Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

ΠΙΣΩ ΒΑΛΙΤΣΑ TIGER?

Συγκεντρώνουμε πληροφορίες και συζητάμε για γνήσια και aftermarket αξεσουάρ

Συντονιστής: dimchrist

Re: ΠΙΣΩ ΒΑΛΙΤΣΑ TIGER?

Δημοσίευσηαπό patapios » 14 Δεκ 2009, 17:34

mixalakis έγραψε:Εγώ έχω τις μαμίσιες πλαϊνές και την κεντρική.

Είναι πανάκριβες και δεν χωράνε πολλά πράγματα, αλλά έχουν τέλεια εφαρμογή και κορυφαία ποιότητα.
Η κεντρική χωράει άνετα ένα φουλ φέις κράνος και μερικά ψιλοπράγματα ακόμα.
Για την σταθερότητα, έχω να πω ότι έχω πιάσει 230 χλμ/ώρα με την κεντρική και δεν είχε σχεδόν καθόλου κοσκίνισμα. Με την τριπλέτα πάνω έχω κάνει πολλά ταξίδια και αυτό που έχω να πω είναι μετά τα πρώτα χιλιόμετρα, ξεχνάς ότι υπάρχουν!

Ωραιοοος!!
Ερωτηση... τι κρανος εχεις γιατι καποιος μου ειπε πως το xr1000 που εχω εγω δεν χωραει επειδη εχει την "φτερουγα" στο πισω μερος.
Ακουγεται σαν να διυλιζω το κουνουπι αλλα ειναι κριμα να την παρω κ να μην χωραει ουτε το κρανακι μου μεσα.
Τωρα οσον αφορα την εργονομια κ την ποιοτητα (μιας κ εχω τις πλαινες) θα συμφωνησω μαζι σου!!!
Αν ηταν κ 200 ευρω φτηνοτερες θατν κ καλυτερα βεβαια :evil
Άβαταρ μέλους
patapios
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: TIGER 1050 SE

Δημοσίευσηαπό mixalakis » 14 Δεκ 2009, 18:12

Δεν ξέρω τί σου είπε το παλικάρι και αν είχε δοκιμάσει ο ίδιος να το βάλει και δεν τα κατάφερε!

Και εγώ έχω το XR1000!
Μια χαρά χωράει, αλλά το βάζεις στο πλάι, όχι όρθιο. Όρθιο δεν χωράει κανένα κράνος!

Αν θες να βγάλω φώτο να σου δείξω.
Άβαταρ μέλους
mixalakis
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Triumph Tiger 1050

Δημοσίευσηαπό patapios » 14 Δεκ 2009, 18:15

Thanx mix... νασαι καλα... αν δεν σου ειναι δυσκολο postaρε μια φωτο του εσωτερικου να δω τι παιζει!
Άβαταρ μέλους
patapios
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό mixalakis » 15 Δεκ 2009, 12:34

Να το εσωτερικό με xr 1000, γάντια, αδιάβροχο, πανί για σκούπισμα της σέλας και δίχτυ κράνους.
Συνημμένα
top_case.jpg
Άβαταρ μέλους
mixalakis
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Triumph Tiger 1050

Δημοσίευσηαπό patapios » 15 Δεκ 2009, 14:24

:right
Άβαταρ μέλους
patapios
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό Loukas » 07 Ιαν 2010, 14:52

vagtyrp έγραψε:δεν λέει καθόλου η μαμά πίσω βαλίτσα....χωριτικότητα 32 λίτρα αν θυμάμαι καλά οπότε 2 κράνη ποδηλάτου ίσως....εγώ πήρα από αμερική το alu rack της sw motech...στην ευρώπη βγαίνει ένας τύπος που δεν μπαίνει με τα μαμά πλαινά που έχω και εγώ ενώ στην αμερική υπάρχει.μου στοίχησε μαζί με τα έξοδα αποστολής ακριβώς όσο έχει η σχάρα στην ευρώπη...και στην ελλάδα.δεν πλήρωσα τίποτα τελωνείο. πάνω στο alu rack βάζεις ότι πιάτο θες, ή το πιατάκι της motech που κάνει 30 ευρόπουλα, το οποίο βιδώνει με βίδες μισής στροφής, και πάνω ότι βαλίτσα θες σχεδόν.και μέσα σε 30 δεύτερα το βγάζεις και μένει μόνο το σχαράκι που είναι πολύ διακριτικό.....εγώ έχω βάλει μια 37 λίτρων monolock givi, αλλά μπορώ να βάλω και 46 λίτρων χωρίς να αλλάξω το έξτρα σχαράκι.για παραπάνω λίτρα δεν ξέρω γιατί δεν ρώτησα. βέβαια εσύ την έχεις ήδη παραγγείλει αλλά αν θες κοίτα εδώhttp://www.twistedthrottle.com/trade/productview/2458/596/
μου κόστισε όλα μαζί 200 δολάρια.....135 ευρώ με την ισοτιμία της ημέρας που το πήρα πριν ένα μήνα περίπου.έρχεται σε 5 μέρες στο σπίτι σου με ταχυμεταφορές των ΕΛΤΑ. :salut2 :salut2 :salut2 :salut2 :salut2 :salut2 :salut2 :salut2 :salut2 :salut2 :salut2

Φίλε χρόνια πολλά και καλή χρονιά…

Είδα σχετικά με τη σχάρα που έχεις βάλει και εκ’ πρώτης όψης ενθουσιάστηκα..

Θα ήθελα σε παρακαλώ να μου στείλεις φωτογραφίες πώς φαίνετε η μηχανή χωρίς τις πλαϊνές βαλίτσες και κάποιες λεπτομέρειες στήριξης της.

Ευχαριστώ..
Loukas
Newbie
Progress to next rank:
12%

Μοτοσυκλέτα: Tiger 1050 s.e.

Δημοσίευσηαπό vagtyrp » 08 Ιαν 2010, 01:52

καλησπέρα φίλε.σου στέλνω τις ακόλουθες φωτογραφίες.δεν σου γράφω οδηγίες εγκατάστασης καθώς είναι πανεύκολη η τοποθέτηση της σχάρας. εγώ έχω βάλει πάνω στη σχάρα πιατάκι της motech επίσης, αντί αυτού που δίνει η βαλίτσα.το πιατάκι βγαίνει εύκολα καθώς είναι τοποθετημένο με 3 βίδες μισής στροφής, οπότε στις γρήγορες βόλτες σου, το βγάζεις μαζί με τη βαλίτσα και μένει μόνο η σχάρα.εγώ έχω βάλει monolock givi 37L για την καθημερινή δουλειά, αλλά το σχαράκι παίρνει μέχρι και 46άρα χωρίς μετατροπές
ελπίζω να σε κάλυψα, στη διάθεσή σου για περισσότερα αν χρειαστείς,

Βαγγέλης,
P1070001.JPG
P1070003.JPG
P1070005.JPG
P1070007.JPG
P1070008.JPG
P1070009.JPG
P1070010.JPG
P1070011.JPG
Άβαταρ μέλους
vagtyrp
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: speed triple t 509
Όνομα: βαγγέλης

Δημοσίευσηαπό mixalhs^ » 14 Ιουν 2010, 03:37

καλησπέρα σε ολους. αν και το τελευταιο ποστ ειναι δημοσευμενο αρκετα παλια ελπιζω να εχω την τυχη να μου απαντησει καποιος :)
Αγορα τον τιγρη se προχθες. εψαχνα ακρη για να βαλω πισω σχαρα μιας και μου ειναι απολυτα αναγκαια διχως να αφεραισω τις βασεις για τις πλαινες. Ειδα τις φωτο του φιλου παραπανω και λογο ασχετοσυνης παρακαλω για την βοηθεια σας.
Την συγκεκριμενη σχαρα θα την παραγγείλω απο εδω? (το ειδα δημοσειυμενο παραπανω)
http://www.twistedthrottle.com/trade/pr ... w/2458/78/
και αν ναι , χρειαζομαι κατι αλλο? οι βασεις τις ειναι μαζι με την σχαρα?
θελω να βαλω επανω την GIVI 55 η εως την 48 το λιγοτερο.
Ευχαριστω προκαταβολικα.
Μιχαλης.
υγ. συγνωμη για την ασχετοσυνη μου μα επειδη δεν εχω παραγγειλει κατι ξανα απο εξωτερικο, στο σιγκεριμενο site για να την παραγγειλω πρεπει να κανω πρωτα εγγραφη κλπ ? Τα αγγλικα μου ειναι ψιλοχαλια ...
mixalhs^
Newbie
Progress to next rank:
2%

Μοτοσυκλέτα: tiger 1050se

Δημοσίευσηαπό vagtyrp » 15 Ιουν 2010, 10:42

καλημέρα!λοιπόν, για το σχαράκι: μίλα με το www.motoraid.gr στη πάτρα, μήπως και στο φέρουν αυτοί, πού έχουν επαφή με το twisted throttle. αν δεν μπορούν θα το πάρεις από αμερική. πρέπει να εγγραφείς στο site τους, πρώτα, είναι εύκολο. πριν το παραγγε'ιλεις 'ομως στείλε τους ένα μαιλ όπου ρωτάς αν είναι διαθέσιμο για να μη περιμένεις πολύ καιρό. αν το έχουν σε μια εβδομάδα θα τό χεις σπίτι σου.
η κάθε βαλίτσα που θα πάρεις έχει και το δικό της πιατάκι, αλλά χρειάζεται λαμάκια για να στερεοθεί πάνω στο σχαράκι, πού σημαίνει ότι δεν αφαιρείται εύκολα. σου προτείνω, όπως έχω ξαναγράψει, να πάρεις και το πιατάκι της motech ανάλογα με τί βαλίτσα θα βάλεις. εγώ πήγα στον ξύκη στη μιχαλακοπούλου.υπάρχει σχαράκι μέχρι 46lt, και σχαράκι για από 46 μέχρι 50κάτι....δεν θυμάμαι ακριβώς.το πιατάκι δεν χρειάζεται να το πάρεις από αμερική...έχει 30 ευρόπουλα και το βρίσκεις παντού και εδώ.
ελπίζω να σε κάλυψα, ότι χρειαστείς στη διάθεσή σου :salut2 :salut2 :salut2 :salut2 :salut2 :salut2 :salut2
Άβαταρ μέλους
vagtyrp
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: speed triple t 509
Όνομα: βαγγέλης

Δημοσίευσηαπό gempgr » 01 Ιούλ 2010, 01:10

Παιδιά εγώ το πήρα απ τον Σαββίδη στην Καλλιθέα και αύριο θα το βάλω!!! 145ε μαζί με το πιατάκι!!! Τελικά δεν πρέπει να έχει διαφορά το Ευρωπαικό με το Αμερικάνικο!!!!
gempgr
Newbie
Progress to next rank:
52%

Μοτοσυκλέτα: Tiger 2010 SE

Advertisement
Προηγούμενη

• Similar topics
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Συγγραφέας

Επιστροφή στο Ευρετήριο Δ. Συζήτησης