ΦΡΕΝΑ/TAKAKIA(κυριως daytona 675)

Re: ΦΡΕΝΑ/TAKAKIA(κυριως daytona 675)  

  Από: Sprinter στις 28/01/2009 9:58 μμ.

Αν τα πάρετε από κάποιο μαγαζί να είστε ταπεινοί, ευγενικοί, αν είναι δυνατόν να κάνετε και υπόκλιση αλλά καλύτερα να μπείτε γονατιστοί στο μαγαζί όπως πάνε οι γιαγιές στη Παναγιά στην Τήνο, για νάστε σίγουροι. Οτι σας πούνε μη φέρετε αντίρηση που ξέρετε εσείς που είδατε στο ιντερνετ ότι φοράει τα FA636 π.χ., να πάρετε αυτά που θα σας δώσει ξέρει αυτός και μη ξεχάσετε να πείτε ευχαριστώ. Αν γουσταρει θα σας τα περάσει κιόλας, αν δε γουστάρει όχι, ποτέ δε ξέρεις τι θα σου τύχει αλλά το ευχαριστιέσαι πάντως. Κι έχεις να λές μετά και στα εγγόνια σου. (α μη τολμήσετε να ρωτήσετε τιμή απ' το τηλέφωνο γιατί σας πήρε και σας σήκωσε παλιοκατάσκοποι Να πάτε εκεί επιτόπου να σας δεί, μπορεί κα να σας συμπαθήσει να σας κάνει και κάνα δώρο).
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΦΡΕΝΑ/TAKAKIA(κυριως daytona 675)  

  Από: JOSBI στις 29/01/2009 7:53 πμ.

Εγω εβαλα στο tiger τα καρμπονλορεν και ειμαι πολυ ευχαριστημενος!
και το σημαντικοτερο ειναι οτι πριν ειχα πολλες ενστασεις για το ABS γιατι ενεργοποιοταν με το παραμικρο αλλα τωρα εχω πραγματικα φρενα.
Και απο τιμη 100 ευροπουλακια.
VALE FOR EVER

Re: ΦΡΕΝΑ/TAKAKIA(κυριως daytona 675)  

  Από: tripletech στις 29/01/2009 9:07 πμ.

καλημερα,carbon loraine βρηκα αλλα ατομο που τα τοποθετησε τα βρηκε αρκετα κατωτερα
των γνησιων(χειροτερη αισθηση,''πιο ξυλινα'')στο 675 παντα.
μην ξεχναμε ομως το βαρος της δικης μοτο σου ειναι διαφορετικο.επισης με 100ε τα τοποθετησαν κιολας ετσι?
γιατι τα βρηκα 70Ε.

Re: ΦΡΕΝΑ/TAKAKIA(κυριως daytona 675)  

  Από: JOSBI στις 29/01/2009 9:36 πμ.

ripletech"καλημερα,carbon loraine βρηκα αλλα ατομο που τα τοποθετησε τα βρηκε αρκετα κατωτερα
των γνησιων(χειροτερη αισθηση,''πιο ξυλινα'')στο 675 παντα.
μην ξεχναμε ομως το βαρος της δικης μοτο σου ειναι διαφορετικο.επισης με 100ε τα τοποθετησαν κιολας ετσι?
γιατι τα βρηκα 70Ε."


Nαι με τοποθετηση!
εγω με τα γνησια ουτε αισθηση ειχα αλλα ουτε και δυναμη.
VALE FOR EVER

Re: ΦΡΕΝΑ/TAKAKIA(κυριως daytona 675)  

  Από: tripletech στις 29/01/2009 9:49 πμ.

ωραιος...και οσοι αγοραζουν TIGER ABS να παιρνουν ενα ζευγαρι τακακια πισω ΠΡΙΝ ΤΑ 5000χλμ!
σωστα?

Re: ΦΡΕΝΑ/TAKAKIA(κυριως daytona 675)  

  Από: JOSBI στις 29/01/2009 10:17 πμ.

ripletech"ωραιος...και οσοι αγοραζουν TIGER ABS να παιρνουν ενα ζευγαρι τακακια πισω ΠΡΙΝ ΤΑ 5000χλμ!
σωστα?"


Εχω κανει 10800χιλ. και πισω δεν εχω αλλαξει ακομα! μονο μπροστα στις 10000χιλ.
VALE FOR EVER

Re: ΦΡΕΝΑ/TAKAKIA(κυριως daytona 675)  

  Από: tripletech στις 29/01/2009 10:20 πμ.

ΜΑΛΛΟΝ ΟΔΗΓΑΣ ΚΑΛΛΥΤΕΡΑ ΑΠ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ...

Re: ΦΡΕΝΑ/TAKAKIA(κυριως daytona 675)  

  Από: dimchrist στις 29/01/2009 4:41 μμ.

ripletech"ωραιος...και οσοι αγοραζουν TIGER ABS να παιρνουν ενα ζευγαρι τακακια πισω ΠΡΙΝ ΤΑ 5000χλμ!
σωστα?"

Έχει να κάνει πιο πολύ με τον τρόπο οδήγησης. Φίλος γειτονας μου στα 3600χλμ. είχε ήδη αλλάξει τα πίσω χωρίς να έχει ABS
Η οδήγησή του βέβαια ήταν συνέχεια γκάζι-φρένο.
Ο μηχανικός μας τα 'παιξε. Μας είπε ότι το πίσω τρώγεται αρκετά γρήγορα αν το χρησιμοποιείς συχνά, αλλά πρώτη φορά είδε κάτι τέτοιο σε τίγρη...

Στο Daytona 675 τα μαμά τακάκια είναι κορυφαία.
Η τιμή τους όμως απαράδεκτη. Μέχρι 110-120 ευρώ θα τα έδινα για τα μαμά. Αν έχετε καμιά πηγή ενημερώστε.
Με λογική χρήση κρατήσανε 11,500χλμ. τα πίσω και 16,000χλμ. (περίπου) τα μπροστά.
Όταν ήρθε ο καιρός να τα αλλάξω δοκίμασα τα Carbone Lorraine SBK5.
Αν θυμάμαι καλά 40 ευρώ το ζευγάρι.
Δεν έχουν το δάγκωμα των μαμά και χάνουν λίγο σε απόδοση, όμως οι δίσκοι δεν έχουν φαγωθεί καθόλου.
Τα πίσω δεν τα έχω αλλάξει ακόμα στα 22,000χλμ. που έχω γράψει (για τα μπροστά δε το συζητάω).
Πολύ καλό value for money.

Triple Way

Re: ΦΡΕΝΑ/TAKAKIA(κυριως daytona 675)  

  Από: dimchrist στις 29/01/2009 5:21 μμ.

dimchris"
Στο Daytona 675 τα μαμά τακάκια είναι κορυφαία.
Η τιμή τους όμως απαράδεκτη. Μέχρι 110-120 ευρώ θα τα έδινα για τα μαμά. Αν έχετε καμιά πηγή ενημερώστε. "


Μέχρι 110-120 ευρώ εννοώ τα μπροστινά (δύο ζευγάρια)

Triple Way

Re: ΦΡΕΝΑ/TAKAKIA(κυριως daytona 675)  

  Από: kostantinos στις 29/01/2009 5:27 μμ.

Τα πίσω δεν τα έχω αλλάξει ακόμα στα 18000χλμ. που έχω γράψει και μπροστα αλλαξα τα μαμα γιατι ειχαν φαγωθει στα 8000χλμ.και εβαλα ανεπιφυλακτα ebc hh εχουν αντεξει 3φορες πιστα 2φορες ζακυνθος σερρες καμποσες εξορμησεις γαλαξιδι και ναυπλιο και εδω τοπικα σταματα ξεκινα και τα κοβω να εχουν ακομα 2_3000χλμ.μετα παλι τα ιδια τα πισω δε τα εχω για αλλα 18000 δεν το χρησιμοποιω συχνα
Intense Violence
Blood
Strong Language
Strong Sexual Content
Partial Nudity
Use of Drugs and Alcochol

Re: ΦΡΕΝΑ/TAKAKIA(κυριως daytona 675)  

  Από: kostantinos στις 29/01/2009 5:32 μμ.

Έχει να κάνει πιο πολύ με τον τρόπο οδήγησης. Φίλος γειτονας μου στα 3600χλμ. είχε ήδη αλλάξει τα πίσω χωρίς να έχει ABS
Η οδήγησή του βέβαια ήταν συνέχεια γκάζι-φρένο.
Ο μηχανικός μας τα 'παιξε. Μας είπε ότι το πίσω τρώγεται αρκετά γρήγορα αν το χρησιμοποιείς συχνά, αλλά πρώτη φορά είδε κάτι τέτοιο σε τίγρη...

φιλος αλλαξε καιπισω δισκο στα 10000 βεβαια ειχε κανει το λαθος να βαλει newfren
Intense Violence
Blood
Strong Language
Strong Sexual Content
Partial Nudity
Use of Drugs and Alcochol

Re: ΦΡΕΝΑ/TAKAKIA(κυριως daytona 675)  

  Από: coot στις 29/01/2009 7:33 μμ.

Αυτά; : http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... 0156794865
και η τιμη καλή;
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: ΦΡΕΝΑ/TAKAKIA(κυριως daytona 675)  

  Από: liberal στις 29/01/2009 9:07 μμ.

Άλλαξα εμπρός-πίσω στις 16000 χλμ. Έβαλα τα EBC με 110 Ευρώ (εμπρός-πίσω, περασμένα). Για να είμαι ειλικρινής, ουσιαστική διαφορά δεν παρατήρησα...
Δημήτρης

Re: ΦΡΕΝΑ/TAKAKIA(κυριως daytona 675)  

  Από: tripletech στις 02/02/2009 1:52 μμ.

kostantinos"Τα πίσω δεν τα έχω αλλάξει ακόμα στα 18000χλμ. που έχω γράψει και μπροστα αλλαξα τα μαμα γιατι ειχαν φαγωθει στα 8000χλμ.και εβαλα ανεπιφυλακτα ebc hh εχουν αντεξει 3φορες πιστα 2φορες ζακυνθος σερρες καμποσες εξορμησεις γαλαξιδι και ναυπλιο και εδω τοπικα σταματα ξεκινα και τα κοβω να εχουν ακομα 2_3000χλμ.μετα παλι τα ιδια τα πισω δε τα εχω για αλλα 18000 δεν το χρησιμοποιω συχνα"

ωραια,φθορα στον δισκο
?

Re: ΦΡΕΝΑ/TAKAKIA(κυριως daytona 675)  

  Από: Native στις 12/02/2009 4 μμ.

Με 50 Γιουρια παιρνω και τα 3 ζευγάρια μαρκα? Daytona. Απόδοση? Ευχαριστημένος με τον τρόπο που οδηγώ, σίγουρα δεν ειναι για πιστα, ζεσταινονται γρηγοροτερα. Κατα τα αλλα καλη διάρκεια και δεν τρωνε καθολου τον δισκο σαν τα μαμισια και τα αλλα μεταλλικα που τον μαμανε. Οπως και να έχει αλλο 50 κι αλλο 150 τα 3.
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...