Τιμονι για Tiger 1050

Re: Τιμονι για Tiger 1050  

  Από: spyro στις 14/04/2009 10:35 μμ.

Re: Τιμονι για Tiger 1050  

  Από: spyro στις 14/04/2009 10:37 μμ.

Re: Τιμονι για Tiger 1050  

  Από: JOSBI στις 15/04/2009 8:09 πμ.

Πολυ καλο ρε φιλε μπραβο!
VALE FOR EVER

Re: Τιμονι για Tiger 1050  

  Από: takis1964 στις 15/04/2009 10:14 πμ.

Καλο θα ειναι μαζι με τις φωτο να υπαρχει και πληροφορηση σχετικα με μαρκα κωδικο τιμονιου ωστε να ειναι ολα συγκεντρωμένα για ποιο ευκολη μελλοντική αναζητηση

Re: Τιμονι για Tiger 1050  

  Από: Tigrisss στις 20/06/2009 11:32 πμ.

spyr":salut1"

πολυ καλο φαινεται φιλε spyro, μπορουμε να εχουμε καποιες επιπλεον πληροφοριες, μαρκα κοστος, απο που το πηρες???
τι συμπεριφορα εχει στις στροφες σε σχεση με το μαμισιο? θελει αλλα καβαλετα?
ευχαριστω!

Re: Τιμονι για Tiger 1050  

  Από: spyro στις 20/06/2009 12:12 μμ.

Tigrisss"
spyr":salut1"

πολυ καλο φαινεται φιλε spyro, μπορουμε να εχουμε καποιες επιπλεον πληροφοριες, μαρκα κοστος, απο που το πηρες???
τι συμπεριφορα εχει στις στροφες σε σχεση με το μαμισιο? θελει αλλα καβαλετα?
ευχαριστω!"


ΑΒΜ - http://www.ab-m.de/en/products/superbik ... s-and-caps
180 ευρω μαζί με τα καβαλέτα. Ναί θέλει καβαλέτα γιατι χωρις αυτα θα εβρισκε στο ντεποζιτο. Βασικά αν ανατρέξεις απο την αρχη του ποστ θα βρεις ολες τις απαντήσεις.

Αυτα που εχω να προσθέσω στο αρχικο μου Review ειναι:

1) Είναι σίγουρο πια οτι βγαίνει πιο ψηλά απο το μαμα. Ελάχιστα αλλά ειναι.
2) Η θεση οδήγησης ειναι πολυ πιο ορθολογική απο το μαμα οπου καθοσουν σαν μπαρμπαγιώργος
3) Είναι πολυ πιο γρηγορο στις εναλλαγές κατεύθυνσης (ειτε αυτο ειναι ανάμεσα απο τα αυτοκίνητα ειτε σε εσάκια). Αλλά... (υπάρχει και ενα αλλά) Αυτό δεν το χρειάζεσαι στον Τιγρη γιατι έτσι και αλλιώς λόγου γωνίας κάστερ και ψυλού κέντρου βάρους αυτο το χαρακτηριστικό το είχε ετσι και αλλιώς, οπότε περνάμε στην υπερβολή πια. Εγώ το εχω συνηθίσει πια αλλά στην αρχη θα σε ξενίσει.

Re: Τιμονι για Tiger 1050  

  Από: Tigrisss στις 20/06/2009 12:40 μμ.

ευχαριστω!!!

Re: Τιμονι για Tiger 1050  

  Από: manolis στις 14/07/2009 10:22 μμ.

file mou me to rizoma mipos mporeis na mou peis pos mporo na agoraso rizoma timoni;

Re: Τιμονι για Tiger 1050  

  Από: denthnpalevw στις 15/07/2009 8:39 πμ.

http://www.carpimoto.com/
http://www.tm-accessories.de/shop/index.php/cat/c128_Street-Triple-675.html

exei και στα 2
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Τιμονι για Tiger 1050  

  Από: Cpt. Haddock στις 21/05/2010 10:47 πμ.

Eβγαλα το μαμίσιο με το απαραδεκτο vintage νικελ και εβαλα ενα Renthal απλό, χωρίς καβαλέτα.

Δειτε εδώ φωτό και πρώτες εντυπώσεις

http://www.moto.gr/forums/showthread.ph ... did=103954

"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Τιμονι για Tiger 1050  

  Από: gempgr στις 24/05/2010 7:37 μμ.

Ρε παιδιά επειδή λέω να τα σκάσω χοντρά στη Rizoma (τιμόνι, μανέτες, δοχεία υγρών φρένων, grips, αντίβαρα και καθρέφτες) όλο το τιμόνι δηλαδή λέτε να τα πάρω από εδώ ή απ έξω??? (Η παραγγέλια στο caprimoto μου βγαίνει γύρω στο 800άρι!!!!!!!!!) Και εκτός αυτού θα κουμπώσουν κατευθείαν πάνω στον Τίγρη ή θα χρειαστώ κι άλλα πράγματα??? (καβαλέτα π.χ)??????????

Re: Τιμονι για Tiger 1050  

  Από: billdet στις 24/06/2010 2:08 μμ.

Καλημέρα σε όλους.Θέλω να αλλάξω τιμόνι στο tiger το οποίο να έχει το ίδιο ύψος με το μαμά και να μπαίνουν πάνω κομπλέ οι χούφτες οι μαμά καθρέπτες.Όσο για τα grips δεν με πειράζει και τόσο αν χρειαστεί να τα αλλάξω.Οπότε χρειάζομαι πληροφορίες από κάποιον που να το έχει επιχειρήσει με αυτές τις προδιαγραφές.

Re: Τιμονι για Tiger 1050  

  Από: Cpt. Haddock στις 24/06/2010 3:14 μμ.

gempgr"Ρε παιδιά επειδή λέω να τα σκάσω χοντρά στη Rizoma (τιμόνι, μανέτες, δοχεία υγρών φρένων, grips, αντίβαρα και καθρέφτες) όλο το τιμόνι δηλαδή λέτε να τα πάρω από εδώ ή απ έξω??? (Η παραγγέλια στο caprimoto μου βγαίνει γύρω στο 800άρι!!!!!!!!!) Και εκτός αυτού θα κουμπώσουν κατευθείαν πάνω στον Τίγρη ή θα χρειαστώ κι άλλα πράγματα??? (καβαλέτα π.χ)??????????"


Γιατί να τα σκάσεις χοντρα στη ριζωμα και να μην παρεις το μαμισιο αξεσουαρ της "Τ" που ειναι το ίδιο;
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Τιμονι για Tiger 1050  

  Από: xaotikos στις 17/03/2011 10:45 μμ.

Παίδες σκέφτομαι να αλλάξω τιμόνι μιας και πριν πάρω το δικό μου είχα ανέβει σε έναν τιγρη με renthal fatbar και ένιωθα να κουμπώνω σαν θέση στο τιμόνι (στο υπόλοιπο δεν κουμπώνω ποτε ) σε σχέση με το μαμίσιο που έχω πάνω.

Το θέμα μου είναι ότι μιας και ένα τιμονάκι βγαίνει καμια 200άρα συνολικά, να παίζει να βρω κάποιον φίλο από εδώ σε καμια μάζωξη, να κάνουμε μια ανταλλαγή για να δω τελικά αν με βολεύει η όχι μην τα σκάσω τσάμπα.

Οπότε, αν κάποιος από τα παιδιά με τα renthal, ABM ή κάποιο άλλο fatbar πηγαίνει σε συναντήσεις και είναι πρόθυμος να το δούμε ας μου το πει μηπως βρεθούμε.

thanx

Re: Τιμονι για Tiger 1050  

  Από: TheFace στις 18/03/2011 9:59 μμ.

gempgr"Ρε παιδιά επειδή λέω να τα σκάσω χοντρά στη Rizoma (τιμόνι, μανέτες, δοχεία υγρών φρένων, grips, αντίβαρα και καθρέφτες) όλο το τιμόνι δηλαδή λέτε να τα πάρω από εδώ ή απ έξω??? (Η παραγγέλια στο caprimoto μου βγαίνει γύρω στο 800άρι!!!!!!!!!) Και εκτός αυτού θα κουμπώσουν κατευθείαν πάνω στον Τίγρη ή θα χρειαστώ κι άλλα πράγματα??? (καβαλέτα π.χ)??????????"


Κι εγω στην ιδια φαση ειμαι!
Το 800αρι που λες, τι περιλαμβανει?
Παντως υπαρχει και το motorcycle.gr στην Αγ. Παρασκευη που εχει rizoma Mιλησα σημερα με τον τυπο εκει και μου ειπε οτι εχει τις ιδες τιμες με το site της rizoma. Το θεμα ειναι οτι μπορει να μην τα εχει ολα αμεσα διαθεσιμα και να χρειαστει να τα παραγγειλει και ο ιδιος (καμια 15αρια μερες αναμονη).

Αν καποιος ξερει καποιο αλλο μαγαζι στην αθηνα με rizoma, παρακαλω να μας δωσει τα φωτα του. Thanx!
money cant buy me love