ΜΑΝΕΤΕΣ ΓΙΑ STEET TRIPLE''R''2008

ΜΑΝΕΤΕΣ ΓΙΑ STEET TRIPLE''R''2008  

  Από: petros paloukidis στις 16/04/2011 3:52 μμ.

Καλησπερα και παλι...γνωριζει κανεις αν η μανετα του μπροστινου φρενου απο street triple''r''(ετους 2008)ειναι ιδια με τα νεοτερα μοντελα street triple''r''(2009-2010)?μη εχοντας εμπειρια κοντη η κανονικη μανετα ειναι καλυτερη για νορμαλ οδηγηση?ευχαριστω προκαταβολικα..
ο τολμων νικα!

Re: ΜΑΝΕΤΕΣ ΓΙΑ STEET TRIPLE''R''2008  

  Από: tharis στις 16/04/2011 4:17 μμ.

To R το 09 δε βγηκε ή κανω λαθος ? Δε νομιζω να εχει αλλαξει κατι παντως..

Λογικα με τα δυο δαχτυλα θα φρεναρεις οποτε ειτε κοντη ειτε μακρυα το ιδιο αποτελεσμα θα εχουν στο φρενο.
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ΜΑΝΕΤΕΣ ΓΙΑ STEET TRIPLE''R''2008  

  Από: petros paloukidis στις 16/04/2011 4:27 μμ.

ετος κατασκευης ειναι 09/2008..με δυσκολευει η αποσυμπλεξη χαρη...εφερα τον συμπλεκτη στα μετρα μου αλλα ειχε κενα πολλα η μανετα..προχτες που εκανα σερβις ο παναγιωτης ρυθμισε και παλι τον συμπλεκτη και μου ειπε πως σε αυτο το σημειο ειναι το σωστο πραγμα που τονιζω δυσκολευει εμενα...μου προτινε να αλλαξω και να βαλω ρυθμιζομενη..στο ebay δινουν 2009-2010 και προς αποφυγη λαθους εθεσα το ερωτημα εδω.
ο τολμων νικα!

Re: ΜΑΝΕΤΕΣ ΓΙΑ STEET TRIPLE''R''2008  

  Από: tharis στις 16/04/2011 4:40 μμ.

Για το φρενο δεν ειπες στο πρωτο ποστ? Εκεινη ετσι κι αλλιως ρυθμιζεται..

Του συμπλεκτη κι εγω θα την ηθελα λιγο πιο κοντα στο γκριπ ειναι η αληθεια.. και συνηθως παταω με ολα τα δαχτυλα.
Μαλλον το street σου ειναι απ τα πρωτα που κατασκευαστηκαν αλλα γενικα παντου το R αναφερεται σαν >09, δεν εχει γινει καποια αλλαγη.

Μπορεις να παρεις και μανετα απο τις παλιες του daytona ή και καποια αλλα μοντελα που ειχαν ρυθμιζομενη και στο συμπλεκτη, που ειναι ιδια με του φρενου, αν δεν θελεις να αλλαξεις και τις δυο. Δεν ξερω τιμη βεβαια..

Αν σ αρεσουν οι κοντες (αισθητικα κυριως) παλι πιστευω 3 δαχτυλα θα χωρανε οποτε δεν θα χεις προβλημα ουτε μ αυτες.
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ΜΑΝΕΤΕΣ ΓΙΑ STEET TRIPLE''R''2008  

  Από: petros paloukidis στις 16/04/2011 4:46 μμ.

απλα ειναι ζευγαρι αυτες που κοιταω και θεωρησα πως αν υπαρχει διαφορα θα υπαρχει μονο σε αυτη του φρενου..θα παραγγειλω κανονικο μεγεθος για να εχω το κεφαλι μου ησυχο εφοσον δεν εχω και μεγαλη εμπειρια στους 2 τροχους..
ο τολμων νικα!

Re: ΜΑΝΕΤΕΣ ΓΙΑ STEET TRIPLE''R''2008  

  Από: tharis στις 16/04/2011 4:50 μμ.

Στο rideitmoto εχει και καποιες με μια πατεντα για ρυθμιζομενο μηκος. Αν θες ριξ τες μια ματια..

Ελπιζω να ειναι και αξιοπιστες βεβαια..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ΜΑΝΕΤΕΣ ΓΙΑ STEET TRIPLE''R''2008  

  Από: petros paloukidis στις 16/04/2011 4:56 μμ.

να σου πω την αληθεια δεν τις εμπιστευομαι
ο τολμων νικα!

Re: ΜΑΝΕΤΕΣ ΓΙΑ STEET TRIPLE''R''2008  

  Από: Billy στις 17/04/2011 12:38 μμ.

petros paloukidis"να σου πω την αληθεια δεν τις εμπιστευομαι"


Τις έχω εγώ.Μια χαρά είναι και στα μισά λεφτά.Αν τις δεις από κοντά θα καταλάβεις.
Κάνε και ένα search σε άλλα forum,ratnet κτλπ,θα δεις ότι κανείς δεν είχε πρόβλημα με τις συγκεκριμένες.

Re: ΜΑΝΕΤΕΣ ΓΙΑ STEET TRIPLE''R''2008  

  Από: petros paloukidis στις 18/04/2011 2:37 μμ.

billy για δωσε ενα λινκ για τις μανετες που λες]
ο τολμων νικα!

Re: ΜΑΝΕΤΕΣ ΓΙΑ STEET TRIPLE''R''2008  

  Από: petros paloukidis στις 04/05/2011 1:20 μμ.

παιδες σημερα παρελαβα και τοποθετησα κοντες μανετες στο στριτακι...πολυ καλη αισθηση ρυθμισα και το προβλημα μου με τον συμπλεκτη...
ο τολμων νικα!

Re: ΜΑΝΕΤΕΣ ΓΙΑ STEET TRIPLE''R''2008  

  Από: tharis στις 04/05/2011 1:23 μμ.

Ποιες πηρες τελικα ?
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ΜΑΝΕΤΕΣ ΓΙΑ STEET TRIPLE''R''2008  

  Από: petros paloukidis στις 04/05/2011 1:42 μμ.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Clutch-B ... ccessories δες το λινκ χαρη...θα ανεβασω και φωτο¨"οταν μαθω"..
ο τολμων νικα!

Re: ΜΑΝΕΤΕΣ ΓΙΑ STEET TRIPLE''R''2008  

  Από: tharis στις 04/05/2011 1:50 μμ.

Χμμ.. πολυ οικονομικες ..!! και εχει και πορτοκαλι ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ΜΑΝΕΤΕΣ ΓΙΑ STEET TRIPLE''R''2008  

  Από: petros paloukidis στις 04/05/2011 2:02 μμ.

και πολυ καλη ποιοτητα...εγω φοβηθηκα παντως για την ποιοτητα και πηρα ασημι για να μην σκασει το χρωμα...εξαλλου δεν τις αλλαξα για αισθητικη..στις προτινω ανεπιφυλακτα χαρη πολυ καλη συσκευασια το εστειλε και σαν δωρο..εκαναν λιγοτερο απο 10 μερες να ερθουν..καποια μερα απο τις επομενες θα ειμαι θεσσαλονικη αν βολεψει ριχνεις μια ματια
ο τολμων νικα!

Re: ΜΑΝΕΤΕΣ ΓΙΑ STEET TRIPLE''R''2008  

  Από: tharis στις 04/05/2011 2:15 μμ.

Και τις δυο αλλαξες ετσι ? Δηλαδη ποσο σου βγηκαν ολα ?
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..