καθρεφτες για street triple..

Re: καθρεφτες για street triple..  

  Από: redfoot στις 21/05/2011 12:57 πμ.

με την πρωτη ευκαιρια θα φροντισω. Αλλα θα ναι μονο οι after που εχω περασμενους οποτε η συγκριση με τους μαμα δε θα φαινεται. παντως εγω καταλαβα σημαντικη διαφορα στην ορατοτητα, εκει που εβλεπα αγκωνες τωρα βλεπω δρομο χωρις σκυψιμο και κινησεις τιραμολα..
ειναι της Barracuda
the road is made clear when viewed from above..

Re: καθρεφτες για street triple..  

  Από: tharis στις 21/05/2011 1:03 πμ.

Δεν ειχα προσεξει οτι εχουν και καθρεφτες..! Και τωρα που τους βλεπω μερικοι ειναι πολυ ωραιοι και σε καλη τιμη ! Ποιους εβαλες ?
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: καθρεφτες για street triple..  

  Από: redfoot στις 21/05/2011 1:11 πμ.

οχι απλα ωραιοι, πολυ ωραιοι, κατ εμε.
αυτους εβαλα αλλα οχι σε χρυσο, με διαφανο λευκο. Ρυθμιζονται και πολυ ευκολα προς ολες τις κατευθυνσεις
http://www.barracudamoto.it/en/shop/cat ... iple-0508/
the road is made clear when viewed from above..

Re: καθρεφτες για street triple..  

  Από: tharis στις 21/05/2011 1:17 πμ.

http://www.barracudamoto.it/shop/images/11426/?280,480,,100,88,428835601

Αυτους εννοεις? Καλη επιλογη αν και αυτη η αθλια μασκα χαλαει ολη την εικονα ..

Τι σημαινει Ε-MARKED και NON Ε-ΜΑRKED ?
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: καθρεφτες για street triple..  

  Από: redfoot στις 21/05/2011 1:26 πμ.

αυτους ακριβως, http://www.monsterparts.com/pc/BEGOEM/M ... EGOEM.html
δεν ξερω ακριβως, μου ειχαν εξηγησει σε ενα μειλ αλλα δεν εδωσα σημασια, νομιζω εχει καποια σχεση με την πιστοποιηση ποιοτητας. παντως ποιοτικα σκιζουν
the road is made clear when viewed from above..

Re: καθρεφτες για street triple..  

  Από: Haris στις 21/05/2011 3:08 πμ.

Πέτρο αν μπορέσω αύριο θα τραβήξω μερικές φοτό και θα τις βάλω.

Re: καθρεφτες για street triple..  

  Από: Billy στις 21/05/2011 11:26 πμ.

Haris"Φίλε πέτρο αυτούς του καθρέφτες που λές απο το rideit του έχω πάρει και εγώ πρίν δυο μήνες. πάρα πολύ καλή ποιότητα, δεν υστερούν σε τίποτα απο τους rizoma.
Το μόνο αρνητικό ειναι οτι δεν έχουν την ίδια καλή ορατότητα με τους μαμά, αλλα αυτο το γνωρίζεις οταν παίρνεις after market καθρέφτες.
Απο εμφάνιση δεν το συζητώ... "


Για την ορατότητα εξαρτάται από τη στάση σου,σε μεγάλες ταχύτητες που θα σκύψεις λίγο,βλέπεις καλύτερα.
Πάντα για bar end καθρέφτες μιλάμε.

Re: καθρεφτες για street triple..  

  Από: alexeri στις 21/05/2011 1:56 μμ.

ΠΑΙΔΕΣ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ.
ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ Κ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟ RIDE IT ΤΟΥΣ ΚΑΘΡΕΦΤΕΣ ΑΝΤΙΒΑΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΦΑΡΜΟΖΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΣΠΕΙΡΩΜΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΒΙΔΩΜΕΝΕΣ ΟΙ ΜΑΜΙΣΙΕΣ ΤΑΠΕΣ. OI ΚΑΦΡΕΦΤΕΣ ΕΙΧΑΝ ΜΑΖΙ Κ ΜΙΑ ΒΑΣΗ ΠΟΥ ΕΦΑΡΜΟΖΕΙ ΣΤΟ ΤΗΜΟΝΙ ΣΑΝ ΟΥΠΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΟΥ ΣΠΕΙΡΩΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ. ΕΤΣΙ ΤΑ ΕΧΩ ΒΙΔΩΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΤΑ ΟΥΠΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΜΙΣΙΑ ΒΙΔΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΞΕΒΙΔΩΝΟΥ ΜΕ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΚΙΝΗΣΗ.

Re: καθρεφτες για street triple..  

  Από: crazyumpire στις 21/05/2011 6:08 μμ.

αυτοι απο το Fast gear ειναι ιδιοι με τους αφτερ μαρκετ της Τ,αλλα της Τ ειναι φτηνοτεροι!!!
VANITAS VANITATUM ET OMNIA VANITAS
Veni...Vedi....WC...

Re: καθρεφτες για street triple..  

  Από: alexeri στις 24/05/2011 10:44 πμ.

μπορει καποιος να με φωτισει στην ερωτηση που εκανα στο προηγουμενο post σχετικα με την τοποθετηση των καθρεφτων...
ευχαριστώ!

Re: καθρεφτες για street triple..  

  Από: tharis στις 24/05/2011 11:28 πμ.

Αν δεν εχει παρει καποιος τους ιδιους για να σου πει σιγουρα βγαλε καλυτερα καμια φωτογραφια να δουμε τι ακριβως εννοεις..

Αυτο το σπειρωμα στο τιμονι για τις μαμα ταπες λιγο περιεργο μου ακουγεται.. Μηπως αφαιρειται.. ?
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: καθρεφτες για street triple..  

  Από: alexeri στις 24/05/2011 1:42 μμ.

αυτο που έχει αντι για αντιβαρα (ταπες) τιμονι, δεν βιδωνει καπου το οποιο βρισκεται στο εσωτερικο του τιμονιου?.... καλα δεν τα λεω?...ξερω ειναι λιγο μπερδεμα, θα κοιταξω να βγαλω καμια φωτο σημερα μηπως γινω πιο κατανοητός.

Re: καθρεφτες για street triple..  

  Από: tharis στις 24/05/2011 1:59 μμ.

Ναι, αυτο το κατι που βρισκεται στο εσωτερικο του τιμονιου, λεω, μηπως βγαινει ..??
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: καθρεφτες για street triple..  

  Από: alexeri στις 24/05/2011 2:20 μμ.

και αν βγαινει πως να το βγαλω, αλλα απο τι ειδα ειναι και κολλημενο με κατι... μηπως περα απο το γεγονος οτι χρησιμευει ως σπειρωμα ειναι και για να ειναι ζυγισμενο το τιμονι, λεω εγω, μπορει και να λεω βλακιες.

Re: καθρεφτες για street triple..  

  Από: tharis στις 24/05/2011 4:29 μμ.

Ε.. αν ειναι κολλημενο βαλε κι ενα αλουμινενιο τιμονακι να τελειωνεις..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..