ΣΑΚΗΣ ΚΟΝΤΗΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ.

ΣΑΚΗΣ ΚΟΝΤΗΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ.  

  Από: KOSTAS 58 στις 20/09/2014 10:14 μμ.

Μετα απο 400 χλμ κυκλοφοριας με τον μεταχειρισμενο τιγρη 900(885) που αγορασα και κατοπιν υποδηξης του Σακη Κοντη,σημερα ειδα διαροη λαδιων στην δεξια πλευρα του μοτερ ΜΙΖΑ ακουσμα καδενας ενω η μοτο ηταν απο γενικη επισκευη ελεγχο απο το συνεργειο τΚοντη.Τι ειναι η διαροη απο την πλευρα τις μιζας?Ξερει καποιος?Επισης το διακενο βαλβιδων ειναι αυτο που γραφω?0.10-0.15mm?και 0.15-0.20mm?Η ΜΟΤΟ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΘΗΚΕ ΣΤΟΝ ΚΟΝΤΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΝΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΥΗ(51470χλμ) ΤΗΣ ΕΚΑΝΕ ΣΤΡΩΣΙΜΟ ΞΑΝΑΕΛΕΧΘΗΚΕ ΣΤΟΝ ΚΟΝΤΗ ΑΛΛΑΞΕ ΛΑΔΙΑ ΦΙΛΤΡΟ.ΔΛΔ Η ΜΗΧΑΝΗ ΗΘΕΛΕ ΕΛΕΧΓΟ ΒΑΣΗ ΤΩΝ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΤΗΣ (τωρα εχει 55.300 ) ΜΕΤΑ ΑΠΟ 16.000χλμ και τωρα θελει παλι ρεγουλαρισμα καδενας και βαλβιδων.ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΠΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΚΑΝΕΝΑΝ.Οποιος εχει ΙΔΕΑ για το προβλημα παρακαλω ας με βοηθηση.Αυτο ειναι το διακενων βαλβιδων?θα ηθελα να το μαθω.Τι μπορει να ειναι η διαροη απο την μερια τις μιζας στο ΜΟΤΕΡ?Σας ευχαριστω εκ τον προτερων ΟΛΑ ΕΓΙΝΑΝ ΣΧΕΔΟΝ ΤΕΛΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΤΟΥ ΣΑΚΗ ΚΟΝΤΗ.Η ΥΠΟΝΕΙΑ ΟΦΕΙΛΟΝΤΑΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΕΙΨΗ ΕΙΔΙΚΩΝ ΜΑΣΤΟΡΩΝ ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΕ TRIUMPH.OΦΕΙΛΟΥΜΕ ΜΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ.
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:58, διορθώθηκε 2 φορές συνολικά.

Re: ΣΑΚΗΣ ΚΟΝΤΗΣ 885i ΤΙΓΡΗΣ 709 ΔΙΑΡΟΗ....  

  Από: kostas1975 στις 20/09/2014 10:39 μμ.

KOSTAS 58"Μετα απο 400 χλμ κυκλοφοριας με τον μεταχειρισμενο τιγρη 900(885) που αγορασα και κατοπιν υποδηξης του Σακη Κοντη,σημερα ειδα διαροη λαδιων στην δεξια πλευρα του μοτερ ΜΙΖΑ ακουσμα καδενας ενω η μοτο ηταν απο γενικη επισκευη ελεγχο απο το συνεργειο του περιφημου Κοντη.Τι ειναι η διαροη απο την πλευρα τις μιζας?Ξερει καποιος?Επισης το διακενο βαλβιδων ειναι αυτο που γραφω?0.10-0.15mm?και 0.15-0.20mm?Η ΜΟΤΟ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΘΗΚΕ ΣΤΟΝ ΚΟΝΤΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΝΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΥΗ(51470χλμ) ΤΗΣ ΕΚΑΝΕ ΣΤΡΩΣΙΜΟ ΞΑΝΑΕΛΕΧΘΗΚΕ ΣΤΟΝ ΚΟΝΤΗ ΑΛΛΑΞΕ ΛΑΔΙΑ ΦΙΛΤΡΟ.ΔΛΔ Η ΜΗΧΑΝΗ ΗΘΕΛΕ ΕΛΕΧΓΟ ΒΑΣΗ ΤΩΝ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΤΗΣ (τωρα εχει 55.300 ) ΜΕΤΑ ΑΠΟ 16.000χλμ και τωρα θελει παλι ρεγουλαρισμα καδενας και βαλβιδων.ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΠΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΚΑΝΕΝΑΝ.Οποιος εχει ΙΔΕΑ για το προβλημα παρακαλω ας με βοηθηση.Αυτο ειναι το διακενων βαλβιδων?θα ηθελα να το μαθω.Τι μπορει να ειναι η διαροη απο την μερια τις μιζας στο ΜΟΤΕΡ?Σας ευχαριστω εκ τον προτερων "

Καλησπέρα!γιατι δεν τον παίρνεις τηλ να του το πεις
Να δεις τι θα σου πει.λογικα θα σου το φτιάξει
Αφού μόλις το πήρες,χωρίς να πληρώσεις κατι υποθέτω ...´το οτι έπαθε καποια
Βλαβη δεν σημαίνει οτι έγινε σκόπιμα απο την μεριά του κοντη..η οτι ειναι σκαρτο το Μοτο ...εγω το πάω χρόνια το μηχανάκι μου εκει χωρις το παραμικρό πρόβλημα...

Re: ΣΑΚΗΣ ΚΟΝΤΗΣ 885i ΤΙΓΡΗΣ 709 ΔΙΑΡΟΗ....  

  Από: KOSTAS 58 στις 20/09/2014 10:50 μμ.

kostas1975"
KOSTAS 58"Μετα απο 400 χλμ κυκλοφοριας με τον μεταχειρισμενο τιγρη 900(885) που αγορασα και κατοπιν υποδηξης του Σακη Κοντη,σημερα ειδα διαροη λαδιων στην δεξια πλευρα του μοτερ ΜΙΖΑ ακουσμα καδενας ενω η μοτο ηταν απο γενικη επισκευη ελεγχο απο το συνεργειο του περιφημου Κοντη.Τι ειναι η διαροη απο την πλευρα τις μιζας?Ξερει καποιος?Επισης το διακενο βαλβιδων ειναι αυτο που γραφω?0.10-0.15mm?και 0.15-0.20mm?Η ΜΟΤΟ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΘΗΚΕ ΣΤΟΝ ΚΟΝΤΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΝΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΥΗ(51470χλμ) ΤΗΣ ΕΚΑΝΕ ΣΤΡΩΣΙΜΟ ΞΑΝΑΕΛΕΧΘΗΚΕ ΣΤΟΝ ΚΟΝΤΗ ΑΛΛΑΞΕ ΛΑΔΙΑ ΦΙΛΤΡΟ.ΔΛΔ Η ΜΗΧΑΝΗ ΗΘΕΛΕ ΕΛΕΧΓΟ ΒΑΣΗ ΤΩΝ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΤΗΣ (τωρα εχει 55.300 ) ΜΕΤΑ ΑΠΟ 16.000χλμ και τωρα θελει παλι ρεγουλαρισμα καδενας και βαλβιδων.ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΠΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΚΑΝΕΝΑΝ.Οποιος εχει ΙΔΕΑ για το προβλημα παρακαλω ας με βοηθηση.Αυτο ειναι το διακενων βαλβιδων?θα ηθελα να το μαθω.Τι μπορει να ειναι η διαροη απο την μερια τις μιζας στο ΜΟΤΕΡ?Σας ευχαριστω εκ τον προτερων "

Καλησπέρα!γιατι δεν τον παίρνεις τηλ να του το πεις
Να δεις τι θα σου πει.λογικα θα σου το φτιάξει
Αφού μόλις το πήρες,χωρίς να πληρώσεις κατι υποθέτω ...´το οτι έπαθε καποια
Βλαβη δεν σημαίνει οτι έγινε σκόπιμα απο την μεριά του κοντη..η οτι ειναι σκαρτο το Μοτο ...εγω το πάω χρόνια το μηχανάκι μου εκει χωρις το παραμικρό πρόβλημα..."
ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΤΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΕΓΙΝΑΝ ΟΙ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΣΤΟΝ ΚΟΝΤΗ.ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Ο ΚΟΝΤΗΣ ΜΙΛΗΣΑΜΕ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ Η ΜΟΤΟ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.....

Re: ΣΑΚΗΣ ΚΟΝΤΗΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ.  

  Από: Genesis στις 22/09/2014 6:38 μμ.

[quote:184awfpu] ΟΛΑ ΕΓΙΝΑΝ ΣΧΕΔΟΝ ΤΕΛΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΤΟΥ ΣΑΚΗ ΚΟΝΤΗ.Η ΥΠΟΝΕΙΑ ΟΦΕΙΛΟΝΤΑΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΕΙΨΗ ΕΙΔΙΚΩΝ ΜΑΣΤΟΡΩΝ ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΕ TRIUMPH.OΦΕΙΛΟΥΜΕ ΜΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ.[/quote:184awfpu]

Εγω πάλι εδω δεν καταλαβα τι εννοείς! !