Πλαΐνές βαλίτσες...δεν μπορώ να αποφασίσω...

Πλαΐνές βαλίτσες...δεν μπορώ να αποφασίσω...  

  Από: harrysvr στις 05/03/2010 4:49 μμ.

Είχα αποφασίσει για τις givi e41 με pl727(280+100) ή με άλλη βάση(quick lock),-τις trax ειπα να τις αφήσω λόγω κρίσης-αλλά σήμερα, εκτός του οτι σκεφτόμουν πόσο ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ(είδα και τις φώτο του alki_viades και ξενέρωσα) είναι οι E41 είδα και τα λεγόμενα σαμάρια της givi(T449) http://cgi.ebay.it/BORSE-LATERALI-MORBIDE-T449-TELAIO-TRIUMPH-TIGER-1050_W0QQitemZ260452056367QQcmdZViewItemQQptZRicambi_e_Accessori_Moto?hash=item3ca426fd2f&_trksid=p4634.c0.m14 και μπήκαν στα υπόψιν μου κι αυτά, δεν ξέρω βέβαια πως συμπεριφέρονται στο ταξίδι, αν δένουν σταθερά πάνω στη βάση τους κλπ.,
για πεστε κι εσείς γιατί δε βγάζω άκρη...(έχω ήδη την V46)

Re: Πλαΐνές βαλίτσες...δεν μπορώ να αποφασίσω...  

  Από: vagtyrp στις 05/03/2010 7:18 μμ.

βάλε τις μαμά βαλίτσες..μπορεί να είναι μικρές αναλογικά, αλλά για ένα άτομο είναι αρκετές και με την 46άρα πού έχεις νομίζω ότι είσαι οκ! εγώ έχω και σαμάρια τα οποία δένουν μια χαρά πάνω στα κάγκελα των μαμά, οπότε βολεύομαι και με αυτά αν χρειαστώ παραπάνω χώρο. επιπλέον ειναι αισθητικά οι πιό ωραίες και το μηχανάκι πάει με μεγάλες ταχύτητες χωρίς να κουνιέται ή να ζορίζεται..μαζί με ένα tank pad ή tail bag είσαι κομπλέ.
εγώ έχω το tail bag & tank bag της triumph και μαζί με τις πλαινές το καλοκαιράκι ήμουν μια χαρά.


Re: Πλαΐνές βαλίτσες...δεν μπορώ να αποφασίσω...  

  Από: doohan στις 05/03/2010 7:18 μμ.

.............
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:42, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Πλαΐνές βαλίτσες...δεν μπορώ να αποφασίσω...  

  Από: harrysvr στις 05/03/2010 8:08 μμ.

Παίδες συμφωνώ για τις μαμά, ΑΛΛΑ δεν τις βρίσκω πουθενά δεύτερο χέρι, καινούριες αδύνατον, κρίση...

Re: Πλαΐνές βαλίτσες...δεν μπορώ να αποφασίσω...  

  Από: doohan στις 05/03/2010 8:14 μμ.

.........
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:42, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Πλαΐνές βαλίτσες...δεν μπορώ να αποφασίσω...  

  Από: vagtyrp στις 05/03/2010 8:16 μμ.

χάρη....λίγο υπομονή και θα βρείς και μεταχειρισμένες!εγώ τις πήρα από αγγλία από ιδιώτη ενός μήνα παλίες 450 ευρώ με τα έξοδα αποστολής και ήταν καλύτερες και από καινούργιες. από e bay φυσικά. έχω δεί κατα καιρούς να πουλάνε και άλλες συνήθως μπλέ ή μαύρες, αλλά μπορείς εύκολα να τις βάψεις. επειδή παρακολουθώ συχνα το e bay αν δω κάτι θα σε ενημερώσω!

Re: Πλαΐνές βαλίτσες...δεν μπορώ να αποφασίσω...  

  Από: harrysvr στις 05/03/2010 8:24 μμ.

Ευχαριστώ, πάντως τον τελευταίο μήνα δεν είδα κάτι σε uk/de/ie/it...

Re: Πλαΐνές βαλίτσες...δεν μπορώ να αποφασίσω...  

  Από: vagtyrp στις 05/03/2010 8:27 μμ.

χάρη μπορούμε βέβαια να πάμε να κλέψουμε του doohan.....ξέρω πού τις φυλάει!!!!!

!

Re: Πλαΐνές βαλίτσες...δεν μπορώ να αποφασίσω...  

  Από: harrysvr στις 06/03/2010 12:47 μμ.

vagtyrp"χάρη μπορούμε βέβαια να πάμε να κλέψουμε του doohan.....ξέρω πού τις φυλάει!!!!!

!"

Κι όχι μόνον, απο εκεί θα ξεκινούσαμε...



Question: οι βάσεις των μαμίσιων συνδυάζονται με τη givi sr225; Που βιδώνουν της triumph;

Re: Πλαΐνές βαλίτσες...δεν μπορώ να αποφασίσω...  

  Από: vagtyrp στις 06/03/2010 6:39 μμ.

οι βάσεις για τις μαμά μπαίνουν εκεί ακριβώς που πιάνουν οι πλαινές χειρολαβές, με τις ίδιες βίδες. αν βάλεις τις πλαινές δεν μπορείς να βάλεις καμιά βαλίτσα πίσω αν δεν πάρεις το allu rack της motech, με το ανάλογο πιατάκι



σου βάζω αυτές τις φώτο για να καταλάβεις....η πίσω χειρολαβή που αποκτάς με τις πλαινές εμποδίζει την εφαρμογή όλων των βάσεων, εκτός από το μαμά πίσω και το πιατάκι που έχω εγώ.κανονικά υπάρχει μόνο εδώ.../www.twistedthrottle.com/trade/productview/2458/596/ αλλά μπορείς να μιλήσεις με το motoraid στη πάτρα που μπορεί να στο φέρει.

Re: Πλαΐνές βαλίτσες...δεν μπορώ να αποφασίσω...  

  Από: harrysvr στις 06/03/2010 9:24 μμ.

Δηλαδή-απ`τα λεγόμενά σου-πρέπει να πετάξω την givi βάση που έχω και να πάρω την alu-rack αλλιώς δεν μπαίνουν οι μαμά βαλίτσες, σωστά;

Re: Πλαΐνές βαλίτσες...δεν μπορώ να αποφασίσω...  

  Από: fpapad στις 06/03/2010 9:37 μμ.

Σωστά

και εγώ που έχω special adition με τις πλαϊνές το ίδιο έκανα
μετά από τις πολύτιμες συμβουλές του Βαγγέλη.

Να προσέξεις η Motoraid το έχει για το ST. Αλλά κάνει σίγουρα εγώ το πήρα με αντικαταβολή.

GPT.11.527.100

Αυτός είναι ο κωδικός προϊόντος.
Δεν μπορώ τώρα.... !!!! είμαι στο forum . . .

Re: Πλαΐνές βαλίτσες...δεν μπορώ να αποφασίσω...  

  Από: fpapad στις 06/03/2010 9:38 μμ.

Αυτό είναι . . .
Δεν μπορώ τώρα.... !!!! είμαι στο forum . . .

Re: Πλαΐνές βαλίτσες...δεν μπορώ να αποφασίσω...  

  Από: harrysvr στις 06/03/2010 10:11 μμ.

Δηλ. εκτός απ`τις βαλίτσες θα ΠΡΕΠΕΙ να πληρώσω επιπλέον 170ευρώ για άλλη βάση...http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?products_id=3375
Δεν το βλέπω να προχωράω, οπότε πάλι γυρνάω σε givi E41 ή τα σαμάρια...

Re: Πλαΐνές βαλίτσες...δεν μπορώ να αποφασίσω...  

  Από: alki_viades στις 08/03/2010 μεσημέρι

Φιλε σιγουρεψου πως θα παρεις βαλιτσες συμφωνα με τις αναγκες σου, στο λεω γιατι δεν σε βλεπω σιγουρο για το τι θες.

Αν θες να ταξιδευεις δικαβαλος (δε μιλαω για βολτες του σκ) σου ειναι απαραιτητη η χωρητικοτητα της 46αρας + των Ε41 ή των αναλογων hepcko-becker, sw-motech, κτλ, κι ας ειναι ασχημες.

Αν θες να ταξιδευεις μονος, σου αρκει η πισω 46αρα + μια οποιουδηποτε τυπου "τσαντα" που θα δεσεις στο πισω καθισμα. Δεν θες ουτε καν σαμαρια, που προσωπικα δεν τα βρισκω και πρακτικα στο βαλε βγαλε.

Οι μαμα βαλιτσες θα σου χρειαστουν αν ταξιδευεις μονος ΚΑΙ θες να μπορεις να αφησεις τη μηχανη σε ενα παρκινγκ χωρις να φοβασαι πως θα σου κλεψουν τα πραγματα απο τη τσαντα. Για μεταχειρισμενες, εχε το νου σου και στο tiger1050.com, εχει πολλα μελη που πουλανε συχνα εξοπλισμο.

Για την επιπλοκη των μαμα καγκελων με την πισω σχαρα πιθανως να υπαρχουν πατεντες, θελει πολυ ψαξιμο για να αποφασισεις μια τετοια λυση και να εισαι σιγουρος για το αποτελεσμα.

Καλη τυχη στο ψαξιμο, ελπιζω να βοηθησα