χαιρετώ την παρέα

χαιρετώ την παρέα  

  Από: mendeleev στις 12/02/2017 11:26 πμ.

Γειά σας παιδιά, ειμαι ο Κοσμάς απο Λάρισα. Ψαχνω για sportster ή bonneville και εχω μεγαλο δίλημμα. Μου αρέσουν και τα δυο. Η bonneville περισσότερο αλλα ο ηχος μιας harley ειναι αλλου. Ειδωμεν. ..
Οπως και να χει καλως σας βρήκα!

Re: χαιρετώ την παρέα  

  Από: jou στις 12/02/2017 5:58 μμ.

κάλως ήρθες στην παρέα φίλε μου

Re: χαιρετώ την παρέα  

  Από: maddog στις 12/02/2017 7:01 μμ.

Re: χαιρετώ την παρέα  

  Από: mario στις 13/02/2017 8:25 μμ.

Willkommen στην αγγλοπαρεα μας

Re: χαιρετώ την παρέα  

  Από: Costas στις 14/02/2017 1:09 μμ.

Καλώς ήρθες!

Re: χαιρετώ την παρέα  

  Από: Polymhxanos στις 14/02/2017 1:29 μμ.

mendeleev"
ο ηχος μιας harley ειναι αλλου"


Το φόρουμ των χαρλεάκηδων επίσης είναι αλλού.
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: χαιρετώ την παρέα  

  Από: Γιάννης Ν στις 14/02/2017 8:43 μμ.

Φίλε μου, η Bonneville ειναι μια μοναδική περίπτωση. Αν θέλεις να ζήσεις αμερικάνικη ταινία πάρε τη Harley. Αν θες να αισθανθείς πραγματικά ξεχωριστός η bonny ειναι η μηχανή σου. Θα τραβήξει τα βλέματα με ζήλια, περιέργεια, θαυμασμό.. Οσο για το ταξίδι της , απροβλημάτιστο. Μόνο με τη ζέστη κουράζεται οντας αερόψυκτη. Δεν ειναι για καφέ στο κέντρο τής Άθήνας Ιούλιο μήνα. Θα κουραστεί και θα αγχωθείς. Αν όμως της δώσεις χιλιομετρα θα τα καταπιεί αμάσητα.

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Re: χαιρετώ την παρέα  

  Από: mendeleev στις 15/02/2017 5:07 μμ.

Polymhxanos"
mendeleev"
ο ηχος μιας harley ειναι αλλου"


Το φόρουμ των χαρλεάκηδων επίσης είναι αλλού."


Καλως σας βρήκα όλους. Εδω μπηκα για να διαβάσω απόψεις και εμπειριες από χρηστες μιας μηχανης που δεν γνωριζω. Το παραπάνω σχόλιο ηταν το λιγότερο αγενες...
Τελος πάντων, το steed πουλήθηκε οποτε αν ακουσετε κατι μου λετε....

Re: χαιρετώ την παρέα  

  Από: Polymhxanos στις 15/02/2017 5:15 μμ.

Μη μου το λες, και δεν θα κοιμηθώ το βράδυ....

Πω πωωωωωω
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: χαιρετώ την παρέα  

  Από: mendeleev στις 15/02/2017 5:55 μμ.

Αυτο πως σας φαίνεται, η τιμή της;

https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/9191169/

Re: χαιρετώ την παρέα  

  Από: voyager1970 στις 16/02/2017 12:28 πμ.

Φίλε Κοσμά,

Κατά την προσωπική μου εκτίμηση ξεκινάς με λάθος τρόπο την είσοδο σου σε αυτό του είδους ιστότοπο (Forum), άσχετα εάν είναι για Triumph ή για Harley Davidson ή ότι άλλη εταιρία θες. Δεν έχω πρόθεση να φανώ αγενής ή προκλητικός απέναντι σου, απλά προσπαθώ να σου εξηγήσω πως εσύ ξεκινάς με λάθος τρόπο εδώ.

Αρχικά με το να γράφεσαι σε ένα χώρο (Forum) και με το «καλημέρα» να αναφέρεσαι πως ότι εσύ δεν ξέρεις τι σου αρέσει περισσότερο και το ότι είσαι σε δίλημμά, είναι βέβαιο πως θα προκαλέσεις αρνητικά σχόλια.
Δηλαδή, έχεις την εντύπωση πως σε αντίστοιχο Forum μιας άλλης εταιρίας (H-D, Honda, Ducati, κλπ.) δεν θα είχες αντίστοιχα αρνητικά σχόλια;;!!
Προσοχή, δεν θέλω να υποστηρίξω ή να κατηγορήσω κανέναν, απλά χρησιμοποιούμε την κοινή λογική και βγάζουμε κάποια λογικά συμπεράσματα για να μας βοηθήσουν όλους.

Οπότε, σου συνιστώ πρωτίστως, να κάνεις ένα test-drive και τις δύο αυτές μοτοσυκλέτες που σου αρέσουν τόσο πολύ. Έτσι θα είναι πιο εύκολο να καταλήξεις με πιά θες να ασχοληθείς (εκτός βέβαια, εάν έχεις την οικονομική δυνατότητα να τις αποκτήσεις ΚΑΙ τις δύο)!
Στην συνέχεια, ανάλογα τις οικονομικές σου δυνατότητες ψάχνεις για καινούριο ή μεταχειρισμένο.

Σχετικά με το τελευταίο σου post, δηλαδή για το εάν εγκρίνουμε ή όχι αυτήν την αγγελία του Bonneville. Και πάλι είναι λάθος η προσέγγιση σου.
Τι απάντηση περιμένεις;
“Ναι, φαίνεται καλή, αλλά παζάρεψέ τον». Και μετά είναι όλα καλά;;
«Ναι, τον γνωρίζω τον ιδιοκτήτη, χαλαρός τύπος, την είχε του κουτιού». Θα σε κάλυπτε αυτό σαν απάντηση;;
«Ήξερα τον πρώην ιδιοκτήτη, αλλά μάζεψε μια στροφή και έγινε 8-καρό το μηχανάκι!»;;
Όλες αυτές οι υποθετικές απαντήσεις δεν νομίζω να υπάρξουν! Αλλά και στην αμυδρή πιθανότητα να τις δεις, δεν μπορείς να βασιστείς σε αυτές.

Κανείς δεν μπορεί να απαντήσει με σιγουριά από τις φωτογραφίες και την τιμή εάν είναι καλό ή όχι. Ούτε ο πρώην ιδιοκτήτης του δεν θα μπορεί να στο απαντήσει μια και δεν μπορεί να γνωρίζει το ιστορικό της μετά την πώληση του!

Οπότε, η πιο αξιόπιστη λύση είναι να το πας σε ένα εξουσιοδοτημένο συνεργείο της Triumph, όπου εκεί σαν πιο ειδικοί, ίσως να σου δώσουν μια πιο εμπεριστατωμένη γνώμη.

Re: χαιρετώ την παρέα  

  Από: kostas.s στις 22/02/2017 10:37 πμ.

Καλώς ήρθες Κοσμά, με το καλό η bonnie.
Έκανες καμία test ride ?

Re: χαιρετώ την παρέα  

  Από: mendeleev στις 22/02/2017 11:29 πμ.

Όχι ακόμα, λογω "δουλείας" δεν προλαβα να κανω τπτ.

Re: χαιρετώ την παρέα  

  Από: kostas.s στις 22/02/2017 11:44 πμ.

mendeleev"Αυτο πως σας φαίνεται, η τιμή της;

https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/9191169/"


η τιμή της καλή είναι, τα υπόλοιπα θα σου τα πει ο μηχανικός που θα την πας για έλεγχο..