Δυναμομέτρηση Daytona 675 2013 - Arrow Slip on

Δυναμομέτρηση Daytona 675 2013 - Arrow Slip on  

  Από: stamatisx στις 19/09/2014 5:23 μμ.

Μιας και τοποθέτησα και γώ το τελικό της Arrow είπα να κάνω και μια δυναμομέτρηση για να δω σε τι κατάσταση βρίσκεται Δυστυχώς δε μου έκοψε να κάνω μια πρίν και μια μετά για σύγκριση....
Nα πήρε βαριά 1.5 HP... αλλά πλέον έχει πολύ γ@μ@το ήχο...

Φίλτρο είναι μαμά και μάλλον με αυτό θα μείνω γιατί μέχρι τις 7Κ το A/F ήταν πάνω από 14... αλλιώς πρέπει να πάω σε λύση Bazzaz Z-Fi (€350) και €200 καινούργια χαρτογράφηση... (€150 αν το κάνω εντός μηνός, γιατί €50 έδωσα ήδη γι' αυτή)


Εδώ απ΄ότι μου εξήγησε ξεκίνησε με δευτέρα και έβαλε μέχρι 6η για να δει αν έχει τίποτα προβλήματα... κ απ' ότι φαίνεται όλα καλά... (τελική 250?)

Re: Δυναμομέτρηση Daytona 675 2013 - Arrow Slip on  

  Από: stamatisx στις 14/11/2014 1:43 μμ.

Μετά την εγκατάσταση Bazzaz Z-Fi και φίλτρο αέρος DNA και καινούργια χαρτογράφηση στο δυναμόμετρο (περίμενα περισσότερα άλογα... τέσπα)



Re: Δυναμομέτρηση Daytona 675 2013 - Arrow Slip on  

  Από: Loxias στις 14/11/2014 5:13 μμ.

Λογικο που δεν εδειξε παραπανω αλογα!Το προγραμμα που εκανες
στο dyno δεν εχει αλλαξει το afr εκει που πρεπει!Το μονο που εκανε
ειναι να το κανει πολυ φτωχο χαμηλα!
"There will be haters,
There will be doubters,
There will be non believers,
and then there will be you,
proving them Wrong!"


"It took me 2 years to learn to talk,
And 35 years to learn to shut up.

Re: Δυναμομέτρηση Daytona 675 2013 - Arrow Slip on  

  Από: stamatisx στις 14/11/2014 10:56 μμ.

Και γω χωρίς να είμαι ειδικός βλέπω ότι το έχει κάνει ακόμα πιο φτωχό απ' ότι ήταν με τον χάρτη της Triumph για την Arrow...
Η πλάκα είναι ότι την πρώτη φορά που το πήγα μου λέει... μέχρι τις 7 είναι φτωχό πρόσεχε να μην το πας με σταθερό γκάζι... και αντί να το κάνει πιο πλούσιο το έκανε ακόμα πιο φτωχό????

To A/F σε ποιό εύρος τιμών πρέπει να κυμαίνεται για τις χαμηλές, σε ποιό για τις μεσαίες και σε ποιό για τις ψιλές?

Re: Δυναμομέτρηση Daytona 675 2013 - Arrow Slip on  

  Από: chris.r675 στις 16/11/2014 6:14 μμ.

εμενα μου φαινεται πολυ φτωχο!ενταξει χαμηλα το εχουν φτωχο για να παιρνουν τις προδιαγραφες ρυπων,
αλλα στις 10 να ειναι στο 14!εγω με bazzaz και zafm το δουλευω 12.9 χαμηλα,στις μεσεες 13,και στις 10 και πανω
13.2,δεν λεω οτι ειναι ιδανικο,αλλα ειναι safe για να μην σπασει και δεν το εχω βαλει ποτε δυναμομετρο,δεν μπορω να
ξερω τι αποδοση βγαζει με τις τιμες που του εχω δωσει.

στα ψηλα να φοβασαι μην παθει κατι!
ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΧΤΙΖΟΥΝ ΦΥΛΑΚΕΣ ΚΑΙ Ο ΚΛΟΙΟΣ ΣΤΕΝΕΥΕΙ Ο ΝΟΥΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΤΑΡΙΟ
ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΔΡΑΠΕΤΕΥΕΙ!