Βασικά καλησπέρα σας! Προσεχώς και με Tiger!

Βασικά καλησπέρα σας! Προσεχώς και με Tiger!  

  Από: koufiokefalos στις 10/07/2011 1:46 μμ.

Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα. Λέγομαι Νίκος και προς το παρόν είμαι κάτοχος ενός Kawasaki Ζ750 το οποίο προσπαθώ να το πουλήσω εδώ και αρκετό καιρό. Είναι η οικονομική κρήση είναι και που έχει γεμίσει ο κόσμος Ζ άντε πούλα το. Βέβαια ο κρυφός και φανερός μου πόθος είναι το Tiger 1050 και μιας και φαίνεται ότι θα φύγει το Ζ είπα να μπω στην παρέα σας να ενημερωθώ.

Καλώς σας βρήκα λοιπόν πάντα όρθιοι!

Re: Βασικά καλησπέρα σας! Προσεχώς και με Tiger!  

  Από: crazyumpire στις 10/07/2011 1:57 μμ.

Γεια σου Νικολα!!!
Καλως ηρθες στην παρεα....καλως να φυγει το Ζ....και στην θεση του να ερθει ο Τιγρης!!!!
που τοσο επιθυμεις!!!
VANITAS VANITATUM ET OMNIA VANITAS
Veni...Vedi....WC...

Re: Βασικά καλησπέρα σας! Προσεχώς και με Tiger!  

  Από: redfoot στις 10/07/2011 2:55 μμ.

Καλωστον
οτι θα το πουλησεις θα το πουλησεις, αυτό είναι σιγουρο. Το θέμα είναι ποσο..
Για πες μας αν θελεις και πως εγινε η μεταβαση , στο μυαλο σου . Βαρεθηκες τα γυμνα? Πολλες σφαλιάρες στο ταξίδι? Η κυρά γκρινιάζει? Κάτι άλλο ?
και πάλι καλως όρισες
the road is made clear when viewed from above..

Re: Βασικά καλησπέρα σας! Προσεχώς και με Tiger!  

  Από: koufiokefalos στις 10/07/2011 3:30 μμ.

redf"Καλωστον
οτι θα το πουλησεις θα το πουλησεις, αυτό είναι σιγουρο. Το θέμα είναι ποσο..
Για πες μας αν θελεις και πως εγινε η μεταβαση , στο μυαλο σου . Βαρεθηκες τα γυμνα? Πολλες σφαλιάρες στο ταξίδι? Η κυρά γκρινιάζει? Κάτι άλλο ?
και πάλι καλως όρισες "


Mα καλά όλα τα πέτυχες?

Πήρα το Ζ το 2008 γιατί μου άρεσε τρελά αυτό το μηχανάκι. Ούτε είχα διαβάσει τι είναι το Ζ ούτε με ενδιέφερε απλά μου άρεσε. Οταν ξεκίνησαν οι βόλτες και έφαγα τις πρώτες σφαλιάρες από τον αέρα τότε κατάλαβα τι σημαίνει γυμνό. Την πρώτη φορά που είδα 200 πανω στο Ζ μαζί με τα 200 τα είδα όλα! Με τον καιρό το συνήθισα και δεν το κρύβω ότι μου άρεσε κιόλας η αίσθηση του γυμνού. Μεσα στην πόλη παιχνίδι σε επαρχιακούς δρόμους βλέπε Επίδαυρο Αι Γιάννη κλπ μια χαρά καθόταν. Μέχρι που βάραγα Πειραιά Θεσσαλονίκη καταχείμωνο για πλάκα. Όμως ωραία τα βίτσια αλλά κάπου πάβει να είναι απόλαυση. Εχω και την κυρά όπως είπες που πλέον δεν την παλεύει με τίποτα. Τελευταία αξέχαστη εμπειρία που της χάρισε το Ζ ήταν το καλοκαιρι που πήγαμε τίγκα φορτωμένη Κήθυρα με πράγματα 10 ημερών. Έλα πες μου τώρα που τα έβαλα στο Ζ. Η πλάκα είναι ότι πριν από λίγο διάβαζα για τις βαλίτσες του τίγρη ότι και καλά οι εργοστασιακές για ταξίδι δύο ατόμων δεν είναι αρκετές. Δοκιμάστε να ταξιδέψετε με Ζ για 10ήμερο και μετά τα ξαναλέμε. Το μόνο σίγουρο είναι ότι αν έμενα στα γυμνά θα έπαιρνα ένα Street triple R το οποίο το οδήγησα και έπαθα κοκομπλόκο σε σχέση με το Ζ πάντα. Απίστευτο μηχανάκι. Τελευταίος παράγοντας για τον τίγρη είναι ότι όπως και το Ζ μαρέσει. Για τα γούστα μου είναι το ποιο όμοργο τουριστάδικο μηχανάκι που κυκλοφορεί. Βάλε και όσα έχω ακούσε και διαβάσει βάλε ότι με έραψε και ένας τίγρης ανέβασμα Καβάλας πριν κάνα μήνα. Το μόνο που με αγχνώνει είναι όλα αυτά που διαβάζω για τα πιστόνια του Απλά όπως είπα και πριν μαρέσει αυτό ακριβώς που μου εκανε και το Ζ όταν το πήρα και παρά το ξύλο το κρύο και την ανωμαλία που με έδερνε μέχρι τώρα ποτέ δεν το μενάνιωσα! Μακάρι να φύγει τελικά αν και με πονάει γιατί το αγαπάω και είναι στην πένα με πολλά πραγματάκια πάνω έτσι κι αλλιώς έχω τρεις μήνες μπροστά μου μιας και βρίσκομαι Κορέα για δουλειά. Αλλά πλέον έιναι τελειωμένο μόλις φύγει το Ζ ο τίγρης θα είναι το επόμενο από πέρσι περιμένω. Ελπίζω να μην σας κούρασα πολύ!

Re: Βασικά καλησπέρα σας! Προσεχώς και με Tiger!  

  Από: Costas στις 10/07/2011 4:10 μμ.

Καλώς ήρθες Νίκο! Με το καλό να πάρεις τον τιγράκο σου

Re: Βασικά καλησπέρα σας! Προσεχώς και με Tiger!  

  Από: green-675 στις 10/07/2011 4:23 μμ.

καλως ηρθες φιλος...
το triple 675 εγινε sprint st 1050 το 2009, το st έγινε tiger sport τέλους του 2016 και το tiger sport έγινε tiger 1200xca τον Φεβρουάριο του 2020!!!!

Re: Βασικά καλησπέρα σας! Προσεχώς και με Tiger!  

  Από: Bill Vr στις 10/07/2011 5:07 μμ.

Καλώς ήλθες.
Κάπως έτσι την πατάμε όλοι. Μπαίνει στο μάτι, και ότι κι αν ακούσουμε δεν αλλάζει η απόφαση για την αγορά του!! Με το καλό να πουλήσεις το Ζ και να έρθει ο Τιγρης. Ναι θα τον λατρέψεις και αυτόν.
Καλή επιστροφή από εκει που είσαι και καλά, ασφαλή χιλιόμετρα να έχεις με το νυν, αλλά και το επόμενο.....

Re: Βασικά καλησπέρα σας! Προσεχώς και με Tiger!  

  Από: koufiokefalos στις 10/07/2011 5:20 μμ.

Bill Vr"Καλώς ήλθες.
Κάπως έτσι την πατάμε όλοι. Μπαίνει στο μάτι, και ότι κι αν ακούσουμε δεν αλλάζει η απόφαση για την αγορά του!! Με το καλό να πουλήσεις το Ζ και να έρθει ο Τιγρης. Ναι θα τον λατρέψεις και αυτόν.
Καλή επιστροφή από εκει που είσαι και καλά, ασφαλή χιλιόμετρα να έχεις με το νυν, αλλά και το επόμενο..... "

Ευχαριστώ για το καλοσόρισμα!
To "την πατάμε" είναι σχετικό. Καλύτερα να είναι καθαρά δική μας επιλογή το δίτροχο παρά να πας επιρεασμένος από αυτά που ακούς και μετά να το μετανιώσεις. Είναι επίσης θέμα και το τι ζητάς από ένα μηχανάκι στην φάση που είμαι θα έπαιρνα άνετα ένα supersport ένα daytona ή ένα GSXR 750 αλλά ξέρω μέσα μου ότι τον τίγρη θα τον αξιοποιήσω πολύ περισσότερο και budget για δεύτερο δεν υπάρχει. Οσο για τα γυμνά απλά πρέπει να κάνεις πολλούς συμβιβασμούς μιας και κάνουν λίγο από όλα. Εκτός από κάτι triple που κάνουν περισσότερα σε κάποιους τομείς . Επίσης το γυμνό είναι θέμα τρέλας μαζοχισμού και αντοχής! Οσο την παλεύει το σβέρκο και τα χέρια σου πας. Στην αρχή όπως είπα πήγαινα με 140 και νόμιζα ότι τξίδευα στο χρόνο. Οταν το συνήθισα έκανα ταξίδια μόνος μου χωρίς συνεπιβάτη με υψηλές μέσες ταχύτητες χωρίς να με ενοχλεί (ή μάλλον αυτό πίστευα)! Ασφαλή χιλιόμετρα με το νυν ελπίζω να μην έχω άλλα μιας και εγώ όπως είπα είμαι Κορέα και αυτό Ελλάδα και ελπίζω και εύχομαι να έχει πουληθεί πριν γυρίσω. Αλλά θεωρώ ότι μετά το γυμνό η αίσθηση που θα μου δώσει ο τιγρέος θα με κάνει να μην θέλω να κατέβω από την σέλα του!

Re: Βασικά καλησπέρα σας! Προσεχώς και με Tiger!  

  Από: Bill Vr στις 10/07/2011 7:38 μμ.

[quote:12my3yc3]Ευχαριστώ για το καλοσόρισμα!
To "την πατάμε" είναι σχετικό. Καλύτερα να είναι καθαρά δική μας επιλογή το δίτροχο παρά να πας επιρεασμένος από αυτά που ακούς και μετά να το μετανιώσεις. [/quote:12my3yc3]

Αυτό ακριβώς εννοώ "την πατάμε" και όχι ότι θα πάρεις κάτι που θα σου βγάλει κάποιο πρόβλημα ακούγοντας τους άλλους. Για τον έρωτα με την πρώτη ματια που λένε μερικοί. Αν σου αρέσει δεν ακούς κανέναν. Τι λένε, τι προβλήματα βγαζει κτλ. Όλα μηχανές είναι και όλα χαλάνε ανάλογα και πως θα τους φερθείς. Αυτό έκανα κι εγώ. Μου άρεσε και το πήρα. Αν είναι να βγάλει κάτι θα το κάνει. Μέχρι τότε (που θα χαλαστώ άσχημα) θα τον ευχαριστηθώ. Σου εύχομαι το ίδιο να κάνεις, και ποτέ να μην βγάλει πρόβλημα σε κανέναν, καμία μηχανή. Παντα όρθιοι φίλε

Re: Βασικά καλησπέρα σας! Προσεχώς και με Tiger!  

  Από: tharis στις 10/07/2011 7:58 μμ.

Καλως ηρθες και με το καλο το καινουργιο !!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Βασικά καλησπέρα σας! Προσεχώς και με Tiger!  

  Από: ATN PANOS στις 10/07/2011 9:53 μμ.

καλως ορισες και σου ευχομαι συντομα να παρεις τον τιγρη.
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Βασικά καλησπέρα σας! Προσεχώς και με Tiger!  

  Από: bonnie στις 10/07/2011 10:10 μμ.

καλως ηρθες!
με το καλο η αλλαγη, πακετο με την επιστροφη!

παντα ορθιος κ καλα χλμ!
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Βασικά καλησπέρα σας! Προσεχώς και με Tiger!  

  Από: chris34 στις 11/07/2011 10:19 πμ.

Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Βασικά καλησπέρα σας! Προσεχώς και με Tiger!  

  Από: johnygalan στις 11/07/2011 2:29 μμ.

Καλώς ήρθες φίλε Νίκο και γρήγορα με τον τίγρη σου
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Βασικά καλησπέρα σας! Προσεχώς και με Tiger!  

  Από: mastersam13 στις 11/07/2011 5:20 μμ.

Από τον τρόπο που περιγράφεις τις σκέψεις σου για το επόμενό σου μηχανάκι δείχνεις εξαιρετικά...
ερωτευμένος με τον Τίγρη.
Η... κυρά όταν με το καλό θα τον παραλάβεις θα έχει λύσει ένα πρόβλημα και θα έχει δημιουργήσει ένα νέο
Σε κάθε περίπτωση σου εύχομαι να βρεθείς σύντομα με την μηχανή των ονείρων σου φίλε.
Καλώς ήρθες στην παρέα μας.
Ευτυχία δεν είναι να κάνεις αυτό που θέλεις, αλλά να μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις.

Ζαν-Ζακ Ρουσσώ