Βόλτα Πόρτο Γερμενό Σάββατο 4 Απριλίου 11:00

Βόλτα Πόρτο Γερμενό Σάββατο 4 Απριλίου 11:00  

  Από: Polymhxanos στις 30/03/2009 6:15 μμ.

Μια και είδα ότι ο καιρός βελτιώνεται, και μια και νέος μήνας μπαίνει άρα πληρωμένοι θα είσαστε, τι λέτε, πάμε βολτούλα Πόρτο Γερμενό; Είναι τόσο κοντά ώστε για πρώτη βόλτα της χρονιάς να μην φοβίζει όσους έχουν αναστολές, αλλά και τόσο μακριά ώστε να θεωρείται βόλτα.

Θα είμαι ώρα 11:00, Σάββατο 4 Απριλίου, στην έξοδο της Αοδού για ΘΗΒΑ. Είναι όπως πάμε για κατεύθυνση Ελευσίνα, η τελευταία έξοδος, πριν τελείωσει ωσάν Πετρούλα η Αττική οδός, και έχει ταμπέλα ΘΗΒΑ. Για να μην μπερδευτείτε, είναι έξοδος κατηφορική δεξιά, ενώ η προηγούμενη έξοδος για Μαγούλα είναι ανηφορική.

Όσοι έρθουν από κλασσική εθνική οδό, ισχύει το ίδιο ραντεβού, παίρνουμε τον δρόμο για Θήβα, και μόλις περάσουμε κάτω από την Αττική οδό, σταματάμε.

Το σημείο του ραντεβού, διακρίνεται με πορτοκαλί η Αττική οδός και με κίτρινο η Εθνική οδός.


Με μωβ η διαδρομή απο το σημείο του ραντεβού, μέχρι το Πόρτο Γερμενό , σχεδόν 40 χιλιόμετρα.



Θα πάμε Πόρτο Γερμενό από την πρώτη διαδρομή (που για όσους ξέρουν στρίβει στην βιοτεχνία με τα εκκλησάκια), θα πιούμε τον καφέ μας στο Πόρτο, θα χαζέψουμε την Θάλασσα, αν θέλει το κοινό θα πάμε να δούμε και το κάστρο και θα γυρίσουμε από την δεύτερη διαδρομή που περνάει από Βίλια. Αν ο καιρός είναι ευνοικός, και αν υπάρχει διάθεση ανεβαίνουμε και Κιθαιρώνα να δείτε την θέα, Σαρωνικού, Κορινθιακού και Ευβοικού ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ και είναι εμπειρία ζωής.

Δηλώστε συμμετοχές με ποστ να ξέρω τι να υπολογίζω. Γκρίνιες ότι δεν πάμε βόλτες, ιδού η ρόδος ιδού και το πήδημα.

1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Βόλτα Πόρτο Γερμενό Σάββατο 4 Απριλίου 11:00  

  Από: jimdom στις 30/03/2009 10:30 μμ.

Το πιο πιθανο ειναι να ερθω στο σημειο συναντησης κατω απο την αττικη οδο!Αφηνω μια μικρη πιθανοτητα να ερθω κατευθειαν στο πορτο γερμενο διοτι την παρασκευη θα βγω εξω κ ειναι λιγο νωρις!

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: Βόλτα Πόρτο Γερμενό Σάββατο 4 Απριλίου 11:00  

  Από: alki_viades στις 30/03/2009 11:56 μμ.

Δεν θα μπορεσω να ερθω, εχω κατι #@$@$ σεμιναρια ολα τα σαββατα του απριλιου, αλλα συνιστω την εκδρομη ανεπιφυλακτα σε οποιον μπορει. Πριν τα βιλλια εχουν κανει διαπλατυνση και στρωσει φρεσκια ασφαλτο στο "κακο" κομματι της διαδρομης, μετα τα βιλλια η διαδρομη ειναι πολυ ομορφη, η καταβαση προς π.γερμενο εκπληκτικη, το πορτο γερμενο εχει ωραιες ταβερνες, τα χλμ δεν ειναι πολλα, και μολις καλοκαιριασει στριβεις ψαθα, πριν το π.γερμενο, που εχει φοβερα νερα για μπανιο.

Να πατε!

Re: Βόλτα Πόρτο Γερμενό Σάββατο 4 Απριλίου 11:00  

  Από: spyro στις 31/03/2009 12:17 πμ.

αυτο το Σάββατο βρηκες και εσυ που εχω CSS?

Re: Βόλτα Πόρτο Γερμενό Σάββατο 4 Απριλίου 11:00  

  Από: chris34 στις 31/03/2009 8:23 πμ.

Ωραια η βολτα πολυμηχανε αλλα το Σαββατο η μαλλον ολα τα Σαββατα δουλευω!!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Βόλτα Πόρτο Γερμενό Σάββατο 4 Απριλίου 11:00  

  Από: maik30 στις 31/03/2009 9:25 πμ.

ωραια η βολτα αλλα εξακολουθει για αρκετους να ειναι εργασιμη μερα οπως και για μενα.

Re: Βόλτα Πόρτο Γερμενό Σάββατο 4 Απριλίου 11:00  

  Από: vakis75 στις 01/04/2009 2:37 μμ.

dustixos kai ego xlomo na mporeso giati thelo na pao stin ekthesi me ta skafi.Krima kai tin kuriaki tha eimai ekei dipla mallon (alepoxori)tha pernousa na sas do.

Re: Βόλτα Πόρτο Γερμενό Σάββατο 4 Απριλίου 11:00  

  Από: Polymhxanos στις 03/04/2009 8:14 μμ.

Τι έγινε βρε παίδες...

Τι πάθατε καλέ; Που είναι οι συμμετοχές; Τις κρατάτε κρυφές για τελευταία στιγμή, μην τυχόν και σας πάρει την βόλτα άλλος στο ebay;

Που πήγαν τα ''άριστα για τουρισμό στην ελλάδα tiger 1050''; Φοβήθηκαν τους λαθροκυνηγούς, όπως οι τίγρεις της Σιβηρίας και κρύφτηκαν;

Τι πάθανε τα ''γυμνά και όμορφα'' στριτ και σπίντ τρίπλ, που είναι ''ευχαρίστηση στον επαρχιακό δρόμο να τα οδηγάς''; Πλευριτώθηκαν λόγω γύμνιας από την δροσούλα;

Αμ τα τουριστικά ST; Δεν καταδέχονται μια βόλτα στο Πόρτο Γερμενό γιατί είναι....κοντά; Μήπως ήθελαν να έβαζα μια βόλτα μέχρι το Νούρμπουργκρινγκ για να έρθουν;

Συμπέρασμα... Γρκινιάζετε ότι βολτες δεν πάμε, αλλά όταν πέφτει ποστ για βόλτα, ο ένας έχει το ένα, ο άλλος έχει το άλλο, και εγώ είχα τον...θερμοσίφωνα ανοικτό.

Καλά εμείς (εγώ και μερικοί φίλοι) θα πάμε (εκτός κι αν βρέχει αύριο) και καθίστε εσείς, τετραπλο-κλειδώστε και τις πόρτες και μείνετε ΜΕΣΑααααα να ευχαριστηθείτε γυάλισμα στο απαστράπτον μηχανάκι σας...

1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Βόλτα Πόρτο Γερμενό Σάββατο 4 Απριλίου 11:00  

  Από: jimdom στις 03/04/2009 9:41 μμ.

Μαλλον δεν θα σε προλαβω στην εξοδο της αττικης!θα τα πουμε απο κοντα κατευθειαν στην παραλια!Θα ειμαι παρεα με ενα tdm 900 δικαβαλο κ οι δυο!

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: Βόλτα Πόρτο Γερμενό Σάββατο 4 Απριλίου 11:00  

  Από: chris34 στις 04/04/2009 8:06 πμ.

Polymhxanos"

Συμπέρασμα... Γρκινιάζετε ότι βολτες δεν πάμε, αλλά όταν πέφτει ποστ για βόλτα, ο ένας έχει το ένα, ο άλλος έχει το άλλο, και εγώ είχα τον...θερμοσίφωνα ανοικτό.

Καλά εμείς (εγώ και μερικοί φίλοι) θα πάμε (εκτός κι αν βρέχει αύριο) και καθίστε εσείς, τετραπλο-κλειδώστε και τις πόρτες και μείνετε ΜΕΣΑααααα να ευχαριστηθείτε γυάλισμα στο απαστράπτον μηχανάκι σας...

"

Ρε συ πολυμηχανε γιατι εισαι μουρμουρης και μας κατηγορεις οτι γκρινιαζουμε;Το ενδεχομενο οτι και το Σαββατο ειναι μια εργασιμη μερα για πολλους απο εδω μεσα το εχεις σκεφτει;Το οτι πραγματικα τα παιδια που δεν δουλευουν να εχουν κανονισει κατι αλλο και οχι για να αποφυγουν την βολτα;
Γιατι αυτη την βολτα δεν την οργανωσες την Κυριακη;Μηπως το Σαββατο βολευει καλυτερα εσενα;
Δεν χρειαζεται να γραφεις τετοια πραγματα σε ενα ποστ για βολτα!Οποιος θελει να ερθει και ΜΠΟΡΕΙ θα ερθει.
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Βόλτα Πόρτο Γερμενό Σάββατο 4 Απριλίου 11:00  

  Από: maik30 στις 04/04/2009 9:44 πμ.

καλα πολυμηχανε παλι οτι σου κατεβει γραφεις ειπαμε οτι ο λογος που δεν θα ερθουμε ειναι οτι μερικοι δουλευουμε και δευτερον αν καταλαβα καλα παλι ειρωνευεσαι τα triumph φιλε και εγω honda εχω αλλα δεν κατηγορω ενα forum που μου δινει βημα και λεω οτι μου κατεβει.

Re: Βόλτα Πόρτο Γερμενό Σάββατο 4 Απριλίου 11:00  

  Από: Polymhxanos στις 04/04/2009 7:45 μμ.

Chris, πάω στοίχημα ότι αν έλεγα Κυριακή, πάλι δεν θα μπορούσατε, γιατί ''Κυριακή είναι η μέρα της οικογένειας , η μέρα της Ταβέρνας, έχω κάτι Βαφτίσια, κάτι Γάμους, και μπλα, μπλα, μπλα, μπλα....''. Όποιος θέλει πάει, όποιος δεν θέλει, όλο κάτι άλλο έχει για δικαιολογία. Εσύ δουλεύεις και καλά κάνεις, όλοι οι άλλοι επίσης δουλεύανε; H ουσία είναι ότι ΒΑΡΙΕΣΤΕ και ΔΕΝ πάτε βόλτες. Και το ξέρεις ότι είναι έτσι... Αλλά θα ρίξω και άλλες βόλτες , και θα το δούμε αυτό στο μέλλον.

maik, δεν ειρωνεύομαι κανένα φόρουμ (άλλωστε αυτό δεν είναι φόρουμ είναι κουατσκατετλόκ ) αλλά το γεγονός είναι ότι δεν ήρθε ΚΑΝΕΙΣ. Από ένα ολόκληρο φόρουμ ΚΑΝΕΙΣ. Σχόλια κάνε εσύ άμα δεν σαρέσουν τα δικά μου, το αντικειμενικό γεγονός πέραν σχολίων και προσδιορισμών είναι το ''ΚΑΝΕΙΣ''.

Αργότερα θα ποστάρω και φωτό...
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Βόλτα Πόρτο Γερμενό Σάββατο 4 Απριλίου 11:00  

  Από: Polymhxanos στις 04/04/2009 7:56 μμ.

Τελικά μια και δεν ήρθε κανείς από το φόρουμ, και παρέστησαν μόνο φίλοι μου εκτός του φόρουμ, το σχέδιο πτήσης ήταν πιο ευέλικτο, και από κοινού αποφασίσαμε να πάμε όπως είχαμε πει, αλλά να γυρίσουμε από Ψάθα, Foxvill, Μέγαρα και Παλαιά Εθνική. Ο καιρός τέλειος, η διάθεση καλή, προβλήματα δεν υπήρξαν, μια κλασσική ωραία βόλτα εν ολίγοις. Όποιος δεν ήρθε έχασε.


Η θάλασσα στο Πόρτο ήταν πεντακάθαρη, και τα νερά έδειχναν κρυστάλλινα. Αργεί πολύ ακόμα το καλοκαίρι;


Το Sp2 μου σε πρώτο πλάνο, και σε δεύτερο , άλλο ένα σκάφος που σχεδίασε γνωστό μέλος, είχε την κατάληξη που αναμενόταν... Προσέξτε τις ...σωσίβιες λέμβους τι ΓΕΡΑ που είναι δεμένες!
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Βόλτα Πόρτο Γερμενό Σάββατο 4 Απριλίου 11:00  

  Από: jimdom στις 04/04/2009 8:47 μμ.

Polymhxanos"Τελικά μια και δεν ήρθε κανείς από το φόρουμ, και παρέστησαν μόνο φίλοι μου εκτός του φόρουμ, το σχέδιο πτήσης ήταν πιο ευέλικτο "

ηρθα εγω,μην εισαι απολυτος...

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: Βόλτα Πόρτο Γερμενό Σάββατο 4 Απριλίου 11:00  

  Από: HelenKoR στις 04/04/2009 8:54 μμ.



[quote:36qs68s6]Το Sp2 μου σε πρώτο πλάνο, και σε δεύτερο , άλλο ένα σκάφος που σχεδίασε γνωστό μέλος, είχε την κατάληξη που αναμενόταν...[/quote:36qs68s6]

το γνωστο μελος θα μπορουσε να σχεδιασει και το Sp2 σου (τετοια μαουνα που ειναι )
πλακιτσα κανω . αλλωστε ξερω οτι σου δινω πολλα πατηματα για να μου την πεις

περα απο την πλακα , ωραια η πρωτοβουλια για βολτα και θα ηθελα να ακολουθησουν κι αλλες απο σενα αλλα και απο αλλα μελη .
κατα την γνωμη μου η Κυριακη ειναι καλυτερη μερα γιατι οι περισσοτεροι (αν οχι ολοι) δεν δουλευουν αλλά ταυτοχρονα ειναι χειροτερη για τον ιδιο ακριβως λογο .
να πω βεβαια οτι οταν προτεινουμε μια βολτα/καφε/κτλ δεν ειναι υποχρεωμενα τα μελη να ακολουθησουν .
θα ερθουν αν γουσταρουν και αν δεν εχουν αλλες υποχρεωσεις .
αυτα .
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.