Επιλογή κ τοποθέτηση συναγερμού

Επιλογή κ τοποθέτηση συναγερμού  

  Από: fotis_kefalonia στις 05/01/2015 5:18 πμ.

Καλημέρα στη παρέα!
Θα ήθελα την άποψη σας σεχτικά με το θέμα το συναγερμού στη καινούρια μου tiger 800. Σκέφτομαι να τοποθετήσω συναγερμό αλλά ταλαντεύομαι ανάμεσα στο εγκεκριμένο από τη triumph με τη τιμή στα 370 ευρώ ή να καταφύγω σε κάποιο σύστημα άλλης εταιρίας κ συνεπώς πιο φθηνό?
Sometimes I Ride to forget... But I never forget to Ride...

Re: Επιλογή κ τοποθέτηση συναγερμού  

  Από: ehetlaios στις 05/01/2015 10:52 πμ.

Γεια σου φιλε.
Αν δεν βαλεις τον εργοστασιακο συναγερμο και βαλεις καποιον του εμποριου ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα σου πει η αντιπροσωπεια οτι χανεις την εγγυηση.Βλακεια αλλα δυστυχως ετσι κανουν για να αναγκαζεσαι να να βαζεις τα εργοστασιακα αξεσουαρ

Re: Επιλογή κ τοποθέτηση συναγερμού  

  Από: Genesis στις 05/01/2015 1:54 μμ.

Αν σου το βάλουν απο την αντιπροσωπεια δωρο τον συναγερμο οταν αγορασεις καινούρια μοτο τότε το βγάζεις οταν τελειώσει η εγγυήση! Αν πάρεις πχ καινούρια μοτο χωρίς συναγερμό και βάλεις κάποιον του εμπορίου (βλέπε Spyball, Scorpio, Meta κάνοντας αναζήτηση) προτίμησε να έχει ίδια πλεξούδα με του εργοστασίου για να μην έχεις κόψε ράψε οπότε αν πάθει κάτι (μακρια) τότε απλά τον βγάζεις απο την φίσα και ούτε γάτα ούτε ζημιά στην εγγύηση!!!

Re: Επιλογή κ τοποθέτηση συναγερμού  

  Από: fotis_kefalonia στις 05/01/2015 4:50 μμ.

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας!
Θα το ψάξω όσο γίνεται κ αυτό με το να ταιράζει η καλωδίωση μου ακούγεται καλό, αλλά θέλει ψάξιμο...
Κ αν δε βρεθεί κάτι πάμε στον εγκεκριμένο απ την trimph... το μόνο σίγουρο είναι οτι δεν πρόκειται να πέσει κόφτης κ μονοτική ταινία για τη τοποθέτηση του συναγερμού...!!!
Sometimes I Ride to forget... But I never forget to Ride...

Re: Επιλογή κ τοποθέτηση συναγερμού  

  Από: Genesis στις 05/01/2015 4:58 μμ.

Υπαρχει σιγουρα η πλεξουδα! Ειναι λογικα κοινη για ολα τα triumph! Εγω εχω τον spyball με την πλεξουδα που σου λεω! Ουτε 5 λεπτα δουλειά η τοποθετηση!!

Re: Επιλογή κ τοποθέτηση συναγερμού  

  Από: fotis_kefalonia στις 05/01/2015 5:22 μμ.

Μια χαρούλα τότε!
Αν δεν σου είναι κόπος θα μπορούσες να μου δώσεις μερικές πληροφορίες σχετικά με το δικό σου συναγερμό σχετικά με το μοντέλο, το κόστος αγοράς κ πού τον έβαλες... μασημένη τροφή σου ζητάω αλλά συμπάθα με γιατί πρόσφατως μετακόμησα Αθήνα κ ώντας παιδί της επαρχίας έχω μάθει να παρκάρω τη μηχανή η το αμάξι με τα κλειδιά επάνω δίχως άνχος... τόσο που να ξεχνάω μέχρι κ που πάρκαρα.....
Sometimes I Ride to forget... But I never forget to Ride...

Re: Επιλογή κ τοποθέτηση συναγερμού  

  Από: Genesis στις 05/01/2015 5:35 μμ.

Εχω τον Spyball 6827 τιμη συναγερμού 170€ πλεξουδας 30€! Μονος μου τον περασα μιας και ηταν 5 λεπτα δουλειά οπως σου ειπα! Οσο για ποιον συναγερμο θα βαλεις εγω διαλεξα αυτον γιατι σε σχεση απόδοσης τιμης ειναι ο πολυ καλος κ με πλεξουδα! Meta δεν εχω ακουσει και τα καλύτερα λογια! Scorpio ειχα παλια αν εξαιρέσεις την τηλεειδοποιηση και οτι απλα το εχεις στην τσεπη το τηλεκοντρόλ και το αναγνωριζει μολις πλησιάσεις στην μηχανη συν τον περιμετρικο που εχει καλος ηταν αλλα το κραδασμικο κοιμοταν και για 300 φευγα που εχει δεν τον ξαναπηρα! Της triumph απο την αλλη καλος ειναι οταν τον παρεις καινούριο αλλα αμα γερασει κανει τα δικα του βαραει μονος του κλπ και σε ξενα φόρουμ αν δεις τα χειρότερα λενε! Υπαρχουν βεβαια και οι οικονομικοι με τηλεειδοποιηση ρανταρ κλπ οπως ο spy 5000 με κανα 100αρι αλλα θελουν σίγουρα κοψε ραψε ! (Τον ειχα και αυτον παλια στο Tdm αλλα επεσε μονοτικη βεβαια!) Αυτα ελπίζω να σε βοηθησα!
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:59, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Επιλογή κ τοποθέτηση συναγερμού  

  Από: fotis_kefalonia στις 05/01/2015 5:54 μμ.

Φίλε Γιάννη, βοηθησες αρκετά!
Θα το κοιτάξω κ γω λίγο αργότερα με περισσότερη ηρεμία!
Σ ευχαριστώ πάρα πολύ πάντως!!!
Κ προκαταβολικά τα χρόνια μου πολλά για μεθαύριο που είναι η γιορτή σου!!! Τα καλύτερα εύχομαι κ πολλά κ ασφαλή χιλιόμετρα!
Sometimes I Ride to forget... But I never forget to Ride...

Re: Επιλογή κ τοποθέτηση συναγερμού  

  Από: Genesis στις 05/01/2015 6:34 μμ.

Να σαι καλα φιλε Φωτη και εσυ χρόνια πολλά για αύριο!!! οτι θες με ρωτας!

Re: Επιλογή κ τοποθέτηση συναγερμού  

  Από: Loxias στις 06/01/2015 12:14 πμ.

Genesis"Υπαρχουν βεβαια και οι οικονομικοι με τηλεειδοποιηση ρανταρ κλπ οπως ο spy 5000 με κανα 100αρι αλλα θελουν σίγουρα κοψε ραψε ! (Τον ειχα και αυτον παλια στο Tdm αλλα επεσε μονοτικη βεβαια!) Αυτα ελπίζω να σε βοηθησα! "




Εγω αυτον εχω αλλα το συνδεσα πανω στην εργοστασιακη φυσα...ουτε κοψε ουτε ραψε!5 λεπτα τοποθετηση και απο
αποδοση σκιζει και ολες του οι λειτουργιες παραμετροποιουνται απο το κοντρολακι του!
"There will be haters,
There will be doubters,
There will be non believers,
and then there will be you,
proving them Wrong!"


"It took me 2 years to learn to talk,
And 35 years to learn to shut up.

Re: Επιλογή κ τοποθέτηση συναγερμού  

  Από: Genesis στις 06/01/2015 12:37 πμ.

Loxias"
Genesis"Υπαρχουν βεβαια και οι οικονομικοι με τηλεειδοποιηση ρανταρ κλπ οπως ο spy 5000 με κανα 100αρι αλλα θελουν σίγουρα κοψε ραψε ! (Τον ειχα και αυτον παλια στο Tdm αλλα επεσε μονοτικη βεβαια!) Αυτα ελπίζω να σε βοηθησα! "




Εγω αυτον εχω αλλα το συνδεσα πανω στην εργοστασιακη φυσα...ουτε κοψε ουτε ραψε!5 λεπτα τοποθετηση και απο
αποδοση σκιζει και ολες του οι λειτουργιες παραμετροποιουνται απο το κοντρολακι του!"


Ειχε ετοιμη φισα?

Re: Επιλογή κ τοποθέτηση συναγερμού  

  Από: Loxias στις 07/01/2015 7:48 μμ.

Genesis"Ειχε ετοιμη φισα?"



Οχι..πηρα μια απο ebay!!Σιγα το δυσκολο!
"There will be haters,
There will be doubters,
There will be non believers,
and then there will be you,
proving them Wrong!"


"It took me 2 years to learn to talk,
And 35 years to learn to shut up.

Re: Επιλογή κ τοποθέτηση συναγερμού  

  Από: Genesis στις 07/01/2015 7:53 μμ.

Μια χαρα τοτε αν μπορεις ποσταρε και το λινκ!