χάρηκα & στεναχωρήθηκα

Re: χάρηκα & στεναχωρήθηκα  

  Από: chris34 στις 05/10/2009 11:26 πμ.

Sprinter"
chris34"Ας αποδωσουν τον ΦΠΑ αυτοι που πραγματικα πρεπει να τον αποδωσουν και η νοοτροποια η δικη μας ισως να αλλαξει προς οφελος του κρατους που παρεμπιπτοντως εχει ο καθενας τους απο 20 σπιτια και 10 αυτοκινητα.....
Σαν και εσενα και εμενα δηλαδη..... "


Τι εννοείς γιατί δεν κατάλαβα? Να διορθωθούν όλοι οι άλλοι πρίν που κλέβουν περισσότερα και μετά διορθόνεσαι και σύ? Γιατί αν εννοείς αυτό με συγχωρείς που θα στο πώ είσαι απλώς για φτύσιμο.

Αν δεν εννοείς αυτό, με συγχωρείς για το κατάβρεγμα."


Επειδη δεν εισαι εμπορος και δεν μπορεις να καταλαβεις την κινηση και την λειτουργια του λιανοεμποριου δεν μπορω να σου δωσω να καταλαβεις πως εχουν τα πραγματα!Αν ησουν εμπορος ουτε που θα σου περναγε απο το μυαλο να γραψεις τετοια πραγματα!Αλλα εσυ μιλας εκ του ασφαλους!Οπως και καποιοι αλλοι.....
Επειδη οι εμποροι πρασπαθουν να γλιτωσουν ενα ΜΕΡΟΣ του ΦΠΑ και περα απο την τσεπη τους θα κανουν και καλο στην δικη σου ειναι για φτυσιμο;;;;
Μαλλον δεν ξερεις που σου παν τα 4 περνοντας παραδειγμα αυτο που μολις τωρα ειπες και συγκρινες(τα μπαρ)!!!!
Ανθρωποι που πανε με 300 και 400 % κερδος μην εχοντας αγορασει τα εμπορευματα τους με τιμολογια(μπομπες κατα κοσμον)!!
Μην βαζεις λοιπον ολους στο ιδιο καζανι.
Δεν ξερω αν εχεις ζησει η οχι το εμποριο,μπορει να εχεις βγαλει ολη σου την ζωη σε μια καρεκλα οποτε στο ξαναλεω οτι ειναι πολυ δυσκολο η μαλλον ακατορθωτο να καταλαβεις μιας και με αυτα που γραφεις αυτο μας δειχνεις!
Τωρα αν εχεις κανει εμπορος και εχεις αυτες τις αντιληψεις τοτε αδικεισαι!Θα επρεπε να ειχες γινει υπουργος οικονομικων!!!Περα απο το υπουργος προσβολης που εισαι.
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: χάρηκα & στεναχωρήθηκα  

  Από: Sprinter στις 05/10/2009 11:45 πμ.

Κοιτα φίλε, όσα περισσότερα γράφεις τόσο περισσότερο δείχνεις πιο είναι ενα από τα βασικά προβλήματα της ελληνικής οικονομίας αλλα και κοινωνίας γενικότερα.

Αν δεν μπορείς να επιζήσεις κα εσύ και η επιχείρησή σου όντας ταυτόχρονα νομοταγής και πληρώνοντας τους φόρους σου ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΑΚΙ. Δε θα το πληρώνω εγώ.

Ελα για λίγο στην 'καρέκλα' μου και αν αντέξεις πάνω από κάνα μήνα ελα να τα ξαναπούμε. Αν νομίζεις πώς όντας υπάλληλος στον ιδιωτικό τομέα, κοινώς 'white collar slave' ειναι εύκολη δουλειά, τότε προφανώς εσύ δεν ξέρεις που πατας και που βρίσκεσαι.

ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΙ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΠΩΣ Η ΦΟΡΟΚΛΟΠΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΚΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΚΑΤΑΠΤΥΣΤΗ ΛΗΣΤΕΙΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΣΥΝΟΛΟΥ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΠΙΔΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΓΎΡΩ ΜΑΣ. ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΒΡΑΣΤΑ
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: χάρηκα & στεναχωρήθηκα  

  Από: chris34 στις 05/10/2009 12:13 μμ.

Sprinter"Κοιτα φίλε, όσα περισσότερα γράφεις τόσο περισσότερο δείχνεις πιο είναι ενα από τα βασικά προβλήματα της ελληνικής οικονομίας αλλα και κοινωνίας γενικότερα.

Αν δεν μπορείς να επιζήσεις κα εσύ και η επιχείρησή σου όντας ταυτόχρονα νομοταγής και πληρώνοντας τους φόρους σου ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΑΚΙ. Δε θα το πληρώνω εγώ.

Ελα για λίγο στην 'καρέκλα' μου και αν αντέξεις πάνω από κάνα μήνα ελα να τα ξαναπούμε. Αν νομίζεις πώς όντας υπάλληλος στον ιδιωτικό τομέα, κοινώς 'white collar slave' ειναι εύκολη δουλειά, τότε προφανώς εσύ δεν ξέρεις που πατας και που βρίσκεσαι.

ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΙ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΠΩΣ Η ΦΟΡΟΚΛΟΠΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΚΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΚΑΤΑΠΤΥΣΤΗ ΛΗΣΤΕΙΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΣΥΝΟΛΟΥ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΠΙΔΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΓΎΡΩ ΜΑΣ. ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΒΡΑΣΤΑ"


Δεν λεω ουτε ειπα οτι η φοροκλοπη ειναι μαγκια!Ειναι ενας τροπος επιβιωσης μιας και εμεις(εμποροι) δεν εχουμε τα λεφτα βρεξει χιονισει στην τσεπη μας σαν και εσενα π.χ.Ουτε ειπα οτι το κανουν ολοι.
Αν ημουν σαν και εσενα τα ιδια θα εγραφα και εγω!Η φοροδιαφυγη παρτο και ετσι ειναι ενας τροπος για να μπορει να ανταπεξελθει ο μικρος ο εμπορος στον ανταγωνισμο των μεγαλων καταστηματων και να μπορουν να κρατουν τις τιμες χαμηλα απ΄τις οποιες εσυ μπορεις ωφελειθεις!!
Τωρα αν εγω δεν θα μπορουσα να αντεξω ενα μηνα στην καρεκλα εσυ δεν θα μπορουσες ουτε μερα μην πω και ωρα γιατι θα ημουν και υπερβολικος!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: χάρηκα & στεναχωρήθηκα  

  Από: Natassa_triple στις 05/10/2009 6:48 μμ.

Εγώ πιστεύω ότι αν ζήταγες απόδειξη θα την είχες. Ίσως να έτυχε, δεν ξέρω.

Εγώ όσες φορές έβαλα λάστιχα στον Boukis Way, πάντα έπαιρνα απόδειξη! Πάντα μου έδιναν δηλ.
Κ οι τιμές του είναι τέλειες.

Re: χάρηκα & στεναχωρήθηκα  

  Από: jimdom στις 07/10/2009 8:33 μμ.

Αγαπας την Ελλαδα...αποδειξη!!!!!!!!!!
τρεεεεελλλλλλλλλλλλλλλαααααααααααα λεμε,ουτε αυτοι που εγραψαν την διαφημιση δεν το πιστευουν...


Golden boys ολοι σας
Δεν επαιρνες κ εσυ μια αποδειξη βρε παιδακι μου να τελειωνε το θεμα

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: χάρηκα & στεναχωρήθηκα  

  Από: john_street_triple675 στις 11/10/2009 8:31 πμ.

Εγώ πάντως θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Sprinter...
Δεν είναι δυνατόν εγώ που είμαι δημόσιος υπάλληλος να εχω 500+ ευρώ κρατήσεις κάθε μήνα κ αναγκαστικά να δηλώνω στην εφορία μέχρι κ την τελευταία δεκάρα κ όλοι,μα όλοι οι επαγγελματίες να δηλώνουν όσο τους κατέβει...
Κ μετά παραπονιούμαστε γιατί το κράτος βάζει έκτακτες εισφορές κ χαράτσια...Κ να υπάρχει κάποιος σωστός θα τον πάρει κι αυτόν η μπάλα αφού το 99% των ελευθερων επαγγελματιών δηλώνει εισόδημα τόσο όσο να μην φαίνεται ότι είναι άστεγος!!!!!

Κ μην πει κανείς ότι μήνας μπει μήνας βγει....γιατί με μισθό κανένας δεν έγινε πλούσιος με αυτοκίνητα κ σπίτια...ενώ με το εμπόριο...να μην το σχολιάσουμε καλύτερα...

Re: χάρηκα & στεναχωρήθηκα  

  Από: kontizas giwrgos στις 11/10/2009 1:13 μμ.

ειναι ενα θεμα που μπορουμε να πουμε πολλα.απλα υπαρχουν και επαγγελματιες που βγαζουν πολλα αλλα και δημοσιοι που βγαζουν πολλα χωρις να το αχιουν και μαυρα.η μεγαλη διαφορα στη σημερινη εποχη ειναι οτι ο δημοσιοσ νιωθει σιγοθρια για τα οσα πολλα η λιγα λεφτα παιρνει ενω ο επγγελματισ "σημερα" ειναι στον αερα μα τα μεγαλα μαγαζια.για κοιτα ποσα μαγαζια ειναι αδεια και πεσ μοθ.εμενα σαν ελεθθερο με τρομαζει εσανα οχι.τωρα αν κλεβουμε???εγω οχι αλλα νιωθω μακακας.γιατι εχουμε ενα κρατος μπου....λο που κοιτα ευκαιριακα να τα παιρνει απο μικρουσ και οχι απο μεγαλους.μπαινει στο μαγαζι μου και κοιτα μια αποδειξη για 2 ευρω και στο πολυκαταστημα που κλεβει με το γαντι δεν ακουμπα.

Re: χάρηκα & στεναχωρήθηκα  

  Από: kontizas giwrgos στις 11/10/2009 1:15 μμ.

και κατι αλλο.οποιοσ δεν ειναι ευχαριστημενος στο δημοσιο του δινω την επιχειριση μου να παω εγω στο δημοσιο χαχαχχαχα.αν γινοταν δεν 8α δεχοταν κανενασ σημερα

Re: χάρηκα & στεναχωρήθηκα  

  Από: maik30 στις 11/10/2009 9:46 μμ.

john_street_triple675"Εγώ πάντως θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Sprinter...
Δεν είναι δυνατόν εγώ που είμαι δημόσιος υπάλληλος να εχω 500+ ευρώ κρατήσεις κάθε μήνα κ αναγκαστικά να δηλώνω στην εφορία μέχρι κ την τελευταία δεκάρα κ όλοι,μα όλοι οι επαγγελματίες να δηλώνουν όσο τους κατέβει...
Κ μετά παραπονιούμαστε γιατί το κράτος βάζει έκτακτες εισφορές κ χαράτσια...Κ να υπάρχει κάποιος σωστός θα τον πάρει κι αυτόν η μπάλα αφού το 99% των ελευθερων επαγγελματιών δηλώνει εισόδημα τόσο όσο να μην φαίνεται ότι είναι άστεγος!!!!!

Κ μην πει κανείς ότι μήνας μπει μήνας βγει....γιατί με μισθό κανένας δεν έγινε πλούσιος με αυτοκίνητα κ σπίτια...ενώ με το εμπόριο...να μην το σχολιάσουμε καλύτερα... "

φιλαρακι αν σου πω ποσους διμοσιους υπαληλους πληρωνω εγω που ειμαι ιδ υπαλλ ποσα ρεμαλια γνωστους εχω που τους πληρωνουμε ολοι χωρις να κανουν τιποτα αστα να πανε.

Re: χάρηκα & στεναχωρήθηκα  

  Από: maik30 στις 11/10/2009 9:48 μμ.

οσο για το ολο θεμα ας κοιταξει πρωτα το κρατος να ειναι σωστο απεναντι στους πολιτες και βλεπουμε.

Re: χάρηκα & στεναχωρήθηκα  

  Από: john_street_triple675 στις 11/10/2009 10:03 μμ.

Οκ, λοιπόν παίδες.... Αν κάποιο μήνα δε με φτάσει ο μισθός να την βγάλω θα έρθω να σας ληστέψω τα μαγαζιά!

Γιατί η λογική σας αυτό μου λέει...

Re: χάρηκα & στεναχωρήθηκα  

  Από: kontizas giwrgos στις 11/10/2009 10:11 μμ.

ΑΝ ΔΕΝ ΣΕ ΦΤΑΣΕΙ ΠΑΡΕ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΔΗΜΟΣΙΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΛΗ ΘΕΣΟΥΛΑ ΚΑΙ ΤΡΩΕΙ ΑΠΟ ΔΕΚΑ ΜΕΡΙΕΣ ΧΑΛΑΡΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΜΑΓΑΖΑΤΟΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ 8Α ΒΡΕΙ ΠΟΛΛΑ ΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑ

Re: χάρηκα & στεναχωρήθηκα  

  Από: kontizas giwrgos στις 20/10/2009 1:17 μμ.

ΠΑΝΤΩΣ ΧΘΕΣ ΕΒΑΛΑ ΤΑ Μ3 ΣΤΟΝ ΜΠΟΥΚΗ.ΜΙΑ ΧΑΡΑ .ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΩ ΕΓΩ ΚΟΥΒΕΝΤΑ

Re: χάρηκα & στεναχωρήθηκα  

  Από: Piki στις 22/10/2009 7:46 μμ.

kontizas giwrgos"ΠΑΝΤΩΣ ΧΘΕΣ ΕΒΑΛΑ ΤΑ Μ3 ΣΤΟΝ ΜΠΟΥΚΗ.ΜΙΑ ΧΑΡΑ .ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΩ ΕΓΩ ΚΟΥΒΕΝΤΑ"
Natassa_triple"απόδειξη! Πάντα μου έδιναν δηλ."
Τελικά μου φαίνεται ότι απλώς ξέχασε (στην κυριολεξία) να μου δώσει την απόδειξη, γιατί σήμερα που πέρασα από εκεί και την ζήτησα μου την έδωσε χωρίς δεύτερη κουβέντα. Ζητώ συγγνώμη που τον παρεξήγησα!
όποιος φυλάει τα ρούχα του και έχει τα μισά,
να προσέχει χρειάζεται διπλά!

Re: χάρηκα & στεναχωρήθηκα  

  Από: chris34 στις 22/10/2009 8:08 μμ.

Α ρε Piki φωτιες μας αναψες!!!!
Λευκος Τιγρης!!see you................