Καλώς σας βρήκα!!

Καλώς σας βρήκα!!  

  Από: ktRinity στις 24/01/2011 6:17 μμ.

Καλησπέρα κι απο εμένα..

Μέχρι χτες συμβίωνα με Ιάπωνα κοντά στα 2 χρόνια και περνούσαμε καλΆ και απροβλημάτιστα!
Πρίν ακόμα τον αγοράσω, μια Αγγλίδα που το μικρό της όνομα ήταν Daytona και η περιφέρειά της 675εκ μου έκλεινε το μάτι..
Ηταν ακριβή όμως για έμένα τότε η άτιμη.. Την έβλεπα που και που στον δρόμο που την καβάλαγαν άλλοι και έλιωνα..
Ο μάστοράς μου, γνωστός τζαπανόφιλος Αθηνών και περιχώρων μου είπε οτι αν την κάνω γυναίκα μου θα κάνω ταυτόχρονα κι εκείνον πλούσιο..
Διάβασα λίγο το φόρουμ στις επίσης λίγες ώρες εγγραφής μου και δεν είδα κάτι κακό..

Βγάζουν βλάβες χαζες? Συντήρηση? Θα κινείται Αθήνα καθημερινά αλλα και σε ανοιχτό δρόμο στριφτερό τις μεγάλες ώρες.

Ως Ιταλόφιλος ξέρω οτι οι Ευρωπαίοι έχουν μεν ταπεραμέντο αλλα πρέπει να συμβιώνεις με τα προβληματάκια τους (όχι στο cinque δεν αλλάζω λάδια, απλά συμπληρώνω γιατί τα πίνει! :-P )

Τί να προσέξω στο ψάξιμο για την μελλοντική μου Αγγλίδα??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και μακάρι να γίνω επισήμως μέλως της παρέας..

Re: Καλώς σας βρήκα!!  

  Από: ktRinity στις 24/01/2011 6:31 μμ.

Συνεχίζοντας λοιπόν να διαβάζω, έπεσα πάνω στα παρακάτω:

θέμα με το EX-UP.
κατανάλωση λαδιού
καδένα εκκεντροφόρου
πηνία/ανωρθωτής
τεντωτήρας

Για τί κόστη μιλάμε? Συμβαίνουν στα περισσότερα 675?
Επίσης, πόσες εκδόσεις (ανα έτη εννοώ)΄έχει βγάλει? Υπάρχει κάποια πιο βελτιωμένη σε κάτι?

Re: Καλώς σας βρήκα!!  

  Από: chris34 στις 24/01/2011 6:39 μμ.

Καλως ηρθες στο φορουμ!
Ψαχνοντας λιγακι θα βρεις ολες τις απαντησεις που ζητας!




Υ.Γ Σου μετεφερα το ποστ σου εδω για την πρωτη σου γνωριμια!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Καλώς σας βρήκα!!  

  Από: ktRinity στις 24/01/2011 7 μμ.

Θα εκτιμήσω να ποστάρουν κάτοχοι 675..

Re: Καλώς σας βρήκα!!  

  Από: nfot στις 24/01/2011 7:37 μμ.

Τα μοντελα 09+ εχουν σημαντικες βελτιωσεις και αξιζει να ασχοληθεις περισσοτερο με αυτα.
Εγω γκρινιαζω μονιμα για την καταναλωση λαδιου και με εχει αφησει μια φορα απο δυναμο.

Το exup μαλλον ειναι προβλημα μαστορα να σου το ρυθμισει σωστα.

Απολαυστικο στην καβαλα και στη μουσικη, φρενουκλες και πολυ καλες αναρτησεις, για μαμα φυσικα. Χαμογελο εγγυημενο 100%.
Πολυ σκυφτη θεση οδηγησης και ψηλη σελα.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Καλώς σας βρήκα!!  

  Από: ktRinity στις 24/01/2011 8:16 μμ.

Ψύλή σέλα εννοείς για να φτάνω κάτω? Είμαι 1.81 οπότε λογικά δεν θα είναι πρόβλημα..
Απο θέση οδήγησης λέγοντας σκυφτή προφανώς ως streetακι ή πιο σκυφτό απο τους ιάπωνες?
Κατανάλωση λαδιου πόσο δηλαδή? λίτρο ανα 1000χλμ?
Δυναμό έβγαλε σε εσένα ή γενικά το βγάζουν?

Re: Καλώς σας βρήκα!!  

  Από: nfot στις 24/01/2011 8:19 μμ.

Σε σχεση με CBR 600 RR, το Daytona ειναι σαφως πιο σκυφτο και γενικα για την κατηγορια του, εχει ψηλη σελα.
Δυναμο εβγαλε εμενα, δεν ξερω αν ειναι συνηθισμενο.
Λαδια... 250-300 ml/1000 χλμ. Πιθανοτητες 50-50 να σου καιει τοσο. Υπαρχουν και D675 που δεν καινε σταγονα.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Καλώς σας βρήκα!!  

  Από: ktRinity στις 24/01/2011 8:23 μμ.

nf"Σε σχεση με CBR 600 RR, το Daytona ειναι σαφως πιο σκυφτο και γενικα για την κατηγορια του, εχει ψηλη σελα.
Δυναμο εβγαλε εμενα, δεν ξερω αν ειναι συνηθισμενο.
Λαδια... 250-300 ml/1000 χλμ. Πιθανοτητες 50-50 να σου καιει τοσο. Υπαρχουν και D675 που δεν καινε σταγονα."



Εντάξει δεν μασάμε για τόσο λίγο λάδι! Το φιατάκι μου καει σαν integra που δουλεύει μόνιμα στο vtec!

Re: Καλώς σας βρήκα!!  

  Από: nfot στις 24/01/2011 8:23 μμ.

Εισαι μαθημενος εσυ

Χιλια χιλιομετρα, ΟΧΙ δεκα χιλιαδες, νταξ;
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Καλώς σας βρήκα!!  

  Από: ktRinity στις 24/01/2011 8:27 μμ.

nf"Εισαι μαθημενος εσυ

Χιλια χιλιομετρα, ΟΧΙ δεκα χιλιαδες, νταξ;"


Ναι ναι 1000! ολα καλά.. Υπάρχει πόστ του τι καλύτερο έχουν του 09 απο τα παλιότερα? Γιατί η αναζήτηση "daytona 675" επιστρέφει 10 αποτελέσματα..

Re: Καλώς σας βρήκα!!  

  Από: nfot στις 24/01/2011 8:32 μμ.

Αναρτησεις, φρενα, δυναμη, ροπη, αλλη κεφαλη, +500 Rpm κοκκινο, ελαφρα ανασχεδιασμενο Fairing, τοποθετηση ανορθωτη μακρια απο εξατμιση, μεγαλυτερη μπαταρια, περισσοτερο χωρο κατω απο τη σελα (ελαχιστος και παλι).

Δε θυμαμαι κατι αλλο τωρα.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Καλώς σας βρήκα!!  

  Από: ktRinity στις 24/01/2011 8:37 μμ.

nf"Αναρτησεις, φρενα, δυναμη, ροπη, αλλη κεφαλη, +500 Rpm κοκκινο, ελαφρα ανασχεδιασμενο Fairing, τοποθετηση ανορθωτη μακρια απο εξατμιση, μεγαλυτερη μπαταρια, περισσοτερο χωρο κατω απο τη σελα (ελαχιστος και παλι).

Δε θυμαμαι κατι αλλο τωρα."


Ευχαριστώωωωω

Re: Καλώς σας βρήκα!!  

  Από: ATN PANOS στις 24/01/2011 9:09 μμ.

γεια σου και απο εμενα.

υπαρχουν 3 μοντελα ολα και ολα.

μεχρι το 2008

τα μοντελα 2009και 2010

και τα τωρινα.


τα 09 εχουν 3 αλογα περισοτερα απο τα αλλα και ανεβαζουν +500 στροφες παραπανω.
επισης αλλη εξατμιση αναρτησεις και φρενα.
μικροδιαφορες στο φαιρινκ

εγω δεν εχω κανενα προβλημα μεχρι στιγμης.

τα καινουργια μοντελα δεν θυμαμαι ακριβως τις αλλαγες, αλλα εχουν και αυτα -3 αλογα λογω προδιαγραφων και επισης βγαινουν και με αναρτησεις ohlins k brembo φρενα.
η τιμη αναιβαινει στα υψη ομως.

αν σε ενδιαφερει δινω το δικο μου!!
κατασταση βιτρινας!

καλα χιλιομετρα οτι και να παρεις
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Καλώς σας βρήκα!!  

  Από: johnygalan στις 24/01/2011 10:31 μμ.

Καλώς ήρθες
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Καλώς σας βρήκα!!  

  Από: ktRinity στις 24/01/2011 11:06 μμ.

johnygalan"Καλώς ήρθες "


Καλώς σας βρήκα!