Η ΝΤΡΟΠΗ.....ΤΗΣ Τ

Re: Η ΝΤΡΟΠΗ.....ΤΗΣ Τ  

  Από: Tigris3 στις 25/01/2012 11:23 μμ.

Στο δικό μου φτωχό μυαλό μοτοσυκλετιστή δεν σε κάνουν τα κυβικά, δεν σε κάνει το σήμα στο ντεπόζιτο, ούτε καν ο τύπος της μοτοσυκλέτας που καβαλάς. Μοτοσυκλετιστή σε κάνει αυστηρά και μόνο η συμπεριφορά που έχεις!

Και προτιμώ να μοιράζομαι το δρόμο με παπιά ή σκουτέρ με σωστά παλικάρια, παρά με τίγρηδες, χαγιαμπούζες, τζιες κ γω δεν ξέρω τι άλλο με άτομα σαν και τον τύπο αυτό!

Re: Η ΝΤΡΟΠΗ.....ΤΗΣ Τ  

  Από: petros1313 στις 26/01/2012 12:18 πμ.

μηπως εννοουσε οτι ειναι ντροπη τις triumph ta tiger 800 επειδη δεν εχουν σπασει ακομα τα πιστονια τους..αλλη εξηγηση δεν μπορω να δωσω.
Αν ενας ανθρωπος δεν εχει βρει κατι για το οποιο θα πεθαινε, δεν αξιζει να ζει...

Re: Η ΝΤΡΟΠΗ.....ΤΗΣ Τ  

  Από: madbiker στις 26/01/2012 2:23 πμ.

ελα γιαννη αγορι μου ες την αληθεια...πες ποσο ντρεπεσαι που εχεις το 800αρι?μεταξυ μας ειμαστε...
σαν παπακι ακουγεται..800αρι....σαν να λεμε honda supra 100αρι...100αρι.800αρι...ποια η διαφορα.ενα νουμερο.σιγα..ενω το 1050?δεν μπορεισ να πεις το 1050αρι...μπορεις?οχι, δεν παει...
θες και αποδειξεις ποσο ντρεπεσαι??ελα ελα πες τοτε που σου ειπα να παμε μονοημερο ναυπλιο με κανα δυο μηχανακια ακομα και εσυ για να αποφυγεις την ντροπη πηγες και εωγαλες τον ωμο σου στην μπαλα..καλα το χα καταλαβει εγω οτι το κανες επιτηδες...αστα διαλα απο δω....
ΝΤΡΟΠΗ ΝΤΡΟΠΗ ΝΤΡΟΠΗ ΦΤΟΥ
[size=150:19cvyl53] its better to burn out, than to fade away

Re: Η ΝΤΡΟΠΗ.....ΤΗΣ Τ  

  Από: Montechristo στις 26/01/2012 9:06 πμ.

ΟΚ το πουλάω ΤΩΡΑ.....

Βρήκα τι θα πάρω για να είμαι ....

Έχουμε στοιχεία του τύπου να πάρω γνώμη????
See these eyes so green I can stare for a thousand years
Colder than the moon
It's been so long.....
And I've been putting out fire With gasoline

Re: Η ΝΤΡΟΠΗ.....ΤΗΣ Τ  

  Από: Γιωργος στις 26/01/2012 9:22 πμ.

: καλο,καλο, καλο,.......
ρε παιδιά βρείτε τον αυτόν, τον χρειαζόμαστε στις συναντήσεις για να γελάμε.......
(ευτυχώς που πούλησα το 800 και ξέπλυνα το κούτελό μου.....)

Re: Η ΝΤΡΟΠΗ.....ΤΗΣ Τ  

  Από: Cpt. Haddock στις 26/01/2012 9:31 πμ.

Απορώ γιατι ασχολείστε με τέτοιους τύπους...
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Η ΝΤΡΟΠΗ.....ΤΗΣ Τ  

  Από: Panos69 στις 26/01/2012 9:48 πμ.

Cpt. Haddock"Απορώ γιατι ασχολείστε με τέτοιους τύπους..."


Από επιστημονικό ενδιαφέρον...

Νομίζω η πάθηση του παλικαριού με το 1050 λέγεται "μικροτσουτσουνισμός".

Προσωρινή ανακούφιση επέρχεται με συχνή ανάγνωση του κυβισμού που αναγράφεται στην άδεια κυκλοφορίας.

Εκδηλώνεται με σνομπάρισμα αναβατών που την έχουν μικρότερη...



















... την χωρητικότητα του κινητήρα σε cc.

Re: Η ΝΤΡΟΠΗ.....ΤΗΣ Τ  

  Από: john doufexis στις 26/01/2012 11 πμ.

Panos69"
Cpt. Haddock"Απορώ γιατι ασχολείστε με τέτοιους τύπους..."


Από επιστημονικό ενδιαφέρον...

Νομίζω η πάθηση του παλικαριού με το 1050 λέγεται "μικροτσουτσουνισμός".

Προσωρινή ανακούφιση επέρχεται με συχνή ανάγνωση του κυβισμού που αναγράφεται στην άδεια κυκλοφορίας.

Εκδηλώνεται με σνομπάρισμα αναβατών που την έχουν μικρότερη...



















... την χωρητικότητα του κινητήρα σε cc."
Βρε θα αργησεις και θα σου κρυωσει η μπριτζολα !!!!

Re: Η ΝΤΡΟΠΗ.....ΤΗΣ Τ  

  Από: HelenKoR στις 26/01/2012 12:27 μμ.

Αλιμονο αν μας ενοιαζε η αποψη ολων των ανθρώπων.
Λογικό, φιλε John, να ενοχληθεις... Κι εγω ενοχληθηκα οταν ακουσα διάφορα. Αλλά πάμε παρακατ'

Και που 'σαι! Αμα τον ξαναδεις, γιατι ο κοσμος (και δη ο μοτοσυκλετιστικος) ειναι μικρος, δειξ'του την ανωτεροτητα σου
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Η ΝΤΡΟΠΗ.....ΤΗΣ Τ  

  Από: Native στις 26/01/2012 1:29 μμ.

Εγω τι να πω ρε παιδια που ήρθα στην κοπη της πίτας με Vespa, έχω Ducati και τελικά κέρδισα και δώρο Triumph. Αίσχος...
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Η ΝΤΡΟΠΗ.....ΤΗΣ Τ  

  Από: pap43-d2 στις 26/01/2012 1:31 μμ.

Επειδή πολλές φορές δεν βρίσκεις λόγια για να σχολιάσεις την κατάσταση, έτσι κι εγώ παραθέτω τα λόγια κάποιων άλλων

Μη βλέπετε σαν κακία εκείνο που εξηγείται πλήρως από τη βλακεία.
Spider Robinson

Να κουβεντιάζεις με ανόητους είναι σαν ν’ ανάβεις δάδα για τους τυφλούς.
Pierre Claude Boiste

Κάθε ηλίθιος μπορεί να κριτικάρει, να κατηγορήσει, να παραπονεθεί, και οι περισσότεροι ηλίθιοι το κάνουν.
Dale Carnegie

Την μαλακίαν πολλοί ηγάπησαν, τον μαλάκα ουδείς.
Ανώνυμος
Ο καλός ταξιδευτής δεν έχει σταθερά σχέδια και δεν έχει καμιά πρόθεση να φτάσει κάπου.

Re: Η ΝΤΡΟΠΗ.....ΤΗΣ Τ  

  Από: PTiger800 στις 26/01/2012 3:15 μμ.

Στα ανωτέρω να προσθέσω...

Δύο πράγματα είναι απεριόριστα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία.
Και για το πρώτο δεν είμαι σίγουρος
Alber Einstein

Ο ΜΑΛΑΚΑΣ είναι ανίκητος
Ανώνυμος

Και επειδή φοβάμαι μην κολήσω μαλακία υπέρ του δέοντος (γιατί θα ήμουν πολύ μαλάκας να υποθέτω ότι δεν είμαι καθόλου), σταματάω να ασχολούμαι με το ΜΑΛΑΚΑ.

Γιαννάκη, κοίτα να χαίρεσαι το μηχανάκι σου και μην ασχολείσαι με άτομα που χαίρονται μόνο τη χούφτα τους...
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: Η ΝΤΡΟΠΗ.....ΤΗΣ Τ  

  Από: leonithastz στις 26/01/2012 3:56 μμ.

πότε θα καταλάβετε ότι πρέπει να πουλήσετε τα μπρίκια σας(800αρια).
είστε οι ντροπές όλων των μοτοσικλετιστών, οχι μονο της Τ,
μεχρι τοτε, θα σας κηνηγαμε παντου ,
δεν θα σας αφησουμε σε χλωρό κλαρι ...


Αμα ασχολιομαστε με καθε κατσιβλακα που συνανταμε μπροστά μας ποτε θα προλαβουμε να ασχοληθουμε μετα δικα μας ενδιαφεροντα. βραστον να παει απο κει που αλαζουν πιστονια, καβαλα το εργαλειο σου κανε τα γουστα σου και χεστ.. ον
[size=200:1w8ajxcf]μη σκας για ότι μπορείς να διορθώσεις και για ότι, δεν μπορείς να διορθώσεις

Re: Η ΝΤΡΟΠΗ.....ΤΗΣ Τ  

  Από: crazyumpire στις 26/01/2012 4:43 μμ.

Ενταξει το ειπαμε ..το ξαναειπαμε...αλλα συνεχιζουμε να εξηγουμε σαν να δικαιολογουμαστε!!!!
Δεν μπορεις(ή δεν προλαβαινεις)να εξηγησεις στον Παπαρα..που θα σου πει την Μαλακια του,
γιατι μεχρι να επεξεργαστει ο εγκεφαλος μας...αν ακουσε καλα...αν οντως ακουσε καλα...ή αν καποιος μας κανει φαρσα!!

Τι να του πεις??? ΟΤΑΝ νομιζει οτι η Τ σημαινει ΜΟΝΟ 1050 Κυβικα!!
Τι να του πεις??? Οταν νομιζει οτι μονο οι Χιλιαρες ειναι μηχανες..και τα αλλα μιασματα απλως ειπαρχουν για του ..κοβουν τον δρομο!!
Τι να του πεις??? Οταν...χωρις να ξερει αν αυτος που του μιλαει...μπορει να ειχει το 800αρι...Για ...ΠΑΠΑΚΙ!!! και συναμα να εχει αλλη μια ή και δυο μηχανες στο γκαραζ του!!
Τι να του πεις??? Και τι να του εξηγησεις.....οτι το Ρημαδι του...ξεκινησε και αυτο απο ......Μικρα Κυβικα!!!
και ...ΜΑΛΛΟΝ.......εγινε πιο πριν....<800>....και ΠΟΛΥ...υστερα εγινε Χιλιαρα!!!
Μαλιστα Αν θυμαμαι καλα το Πρωτο Tiger..Ηταν ΔΙΚΥΛΙΔΡΟ...και 498 κυβικα!!!
Αρα και Συνεπως...αν τον βρει κανεις 70αρης στον δρομο με κανενα προπολεμικο tiger...και του πει οτι ειναι η Ντροπη της Τ..να μην παραξενευτει...και αυτος Δικιο θα εχει!!
ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ....ΕΝΑΝ ΜΑΛΑΚΑ....ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ........ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ
VANITAS VANITATUM ET OMNIA VANITAS
Veni...Vedi....WC...

Re: Η ΝΤΡΟΠΗ.....ΤΗΣ Τ  

  Από: crazyumpire στις 26/01/2012 4:48 μμ.

Ειχα δικιο!!.............


Triumph 'Tiger' & 'Speed Twin' (1930-1940)

After the stock market crash of 1929, the Great Depression swept across Europe killing off many motorcycle companies. Strapped for cash, Triumph sold off its bicycle division in 1932, and sold the motorcycle division to Jack Sangster (son of Ariel founder John Young Sangster) in 1936. The company was renamed "Triumph Engineering Co Ltd."

The first new models introduced by Triumph Engineering were the single-cylinder "Tiger," and revolutionary 27bhp "Speed Twin," also known as the "T100." The Speed Twin featured a 498cc two-cylinder inline parallel-twin (aka vertical-twin) engine, designed by Triumph's chief designer Edward Turner, who penned the ill-fated Ariel "Square Four" engine during the late 1920s.

Παρτε το ..ΟΛΟΙ!!! βγαλτε το Φωτοτυπια!!!!και να το εχετε μαζι σας...σε περιπτωση.............Που Συναντησετε κανεναν Τετοιο...Οδηγο ....σε κανενα Φαναρι!!!
VANITAS VANITATUM ET OMNIA VANITAS
Veni...Vedi....WC...