CSS 13/10/2012

CSS 13/10/2012  

  Από: starsailor στις 14/09/2012 2:50 μμ.

Καλησπερα σε ολους,

Δηλωσα συμμετοχη για το CSS LEVEL 2 στις 13/10/2012.Σκεφτεται κανενας να ερθει?
the steps we take all leave footprints...

Re: CSS 13/10/2012  

  Από: Montechristo στις 14/09/2012 7:35 μμ.

Θα είμαι την Παρασκευή στο Ride Day.
See these eyes so green I can stare for a thousand years
Colder than the moon
It's been so long.....
And I've been putting out fire With gasoline

Re: CSS 13/10/2012  

  Από: PTiger800 στις 08/10/2012 10:45 μμ.

Όπως σου έστειλα και με PM

ΤΑ ΛΕΜΕ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ !!!!
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: CSS 13/10/2012  

  Από: xaotikos στις 09/10/2012 3:50 πμ.

Montechris"Θα είμαι την Παρασκευή στο Ride Day. "

To ride day ακυρώθηκε!

Re: CSS 13/10/2012  

  Από: Montechristo στις 09/10/2012 6:57 πμ.

xaotikos"
Montechris"Θα είμαι την Παρασκευή στο Ride Day. "

To ride day ακυρώθηκε!"

Το είδα
See these eyes so green I can stare for a thousand years
Colder than the moon
It's been so long.....
And I've been putting out fire With gasoline

Re: CSS 13/10/2012  

  Από: Tigrisss στις 09/10/2012 3:26 μμ.

??
λόγω συμμετοχών?

Re: CSS 13/10/2012  

  Από: Montechristo στις 09/10/2012 7:20 μμ.

Tigrisss"??
λόγω συμμετοχών?"

Πληθώρας, εννοείς Κώστα????
See these eyes so green I can stare for a thousand years
Colder than the moon
It's been so long.....
And I've been putting out fire With gasoline

Re: CSS 13/10/2012  

  Από: starsailor στις 10/10/2012 11:25 πμ.

PTiger800"Όπως σου έστειλα και με PM

ΤΑ ΛΕΜΕ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ !!!!
"


the steps we take all leave footprints...

Re: CSS 13/10/2012  

  Από: HelenKoR στις 14/10/2012 11:42 πμ.

Τι άλλα νέα βρε παιδιά;
Πώς πήγε;
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: CSS 13/10/2012  

  Από: PTiger800 στις 14/10/2012 6:33 μμ.

Περιμένουμε να βγουν οι φωτογραφίες να δούμε πως έχουμε γραψει στο γυαλί πριν κάνουμε δηλώσεις....

Καλά πήγε...
Για ΄μένα ήταν ιδιαίτερα σημαντικό το Level II, αφού η "κακή" χρήση του βλέμματος, θεωρώ ότι είναι ισως ο κύριος λόγος αναστολών και φόβου πάνω στη μοτοσυκλέτα.

Ψήνομαι τρελλά και για το Level III, όμως αι υποχρεώσεις έσονται πολλαί.
Άσε που θα ήθελα να πάω στα Σέρρας για το Lvl III.

Εντωμεταξύ απ' ότι φαίνεται στο CSS οι εκπαιδευτές είναι ο ένας καλύτερος από τον άλλο. Σίγουρα ικανότατοι.
Ήμουν πολύ ευχαριστημένος απο τον Jet, τον εκπαιδευτή μου στο Lvl I, ενθουσιασμένος από το Νικο στο Lvl II.



Βέβαια είναι και λίγο εκνευριστικούληδες....
Εσύ πας μαλλία, με όλα, φέτες και ξαφνικά σε προσπερνάει ένας π...στης απ' έξω, πλαγιάζει μέχρι να ξύσει και κρατώντας με το ένα χέρι το τιμόνι, σου δείχνει με την άνεσή του κάποιο σημείο πάνω στο κερμπ, για να το χρησιμοποιήσεις ως σημείο αναφοράς....
Όχι ρε δεν το χρησιμοποιώ. Να φύγεις από δω, να πας αλλού.
Άντε.
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: CSS 13/10/2012  

  Από: Montechristo στις 14/10/2012 7:25 μμ.

PTiger800"
Εσύ πας μαλλία, με όλα, φέτες και ξαφνικά σε προσπερνάει ένας π...στης απ' έξω, πλαγιάζει μέχρι να ξύσει και κρατώντας με το ένα χέρι το τιμόνι, σου δείχνει με την άνεσή του κάποιο σημείο πάνω στο κερμπ, για να το χρησιμοποιήσεις ως σημείο αναφοράς....
Όχι ρε δεν το χρησιμοποιώ. Να φύγεις από δω, να πας αλλού.
Άντε."


Ετσι είναι...!!!!!!!!!!
See these eyes so green I can stare for a thousand years
Colder than the moon
It's been so long.....
And I've been putting out fire With gasoline

Re: CSS 13/10/2012  

  Από: starsailor στις 15/10/2012 10:33 πμ.

HelenKoR"Τι άλλα νέα βρε παιδιά;
Πώς πήγε; "


Ελενη για να πω την αληθεια στην αρχη απογοητευτηκα γιατι ενοιωθα οτι δεν το 'εχω' και δεν πηγαινα καθολου καλα.Στις δυο τελευταιες ασκησεις ομως ενοιωθα οτι πηγαινα πολυ καλα (με βοηθησε πολυ και ο Σαββας ο εκπαιδευτης του CSS)και το καταευχαριστηθηκα!Για το levelI ημασταν μονο τεσσερα ατομα υποθετω λογω κρισης...
Γενικα περασα καλα ...ειχα και παρεα τον Πανο οποτε περασε ακομα πιο ευχαριστα ο χρονος.Ανυπομονω για το level III τωρα
the steps we take all leave footprints...

Re: CSS 13/10/2012  

  Από: starsailor στις 15/10/2012 10:37 πμ.

starsailor"
HelenKoR"Τι άλλα νέα βρε παιδιά;
Πώς πήγε; "


Ελενη για να πω την αληθεια στην αρχη απογοητευτηκα γιατι ενοιωθα οτι δεν το 'εχω' και δεν πηγαινα καθολου καλα.Στις δυο τελευταιες ασκησεις ομως ενοιωθα οτι πηγαινα πολυ καλα (με βοηθησε πολυ και ο Σαββας ο εκπαιδευτης του CSS)και το καταευχαριστηθηκα!Για το levelI ημασταν μονο τεσσερα ατομα υποθετω λογω κρισης...
Γενικα περασα καλα ...ειχα και παρεα τον Πανο οποτε περασε ακομα πιο ευχαριστα ο χρονος.Ανυπομονω για το level III τωρα "

Εγραψα κατα λαθος οτι στο levelI ημασταν μονο τεσσερα ατομα ...στο level II ΗΜΑΣΤΑΝ 4 το levelI ειχε αρκετα ατομα.
the steps we take all leave footprints...

Re: CSS 13/10/2012  

  Από: PTiger800 στις 16/10/2012 6:28 μμ.

starsailor"γιατι ενοιωθα οτι δεν το 'εχω' "


Πρόσεξε λοιπόν. Κάποια απλά μαθηματικά που έκανα (βάσει του trip computer) της μοτοσυκλέτας κατέδειξαν τα εξής.
Ο χρόνος που πέρασα στην πιστα ήταν περίπου 2 ώρες. Τα χιλιόμετρα 107, άρα να πω περίπου 55km/h. Αυτό δίνει περίπου μέσο χρόνο γύρου 2.30 (δεδομενου ότι η πίστα είναι 2,1km). Άντε να υπολογίσω και κάτι γύρους προθέρμανσης, και κάτι αργές ασκήσεις κ.λπ. να σου πω 2.20.

Αν υπολογίσεις ότι ένας αγωνιζόμενος (και διορθώστε με οι πιο έμπειροι) γυρίζει σε περίπου 1.10, καταλαβαίνεις πόση αβυσαλέα διαφορά μας χωρίζει. Καταλαβαίνεις επίσης ότι εμείς δεν δικαιούμαστε να χρησιμοποιούμε το ρήμα "έχω" όταν μιλάμε για πίστα.
Συμπέρασμα μη σκας.

ΟΚ, δεν είχα κανένα στόχο να γίνω Μπούστας στο CSS. Αλλά ακόμα και να είχα, ούτε ο σκοπός του σχολείου είναι, ούτε και θα το κατάφερνα.

Άρα τελικά, εφόσον δεν είσαι (είμαι) αφοσιωμένος στους χρόνους και στους αγώνες, έστω και ερασιτεχνικά, και εφόσον αντίπαλός μου είναι ο εαυτός μου στην αρχή της μέρας, ναι νίκησα. Και ναι καλύτερος βγήκα απ' ότι μπήκα και ναι αν πλέον χρησιμοποιώ και στο δρόμο αυτά τα πέντε έξι πραγματάκια που μου δείξανε, και πιο καλός και πιο ασφαλής θα είμαι...


Και αν και πολύ θα ήθελα να "κανω" χρόνους και να αποδειχθεί ότι είμαι τρελό ταλέντο στην πιστα....αν δε φας θεριό θεριό δε γίνεσαι.

Αν δεν καψεις λάστιχο....
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: CSS 13/10/2012  

  Από: coubaros στις 16/10/2012 6:53 μμ.

To CSS επικεντρώνεται περισσότερο στην ασφαλή οδήγηση και όχι σε τόσο αγωνιστική. Οπότε αν νιώθεις ότι έμαθες 5 πράγματα παραπάνω στον χειρισμό της μοτοσυκλέτας, κέρδος είναι. Να μην το μετράς με τον χρόνο.