Προβλημα μπαταριας?

Re: Προβλημα μπαταριας?  

  Από: crazyumpire στις 09/03/2011 6:01 μμ.

Aris."Επισεις θα ηθελα να ρωτησω. Ολα τα T "αργουν" να σκασουν ? Ετσι δουλευουν ? Γινεται να βελτιωθει/μειωθει ο χρονος μιζιας που απαιτειται ? Καπως? Ειναι θεμα τσοκ? Ειναι θεμα εγκεφαλου? Μπουζι ?
Γιατι δεν ειναι "τσακμακι" να αρπαζει στιγμιαια ?
Εχει δει κανεις βελτιωση στην εκινηση μετα απο μεγαλο σερβις ? Μπουζι-βαλβιδες κτλ κτλ ?"


EEE Δεν ειναι και Ιαπωνας!!!!!!!χαχαχαχα!!........(τους Γ@μιοληδες!! πως τα καταφερνουν?? )
που θα παει θα φτιαξει και η TRIUMPH!!
παντως...δοκιμαστε να βρειτε περισοτερα Αμπερ(αν μπαινει η μπαταρια!!)
Νικος
VANITAS VANITATUM ET OMNIA VANITAS
Veni...Vedi....WC...

Re: Προβλημα μπαταριας?  

  Από: gran tiger στις 09/03/2011 7:28 μμ.

στην αρχη του χειμωνα ο τιγρης μου εβαλε την τριτη του GS απο τον φλεβαρη του 1999

Re: Προβλημα μπαταριας?  

  Από: Sprinter στις 09/03/2011 11:51 μμ.

1o Είναι πιο καλά να μην αρπάζει αμέσως. Ρωτήστε τα πιστόνια σας, τους εκκεντροφόρους και το στρόφαλο
2ο Δεν είναι από εκεί το πρόβλημά σας γιατί το δικό μου με ECU πρό του 2007 αρπάζει ακόμα πιο αργά απ' τα δικά σας
3ο Αν σώνει και καλά θέλετε να αρπάζει γρηγορότερα, ανοίχτε μια σταλιά το γκάζι όταν μιζάρετε. Κι αφήνετε αμέσως μόλις πάρει

Αυτά
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Προβλημα μπαταριας?  

  Από: black_power στις 10/03/2011 12:16 πμ.

[quote:3dxvcciu]από Sprinter » 09 Μαρ 2011, 23:51
1o Είναι πιο καλά να μην αρπάζει αμέσως. Ρωτήστε τα πιστόνια σας, τους εκκεντροφόρους και το στρόφαλο[/quote:3dxvcciu]

εγώ ρώτησα ένα (απ τα τέσσερα) γιαπωνέζικο πιστόνι gsr με 60000 χιλιόμετρα και μου είπε οτι άλλοι αλλάζουν απ τα 30000χλμ πιστόνια
βέβαια ξέχασα να ρωτήσω εκκεντροφόρους και στρόφαλο

Re: Προβλημα μπαταριας?  

  Από: Aris. στις 11/03/2011 3:44 πμ.

Sprinter"
3ο Αν σώνει και καλά θέλετε να αρπάζει γρηγορότερα, ανοίχτε μια σταλιά το γκάζι όταν μιζάρετε. Κι αφήνετε αμέσως μόλις πάρει

Αυτά"


Αυτο δεν ισχυει στα streetakia,δοκιμασμενο.
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Προβλημα μπαταριας?  

  Από: Sprinter στις 11/03/2011 7:27 πμ.

Ομιλώ για τα 1050. Εκει δουλεύει, τουλάχιστον για ECU μέχρι πρόσφατα. Περί 675 αγνοώ εντελώς.

Τα 675, έχουν πολύ μικρή μπαταρία ούτως η άλλως αν δεν κανω λάθος.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

update  

  Από: mountboy στις 16/03/2011 7:34 μμ.

mountboy"
noxelikos"Έχουμε καμία πρόταση για να βρούμε καλές τέτοιες λάμπες led;
Αν κατάλαβα καλά προτείνετε αλλαγή αυτών που φοράει απο το εργοστάσιο η μηχανή (τις γνωστές πυρακτώσεως)
με λαμπτήρες led (σκέτες,χωρίς κάτι έξτρα αναγκαίο,αλλά μόνο την λαμπίτσα).
Ισχύει αυτό που κατάλαβα;Που κυκλοφορούν τέτοιες οι λάμπες;"

Εγώ είχα βάλει κάτι τέτοιες πριν 6μήνες, http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2x-194-168-T10-1W-White-High-Power-LED-Car-Light-Bulb-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem483f616188QQitemZ310300991880QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories
κι ενώ δεν είχα πρόβλημα μέχρι πριν 2βδομάδες, κάηκε το δεξί led, το αλλάζω με ίδιο και ύστερα απο 2μέρες ξανακαίγεται(το αριστερό πάντα ΟΚ), λοιπόν, αφού δεν είχα άλλο led, ξαναβάζω τα μαμά και 10μέρες τώρα δεν ξανακάηκε, υπάρχει εξήγηση;
Θέμα μπαταρίας τώρα,
η μηχανή(tiger1050) δεν είχε ποτέ δυσκολία να πάρει μπρος(1,5χρόνο), και ένα πρωινό, αφού πήγα το πρωί για δουλειά κανονικά, το μεσημέρι βάζω μπρος, χιλ δευτερολέπτου έκανε η μίζα και τσούφ, όσο και να προσπάθησα τίποτε, εντελώς ξαφνικά(δεν κλειδώνω το πίσω φως ανοικτό...), έρχεται η οδική, βάζει καλώδια, παίρνει κατευθείαν!
Στο σέρβις, να μου τη φέρεις να τη δω , αλλά μάλλον αλλαγή θες...
Πάω έξω να ρωτήσω για μπαταρία, τη μετράει, οκ, την αφήνω να τη φορτίσει και δεν προλαβαίνω να φύγω, φόρτησε , την παίρνω πίσω τη βάζω στη μηχανή ξαναπάω στο μαγαζί(για να τη δει με φορτίο), τη μετράει και χωρίς συναγερμο(με, τράβαγε 10mA), όλα έδειχναν οκ, ΓΙΑΤΙ άραγε με άφησε ξαφνικά;;;
Θέλω μπαταρία; (τη 12άρα yuasa την είχε 80, είχε πάντως και imitation με 40-50)
Ποια η διαφορά της yuasa 12 bs απο τη 14 bs;"

Μετα απο τα παραπάνω κι αφού την άφησα 2-3 μέρες στο φορτιστή-συντηρητή της triumph, δεν ξαναπαρουσιάστηκε θέμα ξανά(βέβαια πήρα καλώδια για παν ενδεχόμενο), τώρα αν ξανασυμβεί, μάλλον πάω για νέα...

Προβλημα μπαταριας?  

  Από: redfoot στις 17/03/2011 7:53 πμ.

Υπαρχει Μπαταρία για το speed που να θεωρείται αντικειμενικά ότι υπερέχει έναντι όλων των άλλων ή Όλες πάνω κάτω βράζουν στο ίδιο ζουμί παιδιά ; ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ να αλλάξω άμεσα την ξεψυχισμενη απο την ακινησία στο sp3 κ δε ξέρω ποια να επιλέξω
the road is made clear when viewed from above..

Re: Προβλημα μπαταριας?  

  Από: petros paloukidis στις 09/04/2011 5:21 μμ.

κανοντας καθημερινες και οχι μεγαλης διαρκειας διαδρομες αντιμετωπισα και εγω προβλημα με την μπαταρια...την λυση μου την εδωσε ενας φορτιστης...ευχομαι να μην ξανα μεινω απο μπαταρια γιατι προ λιγο ημερων βρεθηκα εκπληκτος εκτος κατοικημενης περιοχης...
ο τολμων νικα!

Re: Προβλημα μπαταριας?  

  Από: fotisz750 στις 13/11/2011 7:29 μμ.

ειμαι και γω για μπαταρια πλεον-παρεδωσε...! τη φωρτισα χθες και σημερα παλι παπαλα. λεω να βαλω την ιδια. yuasa αλλα δεν ξερω Π Ο Σ Ο Κ Ο Σ Τ Ι Ζ Ε Ι και θελω να ξερω απο πριν για να μην με πιασουν και κοτσο! μπορει να βοηθησει καποιος? ευχαριστω!!!!!

Re: Προβλημα μπαταριας?  

  Από: denthnpalevw στις 13/11/2011 10:44 μμ.

45 euro την πηρα περσι...
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Προβλημα μπαταριας?  

  Από: fotisz750 στις 13/11/2011 11:28 μμ.

denthnpalevw"45 euro την πηρα περσι..."

καταρχιν ευχαριστω για την απαντηση!!! το λεω εξαρχης διοτι δεν απαντατε και πολυ στο φορουμ ρε παιδες...μονο για λαδια λετε!!!
απο που την πηρες φιλε?

Re: Προβλημα μπαταριας?  

  Από: denthnpalevw στις 14/11/2011 5:55 πμ.

Θεσσαλονικη μοτο news.
ειχε και πιο φθηνες ιδιες ακριβως απλα αλλη χωρα προελευσης!!!!
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Προβλημα μπαταριας?  

  Από: crazyumpire στις 14/11/2011 7:01 πμ.

και στον Σακη......τοσο εχει!!!
VANITAS VANITATUM ET OMNIA VANITAS
Veni...Vedi....WC...

Re: Προβλημα μπαταριας?  

  Από: lazos str στις 15/11/2011 1:28 μμ.

ειχα και εγω το ιδιο ακριβως προβλημα και τελικα ηταν μπαταρια!!!!ο συναγερμος την επινε...ολη!!αλλαξα μπαταρια και το βαζω σε φορτιστη της triumph συχνα!!!ευχομαι να βοηθησα!!