νεος και εγω....

νεος και εγω....  

  Από: WEZC στις 18/07/2011 4:11 μμ.

γεια σας είμαι ο νίκος και ενδιαφέρομαι να πάρω ένα τίγρη καινούργιο...
κοιτάω για το special edition που με έχει τρελάνει
προβληματίζομαι όμως από αυτά που διαβάζω εδώ μέσα με πρόβλημα στα πιστόνια...
είναι μεμονωμένες περιπτώσεις η όλα το παθαίνουν και πείτε ότι συνέβη τι γίεται σε καλύπτει η εγγύηση και ποτε περίπου το παθαίνουν...
ευχαριστώ...

Re: νεος και εγω....  

  Από: mako στις 18/07/2011 4:15 μμ.

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ.

Re: νεος και εγω....  

  Από: mastersam13 στις 18/07/2011 4:25 μμ.

Το "πεζό 2" που γράφεις πως έχεις στην κατοχή σου είναι ΤΟ ΜΟΝΟ που δεν χαλάει.
Κι αυτό όμως κάποια στιγμή "τα παίζει"
Υπάρχουν πολλά posts εδώ μέσα που είναι σίγουρο ότι θα σε βοηθήσουν/μπερδέψουν για το θέμα αυτό.
Καλώς ήρθες φίλε Νίκο
Ευτυχία δεν είναι να κάνεις αυτό που θέλεις, αλλά να μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις.

Ζαν-Ζακ Ρουσσώ

Re: νεος και εγω....  

  Από: Tigrisss στις 18/07/2011 4:46 μμ.

καλώς τον
διαβασε αυτα που σε ενδιαφερουν, και μετα πήγαινε παρε το μηχανακι. Μαντης εδώ δεν είναι κανενας.
αμα χαλασει, θα στο φτιάξουνε.

Re: νεος και εγω....  

  Από: WEZC στις 18/07/2011 8:14 μμ.

mastersam13"Το "πεζό 2" που γράφεις πως έχεις στην κατοχή σου είναι ΤΟ ΜΟΝΟ που δεν χαλάει.
Κι αυτό όμως κάποια στιγμή "τα παίζει"
Υπάρχουν πολλά posts εδώ μέσα που είναι σίγουρο ότι θα σε βοηθήσουν/μπερδέψουν για το θέμα αυτό.
Καλώς ήρθες φίλε Νίκο
"


σας ευχαριστώ
το προηγούμενο μηχανάκι μου ήταν ένα nexus 300ari και το έδωσα για να πάρω το tiger και έχουμε ακόμα ένα varadero και ενα scarabeo 300ari
απλός το βλέπω τρελό πρόβλημα τα κυλινδροπίστονα ,ελπίζω να μην είναι σε όλα αλλα μεμονωμένα περιστατικά

Re: νεος και εγω....  

  Από: redfoot στις 19/07/2011 12:45 πμ.

Καλως ορισες. Πραγματι είσαι σε δίλημμα, είναι φυσικο και δεν εισαι ο μονος. Δες το ως εξης:
Εστω οτι ερωτευτηκες μια βλαχα απο το Χ βλαχοχώρι και λιγο πριν το γαμο ερχονται 10 φιλοι σου και σε προειδοποιουν οτι 8 στις 10 βλαχες απο το Χ βλαχοχώρι βγαζουνε σε Ψ χρόνια κουσουρια. Οι επιλογες σου ειναι οι ακολουθες:
α. Αγνοείς τις κασσάνδρες και προχωρας αγέρωχος Σε σενα δε θα τυχει..
β. Σε προβληματιζουν ελαφρως αλλα σκεφτεσαι "θα τη φτιαξω " αν "χαλασει"
γ. Ο προβληματισμος είναι εντονος, λυγίζεις και χωρίζεις
καπως ετσι ειναι και ο Τίγρης. Αν τον θες πολυ ορμάς

υγ: η επιλογή της βλάχας ήταν τυχαία, στη θέση της μπορεί να ήταν ντόπια, πόντια κοκ
the road is made clear when viewed from above..

Re: νεος και εγω....  

  Από: WEZC στις 19/07/2011 1:50 πμ.

χάχα πολύ ωραία το έθεσες...αλλα γιατί να παθαίνει ο λόγος είναι πιο πολύ ψυχολογικός και η βαβούρα που γίνεται σε ένα καινούργιο μηχανάκι , δεν με νοιάζει αν πάθει κάτι διότι έχει και 3 χρονια εγγύηση και εγώ τα κρατάω 2 με το ζόρι και η χρήση είναι καθαρά βόλτας μια φορα την εβδομάδα και αν...
ελπίζω να πάνε καλά τα πράγματα(που δεν είμαι και πολύ σίγουρος) και να γίνω και εγώ υπερήφανος ιδιοκτητης μιας τίγρης..

Re: νεος και εγω....  

  Από: chris34 στις 19/07/2011 9:42 πμ.

Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: νεος και εγω....  

  Από: Native στις 19/07/2011 11:19 πμ.

redf"
υγ: η επιλογή της βλάχας ήταν τυχαία...αλλα σκεφτεσαι "θα τη φτιαξω " αν "χαλασει" "


Πως ακριβώς θα την φτιάξεις την βλάχα??

Αυτο μου θυμίζει λίγο αυτο που λένε, οτι την γυναίκα σου πρέπει να την δέρνεις τουλάχιστον μια φορά την ημέρα....αυτή ξέρει το λόγο....

Καλώς ήλθες Νίκο.

Όσο αφορά τις απορίες σου, θα έλεγα, οπως σου είπαν και τα παιδια να λειτουργήσεις με συναίσθημα και να απολαυσεις το καταπληκτικο αυτο μηχανακι. Φυσικα κανεις δεν σου κρύβει και δεν μπορει να εγγυηθει οτι το μηχανάκι σου δεν θα παρουσιασει το πρόβλημα, μιας και πλέον ειναι γνωστο οτι ο 1050 πονάει εκει για κάποιο λόγο. Ζυγισε - κανε ψυχανάλυση - anger managment και αγορασε
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:50, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: νεος και εγω....  

  Από: ATN PANOS στις 20/07/2011 7:04 μμ.

καλως ηρθες φιλε
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: νεος και εγω....  

  Από: green-675 στις 20/07/2011 8:52 μμ.

παρτην εσυ και ολα τα αλλα θα ξεχαστουν μολις την καβαλησεις....
το triple 675 εγινε sprint st 1050 το 2009, το st έγινε tiger sport τέλους του 2016 και το tiger sport έγινε tiger 1200xca τον Φεβρουάριο του 2020!!!!

Re: νεος και εγω....  

  Από: Bill Vr στις 20/07/2011 11:05 μμ.

green-675"παρτην εσυ και ολα τα αλλα θα ξεχαστουν μολις την καβαλησεις.... "



Όπως ακριβως το λέει.....
Ζουμε με τον φοβο, αλλά μολις καβαλας τα ξεχνάς όλα. Αν σου τύχει θα χαλαστεις λίγο, θα το φτιάξεις και θα το ξεχάσεις πάλι..
Καλώς ήλθες και με το καλό ο Τίγρης..

Re: νεος και εγω....  

  Από: WEZC στις 21/07/2011 1:38 πμ.

όπως τα λέτε είναι δεν το σκέφτομαι καν....επλίζω να πάνε όλα καλά και να το πάρω όσο πιο γρήγορα γίνεται

Re: νεος και εγω....  

  Από: redfoot στις 21/07/2011 8:17 πμ.

Native"
redf"
υγ: η επιλογή της βλάχας ήταν τυχαία...αλλα σκεφτεσαι "θα τη φτιαξω " αν "χαλασει" "
"


Πως ακριβώς θα την φτιάξεις την βλάχα??

Αυτο μου θυμίζει λίγο αυτο που λένε, οτι την γυναίκα σου πρέπει να την δέρνεις τουλάχιστον μια φορά την ημέρα....αυτή ξέρει το λόγο....

Υπάρχουν διαφορες μεθοδοι αλλα στατιστικά οι πιο αποτελεσματικες ειναι οι εξης:
1. Η μεθοδος SS (Sτερηση Sυνουσίας) οταν θα εχει σκασει και θα εκλιπαρει για επανασυνδεση θέτεις τους ορους
2. Η (παναρχαια) μεθοδος "το σκισιμο της γατας" : γροθια στο τραπεζι, μερικα αισιχτίρια , και το βλέμμα του Τίγρη
3. Η μέθοδος Ζουζουνι : την παιρνεις με το μαλακο, "ακου να δεις ζουζουνακι μου, εισαι θεσπεσια μα εχεις μερικα κουσουρια που χρησουν επιδιορθωσης, ο αντρουλης σου μπορει να σε βοηθησει , κλπ κλπ"
4. Η μεθοδος του φιλοσοφου Σταρχίδα : τα γραφεις ολα στα @ρχιδι@ σου και καταγραφεις αντιδρασεις, συνηθως αργα ή γρηγορα ο αντιπαλος παραδίνεται
αν υπαρχει και 5η θα χαρω να τη διαβασω
the road is made clear when viewed from above..

Re: νεος και εγω....  

  Από: rallakis στις 21/07/2011 2:02 μμ.


Καλώς ήρθες και καλά χιλιόμετρα να έχεις!!!
http://mototriumphhellas.blogspot.com/