Προβλιμα με ντιζα σε 675

Re: Προβλιμα με ντιζα σε 675  

  Από: ATN PANOS στις 12/07/2010 3:44 μμ.

cimics"υπαρχει περιπτωση να κανει αυτο το μπασο ηχο,χωρις να αναβει το λαμπακι?"


ναι αν βγαλεις την πεταλουδα απο την εξατμιση
θα χασεις ομως σε ροπη χαμηλα
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Προβλιμα με ντιζα σε 675  

  Από: cimics στις 19/07/2010 9:08 πμ.

αυτο το <<διαολο>> λαμπακι του κινητηρα αναβει καθε λιγο και οταν καθετε καποιοσ στην πισω σελα μετα απο λιγο σβηνει και αν το θυμιθειι μετα απο μερες κσανααναβει...να το παω να το δουν παλι?το χω παει ιδει 4 φορες στην ηλιοφιλ...αν το αφεισω θα εχω προβλημα?

Re: Προβλιμα με ντιζα σε 675  

  Από: ATN PANOS στις 19/07/2010 4:16 μμ.

cimics"αυτο το <<διαολο>> λαμπακι του κινητηρα αναβει καθε λιγο και οταν καθετε καποιοσ στην πισω σελα μετα απο λιγο σβηνει και αν το θυμιθειι μετα απο μερες κσανααναβει...να το παω να το δουν παλι?το χω παει ιδει 4 φορες στην ηλιοφιλ...αν το αφεισω θα εχω προβλημα?"



απο οσο ξερω δεν υπαρχει προβλημα
αν καποιος ξερει ας μας πει
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Προβλιμα με ντιζα σε 675  

  Από: denthnpalevw στις 19/07/2010 5:55 μμ.

ATN PANOS"
cimics"αυτο το <<διαολο>> λαμπακι του κινητηρα αναβει καθε λιγο και οταν καθετε καποιοσ στην πισω σελα μετα απο λιγο σβηνει και αν το θυμιθειι μετα απο μερες κσανααναβει...να το παω να το δουν παλι?το χω παει ιδει 4 φορες στην ηλιοφιλ...αν το αφεισω θα εχω προβλημα?"



απο οσο ξερω δεν υπαρχει προβλημα
αν καποιος ξερει ας μας πει"


προβλημα πιστευω οτι ειναι να το αφησεις αναμενο. αν αναψει για καποιον αλλο λογο πως θα το καταλαβεις αν ειναι ηδη αναμενο? μπορει να πας χαρουμενος............
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Προβλιμα με ντιζα σε 675  

  Από: ATN PANOS στις 19/07/2010 6:04 μμ.

[quote="denthnpalevw":29lqfady]
ATN PANOS"
cimics"αυτο το <<διαολο>> λαμπακι του κινητηρα αναβει καθε λιγο και οταν καθετε καποιοσ στην πισω σελα μετα απο λιγο σβηνει και αν το θυμιθειι μετα απο μερες κσανααναβει...να το παω να το δουν παλι?το χω παει ιδει 4 φορες στην ηλιοφιλ...αν το αφεισω θα εχω προβλημα?"



απο οσο ξερω δεν υπαρχει προβλημα
αν καποιος ξερει ας μας πει"


προβλημα πιστευω οτι ειναι να το αφησεις αναμενο. αν αναψει για καποιον αλλο λογο πως θα το καταλαβεις αν ειναι ηδη αναμενο? μπορει να πας χαρουμενος............[/quote:29lqfady]


εννοω οτι ειναι μονο για το κλαπετο τις εξατμισης
και δεν υπαρχει προβλημα ασφαλειας για την μηχανη η το αναβατη αν αναβει συνεχεια
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Προβλιμα με ντιζα σε 675  

  Από: Piki στις 19/07/2010 7:08 μμ.

Είμαι παθός και γιαυτό μαθός!
Το λαμπάκι άναψε στην πρώτη μου κοντινή βόλτα! Το εργαλείο στον Σάκη Κόντη έδειξε απορύθμιση στο ex-up. Και όχι μόνο εκείνη τη φορά. Μέχρι που ήρθε μια στιγμή στη ζωή της daytona που άναψε το λαμπάκι και δεν ήταν δυνατόν να ξεκινήσει η μοτοσυκλέτα! Ήταν το τέλος του ανορθωτή και του CPU! 'Ολα συνέβησαν μέσα στο 1ο έτος κατοχής της μοτοσυκλέτας και έγινε αντικατάσταση των εξαρτημάτων χωρίς κανένα κόστος παρά μόνο σε χρόνο (εγκλεισμός στο συνεργείο για ένα μήνα). Ευτυχώς ήταν χειμώνας και δεν με πείραξε πολύ (που λέει ο λόγος). Ο Σάκης επέμενε να της δώσω χρόνο για να συνέλθει, πράγμα που έκανα και χαίρομαι γιαυτό. Από τότε το λαμπάκι άναψε τρεις-τέσσερεις φορές αλλά σβήνει μόνο του πάντα.
Ο θεός να φυλάει τις daytona από το λαμπάκι λοιπόν.
όποιος φυλάει τα ρούχα του και έχει τα μισά,
να προσέχει χρειάζεται διπλά!

Re: Προβλιμα με ντιζα σε 675  

  Από: grgasteus στις 19/07/2010 7:18 μμ.

ATN PANOS"μονο το daytona εχει

αλλα δεν ειχα/εχω προβλημα"

Πάνο,
έχω την εντύπωση πως έχει και το street triple, αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος...admin
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...

Re: Προβλιμα με ντιζα σε 675  

  Από: denthnpalevw στις 19/07/2010 7:30 μμ.

το triple ντεν εχει καρντια μου.....
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Προβλιμα με ντιζα σε 675  

  Από: ATN PANOS στις 19/07/2010 8:11 μμ.

grgasteus"
ATN PANOS"μονο το daytona εχει

αλλα δεν ειχα/εχω προβλημα"

Πάνο,
έχω την εντύπωση πως έχει και το street triple, αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος...admin "



δεν εχει γιωργο.
στο daytona το εχουνε βαλει επειδη ο κινητηρας
ειναι ρυθμισμενος γαι αποδοση στα ψηλα,και εχουν to exump
για να βελτιωσει την ροπη στις χαμηλομεσαιες!
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Προβλιμα με ντιζα σε 675  

  Από: dimchrist στις 20/07/2010 1:04 μμ.

Άναψε πρώτη φορά το λαμπάκι στον πρώτο χρονο για το κλασσικό θέμα του ex-up.
Μετά από ένα 6 μηνο έβαλα ολόσωμη οπότε τελείωσε και το θέμα με το ex-up.
Έχει ξανανάψει 2-3 φορές ακόμα αλλά μετά από λίγο σβήνει μόνο του. Τόσο γρήγορα που δεν προλαβαίνω να πάω στο μαστρομπιλ. Συνήθως καλοκαίρι εμφανίζεται περισσότερο. Αν είναι να κάνω μαντεψιά μάλλον ο ανορθωτής πρέπει να κάνει παζάρια με το χάρο.

Triple Way

Re: Προβλιμα με ντιζα σε 675  

  Από: nfot στις 20/07/2010 3:52 μμ.

Δεν εχει μνημη λαθων η ECU;
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Προβλιμα με ντιζα σε 675  

  Από: Aris. στις 20/07/2010 5:05 μμ.

Αυτο ηθελα να ρωτησω. Πρεπει να φαινεται στο διαγνωστικο, οχι ?
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Προβλιμα με ντιζα σε 675  

  Από: dimchrist στις 20/07/2010 5:50 μμ.

nf"Δεν εχει μνημη λαθων η ECU;"

Το συγκεκριμένο δε το κρατάει. Το είχα πάει την πρώτη φορά που μου έκλεισε μόνο του και το έβαλε ο μάστορας στο διαγνωστικό και δε του έβγαζε τίποτα. Τα ίδια και τη δεύτερη.

Triple Way

Re: Προβλιμα με ντιζα σε 675  

  Από: cimics στις 03/09/2010 11:43 μμ.

αμα βαλω αλλο τελικο εξατμησης..βγαινει και το exup...?

Re: Προβλιμα με ντιζα σε 675  

  Από: nfot στις 03/09/2010 11:46 μμ.

Οχι, τo exup ειναι πολυ πριν το τελικο, εκει που γινεται 3>1.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.