Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

Κυριακή 23 Μαρτίου

Ταξίδια, συναντήσεις μελών, εκδηλώσεις

Moderator: dimchrist

Forum rules
    Γράφουμε με Ελληνικά και όχι greeklish,εκτός αν υπάρχει κάποιος λόγος.Έτσι διευκολύνουμε τους υπόλοιπους να διαβάζουν τα post μας.Επίσης καλό είναι να γράφουμε με μικρά γιατί τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζουμε.

Re: Κυριακή 23 Μαρτίου

Postby HelenKoR » 24 Mar 2014, 13:43

Η μέρα χθες ήταν υπέροχη!! :sunny

Ευχαριστήθηκα μοτοβόλτα και παρέα!!
Ξεκινήσαμε κατά τις 11+ απο τον Σταθμό 14.
Πήγαμε Μάνδρα-Παλιαοκουλάδια-Οινόη-Ερυθρές-Θήβα.
Κάναμε μια στάση για φωτογραφίες στον μύλο.
Και βουρ μετά για καφέ στην παλιά γέφυρα της Χαλκίδας.

Η διαδρομή ήταν πολύ ωραία, με καλή άσφαλτο και την φύση στα καλύτερά της!

Κοσμοσυρροή στην Χαλκίδα! Έβλεπες κάθε λογής μηχανή!
Εμεις αράξαμε στο Mostar, χαζεύοντας την ροή του νερού και συζητώντας περί ανέμων και υδάτων.
Η μέρα ήταν δική μας οπότε αποφασίσαμε να πάμε για φαγητό στο ψητοπωλείο "Η παλαιά γέφυρα". Δυστυχώς για τον vemar, την Κυριακή ήταν της Παναγιάς της Σταυροκουμπωτής οπότε έκανε νηστεία. <_<

Επιστρέψαμε απο τον ίδιο δρόμο που πήγαμε. :thumbsup:
Και καταλήξαμε στο Waffle House για παγωτό/καφέ και χάζι του ηλιοβασιλέματος! :D

Vemar χάρηκα που σε γνώρισα!! Ελπίζω να ακολουθήσουν κι άλλες μοτοβόλτες στο μέλλον!
Θα ανεβάσω φωτογραφίες αργότερα :thumbsup:
I really do appreciate people who stimulate my creativity and make me think on a deeper level.
HelenKoR
Monsieur Cannibale

Motorcycle: Peugeot Jet Force 50cc

Postby pragias » 24 Mar 2014, 18:02

ελένη τελικά πήγατε από την διαδρομή που έλεγα... από μάνδρα μέχρι ερυθρές πολύ στροφιλίκι.
αν ήξερα ότι τελικά θα πάτε από εκεί θα ερχόμουν... :( :( είναι η αγαπημένη μου κοντινή διαδρομή..
Το γκάζι είναι ύπουλο πράγμα!!
Σε πείθει ότι το χρειάζεσαι,
Σε ωθεί να το αποκτήσεις,
Σε ψήνει να το ανοίξεις...
και μετά κάθεσαι, μετρας τα "σπασμένα και αναρωτιέσαι τι λάθος έκανες !!!!!
pragias
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: DAYTONA 675 RED EDITION
YAMAHA CRYPTON
Name: Παναγιώτης

Postby vemar » 24 Mar 2014, 21:43

HelenKoR χάρηκα που σε γνώρισα εσένα, τον πρόεδρο και τον Από Πάντα.
Σταυροπροσκυνήσεως.
Οπώς είπαμε βουνοδιαδρομές να ευχαριστιόμαστε μοτοσικλέτα και καθαρό αέρα!!! :thumbsup:
Η διαδρομή όλα τα λεφτά και παρέα super! :gogo:
Στην Χαλκίδα εμένα μου άρεσαν κάτι ευρωπαικά μοντελάκια... :frrr:
Και εις άλλα με υγεία.
vemar
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: Στην προσπάθεια άλλης ! ! !

Postby HelenKoR » 25 Mar 2014, 06:53

vemar wrote:Σταυροπροσκυνήσεως.

Ενώ το 'Παλαιοκουλάδια'... :frrr:

:bahaha:
I really do appreciate people who stimulate my creativity and make me think on a deeper level.
HelenKoR
Monsieur Cannibale

Postby HelenKoR » 25 Mar 2014, 13:18

pragias wrote:ελένη τελικά πήγατε από την διαδρομή που έλεγα... από μάνδρα μέχρι ερυθρές πολύ στροφιλίκι.
αν ήξερα ότι τελικά θα πάτε από εκεί θα ερχόμουν... :( :( είναι η αγαπημένη μου κοντινή διαδρομή..

Μου είπε ο vemar όταν βρεθήκαμε απο κοντά οτι το link με τον χάρτη που ανέβασα δεν λειτουργούσε κανονικά...
Αλλά και πάλι είχα γράψει οτι θα πάμε Χαλκίδα μέσω Θήβας, οτι η διαδρομή δεν είχε διόδια και το σημείο συνάντησης ήταν ο Σταθμός 14. Ε... το πιο λογικό δεν είναι να πάμε απο Οινόη; Βέβαια υπάρχει κι άλλος δρόμος για Ερυθρές (απο Στεφανη - τον είχα κάνει πριν απο χρόνια) αλλά θα το έγραφα γιατί δεν συνηθίζεται να πηγαίνουν απο κει μοτοβόλτες. ;)

Έπειτα, γράφεις την διαδρομή χωριο-χωριό και σου απάντησα οτι όντως αυτή είναι η διαδρομή που λες. Οπότε δεν καταλαβαίνω το "αν ήξερα οτι τελικά θα πάτε απο κει θα ερχόμουν". help
Καλά να μαστε και θα ξανακανονίσουμε βόλτες! :grrr (με καλύτερα links που θα ανοίγουν σε όλους :p )
HelenKoR
Monsieur Cannibale

Postby HelenKoR » 25 Mar 2014, 13:44

:gogo:
P3230261a.jpg
P3230264a.jpg
P3230271a.jpg
P3230274a.jpg
P3230275a.jpg
HelenKoR
Monsieur Cannibale

Postby HelenKoR » 25 Mar 2014, 13:46

:embarassed:
P3230277.JPG
P3230280a.jpg
P3230283a.jpg
P3230287a.jpg
HelenKoR
Monsieur Cannibale

Postby pragias » 25 Mar 2014, 15:21

Τελικά Ελένη έγινε παρεξήγηση όπως τελικά φαίνεται. Γιατί όταν είπα για την διαδρομή μου φάνηκε να γράφεις ότι αυτό που λέω δεν στο βγάζει από την διαδρομή και ότι θα πάμε από παράδρομο της εθνικής. Μιλάω για το τσάτ στην αρχική σελίδα.
Η αλήθεια είναι ότι επειδή σπούδαζα χαλκίδα έχω βαρεθεί και σιχαθεί την διαδρομή πως αυτή την πόλη όταν γίνεται από την εθνική Αθηνών - Λαμιάς. Και επειδή στον χάρτη σου εδειχνε αυτή την διαδρομή λειτούργησε τόσο αρνητικά για να μην έρθω.
Τελικά ήταν λάθος μου , έπρεπε να είχα έρθει καταρχήν για την παρέα και καταδεύτερον γτ θα μπορούσαμε να είχαμε κουβεντιάσει από κοντά την διαδρομή όπως κάνετε και εσείς.

Περιμένω την επόμενη λοιπόν.

και πείτε μου εντυπώσεις για το κομμάτι Μάνδρα - ερυθραί ... πολύ στροφιλίκι .. και καλή άσφαλτος.. άλλο πραγμα.. :p :p
Το γκάζι είναι ύπουλο πράγμα!!
Σε πείθει ότι το χρειάζεσαι,
Σε ωθεί να το αποκτήσεις,
Σε ψήνει να το ανοίξεις...
και μετά κάθεσαι, μετρας τα "σπασμένα και αναρωτιέσαι τι λάθος έκανες !!!!!
pragias
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: DAYTONA 675 RED EDITION
YAMAHA CRYPTON
Name: Παναγιώτης

Postby HelenKoR » 25 Mar 2014, 15:51

:thumbsup:
Η αλήθεια είναι οτι κανέναν απο τους συμμετέχοντες δεν τους συγκινούν οι Νέες Εθνικές! Εγώ προσωπικά τις αποφεύγω!
Προτιμώ στροφές :thumbsup: Και χαίρομαι πάρα πολύ που είσαι της ίδιας συνομοταξίας!! :gogo:

Όσο για το κομμάτι Μάνδρα- Ερυθρές είναι γνωστό και αγαπημένο απο όλους!! :thumbsup:
HelenKoR
Monsieur Cannibale

Postby johnygalan » 26 Mar 2014, 22:56

Μπράβο σας η μέρα ήταν ιδανική για εκδρομή, δυστυχώς έπρεπε να επιστρέψουμε νωρίς σπίτι λόγω των
παιδιών για αυτό και δεν ακολουθήσαμε, χάρηκα πάντως που σας είδα έστω και λίγο :bye:
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"
johnygalan
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: TRIUMPH TIGER 1050 - YAMAHA YBR

Advertisement
Previous

Return to Board index

Return to Εκδηλώσεις - ταξίδια