ΤΑΞΙΔΙΑ 2014

ΤΑΞΙΔΙΑ 2014  

  Από: FZMAN στις 19/01/2014 12:25 μμ.

Μπήκαμε λοιπόν και στο 2014.
Καλή χρονιά σε όλους λοιπόν με όσο το δυνατό λιγότερα προβλήματα.
Σίγουρα κάποιοι θα έχουν κάποια πλάνα για το ή τα φετινά τους ταξίδια με την μοτό τους, άλλοι κοντά ( λόγο κρίσης) και άλλοι πιο μακρυά.
Αλήθεια λοιπόν τι ταξίδι έχετε σκεφτεί για φέτος σε Ελλάδα ή εξωτερικό με την μοτοσυκλέτα σας;
Είμαι σίγουρος ότι θα ακουστούν ενδιαφέροντες προτάσεις
ΓΙΩΡΓΟΣ

Re: ΤΑΞΙΔΙΑ 2014  

  Από: pragias στις 19/01/2014 6:53 μμ.

Καλησπέρα και χρόνια πολλά
ευχομαι υγεα πανω απο ολα και καλες βολτες.
Εγω ενα απο τα ταξιδια που εχω για το κοντινο μέλλον είναι Αθηνα - Γιαννενα και πίσω.
Λογω καταγωγής από Γιαννενα έχω επιλέξει και το αντιστοιχο μέρος.
Επίσης λέω αυτή την φορά να κάνω μια διαφορετική διαδρομή από οτι τις προηγούμενες φορές , σκέφτομαι λοιπόν να ανέβω από Τρίκαλα για Γίαννενα και όχι από Πάτρα. Ο γυρισμός πάλι από την ίδια μέρια , αλλά από άλλη διαδρομή για ποικιλία. Το σκεφτόμουν για τριήμερο. (επίσης θα προτιμούσα να γίνει έτσι η διαδρομή έτσι ώστε να χρειαστεί να διασχίσω Δομοκό)

Επόμενο ταξιδι ίσως είναι η κοπή πίτας και λέω ίσως γτ η κοπή πίτας στον Βόλο θα γίνει συγκεκριμένο τριημερο και δεν μπορώ να ξέρω από τώρα για τότε,αλλά λίγες μέρες πριν.

Από εκεί και πέρα βλέπουμε..
Το γκάζι είναι ύπουλο πράγμα!!
Σε πείθει ότι το χρειάζεσαι,
Σε ωθεί να το αποκτήσεις,
Σε ψήνει να το ανοίξεις...
και μετά κάθεσαι, μετρας τα "σπασμένα και αναρωτιέσαι τι λάθος έκανες !!!!!

Re: ΤΑΞΙΔΙΑ 2014  

  Από: dreamfighter στις 20/01/2014 9:40 μμ.

Πάτρα - Ιωάννινα μονοήμερη.
Πάτρα - Πτολεμαίδα - Θεσσαλονίκη τριήμερη.
Και 2-3 μονοήμερες όπου κάποιο γκρουπάκι κανονίσει σε ωραίο μέρος και με κόσμο.

Re: ΤΑΞΙΔΙΑ 2014  

  Από: maddog στις 20/01/2014 9:52 μμ.

Περα απο την εκδρομη στο Βολο (κοπη πιτας) κατα 90% θα κανω και ενα 3-4ημερο στο βελιγραδι στα μεσα Ιουνη.απο εκει και μετα πιστευω να κανω καποιες μονοημερες λιμνη Κερκινη,φραγμα θυσαυρου ν.Δραμας κλπ κλπ κλπ.βεβαια δεν μπορω να πω οχι και σε οποιαδηποτε αλλη προταση αρκει να μπορω να ξεκλεψω χρονο απο οικογενεια και δουλεια!!!!!!

Re: ΤΑΞΙΔΙΑ 2014  

  Από: billy the kid στις 21/01/2014 12:57 πμ.

maddog"Περα απο την εκδρομη στο Βολο (κοπη πιτας) κατα 90% θα κανω και ενα 3-4ημερο στο βελιγραδι στα μεσα Ιουνη.απο εκει και μετα πιστευω να κανω καποιες μονοημερες λιμνη Κερκινη,φραγμα θυσαυρου ν.Δραμας κλπ κλπ κλπ.βεβαια δεν μπορω να πω οχι και σε οποιαδηποτε αλλη προταση αρκει να μπορω να ξεκλεψω χρονο απο οικογενεια και δουλεια!!!!!! "

Αυτά είναι! Εσείς οι βόρειοι τα έχετε τα Βαλκάνια για πλάκα...

Re: ΤΑΞΙΔΙΑ 2014  

  Από: tommy στις 21/01/2014 1:30 πμ.

maddog"Περα απο την εκδρομη στο Βολο (κοπη πιτας) κατα 90% θα κανω και ενα 3-4ημερο στο βελιγραδι στα μεσα Ιουνη.απο εκει και μετα πιστευω να κανω καποιες μονοημερες λιμνη Κερκινη,φραγμα θυσαυρου ν.Δραμας κλπ κλπ κλπ.βεβαια δεν μπορω να πω οχι και σε οποιαδηποτε αλλη προταση αρκει να μπορω να ξεκλεψω χρονο απο οικογενεια και δουλεια!!!!!! "

Beograd εε;; Ενδιαφέρον πολυ! Είναι safe γενικώς;

Re: ΤΑΞΙΔΙΑ 2014  

  Από: galileos στις 21/01/2014 9:43 πμ.

Η πρώτη μικρή βόλτα για το 2014 έγινε ήδη μέχρι το Κυριάκι Βοιωτίας.

Επόμενο στόχος είναι το 36ωρο τον Μάιο κατά πάσα πιθανότητα 9-11.

Προγραμματίζεται από καιρό ταξίδι στο εξωτερικό. Πιθανόν Γαλλο-Ιταλικές Άλπεις. Ακόμα είναι στις σκέψεις αλλά έχει μπει σε καλό δρόμο. Θα συνδυαστεί με δουλειές, υποχρεώσεις στα Νότια της Γαλλίας. Το θετικό είναι η δωρεάν διαμονή η οποία θα μειώσει τα έξοδα.

Αυτά μέχρι το καλοκαίρι. Μετά βλέποντας και κάνοντας!
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: ΤΑΞΙΔΙΑ 2014  

  Από: maddog στις 22/01/2014 1 μμ.

mmy"
maddog"Περα απο την εκδρομη στο Βολο (κοπη πιτας) κατα 90% θα κανω και ενα 3-4ημερο στο βελιγραδι στα μεσα Ιουνη.απο εκει και μετα πιστευω να κανω καποιες μονοημερες λιμνη Κερκινη,φραγμα θυσαυρου ν.Δραμας κλπ κλπ κλπ.βεβαια δεν μπορω να πω οχι και σε οποιαδηποτε αλλη προταση αρκει να μπορω να ξεκλεψω χρονο απο οικογενεια και δουλεια!!!!!! "

Beograd εε;; Ενδιαφέρον πολυ! Είναι safe γενικώς;"

θωμα ετοιμασου ψυχολογικα!!!!!!!τα υπολοιπα θα τσ πουμε στο βολο...

Re: ΤΑΞΙΔΙΑ 2014  

  Από: green-675 στις 22/01/2014 4:13 μμ.

Λοιπόν φίλε μου.....αν και το 2013 κανόνιζα άλλα και τελικά την έβγαλα με ένα 3ήμερο στην Ρώμη....φέτος τα έκλεισα όλα από τώρα....καράβια , ξενοδοχεία κτλ....

αναχώρηση 30/6 ....επιστροφή 11/7......... ΙΤΑΛΙΑ , ΑΥΣΤΡΙΑ ,ΣΛΟΒΑΚΙΑ, ΤΣΕΧΙΑ , ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΠΙΣΩ!!!!! .........αναλυτικά σε άλλο θέμα!!!!!

ΓΕΡΟΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ!!!
το triple 675 εγινε sprint st 1050 το 2009, το st έγινε tiger sport τέλους του 2016 και το tiger sport έγινε tiger 1200xca τον Φεβρουάριο του 2020!!!!