ΠΙΣΩ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΓΙΑ STREET TRIPLE 675

ΠΙΣΩ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΓΙΑ STREET TRIPLE 675  

  Από: stathis στις 05/02/2013 6 μμ.

'Εχω παρατηρήσει ότι το πίσω αμορτισέρ δεν είναι και τόσο σταθερό στις στροφές και ειδικά όταν είμαι δικάβαλος, για αυτό σκέφτομαι να το αλλάξω.
'Εχετε να μου προτείνεται κάποιο?
Όσοι έβαλαν από το Daytona έμειναν ευχαριστημένοι?

Re: ΠΙΣΩ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΓΙΑ STREET TRIPLE.  

  Από: Airzizel στις 05/02/2013 8:21 μμ.

stathis"'Εχω παρατηρήσει ότι το πίσω αμορτισέρ δεν είναι και τόσο σταθερό στις στροφές και ειδικά όταν είμαι δικάβαλος, για αυτό σκέφτομαι να το αλλάξω.
'Εχετε να μου προτείνεται κάποιο?
Όσοι έβαλαν από το Daytona έμειναν ευχαριστημένοι?"


Βρες ή απο Triple R ή από Daytona 2009 και μετά.
Έβαλα ενα από 7άρι και δεν ξετρελάθηκα, ίσως να θέλει και ένα revalving και ισως και αλλο ελατήριο... τί να πω?
Το πήρα €130, αν βάλεις 80 ένα ελατήριο άλλο και 100 ένα revalving θα γίνει σένιο και ρυθμίζεται, αλλά €300 δεν είναι λίγα.
Αν βρείς κανά σχετικά καινούριο ίσως να είναι έτοιμο και να μην θέλει τίποτα...

Αν βάλεις πάντως επώνυμο, Ohlins, Matris, WP, Bitubo, και διαλέξεις και το ελατήριο να είναι στα κιλά σου τότε σίγουρα θα δεις πραγματική διαφορά. Μεταχείρω από €500 και βάλε.

...ότι πληρώνεις παίρνεις.
I fear you have mistaken me for someone who gives a shit

Re: ΠΙΣΩ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΓΙΑ STREET TRIPLE.  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 05/02/2013 9:53 μμ.

Πουλάει ο dimchrist το bitubo από το daytona το οποίο μπαίνει γάντι στο triple.Το αμορτισέρ αυτό είναι πάρα πολύ καλό και το δίνει και σε καλή τιμή.

Re: ΠΙΣΩ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΓΙΑ STREET TRIPLE 675  

  Από: dimchrist στις 06/02/2013 1:23 πμ.

Αν σε ενδιαφέρει ρίξε μια ματιά:

http://www.forumtriumph.gr/poleitai-bitubo-anartisi-gia-daytona-street-triple-675-t5214.html

http://www.car.gr/parts/view/3163302/

Ευχαριστώ Πολύκαρπε.


Triple Way

Re: ΠΙΣΩ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΓΙΑ STREET TRIPLE 675  

  Από: stathis στις 07/02/2013 10:26 μμ.

Ωραίο το bitubo αλλά αυτη τη στιγμή δεν μπορώ να δώσω αυτά τα λεφτά, μάλλον θα ψαχτώ για κανένα μεταχειρισμένο από Daytona..











Είναι που γνώρισα και το μαγικό κοσμο των track days και λέω να παώ να πάρω καμιά φορμίτσα

Re: ΠΙΣΩ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΓΙΑ STREET TRIPLE 675  

  Από: saligkaros στις 08/02/2013 1:26 πμ.

Σ' αυτή την περίπτωση πήγαινε με τα χίλια για το αμορτισερ του Daytona φίλε..αν βρεις και του 08 κι έπειτα ακόμη καλύτερα. Η μέρα με τη νύχτα σε σχέση με το σούπα το μαμά. Μόνο να ξέρεις οτι θα ψηλώσει το πίσω μέρος της μοτο κατα λίγο..

Re: ΠΙΣΩ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΓΙΑ STREET TRIPLE 675  

  Από: black_power στις 09/02/2013 1:50 μμ.

εγώ έβαλα με 50 ευρω απο cbr του 2010... και προφανώς γαμεί (σε σχέση με το μαμα πάντα)

Re: ΠΙΣΩ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΓΙΑ STREET TRIPLE 675  

  Από: denthnpalevw στις 14/02/2013 8:54 μμ.

black_power"εγώ έβαλα με 50 ευρω απο cbr του 2010... και προφανώς γαμεί (σε σχέση με το μαμα πάντα)"

και πολυ καλα εκανες.... ειναι φτηνο και πολυ καλη αναβαθμιση..... και ταιριαζει σαρκετα καλα με μερικες ροδελιτσες!!!...
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/