Ομπρελα θαλασσης

Ομπρελα θαλασσης  

  Από: stratis στις 03/08/2009 4:06 μμ.

Ρε παιδια πως να κουβαλαω μαζι με τον τιγρη την ομπρελα?Εχω τις πλαινες βασεις, μπορω να κανω τιποτα?? Για πειτε καμμια ιδεα

Re: Ομπρελα θαλασσης  

  Από: Polymhxanos στις 03/08/2009 4:11 μμ.

Και μετά σου λέει ο μοτοσυκλετιστές είναι σπαρτιάτες....
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Ομπρελα θαλασσης  

  Από: Piki στις 03/08/2009 4:20 μμ.

stratis"πως να κουβαλαω μαζι με τον τιγρη την ομπρελα?"

Οδήγησε τον τίγρη σε παραλίες που έχουν δέντρα!
όποιος φυλάει τα ρούχα του και έχει τα μισά,
να προσέχει χρειάζεται διπλά!

Re: Ομπρελα θαλασσης  

  Από: stratis στις 03/08/2009 4:42 μμ.

Κατι πιο πρακτικο??

Re: Ομπρελα θαλασσης  

  Από: johnygalan στις 03/08/2009 7:44 μμ.

προσωπικη μου αποψη θεωρω οτι ειναι λιγο επικινδυνο (το εχω δει και σε αλλες μοτο και σιγουρα δεν μου αρεσε να ημουν απο πισω τους στο δρομο ακομα και με λιγα χιλιομετρα)
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Ομπρελα θαλασσης  

  Από: jimdom στις 03/08/2009 11:17 μμ.

O cool_alexis ειχε κανει μια φοβερη πατεντα για την ομπρελα οταν ειχαμε παει για μπανιο!Στειλτου ενα πμ αν θες να σε βοηθησει γιατι δεν θυμαμαι ακριβως πως την ειχε βαλει

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: Ομπρελα θαλασσης  

  Από: coot στις 04/08/2009 12:09 πμ.

τεχνικό θέμα συνδεσμολογία ομπρέλας με τη μηχανή
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: Ομπρελα θαλασσης  

  Από: Aris. στις 04/08/2009 1:54 πμ.

Το να πας σε μια παραλια εκμεταλευσιμη απο καποιο μπιιτς μπαρ το οποιο θα εχει και ξαπλωστρες-ομπρελες , οπως κανει το 80% , το σκεφτηκαμε καθολου ?
Βεβαια δεν ξερω εαν σε παραλιες κοντα στην αθηνα "την εχουν ακουσει νησι " και νοικιαζουν και τις ομπρελες-ξαπλωστρες ... εμεις παντως εδω προς παραλια Κατερινης δωρεαν ειναι....
Αυτο το πραμα ... ψαθα-ομπρελα καπου σε μια παραλια , μου φερνει κατι σε δεκατιες 80-90 ... τουλαχιστον για μενα



Υ.Γ . Τι-σιερτ , βερμουδα(απο μεσα μαγιο) ,αθλητικο παπουτσακι ,ΚΡΑΝΟΣ (πανω απ'ολα ) , την πετσετα στη σελα να την καθεσαι ... και βουρ για το πρωτο μπιιτς μπαρ που θα βρεις
εχμμ τι αλλο ... Α !
αντιλιακα προσωπου ,σωματος ,θηκες γυαλιων , και αλλα διαφορα τετοια συμπραγκαλα τα φερνει η γυναικα με το αμαξι που ερχεται απο πισω μαζι με τις φιλες της (καθοτι το μπαγκστερ ειναι καπως αντιαισθητικο και κοβει και ενα καρο χιλιομετρα !!)
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Ομπρελα θαλασσης  

  Από: stratis στις 04/08/2009 9:16 πμ.

Το σκηνικο ξαπλωστρα το εχω σκεφτει αλλα προτιμαμε με το ετερον ημισυ να αραζουμε καπου μονοι μας, να εχει ησυχια. Μαλλον λεω να την βαλω σε ενα λουκανικο και να την κουβαλαω εγω. Αντιλιακα, ψαθες, καπελα, πετσετες, δευτερα μαγιο κτλ ας ειναι καλα η μπαγαζιερα..

Re: Ομπρελα θαλασσης  

  Από: dimchrist στις 04/08/2009 11:08 πμ.

Aris."Βεβαια δεν ξερω εαν σε παραλιες κοντα στην αθηνα "την εχουν ακουσει νησι " και νοικιαζουν και τις ομπρελες-ξαπλωστρες ... εμεις παντως εδω προς παραλια Κατερινης δωρεαν ειναι....
Αυτο το πραμα ... ψαθα-ομπρελα καπου σε μια παραλια , μου φερνει κατι σε δεκατιες 80-90 ... τουλαχιστον για μενα "

Δυστυχώς πλέον υπάρχουν πολλές παραλίες που έχουν επιπλέον χρέωση για τις ομπρέλες-ξαπλώστρες.
Η ομπρέλα είναι απαραίτητη, όπως και η ψάθα. Όχι όμως πάνω στο μηχανάκι.

Triple Way

Re: Ομπρελα θαλασσης  

  Από: Costas στις 04/08/2009 11:20 πμ.

Πρέπει να υπάρχει ειδικός τρόπος.Όπως οι πρωταθλητές βάζουν τη σημαία στο τιμόνι

Re: Ομπρελα θαλασσης  

  Από: Cpt. Haddock στις 04/08/2009 12:01 μμ.

Απο τα πιο εύκολα πράγματα.

Στην αριστερή πίσω πλευρα (δλδ μακρια απο την εξατμιση ), και καταμήκος της σέλας κατηφορικά.

Πιάνεται σε δύο σημεια: στην πισω χειρολαβή και στο μαρσπιε του συνοδηγού με δύο ιμάντες και δεν κουνιέται ρουπι (πορφανώς μιλάμε για ομπρέλα χωρίς βάση )

Μια άλλη λυση ειναι το beach tent, μια μικρή σκηνούλα στην ουσία, ακομα πιο μικρή απο την ομπρέλα όταν ειναι συσκευασμένη (ενας κυλινδρος μηκους 60-70 cm) που δένεται ακόμα και κατω απο τη μπαγκαζιέρα. Προσφέρει ικανοποιητική σκιά στο μισό σώμα (κεφάλι και κορμό και στήνεται πιο εύκολα (δε χρειάζεται να παλουκώνεις το έδαφος σα να ψάχνεις για πετρέλαιο...)

Φέτος στις διακοπές η μηχανή κουβαλούσε (εκτός απο δύο άτομα ): Πλαϊνές βαλίτσες, φουσκωτά υποστρώματα, σκηνή μεγάλη, beach tent, υπνόσακο, ψαθα, ρακέτες και tank bag (φυσικά χωρις την πισω μπαγκαζιέρα)

Να προσθέσω οτι ειμαι αντίθετος για λογους αρχής στην κερατιάτικη χρεώση της ξαπλώστρας. Απο που κι ως που να πληρώνω για να βρίσκομαι σε ΔΗΜΟΣΙΟ χώρο που ανήκει σε όλους

"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Ομπρελα θαλασσης  

  Από: jimdom στις 04/08/2009 12:08 μμ.

Cpt. Haddock"
Απο που κι ως που να πληρώνω για να βρίσκομαι σε ΔΗΜΟΣΙΟ χώρο που ανήκει σε όλους
"

υπαρχει τιποτα δωρεαν στην Ελλαδα?

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: Ομπρελα θαλασσης  

  Από: T595 στις 04/08/2009 12:33 μμ.

Το πρόβλημα λύνεται εύκολα με την παρακάτω αεροδυναμική ομπρέλα που δίδεται μαζί με την βάση της.

SELECT * FROM ForumUsers WHERE Clue > 0

0 rows returned

Re: Ομπρελα θαλασσης  

  Από: jimdom στις 04/08/2009 12:59 μμ.


screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me