Προβλήματα σε Street Triple 675

Προβλήματα σε Street Triple 675  

  Από: comando στις 11/10/2014 6:49 μμ.

Καλησπεριζω την παρεα.

Καινουργιος στο forum σας αλλα σας παρακολουθώ αρκετο καιρο!
Προσδοκω να γιν κατοχος ενος Street Triple μεσα στους επόμενους μηνες, αρκει να βρω κατι που θα κρινω καλο και θα ειναι μεσα στα γουστα μου και στο χρηματικό ποσό που θα διαθέτω! Το συγγεκριμενο μηχανακι ειναι περισσοτερο ερωτας αλλα σιγουρα κοιταω και αλλα μοντελα στην κατηγορια των 600 κυβικων!

Σαν παλιοτεροι κατοχοι που ειστε θα ηθελα αν μπορειτε να αναφερεται γενικα προβληματα που μπορει να βγαλει το μηχανακι και τι θα ηταν καλυτερο να προσεχω στην αγορα που θα προβώ!

Γενικα ψαχνω το παλιο κοψιμο στο μηχανακι με τα ολοστρογγυλα γαναρια μπροστα μιας και νομιζω οτι αισθητικα για τα δικα μου γουστα καλυτερο!

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας!

Re: Προβλήματα σε Street Triple 675  

  Από: saligkaros στις 11/10/2014 10:06 μμ.

Το μηχανάκι είναι σκυλί, δεν παθαίνει τίποτα, αρκεί να είναι προσεγμένο.
Εμένα έχει αισίως 67.500 χλμ. και είναι σαν καινούργιο.
Ζημιές που έβγαλε ήταν τα πηνία (στα 35000 χλμ), ο αισθητήρας ανάφλεξης (65000 χλμ.) και αλλάζω την μίζα τώρα πριν μ' αφήσει μιας και κάνει αηδιαστικό θόρυβο πλέον.....αα κι η κόρνα..
Να έχει κάνει την ανάκληση του ανορθωτή, κι αν δεν την έχει κάνει την κάνεις εσύ όπότε δεν τρέχει..
Άντε καλορίζικο, αα αν το βρεις με τις arrow προτίμησέ το
Κι εμένα μ' αρέσει περισσότερο το παλιό μοντέλο με τα στρογγυλά φώτα!
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:59, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Προβλήματα σε Street Triple 675  

  Από: teo_street3 στις 12/10/2014 10:20 πμ.

Θα συμφωνησω με το σαλιγκαρο, το μηχανακι ειναι απροβληματιστο! Εγω στα 4 χρονια εχω αλλαξει μια κορνα και 2 λαμπες, μια σε φλας και μια στο μπροστα φαναρι!

Re: Προβλήματα σε Street Triple 675  

  Από: comando στις 13/10/2014 11:55 πμ.

Αντικειμενικα με οτι μου λετε εσεις ειναι αρκετα καλο...το προσεγμενο ναι ειναι ενα θεμα για αυτο και το ψαχνω σαν σκυλι! Ολοι δηλωνουν προσεγμενο, αλλα οι μισοι απο αυτους γελανε πισω απο τα δοντια τους!

Αυτο που ξερω και εχω διαβασει αρκετα ειναι οτι ολα βγαζουν προβλημα στα ηλεκτρικα τους - ρευματα !!! Γενικα απο συντηρηση τι παιζει παιδες??? να υποθεσω τα κλασσικα λαδα μπουζι φιλτρα και ανα 25,000-30,000 κμ αλυσιδογραναζα και τα σχετικα...

Μακαρι να εβρισκα και με εξατμηση αλλα κοιταω να κρατησω και το παλιο μου μοτοσακο γιατι μεσα στην πολη δεν ξερω αν θα ειναι για καθε μερα! Για αυτο λεω και για το μπατζετ που ψαχνω!!!


εχουνε πεσει μερικα στα ματια μου που θελω να τα δω απο κοντα! Δυσκολη η κατηγορια των 600 σε αυτο το στυλακι μηχανης και μεγαλη η αγορα για ολα τα υπολοιπα μοντελα , αλλα οχι για τα triplακια

Re: Προβλήματα σε Street Triple 675  

  Από: tolicious στις 25/04/2015 5:25 μμ.

Μην το σκέφτεσαι φίλε,είναι διαφορετική μηχανή από όλα τα άλλα της κατηγορίας του.Τί πας με 70km με πέμπτη και με το αριστερό σου χέρι ελεύθερο(σε cool καταστάσεις)τί πας με 235km σκυφτός με τα γόνατα κολλημένα στο ντεπόζιτο,η αίσθηση είναι υπέροχη που αφήνει το Τριπλάκι.Μακάρι να το έχεις πάρει ήδη!!!

Re: Προβλήματα σε Street Triple 675  

  Από: comando στις 18/06/2015 8:25 μμ.

ναι παιδια το triplaki εχει αγοραστει και το καταευχαριστιεμαι αρκετα!!!!

Re: Προβλήματα σε Street Triple 675  

  Από: Agnus 3 στις 27/10/2015 1:28 πμ.

Χεχε καλορίζικο

Re: Προβλήματα σε Street Triple 675  

  Από: comando στις 29/10/2015 1:36 μμ.

Agnus 3"Χεχε καλορίζικο "



εχει γραψει και ηδη ταξιδι στο εξωτερικο...καλα να ειμαστε...


ευχαριστω πολυ φιλαρακι!

Re: Προβλήματα σε Street Triple 675  

  Από: Agnus 3 στις 31/10/2015 1:06 πμ.

comand"
Agnus 3"Χεχε καλορίζικο "



εχει γραψει και ηδη ταξιδι στο εξωτερικο...καλα να ειμαστε...


ευχαριστω πολυ φιλαρακι!"


Πρόλαβες ακόμα δεν το πήρες ρε θηρίο; Σωστός

Εγώ πήρα το δικό μου 2 μήνες μετά από σένα. Το εξωτερικό σχεδιάζεται για του χρόνου...

Re: Προβλήματα σε Street Triple 675  

  Από: comando στις 31/10/2015 5:37 μμ.

[quote="Agnus 3":2uno1yko]
comand"
Agnus 3"Χεχε καλορίζικο "



εχει γραψει και ηδη ταξιδι στο εξωτερικο...καλα να ειμαστε...


ευχαριστω πολυ φιλαρακι!"


Πρόλαβες ακόμα δεν το πήρες ρε θηρίο; Σωστός

Εγώ πήρα το δικό μου 2 μήνες μετά από σένα. Το εξωτερικό σχεδιάζεται για του χρόνου...[/quote:2uno1yko]

ειχα καλη ομαδα και βγηκαμε...αν πας σε κεντρικη ευρωπη αλπεις και τα γυρω- γυρω μου λες!!!!