ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΓΙΑ TIGER 1050

ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: vakis75 στις 19/03/2008 10:22 πμ.

Λέω να αλλάξω εξάτμιση στον Τίγρη μου και εχω τις εξης αποριες...οποιος μπορει να βοηθησει εχει καλως..
1) τι εξατμιση να βαλω? καταρχην τι μαρκα?zard,remus?
2) θα εχω αισθητη διαφορα στην αποδοση η τσαμπα λεφτα?(σε συνδυασμο με το προγραμμα βεβαια και το φιλτρο)
3) θα εχω αυξημενη καταναλωση?(εννοω υπερβολικα αυξημενη)
4) εχει επιπτωση στην εγγυηση?


Προσωπικα πιστευω οτι για να δεις αισθητη διαφορα πρεπει να βαλεις τις διπλές remus απο μπροστα μεχρι πισω αλλα τα 1700€ περιπου που κοστιζουν ειναι μαλλον υπερβολικα..

Περιμενω παρατηρησεις σας και εμπειριες αν εχετε..

ΥΓ: Επίσης οποιος γνωριζει που μπορω να βρω σε καλη τιμη..
Ευχαριστω

Re: ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Case στις 19/03/2008 11:32 πμ.

Δεν ξέρω πόσα άλογα θα πάρεις με τις Remus αλλά ξέρω ότι είναι πανέμορφες !!!!!

Σίγουρα κάποιος Tigerakias θα μπορέσει να σου δώσει πληροφορίες.
Recipe for happiness.
1. Lean it.
2. Twist it.
3. Love it.
4. Repeat.

Re: ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: ΘΩΜΑΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ στις 19/03/2008 5:19 μμ.

REMUS EXW BALEI KAI EINAI POLU KALI
EXEI TRELO IXO (3ETAPWTI FUSIKA) KAI KALUTERI APODOSI
GIA ZARD DEN 3ERW, AN EXEIS KAPOIOS AS PEI TIN APOPSI TOU

Re: ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: icet στις 20/03/2008 9:39 μμ.

Μία καλή απ' ότι λένε εξάτμιση είναι αυτή : http://www.campbellcustom.co.uk

Περισσότερα θα βρεις και στο http://www.tiger1050.com
---biip biip---

Re: ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Antonis στις 21/03/2008 12:43 μμ.

Εχω βάλει το μονό τις Remus, πολύ καλό απο εμφάνιση, είδα διαφορά σε επιδόσεις και απο ντεσιμπέλ σου παίρνει τα αφτιά χωρίς τάπα και με τάπα είναι μια χαρά για να σε ακούνε τρία τέσσερα αυτοκίνητα μπροστά

[url=http://img404.imageshack.us/my.php?image=img2000bf1.jpg:1a6ty154]

Re: ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: vakis75 στις 02/04/2008 3:15 μμ.

Den ksero an pigate stin ekthesi...eidate mipos tis xeiropihtes Race Guns??? kales mou fanikan kai autos pou tis ftiaxnei einai kai dipla apo tin douleia mou!!! tespa, apo oti ematha se auto to tiger pou tis foraei xoris programma kai filtro to mixanaki skotonei...kai exoun kai tsampa an analogistei kaneis oti einai diples kai kostizoun oso mia moni sxedon..oso gia tis remus tis diples den akousa kala logia..kremaei to mixanaki kai meta thelei ki alla na valeis opote ksepernas ta 2000 euro !!!!

Re: ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: vakis75 στις 05/06/2008 10:36 πμ.

Ustera apo terastia ereuna agoras kai me xartografiseis sta xeria mou apo diafores eksatmiseis i agora tis monis Remus einai oti kalutero..
Se mia vdomadoula tha mpei me to programa filtro kai tha anoixtei kai i eisagogi tou aera kai ante geiaaaaaa
Se alles xartografiseis pou eida px Zard i kampuli isxuos kai ropis anevokatevainei kai den einai omali opos stin Remus..

Re: ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: takis1964 στις 05/06/2008 11:59 πμ.

μπορεις με πμ να μου στειλεις για zard και remus τις δυναμομετρησεις?

Re: ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: spyro στις 05/06/2008 6:39 μμ.

vakis75" i agora tis monis Remus einai oti kalutero..
"


εγω που σκεφτόμουν δηλαδη την διπλή χαμηλή: http://www.motorsports-network.com/arem ... erpchi.jpg

να τις αποφύγω?

Re: ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: vakis75 στις 06/06/2008 10:58 πμ.

file mou kaluteri lusi einai i moni.exo akousei parapona gia tis diples..thelei polu kali ruthmisi kai mplekeis kai me alla dioti vgainei kai o katalutis

Re: ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Sprinter στις 06/06/2008 11:03 πμ.

Γιατί οι μονές aftermarket έχουν καταλύτη?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: vakis75 στις 06/06/2008 1:12 μμ.

Sprinter"Γιατί οι μονές aftermarket έχουν καταλύτη? "

file mou i moni aftermarket mpainei meta ton kataluti...

Re: ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Sprinter στις 06/06/2008 1:32 μμ.

Οπως σου είπα και στο chat, δεν είμαι σίγουρος για τον Τιγρη, αλλά το Σπριντ έχει δύο καταλύτες στο τελικό και έναν τρίτο, προκαταλύτη, πρίν το τελικό. Οταν αλλάζεις τελικό μένει μόνο ο προκαταλύτης. Περίεργο μου φαινεται στον Τιγρη να μην έχει καταλύτη στο τελικό....Πολύ περίεργο, μιας και το μαμα πρόγραμμα για την TOR εξατμιση αναφέρει no catalyst...

Δεν επιμένω γιατι δεν το ξέρω το μηχανάκι αλλά περίεργο μου φαίνεται...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: mixalakis στις 06/06/2008 3:33 μμ.

Ο τίγρης έχει καταλύτη κάτω από τον κινητήρα.
Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι άλλο στο τελικό.

Re: ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Sprinter στις 06/06/2008 9:03 μμ.

Αυτη ειναι η απορία.Κατω από τον κινητήρα έχει το Σπριντ τον προκαταλύτη σε ενα εξόγκωμα ίδιο με του Τιγρη. Ξερει κανένας σιγουρα τι γινεται με τον Τιγρη?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε