Αέρας!!!

Αέρας!!!  

  Από: DMathioudakis στις 03/02/2015 4:27 μμ.

Καλησπέρα ρε παιδιά!!! Να σας ρωτήσω κάτι; Μόλις πήρα ενα ST 2010 και μου κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση το ποσό κόντρα αέρα έχεις μετα τα 120!! Προσπάθησα να το ανοίξω και έφτασα μέχρι 175!! Διαβάζω εδώ μέσα 200-220 και πάνω και έχω τρελαθεί πως τα καταφέρνετε;; Να σημειώσω πως το μηχανάκι εχει αμαξάκι και ζελατίνα.

Re: Αέρας!!!  

  Από: DMathioudakis στις 03/02/2015 5:03 μμ.

Ουπς λαθος! Μασκακι ηθελα να πω!!

Re: Αέρας!!!  

  Από: DMathioudakis στις 03/02/2015 5:37 μμ.

Κανεις?????

Re: Αέρας!!!  

  Από: saligkaros στις 03/02/2015 5:38 μμ.

254 ακατέβατα!!!

...Και στα 70.000 χλμ μπιέλα...

Re: Αέρας!!!  

  Από: DMathioudakis στις 03/02/2015 5:53 μμ.

saligkaros"254 ακατέβατα!!!

...Και στα 70.000 χλμ μπιέλα... "


Με κολιμενο το κεφαλη στο ντεποζιτο?

Re: Αέρας!!!  

  Από: johnygalan στις 03/02/2015 10:32 μμ.

saligkaros"254 ακατέβατα!!!

...Και στα 70.000 χλμ μπιέλα... "


Πραγματικά όμως πόσα να είναι 230?
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Αέρας!!!  

  Από: georgevts στις 04/02/2015 4:55 μμ.

254 με μασκάκι και ζελατίνα, 241 μόνο με μασκάκι!

Re: Αέρας!!!  

  Από: comando στις 16/02/2015 12:03 πμ.

Θες καλο κρανος και μπουφαν για να μην ζοριζεσαι οσο περιεργο και να σου φαινεται!!!

χαμηλωμα κεφαλιου και σβερκαδι δυνατο!!!!

και με απλο μπουφανακι γινεται αλλα βαλε να εχεις καμια κουκουλα, πεφτει πολυ ταλαιπωρια απο το τραβηγμα προς τα πισω! σε γενικες γραμμες συνηθεια ειναι!

Re: Αέρας!!!  

  Από: DMathioudakis στις 17/02/2015 6:48 μμ.

Φίλε μου comando σχετικά με τον εξοπλισμό υπάρχει και το κράνος που έχω είναι ενα shoei XR-1000 έξι μηνών άρα μάλλον θα είναι συνήθεια που ακόμα δεν έχω στο συγκεκριμένο μηχανάκι!

Re: Αέρας!!!  

  Από: antostam στις 18/02/2015 12:27 πμ.

Για να λέμε την αλήθεια τα 220χμ+ δεν μπορείς να τα κρατήσεις και πολύ σε γυμνό μηχανάκι.
Το triplάκι βιδώνεται στο δρόμο σε σύγκριση με κάτι Japan γυμνά της κατηγορίας, αλλά όσο καλό πλαίσιο και αναρτήσεις κι αν έχει ακόμα και το φαρδύ μπατζάκι απο το τζίν δυσκολεύει τα πράγματα στα πολλά χμ και το κούνημα το έχεις στο τσεπάκι σου.
Όποιος θέλει πολλα χμ/ώρα για ώρα η λύση είναι το Daytona

Re: Αέρας!!!  

  Από: john triple στις 19/02/2015 3:32 πμ.

antostam"Για να λέμε την αλήθεια τα 220χμ+ δεν μπορείς να τα κρατήσεις και πολύ σε γυμνό μηχανάκι.
Το triplάκι βιδώνεται στο δρόμο σε σύγκριση με κάτι Japan γυμνά της κατηγορίας, αλλά όσο καλό πλαίσιο και αναρτήσεις κι αν έχει ακόμα και το φαρδύ μπατζάκι απο το τζίν δυσκολεύει τα πράγματα στα πολλά χμ και το κούνημα το έχεις στο τσεπάκι σου.
Όποιος θέλει πολλα χμ/ώρα για ώρα η λύση είναι το Daytona "

Κατι τετοιο πανω κατω....σιγα σιγα, θα παθαινεις ανοσια στα χιλιομετρα και δεν θα τα καταλαβαινεις τοσο εντονα,

Εγω ειδα μεγαλη διαφορα με το μπουφαν, εχω να το λεω αυτο

Re: Αέρας!!!  

  Από: DMathioudakis στις 23/04/2015 5:01 μμ.

Τελικα η πατεντα ειναι στο αιμα μας!!!!
Οπως ελεγα παραπανω ειχα προβλημα με τον αερα μετα απο καποια χλμ και επρεπε να βρω λυση μονος μου αφου η ζελετινα που φοραει το μηχανακι δεν ηταν επαρκεις και οτι αλλο βρηκα στο εμποριο δεν εκανε δουλεια
Με λιγα λογια αποφασισα να ψιλοσω την δικια μου με αποστατες (λαστιχενιες ροδελες 3μμ) βαζοντας απο 2 σε καθε πανω βιδα και κρατοντας σταθερη αποσταση στην κατω μονη βιδα ωστε να αλλαξει η κληση και η ροη του αερα!!
Η διαφορα πολυ αισθητη και ικανοποιητικη!!

Re: Αέρας!!!  

  Από: HelenKoR στις 23/04/2015 6:29 μμ.

Μπράβο!! Αυτό έχει σημασία!! Οτι είδες διαφορά!
Τελικά πόσα χλμ/ώρα έφτασες;
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Αέρας!!!  

  Από: DMathioudakis στις 24/04/2015 11:43 μμ.

210 ακουραστα!!
Μετα επρεπε να κοψω γιατι δεν ειχα αλλο δρομο