Δεξιά χαζοπτώση!!!

Δεξιά χαζοπτώση!!!  

  Από: Staschi στις 09/07/2011 9:23 μμ.

Από αφηρημάδα δική μου και εξαιτίας την άψογης ελληνικής ασφάλτου είχα την πρώτη μου πτώση!!! Εγώ μια χαρά είμαι στο μοτόρι πέρα από τα συνηθισμένα καθρέφτες τιμόνια αντίβαρα κτλ που μπορεί να μην έχω προσέξει, φαγώθηκε αρκετά η βάση (στο υποπλαίσιο) του μαρσπιέ του συνεπιβάτη, εκεί που περνάει ο πύρος για να το κρατάει στη μηχανή... Αυτό διορθώνεται έχει κανένας αντίστοιχη εμπειρία τι έκανε και πως το έφτιαξε???

Re: Δεξιά χαζοπτώση!!!  

  Από: tharis στις 09/07/2011 9:46 μμ.

Τι εννοεις αν διορθωνεται ? Εχει καποιο προβλημα τωρα ή αισθητικο ειναι το θεμα ?
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Δεξιά χαζοπτώση!!!  

  Από: devil... στις 10/07/2011 2:09 πμ.

α ρε αδελφε...κριμα..παλι καλα που δεν επαθες τιποτα εσυ...για να σε βοηθησουμε ..ανεβασε καμια φοτο να το δουμε ακριβως...περαστικα

Re: Δεξιά χαζοπτώση!!!  

  Από: crazyumpire στις 10/07/2011 8:53 πμ.

αμα φαγωθηκε μονο ο πηρος..οκ ..αλλαζει!
αμα φαγωθηκε αυτο το ''μαυρο'' που ειναι βιδωμενο πανω στο υποπλαισιο(που περνανε απο πισω του οι εξατμισεις)...αλλαζει κι'αυτο!!!
γιατι ειναι λιγο δυσκολο να φαγωθηκε το υποπλαισιο...
Γενικα ειναι ευκολη δουλεια....αρκει να εχεις τα ανταλακτικα!!!! Δεν γνωριζω ποσο σε Ευρω!! αλλα αντιβαρα κτλπ ειναι ολα μαζι 1 ωριτσα δουλεια!
VANITAS VANITATUM ET OMNIA VANITAS
Veni...Vedi....WC...

Re: Δεξιά χαζοπτώση!!!  

  Από: redfoot στις 10/07/2011 10:21 πμ.

αφου εισαι μια χαρα γλεντα το ! ασε τη μηχανη να κουρευεται για λιγο, παρε το κοριτσι σου και βγες μια βολτα υπο το σεληνόφως να το γιορτασετε
οι καθρεφτες και οι βιδες σιαζουν ευκολα, τα κοκκαλα δυσκολα
the road is made clear when viewed from above..

Re: Δεξιά χαζοπτώση!!!  

  Από: Staschi στις 11/07/2011 1:23 πμ.

Όπως είπε και ο συμforumίτης Redfoot το γλεντάω αλλά πρέπει σιγά σιγά να το διορθώσω... έχει φαγωθεί το μαυρο που περνάν οι εξατμίσεις από κάτω στο σημείο που περνάει ο πύρος του μαρσπιέ... και μένει ελάχιστο σιδεράκι για να κρατάει τον πύρο... οπότε πρέπει να αλλαχτεί γιατί δεν νομίζω να φτιάχνεται... το θέμα είναι αν μπορώ να βρω μεταχειρισμένο!!! τα υπόλοιπα είτε aftermarket είτε γνήσια έχουν μικρό κόστος... Μεγάλη ανακάλυψη τα μανιτάρια για τις χαζοπτώσεις...

Re: Δεξιά χαζοπτώση!!!  

  Από: Tigrisss στις 14/07/2011 1:31 πμ.

Staschi"... Μεγάλη ανακάλυψη τα μανιτάρια για τις χαζοπτώσεις..."


και όχι μόνο......