θερμοκρασια

θερμοκρασια  

  Από: John mak στις 24/12/2014 6:06 μμ.

καλησπερα παιδια..ειμαι καινουργιος στο forum k ακομα το ψαχνω.πριν λιγο καιρο αγορασα ενα τιγρη 2010.σημερα που καναμε μια βολτα ειδα την θερμοκρασια να ανεβαινει μια παυλα.συνηθως δουλευει στις 5 αλλα σημερα πηγε στις 6 με αρκετο κρυο μπορω να πω.υπαρχει κανενα προβλημα γιατι το καλοκαρι που εχουμε τρελες θερμοκρασιες τι θα κανει?τα δικα σας μεχρι που φτανουν.??.του κολλητου μου ειναι παντα σταθερο στις 5..παρακαλω τα φωτα σας..

Re: θερμοκρασια  

  Από: SPEED στις 25/12/2014 11:14 πμ.

Τσέκαρε αν έχεις νερό στο ψυγείο. Αν ναι δεν έχεις πρόβλημα, μη μετράς τις παύλες δεν έχει νόημα ένα λεπτό παραπάνω στο φανάρι και να την. Εγώ να δεις πως είχα χαζεψει όταν το είχα πρωτοαγορασει που γράφει με νούμερα χαχα.

Re: θερμοκρασια  

  Από: billy the kid στις 25/12/2014 2:13 μμ.

Χρόνια πολλά, δεν νομίζω κατ' αρχήν να έχεις πρόβλημα με ένα στιγμιαίο ανέβασμα της θερμοκρασίας, παρατήρησε το και αν σου ανεβαίνει συχνά κι αρκετά, συμβουλέψου τον τεχνικό σου.

Re: θερμοκρασια  

  Από: stamatisx στις 25/12/2014 5:37 μμ.

Μπορεί να ετοιμάζεσαι για αλλαγή τάπας... (για εξαέρωση δε νομίζω να χρειάζεσαι εκτός αν κάποιο σωληνάκι ή από κάποιο σημείο μπαίνει αέρας στο κύκλωμα)

Re: θερμοκρασια  

  Από: galileos στις 26/12/2014 10:05 πμ.

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά!

Κάνε μια βόλτα από τον τεχνικό σου άλλαξε τα υγρά με νέα και έλεγξε και την τάπα. Αν τα κάνεις όλα δεν θα έχεις να φοβάσαι τίποτα. Σε φανάρια και μέσα στην πόλη ειδικότερα "ανάβει" το εργαλείο!

Μην ξεχνάς ότι έχεις ένα μικρό εργοστάσιο κάτω από τα πόδια σου!!!

Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: θερμοκρασια  

  Από: John mak στις 28/12/2014 6:47 μμ.

Χρονια πολλα παιδιά..λόγω γιορτών δεν έχω παει ακόμα Συνεργειο..σήμερα κοίταξα τα νερά κ ήταν λιγο πιο πάνω από το MIN λέτε να παίζει ρόλο.;δεν το δοκίμασα λόγο βροχής..όσο για τα υγρά μου είπανε οτι της triumph είναι απαράδεκτα..τι λέτε;