

σωστός ο συνονόματος...

pragias wrote:γτ με την υγεία σου αν έχεις μπορείς και δουλεύεις. και αν δουλεύεις βγάζεις λέφτα

Αυτό θέλει σκέψη. Με την γ@μωκατάσταση που ζούμε όλοι μας λίγο πολύ.

Άντε να σοβαρευτούμε λίγο...
Αν σε ψήνει και έχεις την οικονομική δυνατότητα να κάνεις την τράμπα τότε θα έλεγα δοκίμασέ το.
Άλλωστε νομίζω (ας με διορθώσουν οι πιο γνώστες από εμένα) ότι τα Bonneville, ως κλασσικά, δεν χάνουν την αξία τους στο χρόνο με τον ίδιο τρόπο που την χάνουν όλα τα άλλα, τα πιο mainstream μηχανάκια. Οπότε, αν μετανιώσεις δεν θα έχεις χάσει πολλή από την αξία του.
...metal under tension, begging you to touch and go...
PTiger800
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: Tiger 800
Name: Πάνος

Postby bonnie » 13 Nov 2013, 18:04

υποσημειωση: τα κλασικα μπορει να μην εχουν πολλα γκαζια σαν το τριπλ κλπ, αλλα μην υποτιμας την αδρεναλινη κ την χαρα που σου προσφερουν...
κ φυσικα αμα καβαλας κλασικο, ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΓΕΡΑΣΕΣ!
ελα να σου δειξω εγω κατι πιτσιρικαδες με κωλοφτιαγμενα κλασικα που δεν θα ηθελες να τους πας κοντρα ;)

στο μυαλο ειναι ολα, κ σε αυτα που μας κανουν να νιωθουμε "γεματοι" (και "γαμάτοι" :happyface: )
στριβω, αρα υπαρχω... Image
bonnie
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: triumph thruxton black racer

Postby tasos_triple » 13 Nov 2013, 19:53

Πανο μην το στριβεις το μαχαιρι ρε φιλε,μην το λες αυτο το ονομα(Αχ Μονικα)
Δεν ειπα καποιον χουφταλο ρε συ... εγω μιλησα για ωριμους + - 30αριδες,δεν ειναι κακο...
Φυσικα και δεν σκεφτομαι να αλλαξω,οσο βλεπω το ιδιο ειδωλο...
Αν μου ταιριαζει το καγκουρο το δεχομαι,αρκει να εχει τα ματια της triple μου :thumbsup:
Last edited by tasos_triple on 14 Nov 2013, 02:08, edited 1 time in total.
tasos_triple
Newbie
Progress to next rank:
94%

Motorcycle: street triple
Name: tasos

Postby PTiger800 » 13 Nov 2013, 22:08

tasos_triple wrote:Πανο μην το στριβεις το μαχαιρι ρε φιλε,μην το λες αυτο το ονομα(Αχ Μονικα)

Μην ανησυχείς ρε. Τώρα που χώρισε θα σε πάρει τηλέφωνο. Οπότε μην αλλάξεις νούμερο.

tasos_triple wrote:εγω μιλησα για οριμους + - 30αριδες,δεν ειναι κακο...

Επειδή ανήκω στην κατηγορία (και πλησιάζω το 4 μπροστά), δεν σώνεται φίλε...
2 και καγκουρό anytime...
...metal under tension, begging you to touch and go...
PTiger800
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: Tiger 800
Name: Πάνος

Postby bonnie » 13 Nov 2013, 22:31

ρε σεις, αυτα δεν εχουν ηλικιες!!
υπαρχουν καγκούρια απο 18-60 (τραβατε μια βολτα απ την λεσχη κλασικων, εχει καμποσους)
αλλα κ πιο σοβαροι / ωριμοι / κλπ οδηγοι, επισης απο 18+....

ολα ειναι σχετικα... ;)

*αιτουμαι κ εγω για emoticon καγκουρό :happyface:

** πανο, μικρος εισαι ακομα... ακομα στο 30+ εισαι... ;)
στριβω, αρα υπαρχω... Image
bonnie
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: triumph thruxton black racer

Postby madbiker » 14 Nov 2013, 02:19

ρε κατι μαχαιριες που μας δινεις ρε orange...αλλοι σκεφτονται 2 μηχανεακια κ μεις ονειρευομαστε αυτο που πουλησαμε...λοιπον σου χω την λυση.
παιρνεις το bonneville που θελεις κ δινεις το αλλο σε μενα...δανεικο ρε μην αγχωνεσαι...αα κ για ν δεις τι καλος που ειμαι...βενζινες κ σερβις δικα μου μην ανυσηχεις
its better to burn out, than to fade away
madbiker
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: tiger1050
Name: Σταύρος

Advertisement
Previous

Return to Board index

Return to Το στέκι της παρέας