ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΓΙΑ ΣΠΡΙΝΤ ΣΤ 1050

ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΓΙΑ ΣΠΡΙΝΤ ΣΤ 1050  

  Από: sprintman στις 04/05/2011 4:45 μμ.

Μήπως κανένας συνάδελφος έχει άποψη για αφτερ μαρκετ ζελατινα είμαι 179 cm(αυτο που λένε παρά τρίχα 180 ) )

Re: ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΓΙΑ ΣΠΡΙΝΤ ΣΤ 1050  

  Από: Sprinter στις 04/05/2011 6:32 μμ.

Εσύ έχεις την κοντή φαντάζομαι που ήταν παλιά η στανταρντ. Με τα χαμηλά κλιπόν θα σε βολέψει αρκετά η αμέσως ψηλότερη της T (όχι η Aero) που μετά έγινε στανταρντ. Αλλη επιλογή η MRA με το φτεράκι, μεταξύ των δύο δεν μπορώ να σου πω γιατί παίζεται πολύ το πράγμα. Μη περιμένεις να μη τρώς αέρα στο κράνος χωρίς να σκύψεις αφύσικα. Το θέμα είναι αν πέφτεις σε στροβιλισμούς ή σε καθαρότερο αέρα.

Πιο ψηλή από αυτές δεν έχω δοκιμάσει λόγω αισθητικών λόγων. Γενικώς το Σπριντ πάσχει κάπως λόγω γωνίας κλισης του φαίρνγκ, ύψους σέλας και απόστασης θέσης οδήγησης - ζελατίνας. Με τα χαμηλά κλιπον το πράγμα είναι καλύτερο από ότι με τα ψηλότερα.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΓΙΑ ΣΠΡΙΝΤ ΣΤ 1050  

  Από: Case στις 04/05/2011 7:16 μμ.

Φίλε sprintman, 1,80 είμαι και εγώ και με τη μαμά ζελατίνα του 08' είμαι μια χαρά. Όπως προανέφερε και ο Νίκος από το 07' νομίζω και μετά έβαλαν ως στάνταρ τη λεγόμενη ως τότε touring aftermarket που είχαν.

Εμένα μου έκατσε κουτί. Μετά τα 180 πρέπει να σκύψω βέβαια αλλά μέχρι τότε ο αέρας είναι καθαρός στο κεφάλι μου.
Recipe for happiness.
1. Lean it.
2. Twist it.
3. Love it.
4. Repeat.

Re: ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΓΙΑ ΣΠΡΙΝΤ ΣΤ 1050  

  Από: sprintman στις 04/05/2011 9:24 μμ.

αρα παω για την απλη απο οτι καταλαβα στα 0-7 και μετα που πουλιοταν πριν σαν αφτερ μαρκετ οταν λες σκυψιμο εννοεις ταπα που λενε

Re: ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΓΙΑ ΣΠΡΙΝΤ ΣΤ 1050  

  Από: Sprinter στις 05/05/2011 3:08 μμ.

Ο Δημήτρης έχει τα ψηλότερα κλιπ-ον. Εσένα θα σου 'ρθει καλύτερα.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΓΙΑ ΣΠΡΙΝΤ ΣΤ 1050  

  Από: sprintman στις 05/05/2011 4:39 μμ.

Συγνώμη δε μιλάμε για τη double bub ε?? δε τη φορά κανένας από εσάς???

Re: ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΓΙΑ ΣΠΡΙΝΤ ΣΤ 1050  

  Από: Case στις 06/05/2011 1:27 μμ.

Όχι κανονική είναι. Νομίζω θα σου κάτσει καλά.
Recipe for happiness.
1. Lean it.
2. Twist it.
3. Love it.
4. Repeat.

Re: ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΓΙΑ ΣΠΡΙΝΤ ΣΤ 1050  

  Από: Sprinter στις 06/05/2011 8:53 μμ.

εγω εχω δοκιμάσει την db της mra που είναι σχεδον άχρηστη εκτός κι αν σκύψεις τάπα, πράγμα πολύ δύσκολο ειδικά με τα ψηλότερα κλιπ-ον.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΓΙΑ ΣΠΡΙΝΤ ΣΤ 1050  

  Από: sprintman στις 07/05/2011 7:31 πμ.

καλα που μου το πες τελικα θα παραγγειλω σημερα την αερο με τη μικρη κουρμπα που κανει στο τελος, νομιζω αυτη θα κανει δουλεια...

Re: ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΓΙΑ ΣΠΡΙΝΤ ΣΤ 1050  

  Από: ARHS στις 07/05/2011 5:35 μμ.

Έχω βάλει την Double Bubble της powerbronze.
Πολύ καλή σε ποιότητα, ο αέρας ανεβαίνει πάνω απο το κράνος κ το μόνο που ίσως ενοχλήσει είναι στα πολλά σε χτυπάει λίγος αέρας στους ώμους. Πιστεύω ότι προστατεύει καλύτερα από την μεσαία μαμίσια εκτός από το σημείο που ανάφερα.
Κ είναι σαφώς πιο όμορφη. Βγαίνει σε διάφανη φιμέ κ μαύρη.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Triumph- ... ccessories
Ολα είναι δρόμος..... http://www.tdmhellas.gr

Re: ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΓΙΑ ΣΠΡΙΝΤ ΣΤ 1050  

  Από: sprintman στις 08/05/2011 9:52 μμ.

Αρη ειναι ομορφη ζελατινα αλλα λογω του οτι ειμαι καλομαθημενος πλεον θελω τηγ καλυτερη δυνατη προστασια απο τον αερα !!
στη καθημερινοτητα κανω 100-130 χιλιομετρα εθνικη αττικη οδο και για μενα ειναι σημαντικο η ανεση παντως και η αερο που την ειδα δεν ειναι καο τοισο χαλια