Μπλουζάκια απο το forum μας !

Re: Μπλουζάκια απο το forum μας !  

  Από: HelenKoR στις 10/04/2008 9:43 μμ.

ice"........"


σωστός!
απλα σκέφτηκα για αρχη να υπήρχε μια ομογενοποίηση
βέβαια κανενας και τιποτα δεν μας περιορίζει !

το θεμα ειναι λοιπόν να καταλήξουμε στο τι θα γράφουν τα μπλουζάκια (αν και νομιζω οτι συμφωνούμε στο τρίπτυχο "Triumph - Hellas - NICKNAME" μπροστά και στο " Triumph - NICKNAME " για πίσω )
και κυρίως στο λογότυπο [που περιλαμβάνει την γραμματοσειρά (πχ. θα ειναι με Times New Roman ? ) ]
αλλά κατα την γνωμη μου θα έπρεπε να ταιριάζει αυτο που θα γράφει το μπλουζάκι με το λογότυπο του forum !
(αυτή ηταν η αρχική ιδεα , γι'αυτο έβαλα το Hellas αφου το γράφει στην εικόνα του site )
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Μπλουζάκια απο το forum μας !  

  Από: mixalakis στις 11/04/2008 11:11 πμ.

Ε όχι και Times New Roman!!!!
Θα μοιάζει σαν να γράφουμε επιστολή!

Τόσες γραμματοσειρές υπάρχουν. Να βάλουμε λίγο έμπνευση ρε παιδί μου.

Κατά τα άλλα συμφωνώ.

Re: Μπλουζάκια απο το forum μας !  

  Από: HelenKoR στις 12/04/2008 10:56 πμ.

Case"

Επίσης και στο μαύρο μπλουζάκι το Triumph μπορεί να είναι μπλε ή κόκκινο."


άλλο ενα δείγμα της ικανότητας μου στον χειρισμό του paint shop pro που ειναι εφάμιλλη με αυτή των επαγγελματιών


κόκκινο Triumph και γράμματα σε γραμματοσειρά " sylfaen "
το μπλε Triumph δεν φαινόταν σχεδόν καθόλου στο μαυρο μπλουζάκι (τουλάχιστον η οθόνη του pc)

Theophilos" mayro me ta xrusa grammata

"


δεν μπορώ να το φτιάξω στο paint shop
δεν μπορώ να απεικονίσω το χρυσό (βγαίνει κατι σε κίτρινο, δηλ. δεν εχει την μεταλλική λάμψη ) και πρέπει ,λογικά, να έχουμε φτιάξει εμεις το σήμα της Triumph που θα τυπωθεί επάνω στο μπλουζί .

ice"
Μήπως θα ήταν καλύτερα αντί για χρυσά γράμματα να ήταν ασημένια; "


ο,τι για το χρυσο , παει και για το ασημι


- Αφου βλεπω οτι ψήνεστε θα βρούμε αυτο το μαγαζί που λεει ο Δημήτρης και να παμε να μιλήσουμε με τον άνθρωπο . Κατι παραπάνω θα ξερει ο μαγαζάτορας .
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Μπλουζάκια απο το forum μας !  

  Από: Costas στις 12/04/2008 2:32 μμ.

Καλό είναι αλλά το Forum Triumph καλό είναι να έχει μια συγκεκριμένη γραμματοσειρά παντού.Μπορώ αν θες να σου δώσω το font του banner.Εκτός αν ασχοληθουμε και φτιάξουμε καινούριο logo(λέμε τώρα )

Re: Μπλουζάκια απο το forum μας !  

  Από: Case στις 12/04/2008 9:59 μμ.

lol ρε Κώστα!!!

Οποτε θέλετε πείτε μου να έρθω σε επαφή με τον μπλουζά
Recipe for happiness.
1. Lean it.
2. Twist it.
3. Love it.
4. Repeat.

Re: Μπλουζάκια απο το forum μας !  

  Από: Theophilos στις 13/04/2008 11:06 πμ.

Apo oso gnwrizw Mpwreis na tou pas akribws auto pou theleis grameno kapou k autos tha ta tupwsei!
Uparxei bebaia k h allh apopsi, oi stampes na ginoune raftes!!! San kentima dhl me xrush h asimi klosti, oute tha xethoriazoun oute tha xalane.Apla autos bgazei mia mitra thn opoia thn plhrwneis gia ola ta mplouzakia.... px 20euro moirazwntai as poume 20 atoma! K meta o kathenas plhrwnei thn mplouza tou kai thn stampa px 15euro!! Kapws etsi.... Katalabate h monnos ta lew k grafw malakies
Den xerw an to exigisa swsta!! Alla sigoura tha sou ta pei kalutera kai o mplouzas....
Opoios fovatai,... menei spiti kai koimatai!!!...

Re: Μπλουζάκια απο το forum μας !  

  Από: ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ στις 13/04/2008 8:50 μμ.

Theophilos"oi stampes na ginoune raftes!!!"

ΣΥΜΦΩΝΩ ΘΕΟΦΙΛΕ ΤΑ ΡΑΦΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΩΡΑΙΑ.
ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΕΙΤΟΝΑ ΚΑΙ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ.
ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΑΠΟ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΜΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ? ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

Re: Μπλουζάκια απο το forum μας !  

  Από: Case στις 13/04/2008 11:24 μμ.

Με την τεχνική του βινυλίου οι στάμπες δεν ξεθωριάζουν καθόλου. Έχω μπλουζάκι με στάμπα που μετά από 2 χρόνια δεν έχει καταλάβει τίποτα.
Recipe for happiness.
1. Lean it.
2. Twist it.
3. Love it.
4. Repeat.

Re: Μπλουζάκια απο το forum μας !  

  Από: Leoni στις 14/04/2008 2:24 πμ.

nai αλλά πόσο καιρό το φοράς?

τέλος πάντων , όπως λέει κι ο παππούς μου..

"μπλουζάκι απ' το φόρουμ σου κι ας είναι και ραμμένο"


σοβαρά τώρα, μου φαίνεται καλύτερη η ιδέα του ραμμένου.θα δείχνει πιό προσεγμένο και δε νομίζω να ανεβαίνει πολύ το κόστος.
3>4

Re: Μπλουζάκια απο το forum μας !  

  Από: Case στις 14/04/2008 8:34 πμ.

Οκ ας το προχωρήσουμε τότε. Μια προταση μόνο, αφου λέμε να το κάνουμε ραφτό, δεν το φτιάχνουμε σε μπλουζάκι με γιακά (όπως αυτά που έχουν οι επίσημες εταιρίες) να φαίνεται και πιό καλή δουλειά. Αυτά με τον γιακά έχουν άλλη λίγο πιο χοντρή ύφανση και το ραφτό ταιριάζει περισσοτερο.

Στην τελική ας παραγγείλει τα ραφτά όποιος ξέρει και ο καθένας το φτιάχνει σε ότι μπλούζα θέλει.
Recipe for happiness.
1. Lean it.
2. Twist it.
3. Love it.
4. Repeat.

Re: Μπλουζάκια απο το forum μας !  

  Από: Leoni στις 14/04/2008 1:27 μμ.

να σε ρωτήσω.. στυλίστας είσαι?
3>4

Re: Μπλουζάκια απο το forum μας !  

  Από: Case στις 14/04/2008 1:40 μμ.

Leoni"να σε ρωτήσω.. στυλίστας είσαι? "


Recipe for happiness.
1. Lean it.
2. Twist it.
3. Love it.
4. Repeat.

Re: Μπλουζάκια απο το forum μας !  

  Από: ARHS στις 16/04/2008 12:23 μμ.

Πολύ καλή η ιδέα σου Ελένη.
Θέλω και εγώ, στο μπροστινό να βάλουμε το triumph hellas μαζί με το nickname και πίσω το λογότυπο της εταιρίας.
Μπορούμε να βάλουμε και την ελληνική σημαία στο μανίκι

Αν θέλεις μπορώ να ρωτήσω στο TDMHELLAS για τέτοια πράγματα τυπώνουμε πολλά, μαζί με αυτοκόλλητα αναπτήρες μπρελοκ κ.λ.π.
Ολα είναι δρόμος..... http://www.tdmhellas.gr

Re: Μπλουζάκια απο το forum μας !  

  Από: HelenKoR στις 16/04/2008 3:20 μμ.

ARHS"
Αν θέλεις μπορώ να ρωτήσω στο TDMHELLAS για τέτοια πράγματα τυπώνουμε πολλά, μαζί με αυτοκόλλητα αναπτήρες μπρελοκ κ.λ.π."


και το ρωτάς ?

παιδιά οσοι εχουν γνωστούς και μπορουν να παρουν προσφορές ας ρωτήσουν και ας μας πουν τιμές και τι αλλο χρειάζεται

οταν βρουμε καποια καλη προσφορά θα φτιαξουμε λογότυπα προσεγμένα (και οχι πρόχειρα οπως ηταν οι φωτο που επισυναψα παραπάνω )
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Μπλουζάκια απο το forum μας !  

  Από: ΘΩΜΑΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ στις 21/04/2008 12:53 μμ.

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ Η ΙΔΕΑ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΗΣ TRIUMPH
ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΤΟ FORUM ΚΑΙ ΤΟ NICKNAME ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ
ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΜΕ ΤΑ ΧΡΥΣΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΤΑΙΡΙΚΟ ΧΡΩΜΑ ΔΗΛ. ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΣΑΝ ΒΑΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙ ΚΑΙ ΤΗ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΕΙ ΠΕΡΑ.