Καλησπέρα σας

Καλησπέρα σας  

  Από: panosem στις 18/07/2014 12:24 πμ.

Μετά από λίγο ταλαιπωρία ώσπου να την πάρω, εδώ και 3 μέρες στο γκαράζ βρίσκεται ο μεγάλος τίγρης.
Παρέλαβα και εγώ προχθές το Explorer 1200.
200 χλμ πρόλαβα να κάνω ως τώρα, με προηγούμενη μηχανή ένα V-strom, τίμιο, αξιόπιστο για τα λεφτά του με 5 χρόνια συνύπαρξης, αλλά μέσα σε δυο μέρες κατάλαβα ότι άργησα κιόλας να αλλάξω μηχανή.
Λευκό πέρλα το πήρα. με τα γνωστά δωράκια. Με αρκετή καλή εξυπηρέτηση από την αντιπροσωπεία στην περιοχή του Πειραιά, σε σημείο που αναρωτιόμουν αν είμαι στην Ελλάδα...
Καλώς σας βρήκα λοιπόν.
Καλές βόλτες και πάντα όρθιοι.

Re: Καλησπέρα σας  

  Από: billy the kid στις 18/07/2014 12:17 μμ.

Καλωσήρες στην παρέα μας Παναγιώτη! Θα χαρούμε να σε γνωρίσουμε και σε καμία βόλτα...θα ήταν ψέμα να πω πως δεν σε ζηλεύω..

Re: Καλησπέρα σας  

  Από: jou στις 18/07/2014 3:33 μμ.

Re: Καλησπέρα σας  

  Από: Costas στις 18/07/2014 3:42 μμ.

Καλώς ήρθες Παναγιώτη, καλά χιλιόμετρα με τον Τίγρη σου

Re: Καλησπέρα σας  

  Από: johnygalan στις 20/07/2014 9:53 μμ.

Καλορίζικο και καλά χλμ να έχεις
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Καλησπέρα σας  

  Από: panosem στις 21/07/2014 2:11 πμ.

Να στε καλά όλοι σας.
Να ρωτήσω κάτι, ποιες μέρες συναντιέστε για καφεδάκι, και περίπου κάθε πότε κανονίζετε καμιά εκδρομή?

Re: Καλησπέρα σας  

  Από: billy the kid στις 21/07/2014 9:58 πμ.

panosem"Να στε καλά όλοι σας.
Να ρωτήσω κάτι, ποιες μέρες συναντιέστε για καφεδάκι, και περίπου κάθε πότε κανονίζετε καμιά εκδρομή?"

Δεν υπάρχουν συγκεκριμένες μέρες. Οτιδήποτε ετοιμάζεται ,αναρτάται εδώ πρώτα και μαζεύονται οι συμμετέχοντες.

Re: Καλησπέρα σας  

  Από: starsailor στις 21/07/2014 11:23 πμ.

Μπραβο Πανο,

Εγω πηρα το explorer τον Μαιο ..εχω κανει 1300 χιλομετρα μεχρι τωρα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Πριν ειχα street triple το οποιο ειχα δωσει στην αντιπροσωπεια στον Πειραια και εμαθα πτι πριν λιγες μερες πουληθηκε.
the steps we take all leave footprints...

Re: Καλησπέρα σας  

  Από: panosem στις 22/07/2014 1:52 πμ.

starsailor, εχεις αντιμετωπισει θέμα με τον αερα όταν αναβει το βεντιλατερ.
Βγαζει απιστευτη ζέστη, αν βρισκομαι κεντρο. Σε σημειο να ζεσταινει μεχρι επανω το τεποζιτο και να καιγονται τα μπουτια....
Πραγματικα ειναι το μονο πραγμα ως τωρα που με στεναχωρησε.
Η απαγωγη του θερμου αερα γινεται με αθλιο τροπο, και παει όλος ο αερας και στον κινητηρα και στα ποδια σε σημειο να μην υποφερετε.
Για δωσμου πληροφοριες, αν και συ εχεις αντιστοιχο θεμα.

Re: Καλησπέρα σας  

  Από: starsailor στις 22/07/2014 9:55 πμ.

Πανο καλημερα,

Βγαζει αρκετη ζεστη ο κινητηρας αλλα δεν εχω νοιωσει ποτε τοσο αβολα ωστε να πω οτι υποφερω ουτε οταν ειμαι κολλημενος στην κινηση.Δεν μπορω να πω οτι εχω θεμα,ειναι κατι που περιμενα ουτως η αλλως απο ενα κινητηρα 1200 κυβικων σε σχεση με το street triple που ειχα πριν.


panosem"starsailor, εχεις αντιμετωπισει θέμα με τον αερα όταν αναβει το βεντιλατερ.
Βγαζει απιστευτη ζέστη, αν βρισκομαι κεντρο. Σε σημειο να ζεσταινει μεχρι επανω το τεποζιτο και να καιγονται τα μπουτια....
Πραγματικα ειναι το μονο πραγμα ως τωρα που με στεναχωρησε.
Η απαγωγη του θερμου αερα γινεται με αθλιο τροπο, και παει όλος ο αερας και στον κινητηρα και στα ποδια σε σημειο να μην υποφερετε.
Για δωσμου πληροφοριες, αν και συ εχεις αντιστοιχο θεμα."
the steps we take all leave footprints...

Re: Καλησπέρα σας  

  Από: panosem στις 22/07/2014 8:55 μμ.

Στο GS του 14 το καινουργιο δεν εχει τόση ζέστη, και το χω χρησιμοποιησει για πανω απο 300χλμ, εντος Αττικης.
Ας ελπισω να ναι κατα κυριο λογο η ζεστη του καλοκαιριου. Παντως κατι δροσερα βραδια, ουτε καν αναβε το βεντιλατερ..Αυτο με βαζει σε σκεψεις οτι καταπονειτε απ την καψα του ηλιου και της κινησης.

Αλλα κατα τ'αλλα, σκετη τρελα....