ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΓΙΑ TIGER 1050

Re: ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: JOSBI στις 18/06/2008 8:11 πμ.

Ο ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ TIGER ΚΑΙ ΕΒΑΛΕ ΤΙΣ ΔΥΠΛΕΣ REMUS ΑΠΟ ΛΕΜΟΥΣ ΤΟ ΜΙΧΑΝΑΚΙ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΔΥΟ ΜΕΙΟΝ!!!! 1 ΔΕΝ ΜΠΕΝΕΙ ΤΟ ΔΥΠΛΟ ΣΤΑΝΤ ΚΑΙ 2 ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΛΕΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΝΕΤΑΙ Η ΚΑΡΙΝΑ!!!!!
VALE FOR EVER

Re: ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: vakis75 στις 22/07/2008 1:36 μμ.

JOSBI"Ο ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ TIGER ΚΑΙ ΕΒΑΛΕ ΤΙΣ ΔΥΠΛΕΣ REMUS ΑΠΟ ΛΕΜΟΥΣ ΤΟ ΜΙΧΑΝΑΚΙ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΔΥΟ ΜΕΙΟΝ!!!! 1 ΔΕΝ ΜΠΕΝΕΙ ΤΟ ΔΥΠΛΟ ΣΤΑΝΤ ΚΑΙ 2 ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΛΕΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΝΕΤΑΙ Η ΚΑΡΙΝΑ!!!!!"

file mou i karina gia na min paramorfonetai apla tin ntuneis apo mesa me monosi kai meta eisai ok..enimerose ton filo sou

Re: ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: gus στις 17/10/2008 12:01 πμ.

φιλε μου δε ξερω τι εκανες με την εξατμιση αλλα για τις raceguns ψαχτο καλα γιατι ειναι διπλες απο λαιμο κ' δε ξερεις τι δουλεια κ' τι ρυθμισεις εχει κανει ο τυπος κ' ειδικα οι ελληναρες μαστοροι!εγω εχω βαλει τη campbell κ' ειμαι πολυ ευχαριστημενος.εχει βοηθησει στις ψηλες,δε κανει τρελο θορυβο κ' εχει λιγο παραπανω καταναλωση αλλα πιστευω οτι ειναι κουκλες κ' οι αγγλοι τη δουλευουν πολυ

Re: ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: icet στις 17/10/2008 12:06 πμ.

gus"φιλε μου δε ξερω τι εκανες με την εξατμιση αλλα για τις raceguns ψαχτο καλα γιατι ειναι διπλες απο λαιμο κ' δε ξερεις τι δουλεια κ' τι ρυθμισεις εχει κανει ο τυπος κ' ειδικα οι ελληναρες μαστοροι!εγω εχω βαλει τη campbell κ' ειμαι πολυ ευχαριστημενος.εχει βοηθησει στις ψηλες,δε κανει τρελο θορυβο κ' εχει λιγο παραπανω καταναλωση αλλα πιστευω οτι ειναι κουκλες κ' οι αγγλοι τη δουλευουν πολυ"


Αυτή περιμένω κι εγώ...
Έχεις βάλει φίλτρο και αν ναι τι μάρκα ;
Πρόγραμμα;
---biip biip---

Re: ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: gus στις 17/10/2008 12:20 πμ.

οχι ουτε φιλτρο ουτε προγραμμα κ' ρυθμισα τον εγκεφαλο για αλλαγη τελικου.παντως οι αγγλοι κ' οι αμερικανοι λενε οτι ανεβαζει αρκετα τη καταναλωση βενζινης το προγγραμα

Re: ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: icet στις 17/10/2008 12:31 πμ.

Πως ρύθμισες το εγκέφαλο; Σε συνεργείο, μόνο σου, με tuneboy , power commander;
---biip biip---

Re: ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Sprinter στις 17/10/2008 8:52 πμ.

Το πρόγραμμα για την αφτερ μαρκετ της Τ του κατεβάσανε αλλά δεν το ξερει, λέω εγώ...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: gus στις 17/10/2008 3:07 μμ.

Οπως το πες.Υπαρχει απο τη triumph σεταρισμα για αλλαγη τελικου κ' για αλλαγη ολοκληρης της εξατμισης

Re: ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Sprinter στις 17/10/2008 3:23 μμ.

Απ' όσο ξέρω το μόνο πρόγραμμα που δίνει η Τ εκτός από το μαμίσιο είναι αυτό για το δικό της αφτερ μαρκετ τελικό. Ξέρεις κάτι που δε ξέρω?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: gus στις 17/10/2008 3:35 μμ.

Απο οτι ξερω το σεταρισμα ειναι γενικα για αλλαγη τελικου κ' οχι αποκλειστικα για TOR.Την αλλαγη κ' το σεταρισμα το εκανα στον ΕΥΘΥΜΙΟΥ κ' το ιδιο μου ειπε κ' αυτος.Τωρα ενδεχομενως μπορει να δουλευει καλυτερα με TOR αντι για αλλες μαρκες.Δε παιρνω κ' ορκο!

Re: ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Native στις 11/12/2008 10:33 πμ.

Εγω φορεσα Την Original (off-road) σε συνδιασμο με φιλτράκι και προγραμμα και μου φαινεται οτι πάει αρκέτα καλά. Γενικά το μηχανάκι μεταμορφώθηκε σε σχέση με πριν, Χαιρεσαι να το οδηγεις βρε αδερφέ
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: vasko στις 12/12/2008 9:34 πμ.

Και απο θορυβο πως παει???

Re: ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Native στις 12/12/2008 11:33 πμ.

Ρελαντι δεν κανει σχεδον καθόλου, οταν γκαζωσεις ομως βγάζει ενα καυ***τικο και δυνατο μπασο ηχο. Αμα δεν σ'αρεσει ο θορυβος παντως, εν κινησει κανει αρκετο και δεν υπαρχει σιγαστηρας!
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: TASOS στις 12/12/2008 1:41 μμ.

Στην κατανάλωση βλέπεις καμιά διαφορά?

Re: ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Native στις 12/12/2008 1:58 μμ.

Βάσει του οργάνου δεν υπαρχει καμια σημαντικη διαφορα στην καταναλωση, σιγουρα υπαρχει ομως διαφορα στον τροπο οδηγησης μιας και το μηχανακι σε προδιαθετει πια να μην πας ηρεμα. Συνεπως εχεις μεγαλυτερη καταναλωση. Εθνικη παντως με 140 μου καιει οσο εκαιγε και με την κλειστη. Επισης να πω οτι η off-road δεν ζεσταινεται οσο η κλειστη, οποτε μικροτερος κινδυνος για καψιματα και μεγαλυτερη αποβολη θερμοκρασιας απο τον κινητηρα. Τωρα θα μου πεις κανεις διαφημιση....καθε αλλο θα ελεγα. Απλα ειναι φτηνοτερη απο τις aftermarket και θελω να πιστευω οτι προσφερει περιπου τα ιδια μιας και ουτε αυτη εχει διαφραγματα μεσα παρα μονο φλογερα οπως ειναι ολες οι αλλες(πχ REMUS).
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...