Κλειδαριά σε Tiger 1050(κλοπή)

Κλειδαριά σε Tiger 1050(κλοπή)  

  Από: Ypsailon στις 08/12/2009 11:43 πμ.

Καλημέρα σε όλους.

Σήμερα το πρωί έζησα ένα από τα μεγαλύτερα Shock που μπορεί να αντέξει άνθρωπος πριν το εγκεφαλικό. Κατεβαίνοντας το πρωί να πάω στην δουλεία μου ,ανοίγω την εξώπορτα και το tiger δεν είναι στην θέση του. Πανικοβάλλομαι και διαφορές σκέψεις πέρανε από το μυαλό μου ,κλοπή για τρομοκρατική ενεργεία είναι πιθανή στiς μέρες που ζούμε ,με μια τέτοια γάζωσαν τους μπάτσους στην αγία παρασκευή.

Τρέχω λοιπόν στο τμήμα να δηλώσω κλοπή, ευγενέστατος ο αξιωματικό και καθησυχαστικός. εκείνη την ώρα όμως στο μυαλό μου έρχονται οι αγγελίες του φίλτατου Μάνου ,και κείτομαι ,μήπως πούλαγε μπουκάλες προκαταβολικά ?κρύος ιδρώτας! Αφού συμπληρώνω όλα τα έγγραφα φεύγω και γυρίζω να πάρω το αυτοκίνητο να ξεκινήσω για δουλεία κ προσεύχομαι να την έχουν βρει στην διάρκεια της ημέρα γιατί μετά θα είναι βίδες. Σαν από θαύμα και τρομακτική ηλιθιότητα ,σε συνδυασμό με την τύχη του ότι οι δράστες δεν ήταν επαγγελματίες ,βρήκα την μηχανή 4 στενά πιο κάτω με σπασμένη την κλειδαριά και κάποια καλώδια να κρέμονται και χωρίς κάποια άλλη ζημιά .

Η ερώτηση μου είναι πόσο κοστίζει η αλλαγή κλειδαριάς και αν μπορώ να την κάνω μόνος μου μιας και η μηχανή δεν είναι σε θέση να κινηθεί ,επίσης υπάρχει περίπτωση να μου το καλύψει η ασφάλεια. Για όσους αναρωτιούνται χθες την παράτησα ξεκλείδωτη για κάποιο ηλίθιο λόγο και να πως με ξεπλήρωσε.

Re: Κλειδαριά σε Tiger 1050(κλοπή)  

  Από: denthnpalevw στις 08/12/2009 11:49 πμ.

φιλε τυχερος στην ατυχια σου ησουν.

αφου το εχεις παλι στην κατοχη σου ολα θα φτιαξουν. μετακινησε το απο εκει και καλο ειναι να αλλαξεις μερος που το αφηνεις. ισως να ειναι πιο οργανωμενοι την επομενη φορα.
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Κλειδαριά σε Tiger 1050(κλοπή)  

  Από: Barkos στις 08/12/2009 12:28 μμ.

SOS
ΜΕΓΑΛΕ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΞΑΝΑΕΙΔΑΜΕ ΤΟ ΕΡΓΟ
πρόσεχε την μηχανη ειδικα σημερα αυριο γιατι και σε αλλο ενα παλικαρι ειχαν κοψει κατι καλωδια κτλ
και το επομενο βράδυ το σηκωσαν
βαριεμαι να ψαχνω το post αλλα έγινε πριν κανα δυο βδομαδες οπότε να έχεις το νου σου.

Re: Κλειδαριά σε Tiger 1050(κλοπή)  

  Από: Ypsailon στις 08/12/2009 1:27 μμ.

Ευχαριστώ για την προειδοποίηση φίλε η μηχανή βρίσκεται σε φυλασσόμενο γκαράζ και φεύγει σε 3 ώρες με φορτηγό για Σάκη.

Re: Κλειδαριά σε Tiger 1050(κλοπή)  

  Από: Ypsailon στις 08/12/2009 1:39 μμ.

Λοιπόν 174,83 η κλειδαρια,50 η μεταφορά και καμία 40αρα η εργασία για χάρη των κωλόπαιδων και πάλι καλά να λέμε. Γνωρίζει κάποιος που μπορώ να αγοράσω την κλειδαριά που βιδώνεται στο πάτωμα?

Re: Κλειδαριά σε Tiger 1050(κλοπή)  

  Από: denthnpalevw στις 08/12/2009 2:42 μμ.

http://www.moto-accessories.gr/greek/ProductList.asp?CatID=393&CatPosition=388

κοιτα εδω αλλα εγω δεν θα βασιζομουν σε αυτο.
φιλικη συμβουλη βαλτην σε κανα κλειστο παρκιν για κανα 3μηνο. να χαθει λιγο απο τα "κακα" ματια του κοσμου, μετα βαλε και αυτο που θες.
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Κλειδαριά σε Tiger 1050(κλοπή)  

  Από: Aris. στις 08/12/2009 4:08 μμ.

Εισαι κατοικος Αθηνας και αφησες την μηχανη ξεκλειδωτη σε δημοσιο χωρο ?
Μονο η πινακιδα "ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ" , του ελειπε ...

Υμαρτον !
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Κλειδαριά σε Tiger 1050(κλοπή)  

  Από: doohan στις 08/12/2009 8:30 μμ.

..........
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:41, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Κλειδαριά σε Tiger 1050(κλοπή)  

  Από: denthnpalevw στις 08/12/2009 8:47 μμ.

doohan"φιλε ασε τις κλειδαριες και βρες κλειστο parking γιατι αμα το βαλουν στο ματι αστα!!Δεν το γλιτωνεις με τιποτα!!Ποσο θα σου κοστισει να νοικιασεις ενα?Σκεψου το γιατι θα το κλαις το τιγρακι!!!"


+ πολλά......

ΜΗΝ το αφησεις εξω
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Κλειδαριά σε Tiger 1050(κλοπή)  

  Από: jimdom στις 08/12/2009 8:56 μμ.

Aris."Εισαι κατοικος Αθηνας και αφησες την μηχανη ξεκλειδωτη σε δημοσιο χωρο ?
Μονο η πινακιδα "ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ" , του ελειπε ...

Υμαρτον ! "

Μην φανταστεις οτι ειμαστε κ μπρουκλιν!
Προσωπικα δινω κατι παραπανω καθε εξαμηνο αλλα κανω ασφαλεια ολικης κλοπης μιας κ ουτε το κλειστο παρκινγκ,ουτε οι κλειδαριες,ουτε οι συναγερμοι σε προστατευουν 100%

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: Κλειδαριά σε Tiger 1050(κλοπή)  

  Από: maik30 στις 08/12/2009 9:26 μμ.

συναγερμο εχεις?

Re: Κλειδαριά σε Tiger 1050(κλοπή)  

  Από: fpapad στις 08/12/2009 11:48 μμ.

jimdom"
Aris."Εισαι κατοικος Αθηνας και αφησες την μηχανη ξεκλειδωτη σε δημοσιο χωρο ?
Μονο η πινακιδα "ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ" , του ελειπε ...

Υμαρτον ! "

Μην φανταστεις οτι ειμαστε κ μπρουκλιν!
Προσωπικα δινω κατι παραπανω καθε εξαμηνο αλλα κανω ασφαλεια ολικης κλοπης μιας κ ουτε το κλειστο παρκινγκ,ουτε οι κλειδαριες,ουτε οι συναγερμοι σε προστατευουν 100%"


Και εγώ συμφωνώ με το φίλο jimdom έχω κάνει ασφάλεια κλοπής και τώρα βάζω μόνο λουκέτο στο δισκόφρενο όταν είμαι έξω μιας και σπίτι έχω κλειστό γκαράζ. Αλλά δουλεύω στο κέντρο (κοντά στο Hilton)
Ρώτησε πόσο έχει το ασφάλιστρο για κλοπή και πόσο έχει το γκαράζ για ένα χρόνο και θα καταλάβεις τι σε συμφέρει. Επίσης όταν θα το βγάζεις από το γκαράζ είσαι πάλι εκτεθειμένος και έχει ρίσκο. Η ασφάλεια είναι για πάντα. Συγκεκριμένα αύριο το πρωί θα έρθει ο πραγματογνώμονας της εταιρείας να βγάλει φωτογραφίες τη μηχανή για να επιβεβαιώσει ότι υπάρχει και να δει αριθμό πλαισίου. Σήμερα έμαθα ότι η πράξη της ασφάλισης για κλοπή ισχύει μερικές μέρες μετά τον έλεγχο του πραγματογνώμονα. Οπότε μπορεί να πάρει λίγο καιρό. (Α και σήμερα κατάλαβα ότι κάνω μ***κία που βάζω μόνο λουκέτο στο δίσκοφρενο αφού θα είμαι καλυμμένος από την άλλη εβδομάδα ουσιαστικά απλά επειδή έχω πληρώσει το ασφάλιστρο νόμιζα ότι ισχύει)

Φιλικά και κουράγιο για το ΣΟΚ μακάρι να είναι το τελευταίο αυτό
Φώτης

ΥΓ.> Την Πέμπτη θα πάω για σέρβις στο Σάκη οπότε θα δω και τη μηχανή σου. (πιστεύω !!)
Δεν μπορώ τώρα.... !!!! είμαι στο forum . . .

Re: Κλειδαριά σε Tiger 1050(κλοπή)  

  Από: Aris. στις 09/12/2009 1:30 πμ.

Εγω ρε παιδες την αφηνω να ζεσταινεται και ανεβαινω στο σπιτι ...
Και οπου και αν παω μονο το τιμονι κλειδωνω .... αντε να βαλω και τον συναγερμο μην τυχον την χτυπησει ή παει να κατσει κανας πιτσιρικας ....
Μπρουκλιν μπορει να μην ειστε ...
ΤΕΞΑΣ παντως ... ΣΙΓΟΥΡΑ !
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Κλειδαριά σε Tiger 1050(κλοπή)  

  Από: harrysvr στις 09/12/2009 10:10 πμ.

Κάποτε είχα πάρει κι εγώ ένα λουκέτο για το δίσκο, ύστερα από μερικές μέρες ξεκίνησα με το λουκέτο -το οποίο έσπασε με το ξεκίνημα-και από τότε είπα γεια στα λουκέτα...

Re: Κλειδαριά σε Tiger 1050(κλοπή)  

  Από: Native στις 09/12/2009 10:41 πμ.

harrysvr"Κάποτε είχα πάρει κι εγώ ένα λουκέτο για το δίσκο, ύστερα από μερικές μέρες ξεκίνησα με το λουκέτο -το οποίο έσπασε με το ξεκίνημα-και από τότε είπα γεια στα λουκέτα..."



Άμα το είχες πάρει 10€ λογικό ειναι...μάλλον απο άμμο θα ήταν φτιαγμένο...έγω ένα της Abus που έχω, έχει 120€. Άμα είναι καλό το disklock και ξεκινήσεις κερδίζει το disklock και οχι ο δίσκος.... γι'αυτο βολεύουν αυτα τα καινουργια με τον συναγερμό που έκτος απο κλοπή, προειδοποιούν αν πάς να ξεκινήσεις.

Τωρα, ναι συμφωνω, αν το έχουνε βάλει στο μάτι...
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...