ερωτηση προς κατοχους sreet triple R

Re: ερωτηση προς κατοχους sreet triple R  

  Από: sinister στις 23/03/2011 9:19 μμ.

Την εποχη τουτη οποιος εχει τα λεφτα κανει κουμαντο κ διαμορφωνει τις τιμες,ειναι οι οροι του εμποριου,αυτος που εχει τα λεφτα καθοριζει κ τις τιμες.τα αξεσουαρ δεν παιζουν κανεναν μα κανενα ρολο,αφου οι μαντραδες παιζουν με αυτους τους ορους οποιος εχει τα λεφτα θα παιξει κ αυτος με τους ορους με τους οποιους θα τον επαιζαν αν πουλαγε ,ειδικα οταν μιλαμε για ενα αντιεμπορικο μηχανακι(μην πεσετε να με φατε αλλα τα ευρωπαικα ειναι αντιεμπορικα εκτος του τιγρη που εχει μεγαλο μεριδιο στην αγορα). Αυτη ειναι η αληθεια οσο πικρη κ αν ειναι,καντε ενα απλο πειραμα,παρτε ενα μηχανακι που πωλειται απο μια μαντρα κ πηγαιντε το σε μια αλλη για να το αγορασει κ δειτε ποσο θα το αγορασει.
Ειναι πολυ ασχημο να απαξιωνονται ετσι τα χρηματα που επενδυουμε αλλα αυτη ειναι η αληθεια,δειτε ποσο πωλουνται στο εξωτερικο τα μηχανακια-αυτοκινητα.
Οποτε 10.000 -25% μας κανουν 7500, μπακαλικα και χοντρα χοντρα αντε να του δωσεις κ 400 ευρω παραπανω για τις εξατμισεις.
http://www.mrbike.gr/website/o-pagkos/A ... fotos.html

Re: ερωτηση προς κατοχους sreet triple R  

  Από: redfoot στις 23/03/2011 11:04 μμ.

Όταν Κανεις ανταλλαγή δε μπορεί να έχεις την απαίτηση να πουλησεις ακριβά κ να αγοράζεις φτηνά .Έχεις όμως την απαίτηση να πουλησεις φτηνά κ να αγοράσεις εξίσου φτηνά .Κ Όταν λέμε φτηνά δεν εννοούμε εκτέλεση εν ψυχρώ .Κακά έκανε ο πυργιωτης κ δεν το κατέβασε άλλο .Είναι ήδη ΠΟΛΥ χαμηλά γιατί είναι ολικαινουριο και τούμπανο .Τα έξτρα δεν παίζουν ρόλο στην αύξηση της τιμής αλλά παίζουν στη συγκράτηση της προς τα κάτω .Κι αυτό γιατί παίρνοντας αυτο το μηχανακι δε θα χρειαστεί να βάλεις Ούτε βιδα
the road is made clear when viewed from above..

Re: ερωτηση προς κατοχους sreet triple R  

  Από: tharis στις 23/03/2011 11:47 μμ.

Βρε ο εμπορος ας το ριξει οσο μπορει ... το θεμα ειναι ποσο το πηρε απο τον πρωην κατοχο του ..!!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

ερωτηση προς κατοχους sreet triple R  

  Από: redfoot στις 23/03/2011 11:52 μμ.

Δεν πρεπει μας ενδιαφέρει αυτο .Γι αυτο είναι έμπορος ,αυτή είναι η δουλειά του κ απ αυτο ζει .Όταν βάζει ένα σκασμο λεφτά ως κεφάλαιο για εγκαταστάσεις προσωπικό στοκαρισμενα μηχανάκια ,κοινώς Όταν βάζει το κεφάλι του στον ντορβα δεν πρέπει να βγάλει χρήμα απο τις ανταλλαγές ; Πρέπει ίσο κ αν δεν μας αρέσει
the road is made clear when viewed from above..

Re: ερωτηση προς κατοχους sreet triple R  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 24/03/2011 12:18 πμ.

Το δικο μου R ειναι του '10 και φοραγε τα dunlop qualifier.Το κοντερ ειναι με το κιτρινο χρωμα.Παντως το εργαλειο φαινεται να ειναι αστερι και οσο για τα χιλιομετρα ποσα παραπανω να εχει κανει?Αν θες την αποψη μου για την τιμη εκει κοντα στα 8.000 ειναι μια χαρα και με ολα αυτα που εχει πανω

Re: ερωτηση προς κατοχους sreet triple R  

  Από: tharis στις 24/03/2011 1:08 πμ.

redf"Δεν πρεπει μας ενδιαφέρει αυτο .Γι αυτο είναι έμπορος ,αυτή είναι η δουλειά του κ απ αυτο ζει .Όταν βάζει ένα σκασμο λεφτά ως κεφάλαιο για εγκαταστάσεις προσωπικό στοκαρισμενα μηχανάκια ,κοινώς Όταν βάζει το κεφάλι του στον ντορβα δεν πρέπει να βγάλει χρήμα απο τις ανταλλαγές ; Πρέπει ίσο κ αν δεν μας αρέσει"


Δεν καταλαβες το σκεπτικο μου.. δεν ειπα εγω να μη βγαλει ο εμπορος.. ας βγαλει οσα μπορει περισσοτερα..
Εγω λυπαμε γι αυτον που τ αγορασε καινουργιο και επειδη (μαλλον) αναγκαστηκε να το δωσει σε 6-7 μηνες εχασε κατευθειαν ενα 30%-35% !!

Και γενικοτερα οταν βλεπουμε την τιμη ενως μεταχειρισμενου κατευθειαν σκεφτομαστε οτι θα πεσει κι αλλο χωρις να αναλογιστουμε αν ειναι τιμια ή οχι η πωληση.. Φυσικα ο καθενας το συμφερον του θα κοιταξει "αλλα να μη παταμε και επι πτωματων.."

και δε μιλαω αποκλειστηκα για το συγκεκριμενο παραδειγμα μονο ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ερωτηση προς κατοχους sreet triple R  

  Από: georgevts στις 24/03/2011 9:16 μμ.

Και εμένα Dunlop Qualifier made in Japan φοράει αγορασμένο 4/2009 με αυτά τα όργανα.

Re: ερωτηση προς κατοχους sreet triple R  

  Από: chris.r675 στις 24/03/2011 10:23 μμ.

σημερα επιβαιβεωσα και τα υπολοιπα με τον αριθμο πλαισιου,ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας και απο τριτη θα παω να το παρω,αν βεβαια ειναι ολα ετσι οπως μου τα λεει!σας ευχαριστω και παλι!

υγ τωρα αν θα βγαλει και ποσο θα βγαλει ο εμπορος ειναι αλλο θεμα και δεν νομιζω οτι κολλαει σε αυτο το ποστ.
κανοντας ενα ψαξιμο σημερα,ειδα οτι τα περισσοτερα ποστ εχουν ασχετες αναρτησεις με το θεμα και κανεις πολλη ωρα να
βρεις αυτο που θες,η γνωμη μου ειναι οτι πρεπει να μενουν καθαρα για να ειναι πιο ευκολη η αναζητηση και να μην ειναι
5σελιδα χωρις λογο,φταιω και εγω που το συνεχισα,φιλικα προς ολους!
ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΧΤΙΖΟΥΝ ΦΥΛΑΚΕΣ ΚΑΙ Ο ΚΛΟΙΟΣ ΣΤΕΝΕΥΕΙ Ο ΝΟΥΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΤΑΡΙΟ
ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΔΡΑΠΕΤΕΥΕΙ!

Re: ερωτηση προς κατοχους sreet triple R  

  Από: petros paloukidis στις 25/03/2011 3:03 πμ.

με το καλο...
ο τολμων νικα!

Re: ερωτηση προς κατοχους sreet triple R  

  Από: chris.r675 στις 27/03/2011 6:44 μμ.

πρωτη αδεια εχει το 5/09,οποτε εχει,περιπου,ενα χρονο ακομα εγγυηση,τρια χρονια δεν εχουν απο την αντιπροσωπεια?
ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΧΤΙΖΟΥΝ ΦΥΛΑΚΕΣ ΚΑΙ Ο ΚΛΟΙΟΣ ΣΤΕΝΕΥΕΙ Ο ΝΟΥΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΤΑΡΙΟ
ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΔΡΑΠΕΤΕΥΕΙ!

ερωτηση προς κατοχους sreet triple R  

  Από: redfoot στις 27/03/2011 8:09 μμ.

Έχεις μάθει έτος κατασκευής ; Μπορεί να είναι του 2008. Ψαξτο
the road is made clear when viewed from above..

Re: ερωτηση προς κατοχους sreet triple R  

  Από: tharis στις 27/03/2011 8:53 μμ.

Αν εχει πρωτη αδεια το 09 εχει 2 χρονια εγγυηση. Δηλαδη λυγει σε ενα μηνα.
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ερωτηση προς κατοχους sreet triple R  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 27/03/2011 11:03 μμ.

haris"Αν εχει πρωτη αδεια το 09 εχει 2 χρονια εγγυηση. Δηλαδη λυγει σε ενα μηνα."

Σωστος ο tharis.Οι μοτοσυκλετες του '10 πηραν τον τριτο χρονο εγγυησης

Re: ερωτηση προς κατοχους sreet triple R  

  Από: chris.r675 στις 29/03/2011 7:15 μμ.

το πηραααααααααα!
το μηχανακι τελικα ηταν οντως ολοκαινουργιο,ειναι ετος κατασκευης 08 με πρωτη αδεια 5/09 και εχει
2 μηνες εγγυηση ακομα,αγρατσουνιστο αν και τωρα εχει μια γιατι οταν το φορτωσαμε στο τρειλορ
βρηκαμε την καρινα,καλυτερα να μη πιανει και απο ματι.
το προβλημα ειναι οτι εχω μονο ενα κλειδι,μιλησα και με το πρωην κατοχο και μου ειπε οτι το δευτερο κλειδι
τοτε του ζητουσαν 150 ευρο παραπανω και δεν το εβγαλε,λειπει και το ταμπελακι με το κωδικο του κλειδιου
και το κομμενο του συναγερμου,θα μιλησω με ηλιοφιλ και βλεπουμε.
λαστιχα θελει καινουργια και αλλαγη λαδιων γιατι δεν εχουν αλλαχτει ποτε,αυτο που με προβληματισε ειναι
ο ασπρος καπνος που εβγαζε οταν δουλευε στο ρελαντι απο τις εξατμησεις,θα αλλαξουμε λαδια και θα το παρατηρησουμε.

τωρα σαν οδηγηση,τι να πω,τον ηχο του κινητηρα τον εχω ακομα στο κεφαλι μου,αυτα τα λιγα χιλιομετρα που το πηγα,με βροχη κιολας,απλα εχω ακομα ενα χαμογελο στα χειλη χαραγμενο ακομα!αυτες οι arrow τι ηχο βγαζουν!πο πο πο!

service,λαστιχα και μετα αναλυτικοτερα ολα
ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΧΤΙΖΟΥΝ ΦΥΛΑΚΕΣ ΚΑΙ Ο ΚΛΟΙΟΣ ΣΤΕΝΕΥΕΙ Ο ΝΟΥΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΤΑΡΙΟ
ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΔΡΑΠΕΤΕΥΕΙ!

Re: ερωτηση προς κατοχους sreet triple R  

  Από: tharis στις 29/03/2011 7:28 μμ.

πρωτα το πηρες και μετα θα το ελεγξεις ??

Τεσπα καλοριζικο φιλε μ και καλα χιλιομετρα !!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..