tiger 1050 carbon front fender

tiger 1050 carbon front fender  

  Από: harrysvr στις 25/11/2009 5:43 μμ.

Είπα να συνδυάσω το πίσω carbon με ένα μπροστινό(καλά θα πείτε δεν έχεις τι να κάνεις τα λεφτά σου...) για τα νερά βασικά(και για τα πόδια και τα radiator) και το πήρα απο Ισπανό, όπου έχει και οδηγίες τοποθέτησης(χωρίς βίδες) και λέει κόλα =multipurpose silicone sealer, τι λέτε, θα κρατήσει; τι κόλα είναι αυτή;
ή να βάλω κάποια άλλη;
http://reviews.ebay.co.uk/Fitting-Your-Carbon-Fibre-Fender-Extender_W0QQugidZ10000000012172915

Re: tiger 1050 carbon front fender  

  Από: takis1964 στις 26/11/2009 12:33 πμ.

Εγω που εχω βαλει το αναλογο σε πλαστικο παντως ανοιξα 3 μικρες τρυπούλες στην ακρη και στην μεση και πέρασα πλατυκέφαλα μαυρα βιδακια 3μμ με παξιμαδακι ασφαλειας και μεγαλες ροδελες εσωτερικα απο μεσα και εδω και 1.5 χρονο ειναι μια χαρα

Re: tiger 1050 carbon front fender  

  Από: harrysvr στις 26/11/2009 1:12 πμ.

Είπα να μη βάλω βίδες...
Βρήκα μια παλιά κόλα για pvc σωλήνες και θα δω το πρωί πως πάει...

Re: tiger 1050 carbon front fender  

  Από: takis1964 στις 26/11/2009 9:08 πμ.

η κολα που λες εχει την ιδιοτητα να λειώνει ελαφρα τα pvc και να τα κολλάει
το καρμπον ομως τι σχεση εχει?

Re: tiger 1050 carbon front fender  

  Από: harrysvr στις 26/11/2009 9:22 πμ.

Ο καιρός θα δείξει, αυτή βρήκα χτες το βράδυ στην αποθήκη, είδα οτι είναι για πλαστικά και την έβαλα

Re: tiger 1050 carbon front fender  

  Από: rAnger στις 27/11/2009 12:42 μμ.

Εγω εχω πάρει το φτεράκι αυτό σε μάυρο αλλά δεν το έχω βάλει ακόμα.

Εχει απ΄οτι κατάλαβα 2-3 ταινίες αυτοκόλλητες για να το βάλεις κι έλεγα να το πλύνω καλά καλά εσωτερικά και να το κολλήσω, αλλά είχα αμφιβολία κατά πόσο θα το κρατήσουν και είναι κρίμα να το χάσω πουθενά στο δρόμο.

Απ την άλλη δε θέλω με την καμία να κάνω και τρύπες στο φτερό.

Για πείτε εμπειρία για το κατα πόσο με τις αυτοκόλλητες και επιπλέον κόλλα μενει στη θέση του pls..
"Do not blame God for having created the tiger, but thank him for not having given it wings."
[size=85:o7r8m6d3]Indian proverb

Re: tiger 1050 carbon front fender  

  Από: takis1964 στις 27/11/2009 2:44 μμ.

Κανε τρυπες γιατι αποκλείεται να το ξαναβγαλεις ποτε
35 ευρω εδωσες
Θες να τα κλαις με τις ταινιες?
Αυτες τις εχουνε γιατι αν σου λεγανε να τρυπησεις απο την αρχη δεν θα το επαιρνες
Τωρα το πηρες ...το σκεφτεσαι ...και ερχεται γλυκα γλυκα
Μπαινουν και πριτσινακια και τα βάφεις

gallery2.php?g2_itemId=936&g2_GALLERYSID=d56e32916c9daa8c15177f2e9ac8f699

Re: tiger 1050 carbon front fender  

  Από: vasko στις 27/11/2009 3:33 μμ.

Εβαλα προεκταση της Triumph στο μαυρο μου Tiger.
4 ανοξειδωτες βιδες με παξιμαδι ασφαλειας και δεν ασχολεισαι παλι με αυτο.
Και δεν δειχνουν ασχημα.

Re: tiger 1050 carbon front fender  

  Από: harrysvr στις 27/11/2009 9:37 μμ.

rAnger"Εγω εχω πάρει το φτεράκι αυτό σε μάυρο αλλά δεν το έχω βάλει ακόμα.

Εχει απ΄οτι κατάλαβα 2-3 ταινίες αυτοκόλλητες για να το βάλεις κι έλεγα να το πλύνω καλά καλά εσωτερικά και να το κολλήσω, αλλά είχα αμφιβολία κατά πόσο θα το κρατήσουν και είναι κρίμα να το χάσω πουθενά στο δρόμο.

Απ την άλλη δε θέλω με την καμία να κάνω και τρύπες στο φτερό.

Για πείτε εμπειρία για το κατα πόσο με τις αυτοκόλλητες και επιπλέον κόλλα μενει στη θέση του pls.."

Ασε τα αυτοκόλλητα και βάλε κόλα.

vask"Εβαλα προεκταση της Triumph στο μαυρο μου Tiger.
4 ανοξειδωτες βιδες με παξιμαδι ασφαλειας και δεν ασχολεισαι παλι με αυτο.
Και δεν δειχνουν ασχημα. "

Μα ούτε και με την κόλα(και είναι και πέρα βρέχει η κόλα...) ασχολούμαι, αν φύγει, στο καλό να πάει...τώρα σε μαύρο με ανοξείδωτες βίδες δε νομίζω να δείχνει και ωραίο(προσωπική άποψη βέβαια), αν ήταν μαύρες κάτι γινόταν...

Νομίζω δεν είναι άσχημο με το carbon(24euro)...

Re: tiger 1050 carbon front fender  

  Από: chris34 στις 28/11/2009 7:04 πμ.

Μπορουσες να παρεις βιδουλες με καπακι στο χρωμα του φτερου σου!Ειναι πολυ διακριτικες και δεν χαλανε την εικονα του φτερου!
Βεβαια ετσι οπως το εκανες εσυ ειναι πολυ καλυτερο οπτικα αλλα ευχομαι να κρατησει.
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: tiger 1050 carbon front fender  

  Από: ΑΓΓΕΛΟΣ στις 31/01/2010 1:45 μμ.

τι εγινε με το φτερακι το μπροστινο?? ολα καλα εμεινε τελικα στην θεση του???
αν θες μου στελνεις το link απο που το πηρες???
ΓΥΡΙΣΕ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΚΑΙ Γ_-_-_ ΚΑΙ Ο ΦΤΩΧΟΣ ΠΛΕΟΝ!!

Re: tiger 1050 carbon front fender  

  Από: harrysvr στις 31/01/2010 10:52 μμ.

Τι να γίνει...έχει ξεκωλωθεί να βρέχει... που να πάω...πάντως, στη θέση του είναι ακόμα
Γεγονός είναι πάντως οτι το έστειλε τυλιγμένο σε φυσαλιδόχαρτο(δεν ξέρω και πως το λένε...) κι όχι σε κουτί, απαράδεκτος...
Μάλλον αυτός είναι, δε θυμάμαι, κοίτα εδώ : http://shop.ebay.com/bluebird_engineering/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p4340
Κοίτα και τα αρνητικά του: http://toolhaus.org/cgi-bin/negs?User=bluebird_engineering&Dirn=Received+by;v=os1

Re: tiger 1050 carbon front fender  

  Από: tamis στις 01/02/2010 1:40 πμ.

χαχαχα ααα ρε χαρηηη!!!! σε εχει σαπίσει ρε συ!!! σημερα πηγα μια καλη βολτίτσα ετσι να πάρει και τα πάνω τις η μπαταρία! χοχοχοχοχοοχ μη μασας σε λίγες μερες θα στρώσει ο καιρός και θα φτάσεις και εσυ τα 1000 χιλιόμετρα επιτέλους!!!!
White Tiger on the road...

Re: tiger 1050 carbon front fender  

  Από: harrysvr στις 02/02/2010 11 μμ.

Μπααα, που να πάω(2300km απο Δεκέμβρη...), άσε που την έχω "ανοιχτή"(περνάω κάποια αξεσουάρ) κι έτσι θα μείνει μέχρι τέλος Φλεβάρη μιας που θα είμαι εξωτερικό...

Re: tiger 1050 carbon front fender  

  Από: atsatsos στις 04/08/2011 12:36 μμ.

Ανασταίνω το τόπικ.
Σήμερα θα τοποθετίσω το ίδιο. πρώτα θα τρίψω με λεπτό γυαλόχαρτο να φύγει το βερνίκι από το ανθρακόνημα και λέω να χρησημοποιήσω εποξική ρητίνη.
Τρύπες με τίποτα γιατί μπορεί να ραγίσει. Δεν είναι πλαστικό.
Το multi purpose silicone sealer που λέει στις οδηγίες δε βγάζω άκρη πως να το ζητήσω στα ελληνικά.
Ατσάτσα