καντραν χιλιομετρων street triple

καντραν χιλιομετρων street triple  

  Από: panostreet triple στις 12/07/2010 9:05 μμ.

καλησπερα παιδια κ απο εμενα .... εκανα μια πατατα σημερα στο καντραν του triumph m εχω το street triple κ σημερα μηδενησα τα χιλιομετρα ολα οσα εχω κανει απο την αρχη η τα εσβησα δεν ξερω καν κ δεν μ τα γραφει κα8ολου ... ψαχνω ψαχνω ματεα ομως τι γηνετε πως μπορω να τα ξαναεπαναφερω οπως πριν κ να μ τα γραφει απο κατο? γιατι πρεπει να του κανω κ τα σερβις κ δεν ξερω ποσα εχω κανει συνολο!!!!!! εχω χασει το συνολο ολον τον χιλιομετρων ελεος με αφτα τα πολθπλοκα πραγματα!!!!!!!

Re: καντραν χιλιομετρων street triple  

  Από: Aris. στις 12/07/2010 9:31 μμ.

Επειδη πραγματικα βαριεμαι να κατεβω τωρα και να αρχιζω να ψαχνω τι μπορει να εχεις κανει.
Μιας που δεν γινεται να σβησεις τα συνολικα χλμ της μηχανης ετσι απλα. (αλλοι πληρωνουν για να σβησουν μερικα )

Θα σου ελεγα να βγαλεις τον θετικο πολο της μπαταριας και να τον ξαναβαλεις.
Λογικα θα μηδενιστουν ολες οι ρυθμισεις και θα πανε ολα default.(ρολοϊ , μεση ταχ. τελ ταχ. κτλ κτλ ...)
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: καντραν χιλιομετρων street triple  

  Από: ATN PANOS στις 12/07/2010 9:38 μμ.

φιλε μου πριν σου απαντησω θα ηθελα να ξερω αν εχεις τα νεα
η τα παλια οργανα,γιατι ειναι εντελως διαφορετικα

οπως ειπε κ ο φιλος αρης,και να θελεις δεν μπορεις να σβησεις τον ολικο χιλιομετρητη
απλα σβηνεις τα χιλιομετρα και τις ενδειξης απο το trip 1&2.

αν απλα αρχισες να πατας οτι εβρισκες κανε αυτο που σ λεει ο αρης.


@τα οργανα ισως να ειναι λιγο περιπλοκα
τουλαχιστον μεχρι να τα μαθεις,αλλα δεν γινεται με ενα κουμπι να εχεις
τοσες πληροφοριες που εχει το street.

λογικο δεν ειναι?
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: καντραν χιλιομετρων street triple  

  Από: panostreet triple στις 12/07/2010 10:02 μμ.

εχω το καινοθργιο καντραν του 10 με τα δυο κουμπακια...
δλδ τι να παω να κανω να βγαλω απο την μπαταρια τους πολους?? δεν θα αλαξει τιποτα θα μηδενησουνε ολα κ αφτα που εκανα μεχρι τωρα που τα μηδενησα!!!!!

Re: καντραν χιλιομετρων street triple  

  Από: nfot στις 12/07/2010 10:05 μμ.

ΔΕΝ υπαρχει τροπος να μηδενισεις τον ολικο χιλιομετρητη, εκτος αν εκαψες το οργανο ή ανακαλυψες, τυχαια, χοντρη πατατα της Τ.
Βγαζοντας τον πολο, δεν χανονται τετοιες πληροφοριες, μην ανησυχεις.

@ ΑΤΝ PANOS: Ποσο διαφορετικα ειναι; ΑΝ καποιος βρει τα νεα οργανα δηλαδη, δεν μπαινουν plug 'n' play σε μοντελο 2009;
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: καντραν χιλιομετρων street triple  

  Από: panostreet triple στις 12/07/2010 10:08 μμ.

ναι αφτο εκανα διεγραψα τα χιλιομετρα απο trip1k 2 αλα δεν βλεπω μονημος σταθερα στην οθονη ολα τα χιλιομετρα π εχω κανει !!!!!!!, μου τα δηχνει μονο οταν αναβω την μηχανη για 3 δευτερα κ μετα χανοντε... δεν γινετε να υπαρχει κ οταν ειναι σε κινηση να τα γραφει απο κατο οπως πριν??...

Re: καντραν χιλιομετρων street triple  

  Από: nfot στις 12/07/2010 10:10 μμ.

Διαβασε το μανουαλι και θα βρεις τη λυση.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: καντραν χιλιομετρων street triple  

  Από: ATN PANOS στις 12/07/2010 10:25 μμ.

nf"ΔΕΝ υπαρχει τροπος να μηδενισεις τον ολικο χιλιομετρητη, εκτος αν εκαψες το οργανο ή ανακαλυψες, τυχαια, χοντρη πατατα της Τ.
Βγαζοντας τον πολο, δεν χανονται τετοιες πληροφοριες, μην ανησυχεις.

@ ΑΤΝ PANOS: Ποσο διαφορετικα ειναι; ΑΝ καποιος βρει τα νεα οργανα δηλαδη, δεν μπαινουν plug 'n' play σε μοντελο 2009;"



ειναι πολυ διαφορετικα νικο
πολυ πιο ευαναγνωστα με μεγαλυτερα ψηφια
και με ενα κουμπι λιγοτερο.

δεν χρειαζεται πλεον να πατα 2 κουμπια ταυτοχρονα για να κανεις set up.

λειπει μονο η ενδειξη maximum speed!

για τον φιλο τωρα
αν εχεις μηδενισει κατι,απο τις προσωρινες ενδειξης,αυτο χαθηκε για παντα.
τα χιλιομετρα τις μηχανης ομως παραμενουν
και φιανονται για 3 δευτερολεπτα αφοτου γυρισεις τον διακοπτη στη θεση on.
κατοπιν γυριζουν στην τελευταια ενδειξη που τα ειχε αφησει πριν σβησεις την μηχανη.

δηλ,μεση,η στιγμιαια καταναλωση
χρονος,μεση ωριαια ταχυτητα,κτλ,κτλ

ελπιζω να βοηθησα
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: καντραν χιλιομετρων street triple  

  Από: ATN PANOS στις 12/07/2010 10:28 μμ.

@ νικο για τα οργανα δεν ειμαι σιγουρος
εχω την εντυπωση οτι δεν κανουν.

παλια που ειχαμε δοκιμασει οργανα απο daytona se triple,δεν επαιρνε μπροστα.

πιστεψε με ομως τα νεα οργανα ειναι souper.
ειδικα στο daytona
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: καντραν χιλιομετρων street triple  

  Από: nfot στις 12/07/2010 10:33 μμ.

Τα ειδα τα νεα οργανα σε ενα Striple R που ειχα για 3 μερες.

Κ@υλωσα μιλαμε με το R. Αυτο το εργαλειο ξυπνα τον καγκουρα μεσα σου. Για μια βολτα ξεκινησα, το γυρο του Πηλιου εκανα ... Δεν ηθελα να κατεβω λεμε.

Οσο για τα οργανα, το στροφομετρο δεν μου πολυαρεσε, αλλα οι ψηφιακες ενδειξεις και τα χειριστηρια ειναι καλυτερα απο του δικου μου, σιγουρα.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: καντραν χιλιομετρων street triple  

  Από: Aris. στις 13/07/2010 12:15 πμ.

ATN PANOS"
λειπει μονο η ενδειξη maximum speed!
"



Οχι ρε φιλε ! Εβγαλαν τον δοτη ?
Που ειχε παρει το αφεντικο μου βολτα το στριτ καπου στα 900-1000 χλμ (και καλα , στα τελειωματα του στρωσιματος) και τον ρωτησα οταν γυρισε... "δεν πιστευω να ετρεξες"..
- Ε το ανοιξα λιγο , οχι πολλα πραγματα ομως, μην νομιζεις...

Κοιταω με τροπο μετα απο λιγο τον "δοτη" ... 215...
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: καντραν χιλιομετρων street triple  

  Από: tharis στις 14/07/2010 2:30 μμ.

Νομιζω οτι δε μπορεις να βλεπεις συνεχεια τα ολικα χιλιομετρα, παρα μονο οταν ανοιγεις τον διακοπτη.. (εκτος αν υπαρχει καποια ρυθμιση στο set up γιατι δε το εχω ψαξει ακομη καλα..)

Εγω εχω στο trip 1 τα ολικα ( δε το εχω μηδενισει ποτε) και μηδενιζω το trip 2 οταν θελω..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: καντραν χιλιομετρων street triple  

  Από: SOTHRHS στις 15/07/2010 2:03 πμ.

Aris."
ATN PANOS"
λειπει μονο η ενδειξη maximum speed!
"



Οχι ρε φιλε ! Εβγαλαν τον δοτη ?
Που ειχε παρει το αφεντικο μου βολτα το στριτ καπου στα 900-1000 χλμ (και καλα , στα τελειωματα του στρωσιματος) και τον ρωτησα οταν γυρισε... "δεν πιστευω να ετρεξες"..
- Ε το ανοιξα λιγο , οχι πολλα πραγματα ομως, μην νομιζεις...

Κοιταω με τροπο μετα απο λιγο τον "δοτη" ... 215... "



μεσημερι εγινε αυτο πουλακι μου??????????????????

Re: καντραν χιλιομετρων street triple  

  Από: Mr.Samsa στις 15/07/2010 2:19 πμ.

Αυτά που έσβησες είναι τα προσωρινά km που είναι στο trip 1 η 2 και μπορείς να τα μηδενίσεις οποτε θες για να μετράς ποσα km σου βγάζει ένα ντεπόζιτο πόση απόσταση έκανες σε ένα ταξίδι κτλ..Τα συνολικά km τις μηχανής που δεν σβήνονται στα έχει στο set up αλλα δε μπορώ να θυμηθώ τώρα πως ακριβώς το γραφει, άμα το κοιτάξεις θα τα βρείς

Re: καντραν χιλιομετρων street triple  

  Από: panostreet triple στις 18/07/2010 12:35 μμ.

ναι τα βρηκα που τα γραφει τελικα ειναι μετα το set up αλλα δε μπορω να τα δω οταν κινουμαι με τη μηχανη τι να κανουμε αφου εχει τετοιο συστημα η μηχανη θα το υποστουμε!!!!!