where are the bonnevilles????

where are the bonnevilles????  

  Από: bonnie στις 17/09/2008 11:59 μμ.

Γειααααα!! εχω μια bonneville black και τα λαστιχα μου ειναι λιγο περιεργα.. αν και οι πιεσεις ειναι οκ, το πισω μου γλιστραει συνεχως. Ασε που κανω μπαντιλικια χωρις να το θελω! ξεκιναω απο τα φαναρια λες και οδηγαω κανενα ducati! αν κυκλοφορει καμια bonneville εδω μεσα, να τα πουμε λιγο.. thanxxxx!
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: where are the bonnevilles????  

  Από: SPEED στις 18/09/2008 12:43 πμ.

Kouragio mexri ta protobroxia pou tha katharisoun ti mourga kai tin skoni apo tous dromous. Ektos kai an exeis ksera lastixa opote kouragio genikos.

Re: where are the bonnevilles????  

  Από: TRIUMPH7 στις 18/09/2008 10:32 πμ.

Φίλε , bonnie καλημέρα. Αποφάσισα να αγοράσω και εγηώ μια bonneville black. (σσ είμαι ήδη κάτοχος triumph). Ευκαιρία λοιπόν να σε ρωτήσω τη γνώμη σου, αν βγάζει κάποια προβλήματα, πόσο εύκολή ή δύσκολή είναι στην πόλη και τα ταξίδα, με πόσα πηγαίνει φορτωμένη με δύο άτομα, η συμπεριφορά της στα στροφιλίκα και τέλος πάντων, ότι πιστεύεις ότι θα μπορούσε να με βοηθήσει.

Re: where are the bonnevilles????  

  Από: shine921 στις 28/09/2008 9:44 μμ.

Λίγο ο συνδιασμός σκόνης-λάσπης, λίγο το "τέλειο" οδόστρωμα, αλλά κυρίως οι ροπές ... και εγώ ξεκινάω με μπαντηλίκια καμμιά φορά όταν ξεχνιέμαι και άντε να πείσεις ότι δεν προσπαθείς να το παίξεις νοσταλγός του "ρόδα, τσάντα και κοπάνα"... γκάζι με το μαλακό, δεν είναι V-strom 650...

Προς απάντηση του TRIUMPH7 ...
Η μηχανή δεν θα προβληματίσει σε καμμία περίπτωση ... λίγο λάδι στην αλυσίδα και έφυγες.
Η σέλα είναι η πιό άνετη που έχω δοκιμάσει, για οδηγό και συνοδηγό, στην πόλη είναι παπί, ενώ οι στροφές λόγω του χαμηλού κέντρου βάρους και του στησίματος είναι το φόρτε της.
Τα ταξίδια μαζί της είναι άνετα, αλλά η αυτονομία μάλλον ...περιορισμένη (140 χλμ/ντεπόζιτο περίπου)
Τα 120χλμ/ώρα είναι μια μέση ταχύτητα που μπορείς να κρατήσεις πάνω της σε ταξίδι, δεδομένης της έλλειψης φέρινγκ. Αν αντέχεις φυσικά πάει παραπάνω...
Καλες επιδόσεις (ιδίως σε ροπές), καλά φρένα και ακόμα καλύτερα στημένη ...αλλά δεν είναι Tiger για τα ταξίδια.