Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

Ήταν να μην γίνει η αρχή

Καλώς ήρθατε!Πείτε μια καλησπερα,μερικά πράγματα για σας και ελάτε να γνωριστούμε.

Συντονιστής: dimchrist

Κανόνες Δ. Συζήτησης
    Γράφουμε με Ελληνικά και όχι greeklish,εκτός αν υπάρχει κάποιος λόγος.Έτσι διευκολύνουμε τους υπόλοιπους να διαβάζουν τα post μας.Επίσης καλό είναι να γράφουμε με μικρά γιατί τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζουμε.

Ήταν να μην γίνει η αρχή

Δημοσίευσηαπό sfairas » 11 Μάιος 2016, 14:29

Μετά το speed triple του 2009 που απέκτησα από "σπόντα" (τράμπα με το R1 μου που ήθελα να αντικαταστήσω) νομίζω ότι κόλλησα το μικρόβιο της τρικυλινδρίασης. Φοβερό το speed. Ζυγισμένο, ροπάτο, ποιοτικό, όμορφο, ιδιαίτερο... Για οικονομικούς λόγους όμως το αποχωρίστηκα πρόωρα και πριν το χορτάσω. Πήρα βιαστικά ένα transalp 650 ίσα για να λέω ότι έχω μηχανή και να πάω στην πανελλήνια της Δράμας. Δύο μήνες άντεξα και το έδωσα. Σειρά πήρε ένα fazer 600, που αν και πιο μοτοσυκλέτα δεν μπόρεσε να καλύψει τις ήδη συμβιβασμένες ανάγκες μου. Η ανάμνηση του τρικύλινδρου σφυρίγματος είχε εγκατασταθεί μόνιμα στο μυαλό και ηχούσε σαν μελωδία, η κοφτερή και άμεση συμπεριφορά μου προκαλούσε στερητικά, έπρεπε να ξαναπάρω κάτι που θα οδηγούσα με όρεξη. Μετά από αιματηρή οικονομία, ψάξιμο, υπομονή ήρθε επιτέλους στην κατοχή μου το μίνιμαλ πυραυλάκι της triumph. DAYTONA 675 2009. Δεν πρόλαβα ακόμα να το οδηγήσω ( χθες το πήρα και έκανα 5-7 χλμ, κάτι μου λέει όμως ότι τα καλύτερα έρχονται, νιώθω ήδη νεότερος... Φεύγω για την πρώτη αναγνωριστική, τα λέμε...
sfairas
Newbie
Progress to next rank:
66%

Μοτοσυκλέτα: Daytona 675 se
Όνομα: Χρήστος

Re: Ήταν να μην γίνει η αρχή

Δημοσίευσηαπό jou » 11 Μάιος 2016, 17:36

καλορίζικο και καλά-πολλά χιλιόμετρα
Άβαταρ μέλους
jou
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: TRIUMPH TIGER 1050
Όνομα: ΓΙΩΡΓΟΣ

Δημοσίευσηαπό HelenKoR » 12 Μάιος 2016, 12:56

Γεια σου Χρήστο! Καλορίζικο το μηχανάκι! Είμαι σίγουρη οτι θα το καταευχαριστηθείς! :D
Να μας πεις εντυπώσεις από την πρώτη βόλτα!!
I really do appreciate people who stimulate my creativity and make me think on a deeper level.
Άβαταρ μέλους
HelenKoR
Monsieur Cannibale

Μοτοσυκλέτα: Peugeot Jet Force 50cc

Δημοσίευσηαπό sfairas » 12 Μάιος 2016, 20:00

HelenKoR έγραψε:Γεια σου Χρήστο! Καλορίζικο το μηχανάκι! Είμαι σίγουρη οτι θα το καταευχαριστηθείς! :D
Να μας πεις εντυπώσεις από την πρώτη βόλτα!!
Πονάω, πιάστηκα, θέλω δίαιτα, η φυσική μου κατάσταση χρειάζεται βελτίωση... Ελπίζω να σε κάλυψα. (είμαι σε περίεργη φάση γιατί πριν 20 μέρες έκανα μία επέμβαση βουβονοκήλης) Θα στρώσω...Το μηχανάκι έχει φοβερά φρένα, αναρτήσεις με όλες τις ρυθμίσεις (θέλει ψάξιμο για τον δρόμο, για πίστα μάλλον είναι πιο κοντά) κοφτερή γεωμετρία (στρίβει με τη σκέψη και μόνο), το μοτέρ είναι απλά απολαυστικό, η κάλυψη από τον αέρα ανύπαρκτη. Μου άρεσε πολύ αλλά θέλω λίγο χρόνο προσαρμογής. Όταν πάω Σέρρες σίγουρα θα με αποζημιώσει...I cant wait :happyface:
sfairas
Newbie
Progress to next rank:
66%

Μοτοσυκλέτα: Daytona 675 se
Όνομα: Χρήστος

Δημοσίευσηαπό HelenKoR » 14 Μάιος 2016, 18:22

Για σένα τωρα νοιασου! Νοιασου και γυμνασου! (Που λέει κι ένα τραγούδι! :happyface: )

Αλλά τι ήταν αυτό για την ανεμοκαλυψη;;!!;; Δε συμφωνω 8)
Μια χαρά είναι το daytonακι!
I really do appreciate people who stimulate my creativity and make me think on a deeper level.
Άβαταρ μέλους
HelenKoR
Monsieur Cannibale

Μοτοσυκλέτα: Peugeot Jet Force 50cc

Advertisement

Επιστροφή στο Ευρετήριο Δ. Συζήτησης

Επιστροφή στο Ενότητα για τους νέους χρήστες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Google [Bot] και 1 επισκέπτης