TRIUMPH TIGER 1050 SPORT- ΒΛΑΒΕΣ

TRIUMPH TIGER 1050 SPORT- ΒΛΑΒΕΣ  

  Από: penick στις 15/09/2013 10:58 πμ.

Καλημέρα σε όλους, έχω πάρει το sport εδω και ένα μήνα, το έχω ακόμη άστρωτο και ήδη έχουν αρχίσει τα προβλήματα. Έχω αρρυθμίες κατα την εκκίνηση και ένα σοβαρότερο θέμα με ανεβασμένες θερμοκρασίες και ένδειξη κόκκινης λυχνίας στο ταμπλό. Προς ενημέρωση μιας και είναι νέο το μοντέλο.

Re: TRIUMPH TIGER 1050 SPORT- ΒΛΑΒΕΣ  

  Από: kostas1975 στις 15/09/2013 3:47 μμ.

penick"Καλημέρα σε όλους, έχω πάρει το sport εδω και ένα μήνα, το έχω ακόμη άστρωτο και ήδη έχουν αρχίσει τα προβλήματα. Έχω αρρυθμίες κατα την εκκίνηση και ένα σοβαρότερο θέμα με ανεβασμένες θερμοκρασίες και ένδειξη κόκκινης λυχνίας στο ταμπλό. Προς ενημέρωση μιας και είναι νέο το μοντέλο."

καμια μαπα βενζινη μου ακουγεται!!!!

Re: TRIUMPH TIGER 1050 SPORT- ΒΛΑΒΕΣ  

  Από: memis στις 15/09/2013 6:30 μμ.

Φίλε penick όσον αφορά το αρρυθμίες πρόσεξε τη βενζίνη, προτείνω στο στρώσιμο να χρησιμοποιείς 100αρα... όσον αφορά ένδειξη κόκκινης λυχνίας τι ακριβώς εννοείς ???

Σχετικά με τη θερμοκρασία είναι γνωστό ότι όλα τα Triumph ανεβάζουν θερμοκρασία σαν τρελά !!! και το βεντιλατέρ συνέχεια δουλεύει...

Εξήγησε μας όμως για πια κόκκινη λυχνία αναφέρεσαι ?

Re: TRIUMPH TIGER 1050 SPORT- ΒΛΑΒΕΣ  

  Από: epistimon στις 15/09/2013 11:05 μμ.

για αρχη κοιτα να αλλαξεις τα υγρα του ψυγειου με καλυτερης ποιοτητας και οχι του βενζιναδικου αμα μπορεσεις και βρεις τα liqui moly kfs12 θα δεις πραγματικη διαφορα.ειναι λιγο δυσκολο να τα βρεις αλλα αξιζουν τον κοπο.τα παραφλου που εχει απο τη μανα του ειναι απαραδεκτα

Re: TRIUMPH TIGER 1050 SPORT- ΒΛΑΒΕΣ  

  Από: penick στις 16/09/2013 5:32 μμ.

epistimon"για αρχη κοιτα να αλλαξεις τα υγρα του ψυγειου με καλυτερης ποιοτητας και οχι του βενζιναδικου αμα μπορεσεις και βρεις τα liqui moly kfs12 θα δεις πραγματικη διαφορα.ειναι λιγο δυσκολο να τα βρεις αλλα αξιζουν τον κοπο.τα παραφλου που εχει απο τη μανα του ειναι απαραδεκτα"



Η μηχανή δε κάνει ούτε 2χμ και αναβει η κόκκινη λυχνία των νερών.Δε περπατάει!!!! Τιποτα από αυτά που λέτε δεν είναι.Ήρθε ο αντιπρόσωπος και την είδε και θα πάει για έλεγχο με φορτηγό.Εγώ πιστεύω ότι τα 2 προβλήματα σχετίζονται.Έχω ξενερώσει απίστευτα.

Re: TRIUMPH TIGER 1050 SPORT- ΒΛΑΒΕΣ  

  Από: Tigris3 στις 16/09/2013 8:57 μμ.

Φίλε καταρχήν μην αγχώνεσαι. Μπορεί να είναι κάτι σχετικά απλό (π.χ. καμία φίσα) είτε κάποιο προβληματικό ανταλλακτικό (π.χ. θερμοστάτης, σένσορας). Θα λυθεί πιστεύω γρήγορα. Όταν έχεις απάντηση γράψε και εδώ τι ήταν τελικά.

Re: TRIUMPH TIGER 1050 SPORT- ΒΛΑΒΕΣ  

  Από: penick στις 16/09/2013 10:52 μμ.

Κοντεύω να πάθω εγκεφαλικό, και μόνο με την ιδέα ότι θα τη σκαλίξουν τη μηχανή.

Re: TRIUMPH TIGER 1050 SPORT- ΒΛΑΒΕΣ  

  Από: galileos στις 16/09/2013 11:14 μμ.

penick"Κοντεύω να πάθω εγκεφαλικό, και μόνο με την ιδέα ότι θα τη σκαλίξουν τη μηχανή."


Δεν θα την σκαλίσουν, τουλάχιστον στην αρχή ... θα την βάλουν στο διαγνωστικό και ενα δεν βρουν κάτι τότε ίσως!

Πάντως μην αγχώνεσαι, σίγουρα θα είναι κάτι απλό.
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: TRIUMPH TIGER 1050 SPORT- ΒΛΑΒΕΣ  

  Από: penick στις 17/09/2013 9:43 πμ.

Έχει μπει στο διαγνωστικό και δεν έχει εμφανίσει κάτι, αυτο είναι που με προβληματίζει, μήπως είναι κανενα μηχανολογικό πρόβλημα.Τέλος πάντων, θα σας ενημερώσω για τη συνέχεια του θρίλερ.

Re: TRIUMPH TIGER 1050 SPORT- ΒΛΑΒΕΣ  

  Από: penick στις 18/09/2013 8:24 μμ.

H κατάσταση εξελίχθηκε με το χειρότερο δυνατό τρόπο. Η μηχανή έχει σοβαρό κατασκευαστικό πρόβλημα και έχουν αρχίσει οι περιπέτειες.Μου πρότειναν να επέμβουν στο κινητήρα αλλα μετά απο διαφωνείες δέχθηκαν να αλλάξουν κινητήρα.Μάλλον θα οδηγηθούμε στα δικαστήρια.

Re: TRIUMPH TIGER 1050 SPORT- ΒΛΑΒΕΣ  

  Από: Σπυριδων στις 18/09/2013 9:02 μμ.

Πολυ λυπαμε φιλε μου.Να απαιτησεις αλλαγη μηχανης και οχι να ανοιξουν τον κινητηρα.Ενας ειχε αναλογο προβλημα(καμμενη φλατζα) σε σχεδον καινουργειο μηχανακι στην ΚΤΜ.Στην αντιπροσωπεια του ειπαν να ανοιξουν κινητηρα αλλα αυτος δεν το δεχτηκε σε καινουργια μηχανη και καταφερε με ενα δικηγορο να του δωσουν αλλη μηχανη καινουργια.

Re: TRIUMPH TIGER 1050 SPORT- ΒΛΑΒΕΣ  

  Από: penick στις 18/09/2013 9:11 μμ.

Σε αυτή τη διαδικασία έχω μπεί και εγώ.Έχω πάει ήδη σε δικηγόρο και το πράγμα έχει ήδη δρομολογηθεί.Το κακό είναι όμως ότι ένα όνειρο κατέρρευσε. Η απερίγραπτη όρεξη και η ευτυχία της απόκτησης της πολυπόθυτης μηχανής μετατράπηκε σε πολύ λίγο χρονικό διάστημα σε τραγωδία.Το μεράκι μετά απο αυτό δε ξέρω εάν θα επανέλθει.Πάντως η συμπεριφορά τους μέχρι τώρα δεν είναι για διαφήμιση. ΑΠΕΝΑΝΤΙΑΣ

Re: TRIUMPH TIGER 1050 SPORT- ΒΛΑΒΕΣ  

  Από: Theozed στις 18/09/2013 9:12 μμ.

Σπυριδων"Να απαιτησεις αλλαγη μηχανης και οχι να ανοιξουν τον κινητηρα.Ενας ειχε αναλογο προβλημα(καμμενη φλατζα) σε σχεδον καινουργειο μηχανακι στην ΚΤΜ.Στην αντιπροσωπεια του ειπαν να ανοιξουν κινητηρα αλλα αυτος δεν το δεχτηκε σε καινουργια μηχανη και καταφερε με ενα δικηγορο να του δωσουν αλλη μηχανη καινουργια."


+1050


Φίλε Πάνο, όπως και να έχει, καλή δύναμη σου εύχομαι.

Σε νοιώθουμε όλοι μας.
Darkness makes it easier to find the "Light"!

Re: TRIUMPH TIGER 1050 SPORT- ΒΛΑΒΕΣ  

  Από: Σπυριδων στις 18/09/2013 9:29 μμ.

Μην ξενερωνεις.Κατασκευαστικο προβλημα μπορει να εχει οποιδηποτε μηχανακι.Γενικα το 1050 ειναι ιδιαιτερα αξιοπιστο.Απλα ειχες ατυχια.Ευχομαι να σου το αλλαξουν με καινουργιο πολυ συντομα.

Re: TRIUMPH TIGER 1050 SPORT- ΒΛΑΒΕΣ  

  Από: penick στις 18/09/2013 9:32 μμ.

Ευχαριστώ, αλλά πίστεψε με, δε μπορείς να με νιώσεις.Έβλεπα και εγώ κατα καιρούς τέτοια θέματα σε φόρουμ και χαλιώμουν αλλά δε μπορούσα να νιωσω.Τώρα όμως είναι τελείως διαφορετικό.Το μόνο που ελπίζω είναι να τελειώσει γρήγορα.