Κλειστές Χούφτες για 955i

Κλειστές Χούφτες για 955i  

  Από: TiGr στις 09/04/2009 1 μμ.

Καλημέρα,

Μήπως εχει βρεί κανείς aftermarket για τις χουφτες του 955i?

Πατέντες ακούγονται πολλές (απο BMW1150 ktl) αλλά στις πιο πολλές εμπλεκεται διαδικασία πριόνισε λιγο απο εδω, κόψε λίγο απο εκει.

Θα είχε ενδιαφέρον αν κάποιος κατάφερε να βάλει κατι πιο προστατευτικό απο τα μαμίσια με επιτυχία.

Re: Κλειστές Χούφτες για 955i  

  Από: Cpt. Haddock στις 09/04/2009 1:20 μμ.

Στην Ηλιοφιλ ειχα δει ενα 955 με τις χουφτες του Vstrom. Αλλα σίγουρα θα έπαιξε πατέντα
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Κλειστές Χούφτες για 955i  

  Από: astiger955i στις 09/04/2009 1:25 μμ.

ΦΙΛΕ TiGr,
ΕΠΕΙΔΗ ΕΨΑΧΝΑ Κ ΕΓΩ, ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΛΙΟ POST ΒΡΗΚΑ ΑΥΤΟ:
http://www.triumph-online.co.uk

ΕΧΕΙ ΜΕΡΙΚΕΣ... ΑΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ Κ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ.. ΕΓΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΧΕΙ ΨΩΝΙΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΑΣ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΧΡΟΝΟΥΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ ΚΤΛ. (Η ΑΣ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΤΙΣ ΧΟΥΦΤΕΣ ΤΟΥ... )

Re: Κλειστές Χούφτες για 955i  

  Από: TiGr στις 09/04/2009 2:10 μμ.

Γεια σου astiger955i,

Ωραίο το link, ήδη αγόρασα τις μαύρες απο εκεί και τις εχω στα χέρια μου (εχω χρυσώσει τον Frank για π@π@ρίτσες )

Δυστυχώς δεν τις εχω βάλει ακόμα, σε καμιά βδομάδα θα παίζω με το τιγράκι και θα σου πω περισσότερα. Όπως τις βλέπω μέχρι στιγμής δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιάζουν. Αν και εχουν μέταλλο μεσα, φαίνονται πολύ μακριές (στην φωτό ο τυπος τις εχει βάλει χωρις και κουμπώνουν χαμηλά στο τιμόνι) και λιγο ρηχές. Για να είμαι ειλικρινης μου κάνουν και λιγο κάφρικες, πιο πολυ αξεσουαρ για endurακι παρά προστασία Για τους καθρεφτες στην κίνηση φαντάζομαι αρκούν

Ειναι λιγο παραπλανητικό στο site, eίναι αυτες της φωτογραφίας με τον μαύρο τιγρη, οχι αυτες που δείχνει μονες τους (αυτες ειναι για το 1050). Παίζουν και κάτι διάφανες εκει...

Έχω βρει φωτογραφιες με κάτι πιο αγκαλιαστές αλλα μοιάζουν απο bmw με πατέντα

Οπως και να εχει, ευχαριστώ!

Re: Κλειστές Χούφτες για 955i  

  Από: astiger955i στις 09/04/2009 2:16 μμ.

ΩΡΑΙΟΣ Ο TiGr....

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΟΤΑΝ ΤΙΣ ΣΤΟΛΙΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΤΙΓΡΗ...

ΚΑΙ ΒΑΛΕ Κ ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ...

Re: Κλειστές Χούφτες για 955i  

  Από: takis1964 στις 09/04/2009 6:10 μμ.

Cpt. Haddock"Στην Ηλιοφιλ ειχα δει ενα 955 με τις χουφτες του Vstrom. Αλλα σίγουρα θα έπαιξε πατέντα "


Eχω δει το ιδιο στον Σακη
το περιεργαστηκα και ειδα οτι κουμπωναν κουφετο
κανα 50 ρικο με τα αντιβαρα απο suzuki

Re: Κλειστές Χούφτες για 955i  

  Από: Cos στις 10/05/2009 6:40 μμ.

Οι χούφτες της 1150GS εφαρμόζουν λες και έχουν σχεδιαστεί για το Tiger.





Re: Κλειστές Χούφτες για 955i  

  Από: Cos στις 10/05/2009 6:42 μμ.