Neo melos! Xreiazomai info kai sinvoules !!

Neo melos! Xreiazomai info kai sinvoules !!  

  Από: dimitris_rst στις 24/06/2014 12:04 μμ.

Kalispera se olous kai se oles !! Ena neo melos prostithetai akoma ston kosmo tis Triumph!!
Molis pira ena Tiger 1050 tou 2007 , 55.000 km kai eimai o 2os katoxos.
Exo para polles erotiseis kai mono eseis kserete na apantisete!!
Afto pou thelo na rotiso einai , times: kirios gia ena kalo geniko service , ti perilamvanei ktl , elastika,
kentrikos diakoptis , kai merika sxolia gia to sinergeio tis Triumph tou Peiraia mias k menw ekei konta...
Opoiadipote simvouli i info , very much appreciated !!! Sas efxaristw !! Drive safe !!!

Re: Neo melos! Xreiazomai info kai sinvoules !!  

  Από: NikosV στις 24/06/2014 12:53 μμ.

Γεια σου Δημητρη καλως ηρθες ..
πρωτα πρωτα προσπαθησε να γραφεις με Ελληνικους και μικρους χαρακτηρες για να ειναι πιο ευκολα για μας να διαβαζουμε αλλα και να μην ξεχναμε την γλωσσα μας (με τοσα γκρικλις που εγραφα και εγω, ξαναμαθαινω ορθογραφια στα γεραματα .. τρατζικ )

οσον αφορα το συνεργειο θα βρεις εδω απαντησεις http://www.forumtriumph.gr/sunergeia.html ή καποιος αρμοδιος θα σου απαντησει ..
για τα περισσοτερα που ρωτας κανε μια προσπαθεια στην αναζητηση πανω δεξια γιατι υπαρχουν πολλα θεματα που ισως σε καλυψουν ..

για τον κεντρικο διακοπτη .. αν εννοεις να βαλεις για να κλεινουν μονιμα τα φωτα .. εγω εχω προμηθευτει εναν με 12€ αλλα δεν εχω αξιωθει να τον βαλω ακομη .. (απο αξεσουαρ-ηλεκτρικα μηχανων-αυτοκινητου !! )

http://mototriumphhellas.blogspot.com/

Re: Neo melos! Xreiazomai info kai sinvoules !!  

  Από: jou στις 24/06/2014 2:47 μμ.

καλώς ήρθες στην παρέα!!!

Re: Neo melos! Xreiazomai info kai sinvoules !!  

  Από: PTiger800 στις 24/06/2014 4:44 μμ.

Προσπάθησε να αποκτήσεις γνώμη μόνος σου.
Για όλα τα συνεργεία εδώ μέσα θα ακούσεις τα καλύτερα και τα χειρότερα.
Πήγαινε δες τους, κουβέντιασέ τους και αποφάσισε. Αν είσαι Νότιος έχεις δύο επιλογές την INTERMOTO ή τον ΠΙΕΡΡΑΚΟ που βρίσκονται και οι δύο νότια.
Από την άλλη μεριά, Βόρειος, Νότιος, με μηχανή κινείσαι. Θα φτάσεις.
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: Neo melos! Xreiazomai info kai sinvoules !!  

  Από: ΑΝΔΡΕΑΣ Ι. στις 24/06/2014 6:52 μμ.

Καλώς ήρθες καλοτάξιδο το νέο σου εργαλείο.
Τι μηχανάκι είχες πρίν τον τίγρη;;;
Επειδή και εγώ είμαι "φρέσκος τίγρης" και Πειραιώτης, ψάχνοντας έμαθα ότι ο καλύτερος μάστορας είναι ο Σάκης Κόντης.
Η ΧΡΥΣΟΥΛΑ

Re: Neo melos! Xreiazomai info kai sinvoules !!  

  Από: epistimon στις 24/06/2014 9:45 μμ.

καλος ηρθες φιλε μου στην παρεα και καλοταξιδο να ειναι το καινουργιο εργαλειο σου.περα απο τα απλα σερβις(λαδια φιλτρα μουζι τακακια) που μπορεις να κανεις και μονος σου αν πιανουν τα χερια σου τι αλλες αποριες εχεις για τον τιγρη?αν ψαξεις εδω μεσα θα βρεις απαντησεις σε ολες σου τις αποριες.ολα τα θεματα εχουν αναλυθει αρκετα.καλη συνεχεια

Re: Neo melos! Xreiazomai info kai sinvoules !!  

  Από: crazybiker στις 14/10/2014 9:08 πμ.

παιδια καλημερα εγω εχω εδω και 2 μηνες ενα tiger 1050 μον.2011 το πηρα με 7.000χλμ εμαθα πως το service των 10.000χλμ στοιχιζει 300ευρω.Ισχυει κατι τετοιο?
Burn your tyres Not your Soul...

Re: Neo melos! Xreiazomai info kai sinvoules !!  

  Από: galileos στις 14/10/2014 9:49 πμ.

crazybiker"παιδια καλημερα εγω εχω εδω και 2 μηνες ενα tiger 1050 μον.2011 το πηρα με 7.000χλμ εμαθα πως το service των 10.000χλμ στοιχιζει 300ευρω.Ισχυει κατι τετοιο?"


Φυσικά και όχι! Αρκεί να επιλέξεις σωστό συνεργείο. Καλοτάξιδο και απροβλημάτιστο με πολλά, καλά και ασφαλή χιλιόμετρα!

Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Neo melos! Xreiazomai info kai sinvoules !!  

  Από: PTiger800 στις 14/10/2014 10:28 πμ.

Είναι η τελευταία φορά που βλέπω καποιον να πετάει ένα σωρό ερωτήσεις στο πρωτο του post και απαντάω.
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: Neo melos! Xreiazomai info kai sinvoules !!  

  Από: crazybiker στις 14/10/2014 10:34 πμ.

ευχαριστω φιλε μου...οσο για τιν τιμη του service των 10.000χλμ μου την εδωσαν στο δικτυο της Triumph στο καταστημα του Πειραια INTERMOTO.
Burn your tyres Not your Soul...

Re: Neo melos! Xreiazomai info kai sinvoules !!  

  Από: Polymhxanos στις 14/10/2014 10:47 πμ.

Βρε άνθρωπε, άμα δεν είσαι εντός εγγύησης, δεν έχεις ΚΑΝΕΝΑ λόγο να πηγαίνεις στους κατσικοκλέφτες τους επίσημους της Triumph.

Διάλεξε τον ξηγημένο μάστορα της γειτονιάς, που θα τον γνωρίζεις και θα αναπτύξεις μια σχέση εμπιστοσύνης και σωστής εξυπηρέτησης και πήγαινέ το σε αυτόν. Και πιο φτηνός είναι, και θα σου πει κανά πράγμα, και δουλειά θα κάνει.

Μακριά από εξουσιοδοτημένους, είναι ΑΑΑΑΑΑΣΧΧΧΧΧΕΕΕΕΤΟΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ εκτός των άλλων, άτεχνοι άνθρωποι. Που είχαν λεφτά και πήραν την αντιπροσωπεία, καμία αγάπη για την μάθηση... Σούπερ μάρκετ απρόσωπο πράγμα, η λογική τους

Άιντε μην ανοίξω το στόμα μου, για Daytona 675 που έπεσε στα χέρια μου πρόσφατα, και πήγαινε από εξουσιοδοτημένο σε εξουσιοδοτημένο, και δεν του έδινε κανείς λύση για το ρελαντί που έσβηνε.... Και εγώ, ερασιτέχνης ασχολούμενος, το έφτιαξα σε μισή ώρα.
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Neo melos! Xreiazomai info kai sinvoules !!  

  Από: crazybiker στις 14/10/2014 10:55 πμ.

ΦΙιλε μου συμφωνω μαζι σου σε ολα...το θεμα ειναι οτι μου ειπαν οτι πρεπει να το βαλουν στον εγκεφαλο και να κανουν καποιες απαραιτητες ρυθμισεις ...ο μηχανικος της γειτονια μου θα εχει προσβαση σε αυτες τις ρυθμισεις θα γνωριζει? και επισης στο καταστημα του Πιερακου για το ιδιο service μου ειπαν 200 ευρω...οτο θελουν λενε μου φαινεται.
Burn your tyres Not your Soul...

Re: Neo melos! Xreiazomai info kai sinvoules !!  

  Από: Polymhxanos στις 14/10/2014 11 πμ.

Αυτό το παραμύθι με τον ''εγκέφαλο'' .... 2014 φτάσαμε... ψαρώνει ακόμα ο κόσμος με αυτό;
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Neo melos! Xreiazomai info kai sinvoules !!  

  Από: crazybiker στις 14/10/2014 11:02 πμ.

Δεν ειναι θεμα ψαρωματος ... ειχα 12 χρονια γιαπωνεζικα μηαχανακια πρωτη φορα σε ευρωπαικο και ειμαι η αληθεια πιο επιφυλακτικος
Burn your tyres Not your Soul...

Re: Neo melos! Xreiazomai info kai sinvoules !!  

  Από: galileos στις 14/10/2014 11:36 πμ.

Μην πας εκεί! Πήγαινε αλλού και θα δεις της υγειά σου!

Μην αγχώνεσαι, αν και δεν πιστεύω ότι συμβαίνει αυτό.

Κάνε μια μικρή αναζήτηση στο forum και θα βρεις την απάντησή σου αναφορικά με όλα!

Όσο για σοβαρό συνεργείο με "ανθρώπους" νομίζω σου έδωσαν την απάντηση παραπάνω! Αν δεν μπορείς να βγάλεις άκρη στείλε μου ένα π.μ. και θα σου στείλω στοιχεία και τηλέφωνα.

Ταξίδια χωρίς προορισμό ...