Ο ΑΓΓΛΟΣ ΑΣΘΕΝΗΣ ΞΑΝΑΧΤΥΠΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΤΙΚΑ 2

Ο ΑΓΓΛΟΣ ΑΣΘΕΝΗΣ ΞΑΝΑΧΤΥΠΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΤΙΚΑ 2  

  Από: antreas_675_2010 στις 02/06/2011 11:38 πμ.

Κ πανω που εχει ανοιξει ο καιρος κ λεμε να βγουμε καμμια βολτα μακρινη μακρινη ο αγγλος μας ασθενης κανει το μπαμ του....Μετα την περυσινη ταλαιπωρια 15αυγουστο με τον ανορθωτη φετος συμβαινει το εξης υπερκουφο!!!!!Κατεβαινω να παρω την μηχανη μου ενα ωραιο πρωι κ βλεπω το υπερτατο κουφο εχει βγει η βιδα απο το υποπλαισιο της μηχανης κατω απο την σελα απο την δεξια πλευρα της μηχανης..( εννοω την πρωτη μεγαλη ασημι βιδα παιδια στο υποπλαισιο κατω απο την σελα λιγο πιο πανω απο τον κινητηρα στην αρχη της σελας ) μιλαμε εχω παθει το σοκ του αιωνα λεω παει εχουν κανει αποπειρα να μου την κλεψουν..Την βαζω στην θεση της λοιπον κ ξεκιναω για την δουλεια μου με το που φτανω στην δουλεια μου ειναι 1km απο το σπιτι ακριβως την αφηνω στο παρκιν της δουλειας κατεβαινω κ τι να δω η βιδα εχει ξαναβγει μπινελικια χαμος πανικος κλαμα ντροπη ξανα γιατι ρε πουστη σε μενα κ τετοια..Παιρνω τηλ ενα απιστευτο παιδι απο την Triumph μιχαλακοπουλου κτ Αρη τον λενε κ μου λεει να την παω αυρι ο να την δει ...Κ ρωτω ρε παιδια τι γινεταιαιαιαιιαιαιαιαι γιατι τετοιο προβλημα ρε γαμωτο μου?Αν καποιος ξερει τι μπορει να ειναι κ αν του εχει συμβει ξανα κτ τετοιο μπορει αν μου δωσει καμμια πληροφορια?Ευχαριστωωωωω!!!!!

Re: Ο ΑΓΓΛΟΣ ΑΣΘΕΝΗΣ ΞΑΝΑΧΤΥΠΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΤΙΚΑ 2  

  Από: black_power στις 02/06/2011 12:06 μμ.

έσφηξες τις βίδες και μετα απο ένα χιλιόμετρο ήταν πάλι λασκαρισμένες;
με το φτωχό μου μυαλουδάκι μπορώ να φανταστώ 2 πράγματα. ή δε τις έσφιξες καλά και με τους κραδασμους ξαναλύθηκαν, ή το πέθανες στο σφίξιμο και κλώτσησαν οι βόλτες που το δε πιστεύω να σου πω την αλήθεια

Re: Ο ΑΓΓΛΟΣ ΑΣΘΕΝΗΣ ΞΑΝΑΧΤΥΠΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΤΙΚΑ 2  

  Από: antreas_675_2010 στις 02/06/2011 12:16 μμ.

oxi οχι φιλε μου ουτε λασκαραν οι βιδες ουτε κτ τετοιο ουτε χαλασαν οι βολτες.με αλλενακι βιδωσα την βιδα μια χαρα ουτε παραπανω βιδωμα ουτε τπτ ομορφα κ ωραια την βιδωσα κμετα απο ενα χλμ βγηκε ξανα.Τωρα να φανταστεις που την ειδα ξανα την μηχανη η βιδα μεσα παιζει κουνιεται κ δεν πιανουν οι βολτες.Ουτε εχω πεσει σε τπτ λακουβες ουτε τπτ ουτε τρακαρισμα ουτε πεσιμο ουτε τπτ που να δικαιολογει τετοια απωλεια...Λες να εχει κανενα σοβαρο προβλημα το ατιμο?

Re: Ο ΑΓΓΛΟΣ ΑΣΘΕΝΗΣ ΞΑΝΑΧΤΥΠΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΤΙΚΑ 2  

  Από: Sprinter στις 02/06/2011 12:17 μμ.

Τι ακριβώς πληροφορία ζητάς? Γιατί χαλάρωσε η βίδα ή πώς να σφίγγεις βίδες?

Αμα κλαις για κάτι τέτοια, δε θα σου 'χει συμβεί καμμιά κακοτυχία στη ζωή σου και σου εύχομαι να μη σου συμβεί ποτέ
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ο ΑΓΓΛΟΣ ΑΣΘΕΝΗΣ ΞΑΝΑΧΤΥΠΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΤΙΚΑ 2  

  Από: Cpt. Haddock στις 02/06/2011 12:20 μμ.

Ασχετο, αλλα εγω θα έλεγα για ενα χλμ να πηγαινεις με τα πόδια, κριμα το μηχανακι δλδ

Sprinter"[...]Αμα κλαις για κάτι τέτοια, δε θα σου 'χει συμβεί καμμιά κακοτυχία στη ζωή σου και σου εύχομαι να μη σου συμβεί ποτέ "


+1
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Ο ΑΓΓΛΟΣ ΑΣΘΕΝΗΣ ΞΑΝΑΧΤΥΠΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΤΙΚΑ 2  

  Από: antreas_675_2010 στις 02/06/2011 12:24 μμ.

οχι πως να σφιγγω βιδες ρε αδερφε ελεος!!!χαχαχαχαχα!!!!!το θεμα ειναι οτι απο την μερα που βγηκε η βιδα κ την βιδωσα μετα απο 1 χλμ η βιδα στην τρυπα της παιζει κ δεν βιδωνει με τπτ δεν νομιζω να εχω τοση δυναμη να σπασω τις βολτες απο τετοια βιδα..το θεμα γιατι βγηκε ετσι απο μονης αυτη η βιδα στο ακυρο εντελως κ δεν βιδωνετε τωρα αυτο ειναι το θεμα μου....

Re: Ο ΑΓΓΛΟΣ ΑΣΘΕΝΗΣ ΞΑΝΑΧΤΥΠΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΤΙΚΑ 2  

  Από: sinister στις 02/06/2011 12:26 μμ.

για αυτο τα tiger800 δεν εχουν υποπλαισιο!
http://www.mrbike.gr/website/o-pagkos/A ... fotos.html

Re: Ο ΑΓΓΛΟΣ ΑΣΘΕΝΗΣ ΞΑΝΑΧΤΥΠΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΤΙΚΑ 2  

  Από: redfoot στις 02/06/2011 1:33 μμ.

ανορθωτης?
αστειευομαι ,

ενταξει δεν ακουγεται σπουδαιο προβλημα. Θα το σιαξει ο μαστορας φανταζομαι αμεσως . Και καλο ειναι να τσεκαρουμε τις βιδες καθε τοσο γιατι ποτε δεν ξερεις τι μπορει να συμβει ..
the road is made clear when viewed from above..
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:49, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Ο ΑΓΓΛΟΣ ΑΣΘΕΝΗΣ ΞΑΝΑΧΤΥΠΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΤΙΚΑ 2  

  Από: antreas_675_2010 στις 02/06/2011 1:48 μμ.

χαχαχαχαχα φιλαρακιιιιιιι τι μου θυμησε απο περυσι!!!ανορθωτης? χαχαχαχα σωστος εισαι...μπραβο ρε man γελασα!!!!μακαρι να το φτιαξει ο Αρης...Δεν το κοβεις για κτ σοβαρο εεε?

Re: Ο ΑΓΓΛΟΣ ΑΣΘΕΝΗΣ ΞΑΝΑΧΤΥΠΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΤΙΚΑ 2  

  Από: Aris. στις 02/06/2011 1:57 μμ.

Δεν μπορω να καταλαβω τι εννοεις λεγοντας "παιζει η βιδα μεσα στην τρυπα"
Ειναι απλο νομιζω να καταλαβεις αμα εχει κλοτσισει.
Ξεκιναει να βιδωνει καθολου ? Εστω και 3-4 πάσα αν βιδωσουν δεν γινεται να "παιζει"..
Εφοσων την βιδα την βλεπεις και δεν εχει χαλασμενα πασα , το μονο κακο που παει το μυαλο μου , ετσι οπως μας τα λες, ειναι να επεσες σε αστοχια υλικου του πλαισιου και να θρυματιστηκαν οι βολτες...
Αμα δεν μπορεις να δεις μεσα στην τρυπα αν ολα ειναι φυσιολογικα , παρε ενα πανακι , στριψε την ακρη του , χωσ'το μεσα στην τρυπα , φερτο κανα 2 στροφες και τραβηξε το.. Αν ειναι γεματο χοντρα ρινισματα .... τοτε μπορεις να καραφλιασεις δικαιολογημενα...
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Ο ΑΓΓΛΟΣ ΑΣΘΕΝΗΣ ΞΑΝΑΧΤΥΠΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΤΙΚΑ 2  

  Από: antreas_675_2010 στις 02/06/2011 2:17 μμ.

οταν λεω παιζει η βιδα εννοω οτι την πιανω με το χερι μου κ την κουναω ενω ειναι μεσα στην τρυπα της..κ οποτε ξεκιναω την μηχανη κ κανω κανενα χλμ βγαινει προς τα εξω μετα την βιδωνω ξανα μπαινει μεσα αλλα παιζει ξανακουνιεται αυτο εννοω.ενω την αντιστοιχη βιδα που εχει απο την αριστερη μερια της μηχανης δεν κουνιεται... ΑΝ λεμε αν ειναι αστοχια υλικου οπως ειπες φιλε μου παει να πει μενει μεσα συνεργειο καιρο κ την παιρνω οποτε ερθουν ανταλλακτικα απο αγγλια?κ πεφτει αλλαγη σε ολο το υποπλαισιο?αυτο ειναι μεσα στην εγγυηση γνωριζει κανεις?

Re: Ο ΑΓΓΛΟΣ ΑΣΘΕΝΗΣ ΞΑΝΑΧΤΥΠΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΤΙΚΑ 2  

  Από: tharis στις 02/06/2011 2:26 μμ.

Οι "βολτες" τι ειναι ρε παιδια ?? Ορολογια της πιατσας ?

Τελικα η βιδα δε σφυγγει απ οτι καταλαβα ετσι ? Την πρωτη φορα εσφυξε ? Μηπως εχει κανενα παξιμαδι απο πισω και εχει παει "βολτα" ?? Βγαλ την την ριμαδα να δεις τι γινεται εκει μεσα ...
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Ο ΑΓΓΛΟΣ ΑΣΘΕΝΗΣ ΞΑΝΑΧΤΥΠΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΤΙΚΑ 2  

  Από: redfoot στις 02/06/2011 2:41 μμ.

antreas_675_2010"χαχαχαχαχα φιλαρακιιιιιιι τι μου θυμησε απο περυσι!!!ανορθωτης? χαχαχαχα σωστος εισαι...μπραβο ρε man γελασα!!!!μακαρι να το φτιαξει ο Αρης...Δεν το κοβεις για κτ σοβαρο εεε?"


[url=http://yoursmiles.org/c-friend.php?page=:2gyf50au]
αποκλειεται να ειναι κατι σοβαρο . και αστοχία υλικου?? μπα.. δε φανταζομαι. Δεν ειναι καινουριο το μηχανακι? πιστευω (και ευχομαι) να ειναι θεμα μιας μερας, να μην πω μιας ωρας, για να μην πω λεπτων
the road is made clear when viewed from above..

Re: Ο ΑΓΓΛΟΣ ΑΣΘΕΝΗΣ ΞΑΝΑΧΤΥΠΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΤΙΚΑ 2  

  Από: Cpt. Haddock στις 02/06/2011 3:03 μμ.

antreas_675_2010"[...] ΑΝ λεμε αν ειναι αστοχια υλικου οπως ειπες φιλε μου παει να πει μενει μεσα συνεργειο καιρο κ την παιρνω οποτε ερθουν ανταλλακτικα απο αγγλια?κ πεφτει αλλαγη σε ολο το υποπλαισιο?αυτο ειναι μεσα στην εγγυηση γνωριζει κανεις? "


Για μια βίδα όλο αυτο;

Υπάρχει και το helicoil κοριτσια
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Ο ΑΓΓΛΟΣ ΑΣΘΕΝΗΣ ΞΑΝΑΧΤΥΠΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΤΙΚΑ 2  

  Από: strani στις 02/06/2011 3:23 μμ.

Sprinter"Τι ακριβώς πληροφορία ζητάς? Γιατί χαλάρωσε η βίδα ή πώς να σφίγγεις βίδες?

Αμα κλαις για κάτι τέτοια, δε θα σου 'χει συμβεί καμμιά κακοτυχία στη ζωή σου και σου εύχομαι να μη σου συμβεί ποτέ "
πες τα χρυσοστομε