ΑΝΤΙΚΟΦΤΗς ΙΣΧΥΟς για τον τιγρη......

Re: ΑΝΤΙΚΟΦΤΗς ΙΣΧΥΟς για τον τιγρη......  

  Από: tamis στις 27/01/2010 10:36 πμ.

ρε παιδια 95 κιλα ειμαι... σκυφτος ημουνα... ΔΕΝ ηταν ανηφόρα και δεν το εχω δοκιμάσει 1 φορα...

καμια ιδέα γιατι? παίζει να έχω καμια έκδοση κομμένη? ήταν ένα απο αυτά που ανήκαν σε παρτίδα που πηγαινε σε χώρα εκτος Ε.Ε. διότι έχει τους ανακλαστήρες στο πιρούνι πίσω στην πινακίδα κτλ κτλ κτλ... απο επίσημη Τ το πείρα υπόψιν καινούργιο.

υ.γ. με 6ι ταχύτητα ήμουνα...
White Tiger on the road...

Re: ΑΝΤΙΚΟΦΤΗς ΙΣΧΥΟς για τον τιγρη......  

  Από: Barkos στις 27/01/2010 1:20 μμ.

δεν ξερω τι να πω και να ελεγα οτι το έχεις σε μαύρο η μπλέ
να έλεγα δεν πάει, αλλά σε άσπρο!
(όλοι ξέρουμε ότι είναι το πιο γρήγορο χρώμα)!!

Re: ΑΝΤΙΚΟΦΤΗς ΙΣΧΥΟς για τον τιγρη......  

  Από: Aris. στις 27/01/2010 2:04 μμ.

Ποσα χιλιομετρα το'χεις ? Εμενα το 675 ανοιξε μετα τα 7000 χλμ.
Επειτα , πως το ανοιγεις? Τις φορτωνεις τις ταχυτητες ή βαζεις 6η και περιμενεις να δεις 300 ?
Βρες καμμια ασφαλης ευθεια και πλακωσε ολες τις ταχυτητες στα "τερμα κοκκινα"
Στα 220+ χλμ πρεπει να επεμβαινει ο κοφτης με την 5η στο κιβωτιο και μετα ο,τι δωσει η 6η.. σιγουλια-σιγουλια... .
Ολα αυτα με ευνοηκο ανεμο , αμα ειναι κοντρα με τοσα χλμ και ολο αυτον τον εξοπλισμο που φορας ... μαλλον δε θα τα δεις τα 240 ...

Δοκιμασε παντως να φτασεις την 5η στον κοφτη και πες μας τι ειδες
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: ΑΝΤΙΚΟΦΤΗς ΙΣΧΥΟς για τον τιγρη......  

  Από: Sprinter στις 27/01/2010 2:12 μμ.

Εγώ πάλι αυτό τον μύθο (?) περί σπασίματος των ταχυτήτων σε μέτρηση τελικής δεν τον καταλαβαίνω. Η βγάζει η έκτη μια τελική ή δεν βγάζει... Δεν καταλαβαίνω γιατί υπό ίδιες συνθήκες να βγάζει μεγαλύτερη τελική η 6η αν σπάσεις την 5η από το να μην την σπάσεις. Να έρθει η όποια τελική γρηγορότερα αν γεμίσεις καλά τις προηγουμενες σχέσεις μάλιστα το καταλαβαίνω. Αλλα να ειναι η τελική μεγαλύτερη?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΑΝΤΙΚΟΦΤΗς ΙΣΧΥΟς για τον τιγρη......  

  Από: johnygalan στις 27/01/2010 2:59 μμ.

Θα συμφωνήσω και εγω με τον Νίκο την τελική μια μηχανή πρέπει να την πιάνει και χωρίς να σπάσεις την 5 αρκεί να έχει δρόμο. Τώρα φίλε tami δεν ξέρω τι να πω, αμα το έχεις στρώσει και δεν σου ανεβάζει πάνω απο 220 καλύτερα να το πας να στο κοιτάξουνε.
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: ΑΝΤΙΚΟΦΤΗς ΙΣΧΥΟς για τον τιγρη......  

  Από: vagtyrp στις 27/01/2010 3:20 μμ.

χωρίς να είμαι ο ειδικός, σε μια βολτίτσα που κάναμε προς κόρινθο, το άνοιξα με 6 από τις 4000 στροφές περίπου και είδα εύκολα 230 στο κοντέρ, με πίσω βαλίτσα και σχετικό αέρα, και έπαιρνε και άλλο, αν δεν έπεφτα σε κίνηση.θα συμφωνήσω με τον johnygalan....ίσως πρέπει να το πας να το ρίξουν μια ματιά.

Re: ΑΝΤΙΚΟΦΤΗς ΙΣΧΥΟς για τον τιγρη......  

  Από: Sprinter στις 27/01/2010 3:22 μμ.

E, εχει και λίγο κατηφορίτσα στην ευθεία για Κόρινθο, νομίζω..
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΑΝΤΙΚΟΦΤΗς ΙΣΧΥΟς για τον τιγρη......  

  Από: Aris. στις 27/01/2010 3:24 μμ.

Δεν ειναι μυθος , ειναι πραξη .
Οσες φορες ημουν με 6η στα 140χαω ας πουμε και βρηκα μια ευθεια μεγαλη και προσπαθησα να βγαλω max τελικη χωρις να κατεβασω ταχυτητα, δεν τα καταφερα , εμεινα καπου στα 230 , δεν ειχε αλλη δυναμη για να φτασει στον κοφτη ...
μαζευομουν οσο γινοταν , πατουσα στα μαρσπιε με τις μυτες των ποδιων ,τα γονατα να κοντευουν να αφησουν σχημα στο ντεποζιτο , οι αγκωνες μου να εχουν φτασει στο στερνο και οι ωμοι να ακουμπανε αυτια ...
Παντα ομως οσες φορες εσκισα την 5η στα 222χαω(σχεδον κοφτη) πηγαινα σχετικα πιο ανετα μεχρι τα 240 και μετα ... βασανιστικά αργα ... -και αν οι εξωτερικοι/εσωτερικοι παραγοντες το επετρεπαν- εφτανα τα 252-254 στον κοφτη ..
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: ΑΝΤΙΚΟΦΤΗς ΙΣΧΥΟς για τον τιγρη......  

  Από: psilo_paidi στις 27/01/2010 3:26 μμ.

να πας να στο κοιταξουν... εδώ με beverly 500 διακοσαριζεις

Re: ΑΝΤΙΚΟΦΤΗς ΙΣΧΥΟς για τον τιγρη......  

  Από: Aris. στις 27/01/2010 3:28 μμ.

psilo_paidi"να πας να στο κοιταξουν... εδώ με beverly 500 διακοσαριζεις "


ε... με Gilera GP800 πες καλυτερα ρε ! Μην τον μειωνεις ετσι !
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: ΑΝΤΙΚΟΦΤΗς ΙΣΧΥΟς για τον τιγρη......  

  Από: jimdom στις 27/01/2010 3:56 μμ.

Eδω ο αλλος δινεις μαχιες με τα busa και αν δεν κρεμαγε η ρημαδο τριτη θα τον ειχε καταπιει κιολας κ εσυ
δεν μπορεις να περασεις τα 230-240!
Εδω μεσα εχουμε ακουσει οτι το tiger καβαλαει τα 270 k το sprint τα 290!!!!!
Να φυγετε κυριε,να πατε αλλου,δεν ταιριαζεται εδω μεσα
Τελος παντων βαλε την εξι,σανιδα το γκαζι κ δες

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: ΑΝΤΙΚΟΦΤΗς ΙΣΧΥΟς για τον τιγρη......  

  Από: Aris. στις 27/01/2010 4:08 μμ.




Ναι ρε καντο να κοψει καπιστρι , να σηκωσει πανι !

Αλλα προσεχε μη παρεις τιποτα στη μασχαλη !!!
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: ΑΝΤΙΚΟΦΤΗς ΙΣΧΥΟς για τον τιγρη......  

  Από: Tigrisss στις 27/01/2010 4:54 μμ.

δικαβαλο με βαλιτσα εχω δει 235, μόνος μου μια φορα επιασε τα 242, εκει κόβει.....δε ξαναδοκιμασα γιατι δεν υπαρχει λόγος....δεν είναι για τοσα χλμ...
και αυτα χωρίς κοκκινα στις αλλες ταχυτητες, το πολύ μεχρι 10.000 στροφες.
τωρα ο φιλος tamis......μηπως ανηκει στη παρτιδα με τα προβληματικα πιστονια???? δεν ειμαι ειδικος...μια ιδεα εριξα...

Re: ΑΝΤΙΚΟΦΤΗς ΙΣΧΥΟς για τον τιγρη......  

  Από: psilo_paidi στις 27/01/2010 6:02 μμ.

to "haya"
Aris."
psilo_paidi"να πας να στο κοιταξουν... εδώ με beverly 500 διακοσαριζεις "


ε... με Gilera GP800 πες καλυτερα ρε ! Μην τον μειωνεις ετσι ! "


to gp800 μαλλον τον παταει!
δεν γινονται αυτα οντως... αλλος κυνηγαει το haya και αλλος το μεγκα σκουτερ! Τι συμβαινει

Re: ΑΝΤΙΚΟΦΤΗς ΙΣΧΥΟς για τον τιγρη......  

  Από: Native στις 27/01/2010 8:45 μμ.

tamis, μαμά εξάτμιση έχεις? αν ναι τοτε λογικο είναι να παει 222, πρεπει να την αλλάξεις για να δεις παραπάνω. Το έχουμε ξαναπεί χιλίες φορές οτι η μαμά κλειστή εξατμιση του tiger του κόβει πάνω απο 10 άλογα και το φιμώνει όσο δεν πάει. Εμενα οταν το πηρα μέχρι 228 έιχα δει με πολύ ζορι, σε κατηφόρα...με το που άλλαξα τα 242 ήρθαν τάχιστα...

Απο τότε ο jimdom ακομα προσπαθεί να με περάσει.....
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...