Διαροή λαδιού από μοχλό ντίζας συμπλέκτη

Διαροή λαδιού από μοχλό ντίζας συμπλέκτη  

  Από: nafpaktios στις 09/04/2010 9:59 μμ.

Παρατηρωντας το μοτερ σημερα διαπιστωσα διαροη απο την τσιμουχα που παταει ο μοχλος του συμπλεκτη στο δεξι καπακι.Εχει κανεις αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα?Καλυπτει η εγγυηση τη ζημια?Σημειοτεον η μηχανη ειναι 8 μηνων 8000km.
If it works don't fix it!!!

Re: ΔΙΑΡΟΗ ΛΑΔΙΟΥ ΑΠΟ ΜΟΧΛΟ ΝΤΙΖΑΣ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ  

  Από: Sprinter στις 10/04/2010 8:56 πμ.

Ναι και Ναι. Σιγά τη ζημιά.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΔΙΑΡΟΗ ΛΑΔΙΟΥ ΑΠΟ ΜΟΧΛΟ ΝΤΙΖΑΣ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ  

  Από: nafpaktios στις 10/04/2010 10:20 μμ.

Ροταω φιλε μου γιατι σε τρια διαφορετικα συνεργεια που ρωτησα πηρα δυστυχως τρεις διαφορετικες απαντησεις σχετικα με το αν καλυπτει τη βλαβη η εγγυηση!!!
If it works don't fix it!!!

Re: ΔΙΑΡΟΗ ΛΑΔΙΟΥ ΑΠΟ ΜΟΧΛΟ ΝΤΙΖΑΣ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ  

  Από: Sprinter στις 10/04/2010 11:01 μμ.

κοιτα αν ειναι η τσιμουχα, τοτε θεωρείται νομίζω αναλώσιμο, αλλά πιθανόν να μην είναι.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΔΙΑΡΟΗ ΛΑΔΙΟΥ ΑΠΟ ΜΟΧΛΟ ΝΤΙΖΑΣ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ  

  Από: nafpaktios στις 10/04/2010 11:46 μμ.

Το νομιζω και το πιθανον δε μου δινει απαντηση φιλε μου!Αν καποιος εχει μια by the book απαντηση ας ποσταρει!
If it works don't fix it!!!

Re: ΔΙΑΡΟΗ ΛΑΔΙΟΥ ΑΠΟ ΜΟΧΛΟ ΝΤΙΖΑΣ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ  

  Από: Sprinter στις 11/04/2010 2:39 πμ.

Δε μας χέζεις ρε Νταλάρα? Αμα δε σ' αρέσει πάενε σ' αλλη γειτονιά. Θα σου κάνουμε τηλεδιάγνωση και δε γουστάρεις και τις απαντησεις μας. Γιατί σου χρωστάμε τίποτα και δε το θυμόμαστε? Αι σιχτίρ βραδιάτικα κακομαθημένε.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΔΙΑΡΟΗ ΛΑΔΙΟΥ ΑΠΟ ΜΟΧΛΟ ΝΤΙΖΑΣ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ  

  Από: Aris. στις 11/04/2010 8:06 πμ.

Ειναι κατι το οποιο δεν προκληθηκε απο αμελεια σου ή πτωση ή δε ξερω 'γω τι...ετσι ?
Αρα εφοσων δεν ειναι στα 2-3 πραματακια ,"στα ψιλα γραμματα" , τα οποια εχουν μικροτερη εγγυηση απο 2 χρονια , θα καλυφθεις κανονικα.
Δεν νομιζω πως θα εχεις προβλημα παντως .

On the other hand.... Αφιερωσες 20 δευτερολεπτα για να κανεις αυτο το Τοπικ και περιμενεις να παρεις σοβαρη απαντηση χωρις "πιθανως", "μαλλον" , "λογικα" και "ισως"...
Ενδιαφερσου λιγο , ασχολησου , βγαλε 2-3 καλες φωτο του επιμαχου σημειου να δουμε (μεχρι και βιντεακι θα μπορουσες να ανεβασεις -που λεει ο λογος- σε εναν παλιο server για να βοηθησεις) και τοτε -σιγουρα- ολο και καποιος θα διεθεται λιγο παραπανω χρονο για να ασχοληθει βαθυτερα με το προβλημα σου.

Ο,τι δινεις... παιρνεις!

'Νταξ' ο Sprinter ηταν καπως εριστικος ... αλλα δεν λεω και πολλα γιατι θα τα ακουσω και 'γω!

Αντε καλημερεςςς....!!
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:43, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: ΔΙΑΡΟΗ ΛΑΔΙΟΥ ΑΠΟ ΜΟΧΛΟ ΝΤΙΖΑΣ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ  

  Από: ATN PANOS στις 11/04/2010 11:02 πμ.

χαχαχα
παλι μου φτιαξατε την μερα1!!
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: ΔΙΑΡΟΗ ΛΑΔΙΟΥ ΑΠΟ ΜΟΧΛΟ ΝΤΙΖΑΣ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ  

  Από: nafpaktios στις 11/04/2010 1:18 μμ.

Φιλε Aris νομιζω οτι ειμαι ξεκαθαρως με το προβλημα.Δυστυχως δεν τα παω καλα με τα pc να ανεβασω και φωτο.Στο συνεργειο της TRIUMPH που παω τη μηχανη απο τη μερα που την πηρα ο μαστορας μου ειπε οτι η τσιμουχα ειναι ελαστικος συνδεσμος και δεν καλυπτετε απο εγγυηση.Για να αλαχθει η τσιμουχα θα πρεπει να λυθουν τα δυο καπακια και να πληρωσω και τρεις ακομη φλατζες οι οποιες αφου θα λυθει πρεπει να αντικατασταθουν.Σε δευτερο εξουσιοδοτημενο πηρα περιπου την ιδια απαντηση και σε τριτο με τον οποιο μιλησα τηλεφωνηκα μου ειπε οτι κατα πασα πιθανοτητα καλυπτετε απο την εγγυηση.Η βλαβη δεν ειναι απο πτωση με τα σερβις να εχουν γινει κανονικοτατα.Ποσταρα λοιπον μηπως και καποιος αλλος εχει αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα και μπορουσε να με βοηθησει.Θεωρω μαλακια αλλο να σου λεει ο ενας μαστορας και αλλα ο αλλος και ιδιαιτερα ο πρωτος στον οποιο εχω εμπιστευθει τη μηχανη μου απο την πρωτη μερα που την πηρα και μου εχει κοστισει πανω απο 14000 ευρω με τα extra.Οσο για τον ανωτερω τρομπα SPRINTER που χωρις να τον γνωριζω προσωπικα μιλαει με αυτο τον τροπο καλο θα ηταν αυτος να αλλαξει γειτονια αφου δεν ειναι η πρωτη φορα που βλεπω να το κανει αυτο!!
If it works don't fix it!!!

Re: ΔΙΑΡΟΗ ΛΑΔΙΟΥ ΑΠΟ ΜΟΧΛΟ ΝΤΙΖΑΣ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ  

  Από: Sprinter στις 11/04/2010 4:24 μμ.

Παπαράκο δε πας καμμιά βόλτα να δείς αν έρχομαι? Μπαινεις εδώ μέσα, ρωτάς μια παπαριά, σου απαντάμε όσο καλύτερα μπορούμε και εσύ μετά γράφεις όπως έγραψες παραπάνω. Αν δεν κατάλαβες πόσο αγενής ήσουνα και γιατί σου απάντησα έτσι, δε πειράζει μαλακάκος είσαι δικαιολογήσαι.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΔΙΑΡΟΗ ΛΑΔΙΟΥ ΑΠΟ ΜΟΧΛΟ ΝΤΙΖΑΣ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ  

  Από: Aris. στις 11/04/2010 4:46 μμ.

Ρε Sprinter ελεος !
Ο ανθρωπας περιμενει μια συγκεκριμενη απαντηση σε ενα πολυ συγκεκριμενο προβλημα και δυστηχως δεν γνωριζεις σιγουρα περι του θεματος και μιας που εχει περασει και απο τρεις και του τα μασανε , ρωτησε και 'δω μηπως βγαλει ακρη.
Αφου δεν εισαι σιγουρος, αστο, γ@μ@ το! (το θρεντ). Μην απαντας! Καποιος -ισως- να βρεθει να του απαντησει.
Αν ο nafpaktios ηταν αγενης μια φορα ,εσυ εισαι 100....
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: ΔΙΑΡΟΗ ΛΑΔΙΟΥ ΑΠΟ ΜΟΧΛΟ ΝΤΙΖΑΣ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ  

  Από: jimdom στις 11/04/2010 4:55 μμ.


I love french singers.
- I love french fries!
French fries? I don't get that.
you didn't order any.

Παραλιγο να το εχανα

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: ΔΙΑΡΟΗ ΛΑΔΙΟΥ ΑΠΟ ΜΟΧΛΟ ΝΤΙΖΑΣ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ  

  Από: Sprinter στις 11/04/2010 6:26 μμ.

Οχι 100, 1000 θα είμαι με τον αγενέστατο, θρασύτατο και εξυπνάκια. Γράφει μια παπαριά στον αέρα χωρίς να ψάξει και καθόλου εδώ μέσα που εχει ξαναπαίξει παρόμοιο θέμα, και δε γουστάρει να ακουει ίσως και μήπως, θέλει σίγουρη απάντηση λές κι ήμαστε μάγοι να ξέρουμε τί εκανε στο μηχανάκι του.

Υπάρχουν τρόποι να εισαι αγενέστατος και προσβλητικός χωρίς να βρίσεις τον άλλο. Να επαναλάβω μπας και δε θυμάσαι το σχόλιό του πρός κάποιον που προσπάθησε να τον βοηθήσει:

'Το νομιζω και το πιθανον δε μου δινει απαντηση φιλε μου!Αν καποιος εχει μια by the book απαντηση ας ποσταρει!'

Ασε μας ρε Αρη και εσύ που το παίζεις υπεράνω.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΔΙΑΡΟΗ ΛΑΔΙΟΥ ΑΠΟ ΜΟΧΛΟ ΝΤΙΖΑΣ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ  

  Από: nafpaktios στις 11/04/2010 7:54 μμ.

Δε θα μπω στον κοπο να σε βρισω φιλαρακι,το θεωρω θυληπρεπεια να βριζω καποιον που δεν γνωριζω και δεν τον εχω και μπροστα μου!Τεσπα οι γραφικοι σαν εσενα χρειαζονται να γελαμε και λιγο!!!
If it works don't fix it!!!

Re: ΔΙΑΡΟΗ ΛΑΔΙΟΥ ΑΠΟ ΜΟΧΛΟ ΝΤΙΖΑΣ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ  

  Από: Sprinter στις 11/04/2010 9:37 μμ.

Σιγά ρε άντρα, μας πήρε τη μύτη η βαρβατίλα. Η μήπως όχι?

Σπρίντερ ο τρόμπας
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε