Τις καλησπερες μου απο το Πορτο Ραφτη bay.

Τις καλησπερες μου απο το Πορτο Ραφτη bay.  

  Από: Donald στις 09/02/2013 9:24 μμ.

Καταρχην την καλησπερα μου και παντα καλες διαδρομες σε ολους μας!

Ονομαζομαι Αντωνης και λιγο πριν τα 30 ειπα να κανω το μεγαλο βημα.

Παρακολουθωντας συστηματικα τα τεκταινομενα του forum εδω και ενα χρονο ομολογω οτι αρκετες φορες ζηλευα τους κατοχους ενος ST 675.

Ο ερωτας γεννηθηκε 2.5 χρονια πριν..Αγουστος του '10, κατηφοριζω την Μιχαλακοπουλου (τοτε δεν υπηρχε ο Πιερακος νομιζω, ητανε ενας αλλος καπου στο Νο 80) περι τις 12 μεσημερι, ξαφνικα κολλαω στην βιτρινα, ενα ST 675 του 10..απλα τελειο, μπαινω μεσα κ ρωταω τιμη..αουτς, πονεσε..ετσι no money, no honey!!

Καπως ετσι περασαν 2.5 οπου ομως ποτε δεν ξεχασα την μεγαλη μου αγαπη, ανα μερικους μηνες επανερχοταν και τριγυρνουσε στην σκεψη μου να παρω την πρωτη μου μηχανη..οχι οποιαδηποτε μηχανη, αλλα αυτη τη μηχανη!!!
Η συναντηση παλι τυχαια..παλι στη Μιχαλακοπουλου..αυτη την φορα στον Πιερακο τελη Νοεμβριου του 12, ενα ST 675 R λευκο..μπαινω μεσα και ρωταω.
Μερικες μερες μετα ειχα ενα μονιμως χαζοχαρουμενο χαμογελο ζωγραφισμενο στο προσωπο.

Ετσι με τα πολλα ειμαι εδω και 2 σχεδον μηνες κατοχος ενος ολοκαινουργιου λευκου ST 675 R.

Υ.Γ: Καλη ανταμωση ελπιζω καποια στιγμη σε καποια συναντηση.
‘‘Carpe diem, quam minimum credula postero’’ - "Άδραξε την μέρα, έχοντας εμπιστοσύνη όσο το δυνατόν λιγότερο στο μέλλον».

Re: Τις καλησπερες μου απο το Πορτο Ραφτη bay.  

  Από: efthvag στις 09/02/2013 9:30 μμ.

Καλώς όρισες με πολλά καλά και ασφαλή χιλιόμετρα
Πόρτο Ράφτη? ΜΜΜΜΜ....θυμήθηκα μια φοβερή σουβλακιάδα, και δεν έχω φάει τίποτα όλη μέρα σήμερα

και φυσικά:
Donald"Υ.Γ: Καλη ανταμωση ελπιζω καποια στιγμη σε καποια συναντηση."

+675
Ποτέ μη λες ποτέ και ποτέ μη λες πάντα..

Re: Τις καλησπερες μου απο το Πορτο Ραφτη bay.  

  Από: vagtyrp στις 09/02/2013 9:33 μμ.

καλως όρισες!!!!!!!!!! να τη χαίρεσαι και πάντα όρθιος!

Re: Τις καλησπερες μου απο το Πορτο Ραφτη bay.  

  Από: Costas στις 09/02/2013 9:37 μμ.

Καλώς ήρθες Αντώνη!

Σε βρίσκω αρκετά ενημερωμένο για καινούριο μέλος, φαίνεται οτι το έχεις ψαξει

Καλά χιλιόμετρα και πάντα όρθιος!

Re: Τις καλησπερες μου απο το Πορτο Ραφτη bay.  

  Από: johnygalan στις 09/02/2013 11:11 μμ.

Καλώς ήρθες και καλορίζικο
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Τις καλησπερες μου απο το Πορτο Ραφτη bay.  

  Από: Ecobill στις 09/02/2013 11:20 μμ.

Καλώς όρισες γειτονάκι στο παρεάκι μας

Re: Τις καλησπερες μου απο το Πορτο Ραφτη bay.  

  Από: billy the kid στις 10/02/2013 12:21 πμ.

Καλωσήρθες στη παρέα Αντώνη, πάντα όρθιος εύχομαι, με πολλά ανέμελα χιλιόμετρα!!

Re: Τις καλησπερες μου απο το Πορτο Ραφτη bay.  

  Από: Theozed στις 10/02/2013 12:43 πμ.

Καλώς ήλθες φίλε Αντώνη!

Καλορίζικο και καλοτάξιδο.

Τι μηχανάκι είχες πριν;

Υ.Γ.: Έλα να την Τετάρτη 20/2 στο Hive (Γκάζι), να σε γνωρίσουμε
Darkness makes it easier to find the "Light"!

Re: Τις καλησπερες μου απο το Πορτο Ραφτη bay.  

  Από: galileos στις 10/02/2013 9:41 πμ.

Καλώς ήρθες και καλοτάξιδος, με πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα, πάντα με κράνος!
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Τις καλησπερες μου απο το Πορτο Ραφτη bay.  

  Από: Donald στις 10/02/2013 4:22 μμ.

Σας ευχαριστω ολους για το καλωσορισμα και μαλλον Τεταρτη οσοι ερθετε θα σας δω απο κοντα.


-> @efthvag: Αχ αυτα τα ρημαδοσουβλακια..και τα κανουνε καλα κατα κει και αντε να ξεκολλησω..χαχα! (και μετα αναρωτιεμαι γιατι δεν μπαινουν τα παντελονια).


-> @Theozed: Ουτε μηχανακι ουτε μηχανη ειχα πιο πριν, καμια προτερη εμπειρια. Ειχα οδηγησει ενα παπακι στα 19 μια φορα και αλλη μια στα 22 για 5 λεπτα και καμια 20αρια φορες που ημουνα συνεπιβατης. Αλλα αν το θελει η καρδια..τι να κανει το μυαλο..Ακολουθει παραυτα!!


-> @galileos: ΠΑΝΤΟΤΕ κρανος πριν καν ανεβω ακομα στην μηχανη, και οχι μονο κρανος, και γαντια φυσικα!! Καλα χιλιομετρα και σενα dude.


-> @Costas: Αν το εψαξα?? Το ψυρισα εντελως το θεμα..εψαξα sites του εξωτερικου να δω τι παιζει, ελιωσα σε κατι videos (μαλλον ολα θα ελεγα καλυτερα) στο youtube που αφορουσανε το ST 675, και φυσικα διαβασα πριν το παρω ολες τις θεματικες ενοτητες του forum που αφορουσανε το ST 675.

Υ.Γ @Costas: Computer Systems Engineer εσυ..Systems Security Engineer εγω!!


Και παλι να ευχαριστησω ολους για τις καλοταξιδες ευχες και να πω ξανα καλα χιλιομετρα για ολους μας και καλη ανταμωση την Τεταρτη guys.
‘‘Carpe diem, quam minimum credula postero’’ - "Άδραξε την μέρα, έχοντας εμπιστοσύνη όσο το δυνατόν λιγότερο στο μέλλον».

Re: Τις καλησπερες μου απο το Πορτο Ραφτη bay.  

  Από: Polymhxanos στις 10/02/2013 6:48 μμ.

Ε ρε μεγαλώνει το native πορτο ράφτη team.

1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Τις καλησπερες μου απο το Πορτο Ραφτη bay.  

  Από: Donald στις 10/02/2013 7:10 μμ.

Polymhxanos"Ε ρε μεγαλώνει το native πορτο ράφτη team.

"


Εεεεεεεεεεεετσι..και είπε προς αυτούς ο Θεός, Αυξάνεσθε και πληθύνεσθε.

Αληθεια Πολυμηχανε, εχει και αλλους εγγεγραμενους Πορτο Ραφτιωτες το forum?
‘‘Carpe diem, quam minimum credula postero’’ - "Άδραξε την μέρα, έχοντας εμπιστοσύνη όσο το δυνατόν λιγότερο στο μέλλον».

Re: Τις καλησπερες μου απο το Πορτο Ραφτη bay.  

  Από: HelenKoR στις 10/02/2013 7:18 μμ.

καλώς όρισες Donald.
επειδή μετά την καρδιά και το μυαλό ακολουθεί το σώμα, κάθε φορά να χρησιμοποιείς όσο το δυνατό πιο ολοκληρωμένο εξοπλισμό (κράνος, μπουφάν, γάντια και μπότες πάντα)
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Τις καλησπερες μου απο το Πορτο Ραφτη bay.  

  Από: HelenKoR στις 10/02/2013 7:22 μμ.

α! καλοριζικη και καλοταξιδη!
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Τις καλησπερες μου απο το Πορτο Ραφτη bay.  

  Από: Polymhxanos στις 10/02/2013 7:36 μμ.

Donald"
Polymhxanos"Ε ρε μεγαλώνει το native πορτο ράφτη team.

"


Εεεεεεεεεεεετσι..και είπε προς αυτούς ο Θεός, Αυξάνεσθε και πληθύνεσθε.

Αληθεια Πολυμηχανε, εχει και αλλους εγγεγραμενους Πορτο Ραφτιωτες το forum?"


Έχει ή μάλλον είχε σίγουρα παλιά, δεν ξέρω αν είναι ακόμα. Ο ένας που ξέρω απέχει πια από το φόρουμ και είχε βάλει αγγελία ότι το πούλαγε κιόλλας πριν κανάδύο χρόνια.

Στον πραγματικό κόσμο τώρα, βλέπω τακτικά να κυκλοφορεί στο Πόρτο, εκτός του δικού μου λευκού ST675F, κι ένα λαχανί πάλι F, αλλά παίζει και να είναι κι άλλα τακτικά και να μην τα έχω προσέξει εγώ.

Εσύ απλός κάτοικος Πόρτο Ράφτη ή ιθαγενής Μαρκοπουλλλλιώτης; (αν δεν θέλεις να απαντήσεις κάτι δημόσια, στείλε ΠΜ)
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html