Κοψιματα.Προγραμμα??

Κοψιματα.Προγραμμα??  

  Από: Lakwnas! στις 19/02/2016 2:11 μμ.

Γεια σας παιδια..Ειμαι καινουριος στο forum!Ειμαι κατοχος ενος τιγρη 1050 08 και απ'οταν το πήρα μου κανει κοψιματα μετα τις 5000στροφες περιπου μεχρι τις 7..και γενικα ειναι λες και κατι κραταει το μηχανακι σε αυτες τις στροφες..Ειναι τοσο πολυ το κρατημα που αν εχω 4η απο χαμηλα σχεδον δεν την φορτωνει..Έχει κανεις ιδεα τι μπορει να ειναι αυτο?Το μηχανάκι εχει φιλτρο και εξατμιση απο μπροστα χωρις καταλυτη..Αυτος που το πήρα μου ειπε πως εχει safe προγραμμα αλλα αυτο δεν νομιζω οτι εχει σχεση με τα κοψιματα..παντως για safe η καταναλωση ειναι μεγαλη..

Re: Κοψιματα.Προγραμμα??  

  Από: nikosdk στις 19/02/2016 2:31 μμ.

Άλλαξε το προγραμμα κ ξαναδοκιμασε

Re: Κοψιματα.Προγραμμα??  

  Από: Tigris3 στις 19/02/2016 8:57 μμ.

Ξεκίνα από τα εύκολα και προχωράς μέχρι να βρεις τι φταίει. Σε πρώτη φάση δες τι πρόγραμμα φοράει και άλλαξέ το. Έλεγξε φίλτρο αέρα για αλλαγή/καθάρισμα. Αν δεν στρώσει πας παρακάτω. Καθάρισμα μπεκ και ρύθμιση πεταλούδων.

Re: Κοψιματα.Προγραμμα??  

  Από: nikosdk στις 20/02/2016 1:23 μμ.

Τις πεταλουδες τις ρυθμιζεις με την αλλαγη προγραμματος. Αν λυσεις για φιλτρο (που κατα την γνωμη μου δεν ειναι ο λογος του προβληματος) καθαριζεις και τις πεταλουδες, που επισης δεν ειναι ο λογος του προβληματος αυτος. Αυτα ειναι καλο να τα κανεις για συντηρηση. Εγω σου προτινω να ξεκινησεις απο το προγραμμα, να βαλεις το 20542 και αν δεν λυθει το θεμα σου να συνεχισεις με ελεγχο αντλια βενζινης (+καθαρισμα της σιτας στο ντεποζιτο μεσα), ελεγχο πολλαπλασιαστη/ες + μπουζι.

Re: Κοψιματα.Προγραμμα??  

  Από: Lakwnas! στις 22/02/2016 2:18 μμ.

Την πεμπτη θα το παω στον μηχανικο!Και βλεπουμε να δουμε και ποσο θα παει το μαλλι!!

Re: Κοψιματα.Προγραμμα??  

  Από: Lakwnas! στις 22/02/2016 2:18 μμ.

Ευχαριστω για την βοήθεια!!