ΛΑΜΠΕΣ ΓΙΑ ΤΙΓΡΗ

ΛΑΜΠΕΣ ΓΙΑ ΤΙΓΡΗ  

  Από: Τασος στις 09/12/2010 3:35 μμ.

Καλησπερα σε ολους.sorry που αναφερομαι παλι σε αυτο το θεμα αλλα επειδη ηταν πολλα τα post κ επειδη βαριομουν κ λιγο να τα ψαξω ολα μηπως μπορει καποιος να μου πει για λαμπες στο τιγρη . για πιο φωτινες ενδιαφερομαι.υπαρχουν κ οι δυο σε ποιο φωτινες η οχι;;ευχαριστω για την υπομονη κ την βοηθεια!!!!

Re: ΛΑΜΠΕΣ ΓΙΑ ΤΙΓΡΗ  

  Από: Native στις 09/12/2010 3:46 μμ.

Σε απλές, υπαρχουν οι osram nightbreaker με +90% περισσοτερο φως...η τουλάχιστον έτσι δηλώνουν.

Έχουν διαφορά πάντως....

Αυτο αφορά τις H7, H9 δεν νομίζω να βγαίνουν ενισχυμένες , γιατι είναι σπάνιες και δεν τις χρησημοποιουν πολλα οχήματα...

Απο κει και πέρα ψάξου σε xenon....
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: ΛΑΜΠΕΣ ΓΙΑ ΤΙΓΡΗ  

  Από: chris34 στις 09/12/2010 5:59 μμ.

Τασος"Καλησπερα σε ολους.sorry που αναφερομαι παλι σε αυτο το θεμα αλλα επειδη ηταν πολλα τα post κ επειδη βαριομουν κ λιγο να τα ψαξω ολα μηπως μπορει καποιος να μου πει για λαμπες στο τιγρη . για πιο φωτινες ενδιαφερομαι.υπαρχουν κ οι δυο σε ποιο φωτινες η οχι;;ευχαριστω για την υπομονη κ την βοηθεια!!!! "



Δες και εδω: post26621.html?hilit=λαμπες#p26621
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: ΛΑΜΠΕΣ ΓΙΑ ΤΙΓΡΗ  

  Από: tmos στις 10/12/2010 7:53 πμ.

Native"Σε απλές, υπαρχουν οι osram nightbreaker με +90% περισσοτερο φως...η τουλάχιστον έτσι δηλώνουν.

Έχουν διαφορά πάντως....

Αυτο αφορά τις H7, H9 δεν νομίζω να βγαίνουν ενισχυμένες , γιατι είναι σπάνιες και δεν τις χρησημοποιουν πολλα οχήματα...

Απο κει και πέρα ψάξου σε xenon...."


Θα συμφωνήσω και γω για τις Night Breaker και να προσθέσω ότι έχουν μισή διάρκεια ζωής από τις απλές. Το γράφει και η συσκευασία. Εκτός το περισσότερο φως έχουν και 10% πιο λευκό φως που κάνει τη μηχανή περισσότερο ευδιάκριτη το πρωί