είδα φως και μπήκα...!

είδα φως και μπήκα...!  

  Από: stam στις 04/10/2012 3:04 μμ.

Καλησπέρα παιδιά!

σκέφτομαι να μπω στην παρέα της triumph μετά από μία επιτυχημένη συμβίωση με το vstrom μου...
ο λόγος είναι ο τιγράκος 800xc...
εμφανισιακά μου αρέσει πολύ, διατηρώ κάποιες επιφυλάξεις για την αξιπιστία σε σχέση με το vstrom
αλλά σκέφτομαι να κάνω το τολμηρό βήμα και ελπίζω να μου βγει σε καλό...!

καλή συνέχεια σε όλους!

Re: είδα φως και μπήκα...!  

  Από: john doufexis στις 04/10/2012 4:11 μμ.

Kαλως το παιδι, με τις σωστες επιλογες κ γουστο !!!!

λοιπον περι 800 περα απ αυτα ποθ θα αραδιασω μπορεισ να ριξεις κ μια ματια στα τοπικ για το μοντελο,

1. περα των παιδικων ασθενειων (καινουργιο μοντελο γαρ) δεν εχει ακουστει κατι υπαρχουν ανακλησεις απο τισ αντιπρωσοπειες αλλα πρεπει να τους κυνηγας, μηχανικα φυσαει κ πραγματικα δεν καταλαβει περα απ το καθορισμενο σερβις

2. να ξερεις οτι καιει παραπανω απ το στρωμα που ειχες

3. δν εχει καμια σχεση ποιοτικα, οδηγικα, ακομα κ στο πουλ μουρ που λεμε με το στρωμα ποθ ειχες

4. Ο ΗΧΟΣ !!!!! ολοι ξερουμε οτι με το μολις ακουσεισ το σφυριγμα του 3κυλινδρου κολλας

5. να ξερεις οτι εισαι η ΝΤΡΟΠΗ της Τ, αν εισαι σε φαναρι διπλα σε 1050 το κεφαλι κατω τουμπεκι κ φυγε οσο πιο αργα μπορεις

6. ακομα εδω εισαι ?
Βρε θα αργησεις και θα σου κρυωσει η μπριτζολα !!!!

Re: είδα φως και μπήκα...!  

  Από: tharis στις 04/10/2012 4:49 μμ.

john doufexis"

5. να ξερεις οτι εισαι η ΝΤΡΟΠΗ της Τ, αν εισαι σε φαναρι διπλα σε 1050 το κεφαλι κατω τουμπεκι κ φυγε οσο πιο αργα μπορεις
"



Καλως ηρθες stam και με το καλο το καινουργιο μοτορι!!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: είδα φως και μπήκα...!  

  Από: nfot στις 04/10/2012 5:06 μμ.

Ακομη κι αν δεν το ξερεις ακομη, καλοριζικος ο μικρος τιγρης
Ο τρικυλινδρος ειναι απαιχτος.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: είδα φως και μπήκα...!  

  Από: Montechristo στις 04/10/2012 5:08 μμ.

haris"
john doufexis"

5. να ξερεις οτι εισαι η ΝΤΡΟΠΗ της Τ, αν εισαι σε φαναρι διπλα σε 1050 το κεφαλι κατω τουμπεκι κ φυγε οσο πιο αργα μπορεις
"


"

Καλά τα λέει ο John....
Καλώς ήρθες !!!!!!!
See these eyes so green I can stare for a thousand years
Colder than the moon
It's been so long.....
And I've been putting out fire With gasoline

Re: είδα φως και μπήκα...!  

  Από: maddog στις 04/10/2012 8:21 μμ.

Re: είδα φως και μπήκα...!  

  Από: Ecobill στις 04/10/2012 10:19 μμ.

Βρε τι μανία εχει ο doufeκισμένος να κλείνει το φως στους νέους

Καλως μας ήλθες stam

Re: είδα φως και μπήκα...!  

  Από: epistimon στις 05/10/2012 2:36 μμ.

καλος ηρθες στην παρεα μας ευχομαι παντα ορθιος.καλη συνεχεια

Re: είδα φως και μπήκα...!  

  Από: ehetlaios στις 05/10/2012 3:57 μμ.

Kαλως ηρθες φιλε stam!
Ειμαι κατοχος απ'το μαιο του 11' του ''απλου'' 800 και ο κολλητος μου εχει v-storm και θα σου πω καποιες διαφορες που εχω διαπιστωσει αν και ασχετος οδηγος(το 800αρι ειναι η πρωτη μου μηχανη,ουτε παπακι δεν ειχα καβαλησει)
Εχω κανει μεχρι στιγμης 20.000 απροβληματιστα χλμ σε καθε ειδους δρομο,και λιγο χωματοδρομο στην περσινη πανελληνια και λιγο εντουρο στη Σκυρο (ευτυχως δεν εσκασε κανα λαστιχο,ακομα εκει θα ηταν η μηχανη)
Οπτικα λοιπον και κατα γενικη ομολογια ειναι πιο ομορφο το 800.Καθε πρωι που το βλεπω βγαινοντας απ'το σπιτι για να παω στη δουλεια μου φτιαχνει τη μερα.Αλλοι λενε οτι το xc ειναι ακομα πιο ωραιο
Η καταναλωση κυμαινεται στα 5-6 λτ/100χλμ
Η ποιοτητα ειναι εμφανως ανωτερη
Οδηγικα απεχουν αρκετα,πιο απολυτο στις εντολες που δινεις σε σχεση με το v-storm
Κινητηρας απλα απιστευτος,απ'τις 1000 σαλ με 6η ανοιγεις το γκαζι και δεν σκορτσαρει καθολου σε αντιθεση με το v-storm(V-2 γαρ)
Ηχος χαρακτηριστικος που σε φτιαχνει
Αυτα εχω να πω,οτι αλλο θες στη διαθεση σου

Re: είδα φως και μπήκα...!  

  Από: johnygalan στις 05/10/2012 9:56 μμ.

Καλώς ήρθες και μη φοβάσαι τίποτα το μηχανάκι είναι κορυφαίο, με το καλό να το αποκτήσεις
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: είδα φως και μπήκα...!  

  Από: stam στις 06/10/2012 3:39 μμ.

ehetlaios"Kαλως ηρθες φιλε stam!
Ειμαι κατοχος απ'το μαιο του 11' του ''απλου'' 800 και ο κολλητος μου εχει v-storm και θα σου πω καποιες διαφορες που εχω διαπιστωσει αν και ασχετος οδηγος(το 800αρι ειναι η πρωτη μου μηχανη,ουτε παπακι δεν ειχα καβαλησει)
Εχω κανει μεχρι στιγμης 20.000 απροβληματιστα χλμ σε καθε ειδους δρομο,και λιγο χωματοδρομο στην περσινη πανελληνια και λιγο εντουρο στη Σκυρο (ευτυχως δεν εσκασε κανα λαστιχο,ακομα εκει θα ηταν η μηχανη)
Οπτικα λοιπον και κατα γενικη ομολογια ειναι πιο ομορφο το 800.Καθε πρωι που το βλεπω βγαινοντας απ'το σπιτι για να παω στη δουλεια μου φτιαχνει τη μερα.Αλλοι λενε οτι το xc ειναι ακομα πιο ωραιο
Η καταναλωση κυμαινεται στα 5-6 λτ/100χλμ
Η ποιοτητα ειναι εμφανως ανωτερη
Οδηγικα απεχουν αρκετα,πιο απολυτο στις εντολες που δινεις σε σχεση με το v-storm
Κινητηρας απλα απιστευτος,απ'τις 1000 σαλ με 6η ανοιγεις το γκαζι και δεν σκορτσαρει καθολου σε αντιθεση με το v-storm(V-2 γαρ)
Ηχος χαρακτηριστικος που σε φτιαχνει
Αυτα εχω να πω,οτι αλλο θες στη διαθεση σου"


φίλε μου ενώ έχω 3 χρόνια το vstrom και το ξέρω σαν την παλάμη μου, και ενώ το έχω φτιάξει όπως ακριβώς θέλω, δεν πάυει αυτή η "αδυναμία" στις χαμηλές στροφές να με ενοχλεί...
επίσης δεν παύει να μου φαίνεται ότι καβαλάω ελέφαντα κάθε φορά που βγαίνω χώμα μαζί του, πράγματα τα οποία από τις λίγες φορές που τεστάρισα το t800 xc δεν υπάρχουν....

για τον ήχο...
πράγματι είναι πολύ ωραίος, αλλά στην ηχητική μου μνήμη το να κατεβαίνω μέσα σε στροφιλίκια με 90-130χαω φορτωμένος με 6-7 χιλ στροφές με το βεστρομ και να κροταλίζει μοτέρ και εξάτμιση, έχει χαραχτεί ανεξίτηλα...

εύχομαι το τιγράκι να προσθέσει άλλες όμορφες ακουστικές και οδηγικές εμπειρίες..

εδώ είμαστε, θα πάω να το τσεκάρω με μηχανικό, και αν όλα οκ, το παίρνω...

Re: είδα φως και μπήκα...!  

  Από: ehetlaios στις 06/10/2012 4 μμ.

Σιγουρα οι οδηγικες και ακουστικες εμπειριες θα ειναι πολυ καλυτερες...Καλα χλμ σου ευχομαι και παντα ορθιος

Re: είδα φως και μπήκα...!  

  Από: Γιωργος στις 11/10/2012 11:36 πμ.

Καλώς ήρθες

Re: είδα φως και μπήκα...!  

  Από: ehetlaios στις 17/05/2013 6:17 μμ.

.

Re: είδα φως και μπήκα...!  

  Από: PTiger800 στις 17/05/2013 10:04 μμ.

ehetlaios"Η καταναλωση κυμαινεται στα 5-6 λτ/100χλμ"

...εκτός πόλης να συμπληρώσω αν μου επιτρέπετε...

Σε όσα έγραψαν οι προηγούμενοι θα συμφωνήσω πολύ με τον ehetlaios, και εμένα μου φτιάχνει τη μέρα.

Του Doufe του τη χαλάει γιατί ντρέπεται...

Αυτά περί ντροπής είναι εσωτερικό αστείο από κάποιο παλιότερο τοπικ. Μη σε προβληματίζουν.
...metal under tension, begging you to touch and go...