TIMONI (fatbar) 675 StreetTriple

TIMONI (fatbar) 675 StreetTriple  

  Από: lioulios στις 14/11/2011 2:11 μμ.

Καλημέρα .

Θέλω να πάρω ένα χρυσό φάτμπάρ τιμόνι με τα καβαλέτα για το τριπλάκι μου .

Επειδή όμως θα το παραγγείλω , θα ήθελα να μου πείτε πως να το ζητήσω .Διάμετρο mm (22? , 28? ) κτλ και πόσο μήκος να έχει .

Αν πουλάει κανέας σας , είμαι όλος αυτιά .

Θένκς

Re: TIMONI (fatbar) 675 StreetTriple  

  Από: zoomzoom στις 14/11/2011 6:36 μμ.

Το FatBar είναι των 28mm. Των 22mm είναι το κανονικό. Στο μήκος δεν έχεις επιλογές, είναι το ίδιο. Τώρα στα καβαλέτα, υπάρχουν 2 τύποι. Τα κανονικά και αυτά που σου σηκώνουν το τιμόνι λίγο παραπάνω, για πιο όρθια θέση οδήγησης.

Re: TIMONI (fatbar) 675 StreetTriple  

  Από: lioulios στις 14/11/2011 6:58 μμ.

Ποιά η γνώμη σου για την πιο όρθια θλεση οδήγησης ;

Έλεγα να μην το σηκώσω .


...Έψαξα για σένα ...Και αν σε ενδιαφέρει έχω βρει προστατευτικό ψυγείου με 30 ευρώ

Re: TIMONI (fatbar) 675 StreetTriple  

  Από: tharis στις 14/11/2011 7:16 μμ.

Μην το σηκωσεις ...
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: TIMONI (fatbar) 675 StreetTriple  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 14/11/2011 8:55 μμ.

Χαμηλωσε το αν μπορείς

Re: TIMONI (fatbar) 675 StreetTriple  

  Από: tharis στις 14/11/2011 9:09 μμ.

ΛΑΜΔΑ"Χαμηλωσε το αν μπορείς "


Εχεις πιασει το νοημα !!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: TIMONI (fatbar) 675 StreetTriple  

  Από: zoomzoom στις 14/11/2011 10:09 μμ.

Συμφωνώ με τους παραπάνω. Βάλε τους κανονικούς που και πάλι στο σηκώνουν λίγο. Προσωπικά όταν το καβάλησα με ξένισε λίγο αλλά από την πρώτη στριφτερή βόλτα είδα οτι η αίσθηση της μηχανής βελτιώθηκε..
Με το καλό λοιπόν

Δες αν θες και εδώ:
http://www.forumtriumph.gr/rizoma-street-triple-t3972.html

Σε ευχαριστώ για την αναζήτηση. Φυσικά και με ενδιαφέρει αν και αυτήν την στιγμή δεν ξέρω καν πόσο έχει καινούργιο.
Αν θες στείλε μου με ένα pm περισσότερες πληροφορίες.
Thanks!!!

Re: TIMONI (fatbar) 675 StreetTriple  

  Από: Aris. στις 16/11/2011 1:42 πμ.

Ολα τα fatbar βγαινουν 28mm στην μεση και γινονται 22 στα ακρα για να ταιριαζουν "universal" γκριπ
Aυτο σημαινει οτι αναγκαστηκα θα αλλαξεις καβαλετα για να βαλεις πιο χοντρα.
Αυτο επισεις σημαινει οτι ,θες δεν θες , θα ανεβει λιγο η θεση οδηγησης και ΙΣΩΣ να ανοιξουν και λιγο τα χερια σου προς τα εξω. Εξαρταται την μαρκα του fatbar.
Εγω εχω της LSL , το οποιο ειναι καπως extreme.. οριακα (με πατεντες) γλιτωσα αλλαγη ντιζων συμπλεκτη-γκαζιου.
και παλι ομως εχω παραπονα γιατι το χρυσο εγινε "ασημενιο" απο την ηλιο , απο την μπροστα μερια.

Σου προτεινω της rizoma.. ειναι το καλυτερο ποιοτηκα, ΗΠΙΟ και δεν θα εχεις και προβλημα με τις ντιζες.

Πως το ζητας?
"Γεια σας, θα ηθελα ενα fatbar της rizoma για το street triple μου, με τα αναλογα καβαλετα φυσικα.."

Θα σου απαντησει οτι δεν συνεργαζεται με την συγκεκριμενη εταιρια μπλα μπλα μπλα..
Δεν θα πτοηθεις , θα πας στο επομενο μαγαζι-συνεργειο και θα επαναλαβεις την ερωτηση.

Αυτος με μια προχειρη ματια , θα σου πει κανα 120αρι (πιστευω θα πηρε και αυξηση) για την τιμονιερα , κανα 90αρι για τα καβαλετα και αναλογως τα κεφια, απο "τσαμπα" εως κανα 20αρι για την εργασια.
Ετσι θα ηρεμισεις και θα μεινεις με το ηδη υπαρχων τιμονι σου
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: TIMONI (fatbar) 675 StreetTriple  

  Από: lioulios στις 16/11/2011 8:36 μμ.

αχχαχαχαχ. Ωραίος .

Αυτά με τα τιμόνια που αλλάζουν το μμ τα γνωρίζω . Το ερώτημα που εξ αρχής έκανα στο 1ο πόστ ήταν γιατί ενώ είχα βρεί τιμόνι 22 και 28 νόμιζα πως και τα δύο είναι φατ αλλα τώρα τα ξεμπέρδεψα .

Δεν έχω σκοπό να πάω για ριζόμα . Έχω έρθει σε επαφή με μαγαζι εδώ Ελλάδα μάρκας DOD .

Οτύπος όμως λέει ότι πουλάει ...STREET FIGHTER SET ΤΙΜΟΝΙ ΚΑΙ ΚΑΒΑΛΕΤΑ 28,5 ΧΙΛ

Υπάρχει και το ενδεόμενο να πάρω 22άρι στα 55 Ε και να μην αλλάξω ούτε τα καβαλέτα (35Ε) .

Το όλο θέμα προέκυψε από το γεγονός ότι ήθελα να αλλάξω μοτο και να πάρω άλλη ,αλλά επειδή δεν υπάρχει ενδιαφέρον ,λέω να κάνω μερικές αισθητικές αλλαγλες . Το θέμα μου με το χρυσό είναι καθαρά αισθητικό δηλ ,αλλά δεν θα με χάλαγε και κανένα φατ ...ή και κανλενα ριζομάκι μτχείρο από κανέναν ΄πό εδώ μέσα .

Re: TIMONI (fatbar) 675 StreetTriple  

  Από: tharis στις 16/11/2011 11:15 μμ.

Υπαρχουν τοσες εταιριες που βγαζουν τιμονια..! δε χρειαζεται να ειναι rizoma.. Βρες ενα πιο οικονομικο και χτυπα το! Αλλα αν ειναι να παρεις παρε 28mm ..!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: TIMONI (fatbar) 675 StreetTriple  

  Από: lioulios στις 17/11/2011 1:15 μμ.

Έχω βρει κάποιον που δίνει...

ΣΕΤ ΤΙΜΟΝΙ 28,5 ΧΙΛ ΕΞΕΣΟΥΑΡ ΤΗΣ DOD ME ROLL BAR ΚΑΙ ΚΑΒΑΛΕΤΑ.ΣΕ ΧΡΩΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΑΣΥΜΙ ΧΡΥΣΟ ΜΠΛΕ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟ. ΣΤΗΝ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ΤΙΜΗ ΤΩΝ 99Ε ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΜΟΝΟ!!! 99 ΕΥΡΩ!!!!!!!!!!ΤΟ ΣΕΤ.ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣΤΑ!!! ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ 55ΕΥΡΩ,ΤΑ ΚΑΒΑΛΕΤΑ 35ΕΥΡΩ, ROLL BAR 10 EΥΡΩ....


Από κει λέω να το ποάρω Τιμόνι +καβαλέτα = 90Ευρώ .

Και έχει λέει και 22άρια .

Αυτός ήταν που με μπέρδεψε με τα μμ . Τϊ πάει να πει 28.5 ; Μήπως είναι για τίποτα ΜΧ . Τον ρωτάω και μου λέει πως ολα οκ Και στην αγγελία λέει ...

Πωλείται HONDA YAMAHA KAWASAKI SUZUKI ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ENDURO-SUPER MOTO-KΑΙ STREET FIGHTER SET ΤΙΜΟΝΙ ΚΑΙ ΚΑΒΑΛΕΤΑ 28,5 ΧΙΛ - € 99

Re: TIMONI (fatbar) 675 StreetTriple  

  Από: denthnpalevw στις 17/11/2011 2:48 μμ.

δεν εχει σχεση και εγω αν ειχα "καταστημα" και εφτιαχνα ενα τιμονι μπορουσα αν ηθελα να το βγαζα και 29αρι απλα με αλλα καβαλετα.... μην μπερδευεσαι δεν ειναι τιποτα...
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: TIMONI (fatbar) 675 StreetTriple  

  Από: tharis στις 17/11/2011 6:21 μμ.

Αφου θα το παρεις απο μαγαζι μπορεις να δεις αν εχει παρομοιο φαρδος και κλισεις με το δικο σου για να μη σου χαλασει τη θεση οδηγησης οπως και ποσο ψηλα ειναι τα καβαλετα.. Κατα τ αλλα τα 28,5μμ δελενε τπτ.. Παντως με 100ε θελω να πιστευω οτι μπορεις να βρεις και πιο επωνυμες λυσεις..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: TIMONI (fatbar) 675 StreetTriple  

  Από: zoomzoom στις 17/11/2011 7:20 μμ.

Αν τελικα βάλεις αυτό που λες περιμένουμε φωτο και εντυπώσεις. Εγώ πάντως ψώνισα από εδώ rizoma http://www.motoraid.eu/shop/index.php?cPath=1051